Vývoj výchozích témat WordPress (2003 až 2019)

WordPress existuje již více než deset let a půl a mnoho se od samého začátku v roce 2003 změnilo. Platforma zaznamenala několik vylepšení v uživatelském rozhraní (UI) a díky novému editoru bloků postupuje vpřed do roku 2019. Začali jsme také vnímat nárůst mobilní odezvy jako klíčovou funkci ve výchozích tématech WordPress.


Ve skutečnosti byl WordPress v průběhu let ovlivňován řadou trendů designu, jak můžete vidět při pohledu zpět na minulá výchozí témata. Ačkoli některé z nich jsou nyní datovány, stále je toho hodně, co se lze o designu dozvědět prozkoumáním těchto kousků historie WordPress.

V tomto článku vás provedeme všemi výchozími tématy WordPress, od začátku. Zdůrazníme klíčové vlastnosti každého z nich a vysvětlíme, jak všichni zapadají do historie vývoje WordPressu. Začněme!

Výchozí WordPress Themes

Výchozí témata WordPress: 2003–2019

Od roku 2019 existovalo 11 výchozích motivů WordPress. Každá obsahuje funkce, které byly důležité pro uživatele WordPress v době jeho vydání, což ukazuje, jak se platforma nadále přizpůsobuje potřebám uživatelů a změnám v trendech používání webových stránek..

Klasický – téma před tématy bylo něco

klasický

Před vydáním WordPress 1.5 byl Classic výchozím tématem platformy. Pro první rok WordPress toto jednoduché téma poskytlo bloggerům ekonomický a efektivní styl a funkčnost.

Ve svých raných dobách byla WordPress platformou vytvořenou pro bloggery. Dosud to nebyl plnohodnotný systém pro správu obsahu (CMS), jaký známe dnes, a design odráží jeho zamýšlenou roli jako čistě blogovacího řešení..

Například se silně spoléhal na použití postranního panelu, což je funkce, která se bude držet po mnoho let (a témat). Boční panel obsahoval blogroll udržované s Správce odkazů. Díky tomu byly čtenáře snadno přístupné nedávné příspěvky, což bloggerům pomohlo propagovat jejich obsah. Klasika také umožňovala použití lepivých příspěvků, takže bloggerové mohli na svých stránkách zvýraznit určitý obsah.

Klasicky v krátkosti

 • Poprvé v tomto tématu: Boční panel, správce odkazů a blogroll, lepkavé příspěvky.
 • Hlavní cíle: Chcete-li vylepšit prostředí blogů a usnadnit propagaci obsahu prostřednictvím blogroll postranního panelu.
 • Mobilní podpora: Ne.
 • Přizpůsobitelné funkce: Žádné, pokud nemáte zkušenosti s kódováním a nemůžete provádět změny ručně.


Klasický

Autor: WordPress.org


100% hodnocení


232 955 stažení


1.6Verze

Více informací

classic.1.6.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 25. února 2020


100% hodnocení


232 955 Stahování


1.6Verze

Téma stránky WordPress.org


Klasický

Výchozí – původní téma WordPress

výchozí téma WordPress

Nehovoří se o výchozích tématech WordPress, aniž by bylo uvedeno téma. Lépe známý jako Kubrick, výchozí byl navrhl Michael Heilemann a stalo se výchozím tématem v roce 2005. Někdy považováno za první „oficiální“ výchozí téma, má nezapomenutelný a tradiční design.

Pohyblivá postranní lišta výchozího modelu a zjednodušená typografie sans serif zůstávají po deseti letech po vydání atraktivní designové prvky. Jasný směr a čistý text jsou přece jen základními kameny úspěšného webového designu.

Jednou z klíčových motivací pro navrhování Default bylo předvést zbrusu nový tematický systém WordPress. Uživatelé WordPress měli poprvé na výběr, pokud jde o vizuální základy svých stránek. Toto bylo také první téma k použití šablon, které rozdělilo téma do sekcí, které mohly být upraveny nezávisle. To umožnilo uživatelům přizpůsobit funkce, jako jsou záhlaví, zápatí a postranní panely.

Výchozí v krátkosti

 • Výchozí ve verzi WordPress: 1.5.
 • Poprvé v tomto tématu: Značky šablon, integrace pluginů, plná podpora widgetů (WordPress 2.2).
 • Hlavní cíle: Chcete-li implementovat design více zaměřený na uživatele a představit nový systém témat.
 • Mobilní podpora: Ne.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Soubory šablon, které umožňují přizpůsobení záhlaví, zápatí a postranních panelů.


Výchozí

Autor: WordPress.org


100% hodnocení


329 065 stažení


1.7.2Verze

Více informací

default.1.7.2.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 25. února 2020


100% hodnocení


329 065 Stahování


1.7.2Verze

Téma stránky WordPress.org


Výchozí

Dvacet deset – 17. června 2010

dvacet deset

Spolu s WordPress 3.0 jsme dostali dvacet deset. Toto téma znamenalo mnoho významných změn pro WordPress. Bylo to také první, kdo implementoval několik konstrukčních prvků na přední a zadní straně, které jsou nyní uživatelům WordPress velmi dobře známé.

V době, kdy byly vydány WordPress 3.0 a Twenty Ten, se platforma vzdálila od přísného zaměření na blogování a směrem k tomu, aby se stala skutečným CMS. Vidíme to ve změnách mezi Defaultem a Twenty Ten.

Například byl přidán nyní známý černý pruh nabídek. Toto povzbudilo použití více stránek, na rozdíl od pouhého jednoduchého archivu blogů. Řada dalších funkcí přizpůsobení také pomohla uživatelům vytvořit jakékoli typy webů, které potřebovali, namísto jejich nasměrování k blogování.

Navíc zavedení vizuálního editoru usnadnilo uživatelům všech úrovní dovednosti vytvořit web, který pro ně pracoval. Uživatelé WordPress nyní mohli vidět, jak by jejich příspěvky vypadaly na frontendu při úpravách obsahu.

Dvacet deset krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 3.0.
 • Poprvé v tomto tématu: Vlastní pozadí a záhlaví, více oblastí widgetů, navigační nabídky, doporučené obrázky, formáty příspěvků (WordPress 3.1), vizuální editor.
 • Hlavní cíle: Chcete-li rozšířit možnosti přizpůsobení uživatelů, aniž byste potřebovali více znalostí kódování, a přesuňte WordPress od původů blogů a směrem k tomu, aby se stal plně vybavený CMS.
 • Mobilní podpora: Ne.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Pozadí, záhlaví, zápatí, postranní panely, šest oblastí widgetů, nabídky, obrázky (včetně obrázků záhlaví).


Dvacet deset

Autor: WordPress.org


Hodnocení 94%


5 088 921 stažení


3.0Verze

Více informací

twentyten.3.0.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 94%


5,088,921 Stažené soubory


3.0Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet deset

Dvacet jedenáct – 4. července 2011

dvacet jedenáct

Dvacet jedenáct se objevilo rok po svém předchůdci a začalo trend každoročního vydání pro výchozí témata WordPress. Namísto pokusu o zavedení řady nových konstrukčních funkcí se zaměřila na zdokonalení funkcí představených dvaceti desítkami a rozšíření možností přizpůsobení WordPressu..

Dvacet jedenáct zachovalo černý pruh menu a vylepšilo jeho styl čistým, velkým bezpatkovým písmem. Možnost přizpůsobení barev již byla vidět v několika dalších tématech v té době, ale toto bylo první výchozí téma WordPress, které tuto funkci nabídlo.

Dvacet jedenáct krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 3.2.
 • Poprvé v tomto tématu: Vlastní barvy, náhodná záhlaví.
 • Hlavní cíle: Chcete-li rozšířit na pokroky ve dvaceti deset.
 • Mobilní podpora: Lze přizpůsobit pro mobilní zařízení, ale nedoporučuje se tak, jak je.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Vlastní barvy a náhodná záhlaví.


Dvacet jedenáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 94%


5 675 545 stažení


3.4Verze

Více informací

dvacetevíc.3.4.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 94%


5 675 545 stažení


3.4Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet jedenáct

Dvacet dvanáct – 11. prosince 2012

dvacet dvanáct

Další výchozí téma WordPress potvrdilo nárůst používání mobilního internetu. Dvacet dvanáct bylo prvním výchozím tématem, které obsahovalo (základní) mobilní reakci jako funkci. Návrh to odráží.

Aby se přizpůsobilo zaměření na používání mobilních telefonů, dvacet dvanáct zmenšilo design a připomnělo jednoduchost dřívějších témat. To představovalo bezpatkovou typografii a minimalistický design. Obrázek záhlaví, který vynikal tak nápadně ve dvaceti deseti a dvaceti jedenácti, se stal volitelnou funkcí, přičemž výchozí nastavení bylo vypnuto.

Toto téma navíc učinilo další kroky k rozvoji WordPress jako CMS. Zahrnovala statickou šablonu domovské stránky, která uživatele WordPressu přesouvala od zaměření na blogové příspěvky a směrem k tradičnímu nastavení webových stránek. Boční panel – jednou klíčová funkce designu WordPress – byl také volitelný a blogroll byl ve výchozím nastavení skrytý.

Přizpůsobitel byl poprvé vydán také v roce 2012, což uživatelům usnadňuje vytváření jedinečných webů. Uživatelé mohli nyní zobrazit náhled změn barevných schémat, vlastních záhlaví a pozadí a dalších funkcí, než je začnou tlačit.

Ukázková stránka ve dvaceti dvanácti: dvacet dvanáct stran

Dvacet dvanáct krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 3.5.
 • Poprvé v tomto tématu: Mobilní odezva, šablona domovské stránky, přizpůsobitel.
 • Hlavní cíle: Představit mobilní reakci na výchozí témata WordPress a pokračovat ve zlepšování WordPress jako CMS.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Statická šablona domovské stránky a možnost odebrat boční panel.


Dvacet dvanáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 92%


6 166 334 stažení


3.1Verze

Více informací

twentytwelve.3.1.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 92%


6 166 334 stažení


3.1Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet dvanáct

Dvacet třináct – 1. srpna 2013

dvacet třináct

Po minimalistickém stylu Twenty Twelve byla Twenty Thirteen buď dechem čerstvého vzduchu, nebo úderem do tváře. Pokud jde o design, dvacet třináct nahradilo čisté linie dřívějších témat výchozím patkovým písmem a složitějším barevným schématem. To dalo tématu celkově zábavnější vzhled – něco nového ve srovnání s ostatními výchozími tématy WordPress.

Rozsáhlé možnosti přizpůsobení nabídly uživatelům větší flexibilitu při vytváření jejich webů pomocí tohoto tématu a při přizpůsobování WordPress jejich potřebám. Primární oblast widgetu se také přesunula z postranního panelu do zápatí.

A co je nejdůležitější, tomuto tématu se podařilo nabídnout pokročilé možnosti přizpůsobení, aniž by došlo k obětování mobilní odezvy. To bylo vylepšení oproti dvaceti dvanácti, které se spoléhaly na svou jednoduchost, aby zůstaly dostupné na mobilních zařízeních.

Přes tyto zásadní posuny v estetice designu se dvacet třináct vrátilo ke kořenům WordPress a přineslo blogování zpět do centra pozornosti. Formát příspěvku integrace byla hlavním tématem nového tématu, což uživatelům poskytovalo více možností pro vytváření obsahu.

Ukázková stránka ve dvaceti třinácti: dvacet třináct stránek

Dvacet třináct krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 3.6.
 • Poprvé v tomto tématu: Vylepšené formáty příspěvků.
 • Hlavní cíle: Návrat k zaměření na blogování a zlepšení integrace po formátování.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Další formáty příspěvků.


Dvacet třináct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 82%


6 411 366 stažení


3.0Verze

Více informací

dvacet třináct.3.0.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 82%


6 411 366 Stažené soubory


3.0Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet třináct

Dvacet čtrnáct – 12. prosince 2013

dvacet čtrnáct

WordPress pokračoval v disociaci s autory jednoho blogu s Twenty Fourteen. Toto bylo první výchozí téma, které se formálně propagovalo jako něco jiného než obecné téma blogu. Rozložení ve stylu časopisu zdůraznilo vybrané obrázky a nabídlo další možnosti zobrazení s obsahovými mřížkami a posuvníky.

Dvacet čtrnáct je dalším příkladem toho, jak WordPress držel krok se změnami v roli a používání webových stránek. Jak se blogy vyvinuly na platformy pro více autorů, WordPress přizpůsobil své výchozí téma tak, aby odráželo, jak lidé tento software skutečně používají.

Typografie a barevné schéma Twenty Fourteen bylo zaměřeno na čitelnost a snadné prohlížení. Volitelné widgety postranního panelu navíc umožňovaly snadnou navigaci k nejnovějším příspěvkům, nejnovějším komentářům, archivům blogových příspěvků a kategoriím příspěvků, čímž si připomněly původní postranní panel WordPress.

Ukázková stránka ve dvaceti čtrnácti: dvacet čtrnáct stránek

Dvacet čtrnáct v krátkosti

 • Výchozí ve verzi WordPress: 3.8.
 • Poprvé v tomto tématu: Mřížky a posuvníky obsahu, skládací nabídky a pohyblivé postranní panely pro mobily, Šablona stránky Přispěvatelé, widget Autoři, doporučený obsah.
 • Hlavní cíle: Provádět obecná vylepšení a poskytovat další funkce a demonstrovat kapacitu WordPress jako platformy pro více autorů.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Stránka Přispěvatelé, widget Autoři, doporučený obsah, barvy zvýraznění.


Dvacet čtrnáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 88%


7 201 300 stažení


2.8Verze

Více informací

dvacetadvacet.2.8.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 88%


7 201 300 stažení


2.8Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet čtrnáct

Dvacet patnáct – 18. prosince 2014

dvacet patnáct

Takashi Irie navrhl dvacet patnáct s ohledem na jednoduchost a vrací se k minimalistickému stylu dřívějších výchozích témat WordPress. Nabízí několik možností barevných schémat, ke kterým uživatelé mohou snadno přistupovat prostřednictvím nástroje Customizer.

Dvacet patnáct se může naklonit minimalizmu, ale rozhodně to není jasné. Nabízí výchozí písmo, které přináší o něco více do tabulky, než písmo bezpatkové písně z dvaceti čtrnácti, což dodává čistý vzhled čistému rozvržení. Také se dobře přizpůsobí jakékoli abecedě, čímž se zlepší možnosti překladu tématu.

Toto téma také uznává vztah sociálních médií k blogům a jiným webům. Dvacet patnáct umožňuje uživatelům snadno přidávat sociální ikony do jejich nabídek. Tímto způsobem mohou propojit různé aspekty svých značek dohromady a usnadnit nasměrování návštěvníků na jejich sociální účty.

Ukázková stránka ve dvaceti patnácti: dvacet patnáct

Dvacet patnáct krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 4.1.
 • Poprvé v tomto tématu: Sociální ikony.
 • Hlavní cíle: Chcete-li zlepšit internacionalizaci WordPress, maximalizovat základní možnosti přizpůsobení a poskytnout první mobilní návrh.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Další možnosti barevného schématu, sociální ikony.


Dvacet patnáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 88%


7 248 698 stažení


2.6Verze

Více informací

dvacet patnáct,2,6.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 88%


7 248 698 stažení


2.6Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet patnáct

Dvacet šestnáct – 8. prosince 2015

dvacet šestnáct

Další z výchozích témat WordPress vynaložilo úsilí na zlepšení změn zavedených před rokem. Dvacet šestnáct uživatelů nabízí flexibilitu uživatelům WordPress a poskytuje funkce, které jsou užitečné jak pro bloggery, tak pro ostatní majitele stránek.

Volitelný postranní panel motivu nabízí další navigaci těm, kteří to potřebují. Uživatelé mohou také přidat snadno přístupné sociální ikony na stránky a příspěvky. Pro ty, kteří se chtějí soustředit na svůj obsah, je odstranění tohoto tématu až k základům odstraněním postranního panelu rychlé a snadné.

Dvacet šestnáct také nabízí oblasti widgetu „Spodní obsah“ a uvozovky. Umožňují uživatelům přidávat do svých příspěvků doplňkový obsah. Znovu vidíme, jak WordPress reaguje na změny trendů webového designu a potřeb uživatelů.

Ukázková stránka ve dvaceti šestnácti: dvacet šestnáct stránek

Dvacet šestnáctkrát

 • Výchozí ve verzi WordPress: 4.4.
 • Poprvé v tomto tématu: Oblasti dna miniaplikací obsahu, úvodní informace (také známá jako „výňatky“), uvozovky.
 • Hlavní cíle: Vylepšit a modernizovat tradiční blog a design příspěvků.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Obsah Spodní oblasti widgetů, výňatky, uvozovky.


Dvacet šestnáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 82%


5 472 053 stažení


2.1Verze

Více informací

twentysixteen.2.1.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 82%


5 472 053 Stažené soubory


2.1Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet šestnáct

Dvacet sedmnáct – 6. prosince 2016

dvacet sedmnáct

Na konci roku 2016 vydal WordPress výchozí téma zaměřené na weby, které nebyly blogy. Přestože spousta dalších výchozích témat WordPressu nabízí flexibilitu v rozvržení a lze je přizpůsobit různým účelům, tvorba obsahu zůstávala vždy středem pozornosti.

Dvacet sedmnáct, na druhé straně, byl prodáván jako téma obchodní stránky. Rozložení a funkce, které poskytuje, plně podporují toto zaměření, a přestože obsah stále zobrazuje krásně, je jasné, že téma má jiné priority.

Začněte tím, že obsahuje obraz záhlaví, který nelze ignorovat pro optimální branding značky. Uživatelé mohou také tento obrázek nahradit videem, aby mohli lépe zaujmout a zaujmout návštěvníky. Kromě toho přidáním videa i obrázku můžete zaručit, že uživatelé stolních počítačů a mobilních zařízení budou moci vaše média zobrazit.

Přední strana dvaceti sedmnácti umožňuje podnikům poskytnout uživatelům rychlé shrnutí jejich značky přetažením obsahu z různých stránek na webu. Můžete snadno vybrat, které stránky se mají zobrazovat, a změnit počet sekcí, které přední stránka obsahuje v přizpůsobiteli.

Dalším důležitým vývojem pro obchodní weby byla typografie Twenty Seventeen. Stejně jako dvacet patnáct nabízí i několik možností písma, které se jasně zobrazují v různých jazycích. Díky tomu mohou mezinárodní podniky zajistit, aby jejich stránky byly čitelné pro všechny zákazníky a klienty, bez ohledu na umístění.

Ukázková stránka ve dvaceti sedmnácti: dvacet sedmnáct stránek

Dvacet sedmnáct krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 4.7.
 • Poprvé v tomto tématu: Obchodní rozvržení, videa v záhlaví, logo webu, vylepšená funkce dětských motivů.
 • Hlavní cíle: Chcete-li ukázat, jak se WordPress vyvíjí v plnohodnotný redakční systém, optimální pro více než jen blogování.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Unikátní tvorba titulní stránky, obrázek záhlaví a videa, personalizované logo.


Dvacet sedmnáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 90%


5 561 841 stažení


2.3Verze

Více informací

twentyseventeen.2.3.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 90%


5 561 841 stažení


2.3Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet sedmnáct

Dvacet devatenáct – 6. prosince 2018

dvacet devatenáct

Nakonec se dostáváme k nejnovějšímu výchozímu tématu WordPress: Dvacet devatenáct. Se zavedením nového editoru bloků není žádným překvapením, že se WordPress obrátil zpět k minimalizmu a obnovil své zaměření na vytváření obsahu..

Hlavním zaměřením tohoto tématu je flexibilita. Díky plné integraci editoru bloků nabízí Twenty Nineteen více možností přizpůsobení než kdykoli předtím. Zatímco výchozí nastavení se zaměřuje na nabízení zjednodušené typografie, nový editor umožňuje uživatelům vytvořit si vlastní stránky.

Dvacet devatenáct navíc využívá mnoho funkcí, které byly vyvinuty pro výchozí témata WordPress v průběhu let, včetně sociálních ikon, widgetů a vícejazyčné podpory. V kombinaci s Editorem bloků se může přizpůsobit použití s ​​téměř jakýmkoli druhem webové stránky. Téma samozřejmě také plně odpovídá modernímu prohlížení.

Ukázková stránka ve dvaceti devatenácti: dvacet devatenáct stránek

Dvacet devatenáct krátce

 • Výchozí ve verzi WordPress: 5.0.
 • Poprvé v tomto tématu: Integrace editoru bloků ��.
 • Hlavní cíle: Spolupracovat s Editorem bloků na vytvoření vysoce vizuálního publikačního prostředí a zdůraznit funkčnost Editoru bloků.
 • Mobilní podpora: Ano.
 • Nové přizpůsobitelné funkce: Vlastní výchozí bloky.


Dvacet devatenáct

Autor: WordPress.org


Hodnocení 72%


2 034 038 stažení


1.5Verze

Více informací

dvacetinásobný.1,5.zip

Náhled motivu

Poslední aktualizace: 31. března 2020


Hodnocení 72%


2 644 038 Stažené soubory


1.5Verze

Téma stránky WordPress.org


Dvacet devatenáct

Závěr

Vždy se můžeme něco dozvědět z ohlédnutí. Je však stejně důležité, abychom si stále pamatovali, abychom se přizpůsobili potřebám uživatelů. Poznamenání silných stránek minulých výchozích témat WordPress a jejich použití v budoucích inovacích může pomoci WordPress dále růst a zlepšovat se jako platforma.

Od jednoduchých a flexibilních klasiků až po dvacet devatenáct centů zaměřených na Editor bloků, WordPress prošel dlouhou cestu! Nyní je jednodušší než kdykoli předtím upravit svůj web WordPress přesně na to, co potřebujete, a témata reagující na mobily umožňují návštěvníkům užívat si váš web pomocí svých preferovaných zařízení.

Jaké je vaše oblíbené výchozí téma WordPress? Řekněte nám to v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map