Jaké jsou nejlepší fonty pro loga? 10 kroků k nalezení dokonalého jednoho + 23 skvělých písem

Jaké jsou nejlepší fonty pro loga? 10 kroků k nalezení dokonalého jednoho + 23 skvělých písem

Jaké jsou nejlepší fonty pro loga? 10 kroků k nalezení dokonalého jednoho + 23 skvělých písem
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

nejlepší fonty pro loga


Zjištění, která písma jsou nejlepší pro loga, nemusí být nejjednodušší z úkolů. Například i samotný adresář na DaFont.com uvádí ohromujících celkem 36 000+ písem. A to určitě není všechno, co je tam k dispozici. Pravděpodobně najdete tolik písem na jiných místech nebo dokonce více.

Jak tedy proběhnout celou tuto hojnost a najít nejlepší fonty pro loga, která jsou pro váš projekt nejpravděpodobnější? Zde začíná hrát příspěvek, který pro vás máme dnes. Projdeme všechny různé vlastnosti, které vytvářejí kvalitní písmo loga, a uvádíme několik doporučení, jak začít.

A dobře, vím, že bys mohl být skeptický ohledně té myšlenky jako celku. Logo společnosti je ostatně velmi individuálním a originálním projektem, takže hledáme zevšeobecnění "nejlepší fonty pro loga celkově" Vypadá to divně, ale prosím mějte, promluvíme si o tom.

Na druhou stranu, jakkoli to může být obtížné zavolat výběr nejlepších písem pro loga, volat nejhorší je docela jednoduché. Comic Sans moc? Nebo možná dopad? Papyrus? Nepoužívejte tyto písmo. Vůbec! ��

Jak začít hledat nejlepší fonty pro loga?

Začněme tím, co neděláte. A to nedostane písmo čistě proto, že se vám líbí, jak to vypadá. Toto je past, pro kterou je snadné padnout. Místo toho to zkuste takto:

To, co hledáte, není písmo pro vás, ale spíše pro vaše zákazníky nebo klienty. Písmo musí s nimi rezonovat ještě víc, než je třeba, aby s vámi rezonovala.

I když vám na cestě ukážu několik příkladů písem, je stále dobré se nejprve zaměřit na definování toho dokonalého písma "cítí jako" pro tebe.

Začněte tím, že uvedete primární hodnoty, které chce vaše značka přijmout, hlavní charakteristiky vaší niky a také definujte svého dokonalého klienta / zákazníka.

Může to znít jako zbytečný krok k dalšímu "zaměřené na akci" mezi vámi, ale cílem je hlavně napsat několik věcí – jen abyste se mohli rychle rozhodnout při pohledu na konkrétní písmo a přemýšleli, "vyhovuje toto písmo mé firmě?"

Po seřazení všech těchto odpovědí se nyní podíváme na některé možnosti a projděte si některá z nejlepších písem pro loga..

1. Rozhodněte o logu znaku nebo slovním označení

Některá písma lépe zapadají do loga založeného na znaku (např. Harley Davidson) a jiná na logu založeném na textu nebo textu (např. Visa)..

Harley

vízum

a) Znaky

Pokud se chystáte na logo emblému, je třeba, aby vaše písmo bylo vylepšeno, aby nepřekonalo znak.

Dobrým příkladem je zde Starbucks. Přestože se společnost od svého aktuálního loga odklonila, na 24 let (1987–2011) použil tento text:

starbucks

Písmo je jednoduché, trochu těžké a ve všech velkých písmenech zobrazuje název společnosti a hlavní produkt. Přestože je text ve srovnání se znakem relativně masivní, tato mořská víla dvounohá je stále ústředním bodem.

Kdyby existovalo honosnější písmo, znamenalo by to přemožení znaku a učinilo by ho méně viditelným. Podobné zásady můžete použít při hledání písma pro logo vašeho znaku.

Podobné volby písem:

Montserrat - patří mezi nejlepší fonty pro loga?

Bison

b) Wordmarks

Při volbě textového loga nebo textového razítka by mělo být písmo reprezentativnější nebo výraznější. Jinými slovy, tentokrát samotné písmo je ohniskem, a to se musí ukázat.

V podstatě děláte ze svého loga identitu značky samo o sobě – ​​takže není třeba žádný znak. Zde je příklad od jedné společnosti:

Google

V tomto okamžiku je také vhodné zvážit získání zcela vlastního loga, které poněkud zahrnuje vytvoření vlastního písma.

Například v podstatě jakýkoli celovečerní film vůbec přišel s vlastním titulkovým písmem. Ve skutečnosti to byly spíš jako dílčí písma. Říkám jim částečný, protože je těžké uvěřit, že designéři připravovali celá písma, spíše než jen pracovat na písmenech, která by se objevila v názvu. Jak již bylo řečeno, kvůli popularitě těchto filmů se další návrháři později postavili na celé písmo.

Zde je několik příkladů vlastních fontů loga používaných ve filmech: MimozemšťanApokalypsa nyníMstitelé.

Otázka, kterou si položit s textovým logem, je tedy otázka, zda chcete investovat do navrhování věci od nuly nebo použít některá z reprezentativnějších hotových písem..

Pokud je to první, můžete najít několik skvělých návrhářů, kteří vám pomohou na Fiverru.

Zde uvádíme několik příkladů jedinečných písem, která lze použít pro loga:

americký dub

Montana

Napětí

2. Zůstaňte v souladu s výklenkem

Každý výklenek nebo trh má svůj vlastní soubor pravidel, očekávání a poněkud obecnou atmosféru, která je patrná.

Měli byste se v zásadě zaměřit na stejnou vibraci – přizpůsobit vibraci písma tomu podnikání a výklenku.

Například u loga zubařské kanceláře je důležité vyjádřit pocit bezpečí, čistoty, profesionality, přívětivosti. To prostě nedává velký smysl používat toto pro logo vaší zubaře:

Chameleón

Snažím se říci, že tak atraktivní, jak by se mohl cítit koncept vystupování, není to vždy ta pravá volba pro mnoho výklenků.

Pravděpodobně bychom všichni chtěli "narušit" ať už jsme v jakémkoli výklenku, ale to se zřídka děje prostřednictvím samotného loga.

Nebuď odlehlý, který musí být jiný bez ohledu na to co. Zapadnout, ale zlepšit.

Profesionální tip. Pokud hledáte logo loga, může být tento znak částečně odpojen, aby se zabránilo nudě. Například jsem si jistý, že jste viděli nesčetná loga nemovitostí s domy, budovami, mrakodrapy a podobně. Použijte něco jiného.

Vezměte si například logo Domino’s Pizza. Podívejte se na pizzu?

dominos

Zde jsou některé zajímavé volby mezi nejlepšími fonty pro loga na různých trzích a výklencích:

Zdraví a wellness:

Sabbatical

Výzdoba:

červenat se

Aplikace a technologie:

Andy

Holičství, ale také whisky:

whisky

Péče o děti, školka, dětské výrobky:

Sluneční svit

3. Vyberte dostatečně jedinečné písmo

Jak všichni víme, jednou z klíčových vlastností loga je to, že je originální a jedinečné. Koneckonců chcete, aby lidé identifikovali vaši firmu podle jejího loga.

Aby se to stalo, nemůžete si vybrat písmo, které je příliš populární. Jednoduše nechcete narazit na své písmo v přírodě, protože se používá pro něco, s čím byste opravdu nechtěli spojit svou firmu.

Na jedné straně jsou oblíbená písma oblíbená z nějakého důvodu – jsou to kvalitní výtvory, které přitahují mnoho lidí. Populární písma jsou však při hledání nejlepších písem pro loga dvojsečný meč.

Místo toho si přejete vybrat něco, co je "dost unikátní." Kvalitní písmo bude vždycky do určité míry populární, takže se s ním pravděpodobně nakonec někde potkáte; prostě nechcete, aby jej používal celý svět.

Zde je několik příkladů původních písem:

keltský

atlantika

Nešťastný

Pintanina

4. Vyberte písmo, které se dobře mění v měřítku

Ne všechna písma jsou vytvořena tak, aby vypadala dobře ve všech velikostech. Ani v různých médiích. Některá písma v podstatě vypadají dobře pouze v jejich demonstračním listu a nikde jinde.

Vezměme si například tento:

Dračí let

Vypadá skvěle, když je dost velký. Ale zmenšete to a ztratí svou magii.

Vždy otestujte písmo ve více scénářích. Změňte velikost loga a ujistěte se, že je čitelné a zajímavé ve všech velikostech.

Několik příkladů písem, která se dobře mění v měřítku:

shromáždění

Heartland

Hogar

5. Použijte písmo, které se dobře převádí na nízký kontrast

Některá písma mohou být obtížně čitelná ve scénářích s nízkým kontrastem.

U firemních log je to, že vždy neovládáte situaci ve vztahu k tomu, jak a kde bude vaše logo použito..

Možná sponzorujete událost a vaše logo bude umístěno v plakátu, nad kterým nemáte kreativní kontrolu. Nebo možná použijete své logo jako video vodoznak, se spoustou věcí pohybujících se v pozadí.

V takovém případě, pokud není zvolené písmo univerzální, pokud jde o scénáře s nízkým kontrastem, může být obtížné rozlišit logo.

Písma s tenčími písmeny nebo komplikovaný ručně psaný design mohou tyto problémy sdílet.

6. Vyberte písmo, které se hodí pro vaše ostatní písma webových stránek

Písma jsou jako piva. Jen zřídka jsi dobrý.

V klasickém scénáři webových stránek budete potřebovat nejméně dvě písma kromě loga:

 • písmo nadpisu vašeho webu
 • písmo těla vašeho webu

Všichni, kteří se potřebují do sebe zapadnout.

Můžete použít nástroj jako Fontjoy pomáhat si tady. Ukáže to v pohodě párování fontů na základě startovacího písma.

fontjoy

7. Vyberte si mezi patky nebo bezpatky

Sans-serif nebo serif je nejstarší otázkou spojenou s písmy.

Jak vypadají serify:

patky

Obecně řečeno, patkové fonty jsou dekorativnější, oficiálnější, klasičtější, lépe čitelné dlouhé texty. Sans-serif je modernější, snáze strávitelný pro mladší publikum, pravděpodobně lépe přizpůsobený textu na obrazovce.

Na konci dne zde není žádná správná nebo nesprávná odpověď. Oba typy stylů mohou dobře fungovat mezi nejlepšími fonty pro loga, ale to vše záleží na tom, jak se hodí k vaší firmě a značce..

Příklady zajímavých patkových a bezpatkových písem:

leyton

Benátky

condell

chromoxom

8. Buďte opatrní při psaní rukou a skriptů

Ručně psaná písma mohou být skvělou volbou pro správné podnikání a logo, ale také přinášejí určitá rizika. O mnoha z nich jsme již diskutovali výše – chmurné chování v situacích s nízkým kontrastem, nebo není dostatečně jasné, když je hodně zmenšeno.

Zároveň, pro hraní ďáblova obhájce, může být tento typ písem úžasný při odesílání zprávy bohaté na emoce nebo při vytváření zvláštní atmosféry.

Zde je několik příkladů ručně psaných a skriptovacích písem, která netrpí běžnými nevýhodami:

ochranná známka

Letní festival

9. Podívejte se, jaké populární startupy používají

Kdykoli pracujete na vlastním logu, je dobré provést širší průzkum trhu a prozkoumat, co dělají ostatní společnosti ve vesmíru – jak se jim daří vyniknout, co dělají vs nedělají atd..

Je však také dobré jít o něco širší – mimo vaši výklenek – a nechat se inspirovat procházením možností výběru písma mezi oblíbenými startupy.

MyFonts to má opravdu zajímavý nástroj analyzuje písma pomocí dané fotografie.

spouštěcí písma

10. Neočekávejte, že u písma zůstane neomezeně dlouho

I ta největší značka tam časem mění nebo vylepšují svá loga. Opravdu byste neměli očekávat, že s tímto jedním fontem zůstanete po celé roky.

Vezměte si například Apple. Toto je jejich první logo:

první logo apple

Pokud to tam nevidíte, sedí Sir Isaac Newton pod stromem s lesklým jablkem visícím nad hlavou. Jak daleko je to od aktuálního loga Apple?

Cíle se mění, mění se trh, mění se očekávání zákazníků atd. Pravděpodobně své logo upřesníte za dva až tři roky. Takže to dnes nepřemýšlejte. Nesnažte se být na první pokus dokonalý.

Pokud se zdá, že vaše logo odpovídá vašemu logu, vaší firmě, výklenku a prostě je to v pořádku, nehledejte něco lepšího. Uspokojte se, co máte. Později se můžete vylepšit. Úspěch společnosti není zřídka nikdy založen na samotném logu.

Co bude dál?

Při provádění těchto mentálních gymnastik hledáme nejlepší fonty pro loga:

 1. Začněte seznamem 5 až 10 písem, která se zdají být dostatečně dobrá, a poté si udělejte cestu až na vrchol 3.
 2. Dále vytvořte své logo s každým fontem zvlášť a porovnejte výsledky.
  • Vytiskněte je v různých velikostech.
  • Použijte loga na svém webu.
  • Podívejte se na web na mobilu.
  • Ať jsou obrovské.
  • Ať jsou malé.
  • Požádejte své spolupracovníky, aby hlasovali o tom nejlepším.
 3. Poté, co je vše hotovo, byste měli mít svůj užší seznam nejlepších písem pro loga a možná i dokonalé písmo č.1..

�� Další čtení: 20 skvělých portfolií návrhů, které byste měli vidět před vytvořením vlastního, zde je, jak se stát nejhorším návrhářem WordPress na planetě, vývoj uživatelského rozhraní WordPress (2003 až 2018)

Máte již své písmo s perfektním logem? Která to je? Neváhejte se podělit o komentáře.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector