Jak vytvořit tržiště fyzických produktů jako Etsy (na WordPress)

Jak vytvořit tržiště fyzických produktů jako Etsy (na WordPress)

Jak vytvořit tržiště fyzických produktů jako Etsy (na WordPress)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

TL; DR: "WordPress a eCommerce"? Kdo by před 5 lety uhodl, že by to byla životaschopná možnost. Určitě ne někdo v mé univerzitní třídě. Přesto jsme tady. A WordPress je nyní v podstatě dokonale schopen zvládnout obchod s elektronickým obchodem jakéhokoli typu. Abychom to zkontrolovali, zkoumáme téma vytváření trhu s fyzickými produkty, jako je Etsy… vše na WordPress. Zde je Colinův pohled na téma a jeho přesný postup krok za krokem:


Chcete skočit na vlak prodávajícího s více prodejci? Pokud ano, vytvoření fyzického produktového trhu, jako je Etsy, je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. Nejlepší ze všeho je, že to lze provést pomocí WordPress.

Od roku 2016, Etsy měl přes 1,6 milión prodejci s 677 $ milión pouze ve třetím čtvrtletí roku 2016 v hrubém prodeji zboží. To je spousta prodejců, kteří hledají pomoc při prodeji tuny zboží!

Pravděpodobně ale máte dojem, že tržiště s více prodejci musí být drahá. Myslím, že Etsy pro ně pracuje obrovský tým vývojářů … budete muset utratit tisíce dolarů za vytvoření něčeho podobného, ​​správně?

Spíš ne! V reakci na popularitu online tržišť se objevilo množství nástrojů pro více prodejců. To znamená, že již nemusíte rozbít banku na vlastní řešení, pokud chcete tržiště jako Etsy.

Ve skutečnosti můžete začít za méně než sto dolarů pomocí WordPress, WooCommerce a pluginu s názvem WC Vendors.

Postupujte přesně takto:

Trh s fyzickými produkty jako Etsy na WordPress

Jak vytvořit tržiště fyzických produktů, jako je Etsy, na WordPress:

Zaprvé, co jsou to Prodejci WC a jak nám to pomáhá dělat to, co chceme dělat?

WC Vendors je bezplatný plugin, který rozšiřuje funkčnost WooCommerce, aby se z něj stal trh s fyzickými produkty, jako je Etsy. Pro tento tutoriál jsem se usadil na prodejci WC, protože:

 • Je určen pro fyzické produkty.
 • Bezplatná verze je dostatečně výkonná, aby mohla začít (i když budete absolutně chtít prémiovou verzi pro nejvíce uživatelsky přívětivý trh).
 • Zahrnuje základní funkce, jako jsou snadné platby provizí, podání produktů front-end pro majitele obchodů (pouze v prémii) a další.
 • Prémiová verze obsahuje jednoúčelové téma, které umožňuje využít všech funkcí prodejců WC.

Protože WC Vendors využívá sílu WordPress, stačí ji použít:

 • Doména a hosting (více informací)
 • Pracovní instance WordPress
 • Téma (nebo téma zahrnuté v prémii pro dodavatele WC)
 • Dodavatelé WC + WooCommerce

Tady je přesně to, jak si můžete založit tržiště s fyzickými produkty, jako je Etsy, pomocí WC Vendors a WooCommerce:

Krok 1: Vyberte si svůj hosting

S blogem byste mohli být schopni bruslit pomocí méně než hvězdného hostování (i když to stále není dobrý nápad). Ale s obchodem s elektronickým obchodem s více prodejci se nemůžete utratit za hostování.

Akamai zkoumal Spotřebitelé eCommerce a našli několik závěrů, které si zaslouží zvláštní zaměření na dobu načítání stránek v eCommerce obchodech:

A zde nejsou jen data Akamai. Jiné studie trvale zjistily, že pomalejší doby načítání stránky znamenají méně konverzí pro eCommerce. Například, Intuit nalezeno že každou sekundu oholenou z doby načítání stránky odpovídá a 1% zvýšení konverzního poměru nebo více! To je obrovské.

Za každou sekundu zvýšení výkonu:

Původní doba načítání
Změna času načítání
Změna převodu
Nad 7s-1s+3%
Mezi 5-7 s-1s+2%
Do 4 s-1s+1%

Pokud tedy chcete, aby byl váš trh s více prodejci úspěšný, začněte kvalitním hostingem. Protože bez ohledu na to, jak moc optimalizujete svůj web, je hosting stále klíčový nadzvukové rychlosti načítání stránky.

Pokud jste zde pravidelně, víte přesně, které společnosti doporučujeme z hlediska hostování. Pokud ne, podívejte se na to – výsledky našeho průzkumu. Ve zkratce:

 • Chcete-li začít, SiteGround vám dá velkou rovnováhu mezi rychlostí a dostupností. Za peníze má nejlepší výkon z jakéhokoli dostupného hostingu.
 • Jak váš trh roste, možná budete chtít zvážit přechod na prémiového hostitele, jako je Kinsta. Zde je naše recenze Kinsta.

Krok 2: Nainstalujte téma, dodavatele WooCommerce a WC

Jakmile máte nastaven hosting a doménu, je čas nainstalovat WordPress, vyberte téma a začněte zaokrouhlovat potřebné pluginy.

Pokud se zatím nechcete na prémiovém tématu potýkat, můžete začít volným tématem WooCommerce. Pro tento tutoriál použiji naši vlastní bezplatnou verzi ShopIsle. Neváhejte ale použít libovolné téma zaměřené na WooCommerce.

Shopisle

Jakmile máte motiv nainstalovaný a aktivovaný, musíte nainstalovat dodavatele WC a WooCommerce. Je nezbytné, abyste nainstalovali oba, protože dodavatelé WC potřebují WooCommerce, aby mohli správně fungovat.


WooCommerce WooCommerce

Autor: Automaticky

Aktuální verze: 4.1.1

Poslední aktualizace: 27. května 2020

woocommerce.4.1.1.zip


Hodnocení 92%


5 000 000 + instalace


WP 5.0 + Vyžaduje


WC Vendors Marketplace - Multivendor Marketplace Solution for WooCommerce WC Vendors Marketplace – Multivendor Marketplace Solution for WooCommerce

Autor: Prodejci WC

Aktuální verze: 2.1.20

Poslední aktualizace: 12. května 2020

wc-vendors.2.1.20.zip


Hodnocení 90%


10 000 + instalace


5.0.0 Požadavky

Nejprve nainstalujte WooCommerce a projděte průvodce nastavením.

Průvodce nastavením WooCommerce

Pak jděte do toho a nainstalujte WC Vendors. Pokud začínáte s bezplatnou verzí, můžete ji nainstalovat přímo z ovládacího panelu WordPress.

Samozřejmě existuje řada dalších obecných vylepšení WordPress, které byste měli udělat, ale v tomto tutoriálu se budu soustředit pouze na funkčnost trhu s více prodejci..

Krok 3: Konfigurace dodavatelů WC

Dobře, tento krok je důležitý. Zde nastavíte podrobnosti, jako jsou sazby provizí, registrace dodavatele a platební údaje.

Začněte tím, že zamíříte na WooCommerce → Prodejci WC.

3.1: Obecná nastavení

Na Obecné Tab, nezapomeňte nastavit výchozí sazbu provizí, kterou chcete nabídnout prodejcům:

Jak vytvořit fyzický produktový trh, jako je etsy

Později můžete nastavit vlastní sazby provize pro jednotlivé produkty, ale toto bude výchozí sazba původně použitá pro všechny produkty.

Zde byste také měli nastavit možnosti registrace. Pokud nechcete ručně schvalovat aplikace dodavatele, můžete je zakázat. Ale já bych to nedoporučoval. Nechcete, aby vaše tržiště bylo zničeno uživateli spamu.

Musíte také nakonfigurovat, jak chcete zacházet s penězi, které sbíráte, za daně a dopravu. V zásadě se rozhodujete, zda si tyto platby ponecháte nebo půjdou k prodejci.

Dále na stránce můžete nakonfigurovat adresu URL pro stránky dodavatele a některé další možnosti stylu. Je v pořádku nechat je jako výchozí.

3.2: Produkty

Na produkty na kartě, můžete si vybrat, která pole jsou pro vaše dodavatele k dispozici, když vytvoří nový produkt. Pokud například nechcete, aby vaši dodavatelé mohli vytvářet virtuální nebo stahovatelné typy produktů, měli byste je zaškrtnout pomocí těchto políček:

Protože vytváříte trh s fyzickými produkty, jako je Etsy, pravděpodobně budete chtít skrýt několik těchto polí, abyste zefektivnili proces vytváření produktů pro dodavatele..

Tato pole jsou vhodná pro běžné obchody WooCommerce, ale pravděpodobně nechcete, aby vaši dodavatelé mohli seskupovat produkty nebo stanovovat vlastní daně.

3.3: Schopnosti

Schopnosti karta umožňuje nastavit oprávnění, která budou mít vaši dodavatelé.

Pro Objednávky a Zprávy možnosti, doporučuji ponechat všechny zaškrtnuté možnosti (výchozí).

Důležitou možností je zde produkty. Umožní vám to rozhodnout, zda produkty předložené vašimi dodavateli vyžadují před zobrazením ruční schválení správcem. Dále se můžete také rozhodnout, zda prodejci mají povoleno upravovat produkty po jejich uvedení na trh.

Myslím, že výchozí hodnoty jsou dobrým místem pro zahájení, ale pokud plánujete provozovat obrovský trh s více dodavateli, možná nebudete moci každý produkt ručně schválit..

3.4: Stránky

Stránky karta je jednoduchá. Umožňuje pouze vybrat, které stránky chcete použít k zobrazení rozhraní dodavatele. Dodavatelé WC vytvoří většinu nezbytných stránek automaticky, ale pokud chcete přizpůsobit jejich jména / adresy URL, můžete to udělat zde:

Opět je v pořádku nechat je jako výchozí.

3.5: Platby

Platby karta je důležitá. Tam se postavíte Adaptivní platby PayPal. PayPal Adaptive Payments vám umožní okamžitě rozdělit vaše platby a platit provize automaticky.

Pokud potřebujete pomoc, můžete postupujte podle podrobného průvodce prodejců WC. A pokud platíte za prémiové rozšíření, můžete také použít Stripe k podobně automatickému rozdělení plateb.

Kromě nastavení adaptivních plateb musíte také zvolit svůj platební plán.

Můžete se rozhodnout zaplatit prodejcům okamžitě (potenciálně nebezpečné pro zpětné zúčtování), nebo nastavit denní, týdenní, týdenní, měsíční nebo manuální rozvrh.

Poznámka – nemůžete udělat obojí. Pokud tedy chcete platit prodejcům podle plánu, nezapomeňte zrušit zaškrtnutí políčka Okamžité platby.

Krok 4: Povolte registraci účtu ve WooCommerce

Dodavatelé WC vám poskytují funkce více dodavatelů, ale pouze pokud to WooCommerce umožňuje! Chcete-li prodejcům umožnit, aby se skutečně zaregistrovali na vašem trhu, musíte jít na WooCommerce → Nastavení → Účty a zaškrtněte Povolit registraci na internetu "Můj účet" stránka:

Nyní by prodejci měli mít možnost se zaregistrovat na internetu Můj účet stránka. Bude používat stejné rozhraní jako běžní uživatelé, ale přidá trochu Přihlaste se a staňte se dodavatelem zaškrtávací políčko:

To je také místo, kde budete možná muset použít trochu vlastní CSS. V závislosti na tom, jak vaše téma vykreslí registrační formulář, možná budete chtít změnit jeho styl. Pokud platíte za prémiovou verzi pluginu, stačí použít téma věnované prodejcům WC, abyste nemuseli používat vlastní CSS.

Krok 5: Zkontrolujte, zda účty dodavatelů fungují správně

Nyní jste většinou většinou hotoví! Váš trh s fyzickými produkty by měl fungovat, ale je dobré vytvořit účet zkušebního dodavatele, který zajistí, že vše funguje.

Až si vytvoříte účet fiktivního dodavatele, budete muset přejít na svůj administrátorský účet a schválit účet dodavatele tak, že přejdete na Uživatelé tab. Stačí změnit roli uživatele z Čeká na dodavatele na Prodejce:

Pokud jste zakázali ruční schválení, můžete tento krok přeskočit.

Po schválení byste měli mít možnost vidět své Řídicí panel dodavatele ve vašem účtu zkušebního dodavatele:

Opět v závislosti na motivu, který jste si vybrali, možná budete muset přidat nějaký vlastní styl CSS, abyste si mohli vylepšit řídicí panel dodavatele. Nebo to je další důvod, proč byste mohli chtít použít pouze prémiové téma Prodejci WC.

Na stránce nastavení obchodu mohou prodejci přidat svou e-mailovou adresu PayPal, zvolit název obchodu a přidat popis:

Ve bezplatné verzi mohou prodejci přidávat produkty pouze pomocí běžného rozhraní WooCommerce backendu. Pokud však platíte za prémiovou verzi, budete moci vytvořit front-end formuláře pro odesílání produktů.

Jakmile prodejce vytvoří schválený produkt, zákazníci si jej budou moci prohlédnout na front-endu:

Kontrola provizí a prohlížení zpráv

Chcete-li zjistit, jak se daří vašemu trhu s fyzickými produkty, můžete chytit zprávy ve dvou oblastech.

Nejprve jdu do WooCommerce → Provize vám poskytne všechny jednotlivé provize, které váš trh vygeneroval. Můžete třídit podle jednotlivých prodejců i stav provize (splatné, zaplacené nebo obrácené):

Podrobnější statistiky si také můžete zobrazit na stránce WooCommerce → Zprávy → Prodejci WC:

Podobně vaši prodejci budou také moci prohlížet objednávky a provize, jakož i označovat produkty při dodání:

Důvody pro koupi profesionální verze prodejců WC

I když si můžete zřídit tržiště s fyzickými produkty, jako je Etsy, bezplatně pomocí prodejců WC, pokud jste na svém trhu vážní, měli byste jít s prémiovou verzí.

 • Poskytne vašim prodejcům a hodně lepší zážitek.
 • Prodejci získají podrobnější výklady a podání front-end.
 • Mohou také vytvářet vlastní kupóny.

Protože vaši prodejci jsou páteří obchodu, chcete je udržet šťastnými.

Pro verze navíc umožňuje účtovat další typy provizí. Zatímco bezplatná verze vám umožňuje účtovat pouze paušální procento, pro verze vám umožňuje kombinovat paušální poplatky a procenta. Například můžete napodobit strukturu poplatků Etsy ve výši paušální sazby 0,20 $ + 3,5%.

Také přichází s tím věnovaným tématem, které jsem zmínil. Nebudete tedy potřebovat vlastní CSS, aby stránky vašich dodavatelů vypadaly krásně.

A dokonce můžete implementovat systém zpětné vazby ve stylu eBay pro dodavatele, což je důležité pro budování důvěry.

S volnou verzí si tedy udělejte mokré nohy, ale pokud chcete vytvořit skutečně funkční trh s více prodejci, měli byste zvážit nákup profesionální verze za $ 199.

A to je vše! Prodejci produktů WordPress a WC usnadňují vytváření trhu s fyzickými produkty, jako je Etsy. Pokud máte nějaké dotazy týkající se tohoto procesu, zanechte je v komentářích níže a pokusím se pomoci.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector