Figma vs Sketch vs Adobe XD: Který je lepší nástroj pro návrh?

Proč byste se měli starat o Figma vs Sketch vs Adobe XD? Nelze popřít, že v posledních letech jsme zaznamenali obrovský nárůst dostupnosti nástrojů pro návrh uživatelského rozhraní. Když aplikace Sketch poprvé vyšla, zcela změnila postup všech návrhářů. Pouhé dva roky po prvním uvedení na trh, Sketch získal ocenění Apple Design Award.


Skica však není jedinou aplikací svého druhu, které designéři věnují velkou pozornost. Figma, stejně jako Adobe XD, rychle dohánějí, a to jak na úrovni funkcí, tak na globálním podílu na trhu.

V jejich výroční návrhová zpráva, Avocode zjistil, že Sketch tvoří 56% všech přidaných návrhů, přičemž Figma a Adobe XD sdílejí zbytek procenta.

Zdá se, že pro Sketch je největší překážkou jeho softwarový přístup pouze pro Mac. Zatímco Figma a Adobe XD lze použít v systémech Windows i Linux.

Navíc většina návrhářů zváží faktor nákladů. A v tomto oddělení je rozhodně spousta soupeření.

Figma vs Sketch vs Adobe XD

Podívejme se blíže na to, abychom zjistili, jak se porovnávají Figma vs Sketch vs Adobe XD, a nejprve se nejprve zabýváme číslem 1:

Ceny Figma vs Sketch vs Adobe XD

Mohou bezplatné nástroje pro návrh uživatelského rozhraní konkurovat placeným alternativám? Jak bude ukázáno v tomto komplexním přezkumu, ano – mohou. Figma a Adobe zvolili přístup obchodního modelu freemium a vyplatí se to hodně času.

 • Skica nastaví zpět 99 $ za první nákup. Poté můžete pomocí programu Stávající zákazník obnovit za 69 USD ročně. Tato licence zahrnuje roční aktualizace a přístup do Sketch Cloudu na jeden rok. Studenti a vzdělávací instituce mohou využít velkorysou 50% slevu.
 • Obr vám poskytuje přístup zdarma, pokud jste nezávislý designér. Plán Starter umožňuje tři projekty a neomezené úložiště. Pro týmy začíná profesionální plán na 12 USD měsíčně, s neomezeným přístupem ke všem a dalším funkcím.
 • Adobe XD přichází s bezplatným Starterovým plánem. Nástroj lze proto používat bez souvisejících nákladů pro jednotlivce. Designové týmy mohou získat plnou zkušenost s Adobe XD za 23 USD měsíčně.

Podpora platformy Figma vs Sketch vs. Adobe XD

Všechny tři nástroje mají rozdíly v podpoře platformy. Což také výrazně přispívá k počtu uživatelů, které má každý nástroj. Zde je přehled o konkrétních operačních systémech, ve kterých můžete jednotlivé nástroje používat.

 • Skica. K dispozici pouze pro uživatele Mac (OS X). Bez výjimek.
 • Obr. Prohlížeč založený! Desktopové aplikace dostupné pro Mac a Windows bez podpory offline. Lze použít na počítačích Linux v prohlížeči!
 • Adobe XD. Podporuje systémy Mac a Windows.

Figma vs Sketch vs Adobe XD mají zajímavé cenové body a přístupy. A existuje mnoho různých důvodů, proč je jeden lepší než druhý.

Pokud máte výkonné nastavení, můžete technicky spustit kterýkoli z těchto nástrojů pomocí Virtuální stroj životní prostředí. Např. Uživatelé Mac mohou nainstalovat Windows do svých zařízení Apple pomocí Boot Camp aplikace.

V pořádku. Teď, když máme všechny malé detaily z cesty, Pojďme se blíže podívat na to, co dělá každý z těchto nástrojů pro návrh uživatelského rozhraní tak výjimečným:

Skica: intuitivní & rychle

skica

Jedním z mnoha důvodů, proč designéři milují Sketch, není jen jasné a robustní uživatelské rozhraní.

Mateřská společnost Bohemian Coding také rychle vydává nové a inovativní aktualizace tohoto nástroje. Jen v loňském roce došlo k 19 pozoruhodným aktualizacím. Tento druh tempa vývoje rozhodně pomáhá vyrovnat související náklady na Sketch.

Ale stále to není jediný důvod k milování Sketch. Nástroj je notoricky známý pro jeho Funkce pluginu. Přemýšlejte o tom jako Správce balíků pro Sublime Text – můžete najít balíčky, které nejen zlepší váš vývojový čas, ale také pomohou psát lepší kód. Pro Sketch jsou to pluginy, které vám pomohou lépe a rychleji navrhovat.

Systém náčrtů vs Figma vznikajících pluginů

Můžete vyhledávat pluginy ve vztahu k mřížce nebo použít pluginy jako Lazyboard. S Lazyboardem je možné zabalit více vrstev Skici do jedné Artboard, takže můžete ušetřit čas při přizpůsobení a dalších dávkových úlohách.

Zabalte do uměleckých desekZdroj GIF: GitHub

V jednom z novějších vydání (Skica 55) – společnost představila funkce jako Copy & Vložte kód SVG, inteligentní distribuci a úpravy, jak položky přicházejí mezi rozvržení založená na mřížce.

Řekněme, že máte tento kód SVG (polygon se třemi stranami):

Obvykle byste to museli uložit jako dokument .svg a poté jej načíst do aplikace Skica, aby se vykreslil. V nové verzi můžete jednoduše zkopírovat a vložit tento fragment kódu SVG a automaticky se vykreslí jako nová vrstva.

Načrtněte vložení kopie SVG

Očekávejte, že v aplikaci Sketch najdete mnohem více takových drahokamů zaměřených na produktivitu.

Předání specifikací vývojářům

Dostáváme se k bodu v designu uživatelského rozhraní, kde mohou návrháři exportovat celý návrh s plně funkční specifikací pro vývojáře. A i když to není pro aplikaci Sketch k dispozici jako nativní funkce, existují aplikace a doplňky třetích stran, které to umožňují. A to, Zeplin byl vytvořen, aby byly speciální předávání extrémně jednoduché a snadné. A také s velkou přesností.

Zeplin spec handoff

Co když ale chcete něco integrovaného přímo do aplikace Sketch? Pro tento, podívejte se do Skica Opatření zapojit. Tím získáte plnou funkčnost pro vytváření specifikací pro své vývojáře v reálném čase.

Předání náčrtu Měření spec

V tomto příkladu můžete vidět, že plugin poskytuje vysoce přesné informace o prvku. Včetně rodiny fontů, umístění a vhodného kódu CSS, který mohou vývojáři okamžitě použít.

Opravdu se cítíme, jako bychom se dostali do bodu, kdy budou nástroje pro návrh uživatelského rozhraní schopny importovat plně funkční návrhy z get-go.

Skica přináší obrovskou knihovnu zdrojů

Jedním z důvodů, proč je aplikace Sketch tak přitažlivá pro nové a zkušené designéry, je obrovská dostupnost bezplatných návrhových zdrojů.

Prostředky náčrtu vs Adobe XD

Na jeho Dokumentace Na stránce Sketch jsou uvedeny stovky různých sekcí, které usnadňují výuku tohoto softwaru. Ale na vrcholu toho, tam jsou také weby jako Zdroje náčrtu aplikace, a Skica Repo, a mnoho dalších. V zásadě to jsou "open source" weby, kde mohou návrháři předložit své finální návrhy ke stažení všem.

Tím zajistíte, že už nikdy nebudete muset začít projekt od nuly. Také vám možná chybí informace o tom, jak dosáhnout konkrétního výsledku s vaším designem.

Skica Repo bezplatné zdroje

Za tímto účelem se můžete obrátit na stránky zdrojů náčrtu a najít přesné řešení, které si přejete. A ano, bez licence!

Skica nabízí mnohem více, díky čemuž je jedním z předních světových nástrojů pro návrh uživatelského rozhraní. Ale jak provádíme srovnávací kontrolu, podívejme se na funkce, díky nimž vynikají nástroje jako Figma a Adobe XD také z davu..

Obr: založené na prohlížeči & robustní!

figma

Figma přišel na jeviště v roce 2015 s počátečním financováním 14 milionů USD.

Díky svému hladkému uživatelskému rozhraní a elegantní paletě funkcí se tento nástroj rychle stal notoricky známým konkurentem podobných řešení v terénu.

Designéři značek jako Twitter, Microsoft, GitHub a Dropbox přísahají od společnosti Figma jako nejlepší nástroj pro návrh uživatelského rozhraní.

Je to tak proto, že společnost Figma nabízí bezplatný plán, že ve svém plánu našla takový úspěch tak brzy? Rozhodně ne.

Tento nástroj poskytuje několik řešení integrovaných do jednoho uživatelského rozhraní:

 • UI & UX design
 • Prototypování
 • Grafický design
 • Wireframing
 • Šablony

A to jak v prohlížeči, tak v jeho rámci desktopová aplikace. Skutečnost, že program Figma je vytvořen pro prohlížeč, znamená, že uživatelé systému Linux mohou také používat systém Figma ve svých unixových systémech. Masivní plus!

Nemusíte také investovat mnoho času do procesu navrhování. Figma se o to stará prostřednictvím svého Šablony nabídka. Jedná se o drátové modely, vývojové diagramy, diagramy, mapy příběhů a předem připravené šablony webových stránek právě pro vás..

Figma šablony zdarma

Zde máte připravenou šablonu webových stránek SaaS, kterou můžete okamžitě upravit a optimalizovat podle svých představ. Tyto šablony (vrstvy, skupiny atd.) Lze také uložit pro pozdější použití pro snadnější import.

Figma vytváří prostor na vašem pevném disku

Pěkná věc na Figmě je, že na svém počítači nemusíte nic ukládat. Všechny soubory jsou uloženy v cloudu a jsou přístupné kdekoli. Jako uživatel náčrtu nebo dokonce Adobe XD můžete mít zvykli si na 50GB + složky návrhových souborů. To již neplatí pro Figmu.

Porovnání správy souborů Figma vs Sketch

Jak je ukázáno zde, soubory pocházejí z pěti měsíců a jsou stále dostupné okamžitě. Ať už potřebujete jakýkoli nejmenší prvek z jiného kusu designu, můžete k němu získat přístup během několika sekund a použít jej v aktuálním projektu.

Spolupráce v reálném čase

Snad nejznámějším rysem Figmy jsou její nástroje pro spolupráci. Základem práce s více lidmi je spolupráce. V dávných dobách Photoshopu jste museli svým kolegům posílat nekonečné revize, abyste se dostali na stejnou stránku. Se společností Figma je spolupráce silná a okamžitá!

Nástroje pro spolupráci Figma

Figma řeší úkoly spolupráce v reálném čase:

 • Komentáře. Pomocí rozhraní vyberte kartu s komentářem a okamžitě někomu pošlete odkaz na váš komentář. Značku lze ponechat přesně na oblasti, do které přidáváte komentáře.
 • Editace pro více lidí. Upravte soubor společně s více lidmi a sledujte jejich akce v reálném čase. Úpravy pro více lidí lze také zakázat, kdykoli pracujete na určité funkci sami.
 • Copywriting. Pokud máte samostatný copywriter nebo editor obsahu, můžete jim poskytnout přístup k psaní jejich kopie spolu s vaší prací v reálném čase.
 • Platforma rozmanitost. Protože Figma pracuje v prohlížeči, vaši spolupracovníci se mohou připojit, ať už používají systém Mac nebo Linux nebo Windows. Opravdu to umožňuje svobodu!

Z velké části Figma nechává Skica i XD společnosti Adobe příliš pozadu, aby byly považovány za spolehlivé alternativy pro spolupráci v reálném čase..

Uživatelské rozhraní založené na prohlížeči umožňuje bezproblémovou spolupráci, aniž byste se na ni museli připravovat individuálně. Očekával bych, že podobné funkce budou zavedeny v dalších nástrojích v blízké budoucnosti!

Adobe XD: bezchybné uživatelské rozhraní & UX design

Adobe XD

Adobe není často spojován s bezplatnou cenovou značkou. Společnost má známou pověst tím, že nabízí prvotřídní produkty za prémiové ceny.

Zdá se však, že i Adobe si uvědomuje, že musí udělat něco, aby neztratil na obrovském tržním podílu návrhářů po celém světě. A jejich odpovědí je, že Adobe XD je bezplatný nástroj pro návrh uživatelského rozhraní.

Podobně, kromě přidávání nových funkcí, Adobe také zaměstnává aby byl XD co nejpřístupnější. Pluginy koneckonců usnadňují rychlejší dosažení nejlepších výsledků.

Doplňky Adobe XDZdroj fotografie: Adobe

Mnoho existujících pluginů Sketch již bylo přeneseno na XD, ale jako nezávislý nástroj – XD také nabízí integraci se známými službami, jako jsou Trello, Google Sheets, Airtable a mnoho dalších.

Design a prototyp s lehkostí

Zdá se, že zaměření společnosti Adobe na XD usnadňuje a intuitivní. Od vytvoření nového projektu až po správu prototypů je většina funkcí vzdálena pouhým kliknutím.

Prototyp a design s Adobe XD

Jakmile vyberete typ projektu (web / telefon / tablet), můžete okamžitě začít pracovat na svém návrhu. Díla pro váš projekt mohou být předem načtena nebo sdílena ostatními uživateli XD ve vašem týmu.

Aktiva Adobe XD

Díky tomu je také snadné držet krok se všemi existujícími konstrukčními specifikacemi, se kterými váš tým pracuje. Trávit méně času hledáním souborů a více času navrhováním!

Funkce spolupráce Adobe XD jsou spravedlivé

Při spolupráci nabízí společnost Adobe dvě možnosti: spolupracovat na cloudovém dokumentu nebo nahrát dokument z počítače. První možnost zrychluje spolupráci. A pozvat nové lidi je také velmi snadné.

Funkce spolupráce Adobe XD

V pravém horním rohu nástroje je tlačítko Sdílet. Zde najdete několik způsobů, jak sdílet své návrhy XD.

Možnosti jsou:

 • Pozvat k úpravám
 • Sdílet ke kontrole
 • Podíl pro rozvoj
 • Nahrát video

V retrospektu jsou tedy všechny možnosti přizpůsobeny hladšímu pracovnímu postupu návrhu. XD dokáže automaticky porozumět specifikaci, kterou používáte, takže ji můžete odeslat vývojářům. Dále můžete nahrát video, které vám představí jakoukoli konkrétní vlastnost věci, kterou stavíte. Ten se hodí pro týmy, které pracují většinou ve vzdálených prostředích.

Přístup k rozsáhlé síti zdrojů Adobe

Adobe je značka za obrovskými hity jako Photoshop, Illustrator, ale také Behance, Spark, Adobe Fonts a Adobe Stock. Toto jsou všechny weby založené na prostředcích, které můžete použít přímo s aplikací Adobe XD.

Řekněme tedy, že máte Písma Adobe Pokud je předplatné aktivní, můžete jednoduše synchronizovat všechna dostupná písma s řídicím panelem XD. To vám pak umožní přístup k tisícům zajímavých, jedinečných a design definujících typů písma na dlani.

Adobe XD nabízí Adobe Creative Cloud

Verdikt: Figma vs Sketch vs. Adobe XD

Zde tedy uzavíráme naši recenzi ve službě Figma vs Sketch vs. Adobe XD.

Všechny tři nástroje jsou mimořádně vhodné pro potřeby moderních designérů. Řekl bych, že Sketch je zde velká ztráta, protože je k dispozici pouze pro uživatele Mac. A jako takový umožňuje nástroje jako Figma a Adobe XD inovovat nad rámec základních potřeb.

Na konci dne, pokud váš nástroj dělá něco lepšího než ten druhý, je dostačující důvod k přepnutí. Přístup založený na prohlížeči, který Figma zvolil, je také něco, co je třeba vidět. V mém kruhu návrhářských přátel je to vždy Figma, která má nejvyšší chválu.

A pokud jde o Adobe XD – myslím, že právě teď je Adobe na dobrém místě. Mají velkou flexibilitu při vylepšování svých nástrojů a přidávání nových funkcí. Jejich integrace třetích stran jsou však také na místě, což z nich činí dobrou volbu pro týmy, které neustále hledají změny nebo úpravy věcí.

Pokud opravdu musíme tyto tři postavit, musí to být toto:

 1. Obr ��
 2. Skica ��
 3. Adobe XD ��

Protože jsou všechny tři nástroje k dispozici zdarma nebo jako zkušební verze, nic vám nebrání v nalezení dokonalého shody pro vás. Poté, co jsem s každým z nich pracoval samostatně, se mohu vztahovat ke skutečnosti, že pracovní toky se u jednotlivých nástrojů liší.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map