Šestikrokový proces navrhování stránek WordPress rychle shora dolů (a způsobem, který bude váš klient milovat)

Šestikrokový proces navrhování stránek WordPress rychle shora dolů (a způsobem, který bude váš klient milovat)

Šestikrokový proces navrhování stránek WordPress rychle shora dolů (a způsobem, který bude váš klient milovat)
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Někteří návrháři WordPress nenávidí.


Říká se, že WordPress omezuje jejich kreativitu.

Říká se, že to není tak snadné použití a že klienti bývají při interakci s nimi velmi zmatení.

Říká se, že je obtížné převést moderní design na použitelné téma.

A tady je kicker, mají pravdu.

Alespoň částečně.

Šestikrokový proces navrhování

WordPress není dokonalá jako platforma pro vývoj webových aplikací, zejména při práci s klienty. Proto je třeba přizpůsobit určitý přístup, pokud chceme, aby byli šťastní (přečtěte si: tak nám zaplatí).

Existují různé prvky a procesy, díky nimž některé WordPress staví mnohem lépe, jednodušeji a efektivněji než ostatní.

Ale zábavné je, že jak se ukázalo, sestavování skvělého webu WordPress není ve skutečnosti tak obtížné, jakmile znáte a pochopíte jeden z pracovních procesů.

To, co vám chci dnes ukázat, je přesně jeden z těchto procesů – přístup, který můžete použít k vytvoření skvělého webu WordPress shora dolů a způsobem, který budou vaši klienti milovat.

Začněme! A promiňte, ale neexistuje žádný jiný způsob, jak to říct:

Krok č. 1: Ukradni!

Jo, ukradni. Jako v případě věcí.

Kde tím myslím nápady.

Poznámka. Nikdy nekradte výsledky něčí práce; včetně kódu, grafiky, identity značky, jmen a podobně.

Opět se jedná pouze o krádeže nápadů. A i když byste mohli být tak trochu "Nevím" o tom, dovolte mi jen říci, že krádež nápadů je nejběžnější designovou praxí ze všech.

Zde je citát Jima Jarmusche:

"Nic není originální. Ukradněte odkudkoli, co rezonuje inspirací nebo poslouží vaší fantazii. […] Vyberte pouze věci, které můžete ukrást z toho, co mluví přímo k vaší duši. Pokud tak učiníte, bude vaše práce (a krádež) autentická. Pravost je neocenitelná; originalita neexistuje."

Skutečnost je taková, že myšlenka sama o sobě nemá žádnou hodnotu. Záleží na provedení. Můžete snadno mít 10 lidí, kteří začínají stejnou myšlenkou, a nevyhnutelně skončí s 10 různými výsledky.

Nebojte se krást nápady. Pokud vidíte něco, co rezonuje s vámi, ukradněte to a udělejte to.

Krok č. 2: Nejprve položte základy

To je něco, co jsem se naučil před několika lety, když provozuji agenturu pro webový design: Klienti se nestarají o to, jak jsou jejich stránky krásné, starají se pouze o to, jaké výsledky to přinese.

Krok 2 tedy vždy zajistí, že pochopíte, čeho chce klient pomocí svého webu dosáhnout.

(Nebo toho, čeho chcete s webem dosáhnout, pokud si jej stavíte sami. Doporučení platí stejně, pokud jste svým vlastním klientem.)

Jakmile budete vědět, čeho chcete dosáhnout (mimochodem by měla být jen jedna hlavní věc a mimo jiné 5-10 různých věcí), můžete pokračovat v budování celého webu kolem něj.

Mezi nejoblíbenější cíle webových stránek patří například: generování potenciálních zákazníků, prodej produktu, zvyšování povědomí o značce atd.

Krok č. 3: Získejte správnou sadu nástrojů

Myslím, že tu nejsi pro zřejmé, tak nechme základní nástroje mimo tuto diskusi (jako Dropbox, Disk Google, Photoshop atd.).

Místo toho vám chci ukázat jinou sadu – nástroje, které ještě nejsou tak dobře známy, ale stále poskytují velký čas (!) A usnadňují život každého návrháře WordPress.

Během několika posledních let jsme prohledávali krajinu WordPress širokou a hlubokou. To vedlo ke sběru příspěvků, které odhalují některé z nejužitečnějších nástrojů, které může osoba WordPress použít. Vedoucí:

 • Vynikající nástroje produktivity pro uživatele WordPress
 • Nejlepší software pro porovnávání času
 • Nejlepší WordPress Dev Tools roku 2020
 • Nejlepší e-mailové marketingové nástroje v porovnání
 • Nejlepší místní vývojové nástroje WordPress
 • Nejlepší webové stránky Screenshot Tools
 • Fotografie zdarma pro blogy – kde je získat

Krok č. 4: Navrhnout nebo upravit – to je otázka

V zásadě existují dva hlavní způsoby, jak vytvořit web WordPress: Můžete si vzít hotové téma a upravit ho sem a tam (můžete také upravit soubory PSD – většina témat přichází s těmito), nebo můžete vytvořit skutečnou strukturu od základu.

Abychom zkrátili diskusi, jsme fanoušky první. Pokud vezmete existující téma nebo rámec témat, pak dostanete spoustu funkcí z krabice. A to je funkčnost, která byla testována jinými lidmi a fungovala správně.

Kromě toho často dostáváte podporu, ai když nemáte podporu, tak alespoň dostanete komunitní fórum nějakého druhu. Jinými slovy, v případě jakýchkoli potíží je vždy někdo, koho můžete požádat o pomoc. Ne situace, kdy budujete svůj design od nuly.

Hlavním obchodem s tématem, kterému věříme – je to proto, že my jsme ten, kdo jej provozuje – je ThemeIsle. Pokud chcete mít více možností, skvělé, žádné těžké pocity … zde je zdroj, který se dívá na tematický trh WordPress a analyzuje 110 a více tematických obchodů.

Krok č. 5: Získejte nějaké neobvyklé doplňky

Hlavním cílem této příručky je vytvořte web rychle a tak, aby ho klienti naprosto zamilovali.

Pluginy, které potřebujeme, nás tedy musí tlačit k tomuto cíli.

Opět vám uložím všechny zřejmé pluginy, které již znáte, jako je WordPress SEO, Kontaktní formulář 7 nebo Akismet (úplný seznam najdete zde). Místo toho se zaměřme na méně zřejmé, ale stále důležité pro vaše klienty.

 • Pokročilá vlastní pole – plugin vám umožní přizpůsobit uživatelské rozhraní ještě více a dát svým klientům některé další typy obsahu a dalších prvků, které mohou použít ve svých příspěvcích (nikoli však zázrakem na jedno kliknutí; vyžaduje to práci).
 • Oživte staré příspěvky – v těchto dnech nemá nikdo čas každý den ručně sdílet své příspěvky na sociálních médiích. Tento plugin to udělá za vás nebo pro vaše klienty, aby mohli ze své každodenní práce škrábat ještě jednu věc.
 • Lepší klepněte na Tweet – velmi pěkný tweetable blok. Na tomto blogu je používáme hodně – určitě jste je viděli.
 • Optimole – toto je náš nejnovější projekt – plugin pro optimalizaci obrázků, který funguje na autopilotu. Stačí nainstalovat, aktivovat a vaše obrázky zabírají na serveru až o 80% méně místa (stále vypadají stejně dobře).

Krok č. 6: Nápověda při vytváření obsahu

Pokud stavíte na svém vlastním webu, pak je tento krok zcela zřejmý. Na druhou stranu, pokud se jedná o web pro klienta, měli byste ještě vstoupit a nabídnout pomoc s vytvářením počátečního obsahu a možná i sjednáním nějaké probíhající dohody kolem něj.

Opuštění klienta hned poté, co vám zaplatí za web, je běžnou chybou designérů. A má obrovský dopad na vaše budoucí příjmy.

V nejhorším případě, pokud klient selže se svým webem, protože nedokázal přijít na to, o čem psát a jak to publikovat, bude mít jistotu, že se peklo nevrátí pro více vašich služeb.

Pokud však klient prosperuje, je pravděpodobné, že začnou pracovat na jiných projektech. A protože jste byla osoba, která postavila původní a pomáhala s obsahem, komu myslíte, že se k ní dostane?

Je na vás, abyste jednali!

Ze všech výše popsaných kroků bych řekl, že poslední z nich má z dlouhodobého hlediska největší dopad na úroveň štěstí vašeho klienta..

Chci říct, že i když stránky zkazíte, ale zůstaňte v kontaktu a uděláte vše pro to, abyste to napravili, poskytli tipy, rady atd., Pak se klient stále pravděpodobně vrátí. Je to proto, že nyní mají s vámi pouto, které je zdůrazněno se spoustou důvěry a porozumění.

Tak mi řekni, na čem právě teď pracuješ? S čímkoli vám můžeme pomoci?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector