Co většina webových designérů má špatně o hierarchii WordPress Theme

Návrh motivu WordPress se na první pohled může zdát poněkud skličující; dokonce i pro zkušené webové designéry. Nejjednodušší témata se zdají být tvořena několika soubory, které jsou nějakým způsobem propojeny.


Dobrou zprávou je ale toto: Za zmatkem je logický systém. Pokud jste ochotni si sbalit rukávy a naučit se trochu PHP, můžete proměnit své statické návrhy HTML na dynamické weby WordPress..

Místo toho můžete samozřejmě využít naše služby, ale rádi bychom vám dali na výběr!

V tomto článku chci začít tím, že se zaměřím na klíčovou chybu, kterou většina budoucích návrhářů motivů WordPress udělají, pokud jde o práci s hierarchií tematických šablon WordPress, a poté vám poskytnu široký přehled o tom, jak by se témata WordPress měla spojovat.

Největší tajemství o vývoji tématu WordPress

Navzdory všem zjevným komplikacím s vývojem tématu WordPress může být vytvoření vlastního tématu WordPress stejně jednoduché, jak chcete.

Co kdybych vám řekl, že můžete vytvořit jednoduché téma WordPress s pouhými dvěma soubory?

Tyto dva soubory jsou index.php a style.css. Nakonec to nebude vše, co chcete, ale jsou to vše, co potřebujete.

Pokud jste již vytvořili statický design se souborem index.html a style.css, můžete doslova zkopírovat a vložit obsah každého z nich do nového souboru index.php a style.css, přidat trochu dalších informací a zkomprimovat soubory do složky a nahrajte ji do WordPress. Ahoj presto – vaše první téma WordPress!

Abych to dokázal, udělejme jen to. Začneme souborem index.php:

Moje první téma WordPress

Ahoj světe!

Jak vidíte, používáme stejný základní HTML, jaký bychom normálně měli, bez dohledu nad PHP. Teoreticky řečeno, PHP je volitelný, pokud jde o vývoj tématu, i když určitě najdete jeho potřebu, pokud chcete navrhnout plnohodnotné webové stránky WordPress. Vynechání PHP v souborech s tématem v podstatě způsobí, že WordPress je nadbytečný.

Pokud jde o soubor style.css, potřebuje pouze jednu věc: záhlaví šablony stylů. Skládá se z několika informací, které umožňují WordPressu identifikovat vaše téma.

Zde je jednoduchý příklad, který by měl být vložen jako komentář do vašeho souboru style.css:

/ *

Název tématu: Moje první téma WordPress
Autor: Moje jméno
Popis: Moje vůbec první téma WordPress!
Verze: 1.0

* /

Existuje mnoho dalších položek záhlaví, které mohou být zahrnuty do vaší šablony stylů, ale pouze několik je povinných. Zde je kompletní seznam:

 • Název motivu.
 • Téma URI. Pokud má vaše téma domovskou stránku, přidejte ji sem.
 • Autor. Nebuďte stydliví!
 • Autor URI. Pokud máte osobní web / portfolio, můžete na něj odkazovat zde.
 • Popis.
 • Verze.
 • Licence. Klikněte zde dozvědět se více o licencování WordPress.
 • URI licence. Doporučujeme zahrnout odkaz zpět na licenci, kterou vyberete pro své téma.
 • Značky. Tyto značky se používají v rámci WordPress.org k filtrování vašeho tématu podle konkrétních charakteristik (např. "jeden sloupec", "vlastní záhlaví").
 • Textová doména. Používá se pro internacionalizaci / překlad.

(Nezapomeňte, že název motivu musí být jedinečný. Pokud zvolíte jméno, které již existuje, vytvoříte v rámci WordPress konflikt.)

Uložte soubor index.php a style.css do složky a pojmenujte jej jedinečným názvem. Místo mezer použijte pomlčky. Až budete hotovi, zkopírujte soubor.

Dále přejděte na Vzhled > Motivy z instalace WordPress a klikněte na tlačítko Přidat nový. Z výsledné obrazovky můžete nahrát a aktivovat své nové téma.

Jakmile to uděláte, přejděte na svou domovskou stránku a uvidíte své vůbec první téma WordPress:

Váš první web WordPress

Chcete-li potvrdit, že to bylo uznáno jako téma v rámci WordPress, stačí přejít zpět na Vzhled > Témata. Téma najdete mezi všemi ostatními, které jste nainstalovali na svůj web, a dokonce na něj můžete kliknout a zobrazit další podrobnosti, které jste uvedli v záhlaví šablony stylů:

Podrobnosti motivu WordPress

Je samozřejmé, že vaše téma v této fázi moc nenapíše, ale výše uvedený příklad ukazuje, jak jednoduchý design motivu WordPress může být.

To také ukazuje, že velké tajemství, které jsem zmínil výše: index.php nepředstavuje pouze domovskou stránku vašeho webu (i když může) – je základem všeho v designu motivů WordPress.

Seznámení s hierarchií tematických šablon rejstříků index.php a WordPress

Bylo by vám odpuštěno, kdybyste předpokládali, že index.php má být domovskou stránkou vašeho webu WordPress. No, není. Je to mnohem důležitější.

Výše jsem řekl, že můžete vytvořit téma WordPress pouze se dvěma soubory, z nichž jeden je index.php. Myslela jsem to v každém smyslu – nejen z hlediska vytvoření jednoduchého "Ahoj světe!" příklad.

Uvidíte, že hierarchie tematických tematických WordPress funguje tak, že pokud konkrétnější soubor šablony neexistuje, bude standardně nastaven zpět na další „starší“ soubor. A hádejte, co je nejstarší soubor; co WordPress nakonec výchozí? To je pravda: index.php.

Pro lepší představu o tom, co mám na mysli, uvádíme vizuální znázornění hierarchie tematických tematických WordPress:

Hierarchie tematických šablon WordPress

Jak vidíte, existuje velké množství souborů šablon, které lze použít k vytvoření tématu WordPress – vše od jediné stránky s příspěvkem na blogu (single-post.php) až po chybovou stránku 404 (404.php). Ale nejdůležitější je toto: Pokud WordPress nenajde nejkonkrétnější soubor, použije se výchozí zpět na další nejstarší soubor.

Nakonec to vede zpět k index.php: souborům tematických tematických souborů Daddy of WordPress.

Index.php tedy vůbec není domovskou stránkou – ideálně by WordPress nejprve vyhledal úvodní stránku.php nebo následně home.php za tímto účelem. Index.php je poslední možnost.

Odkud jdeš?

V tomto článku jsme pouze poškrábali povrch vývoje motivu WordPress, ale nyní byste měli vědět, že každý soubor šablony v motivu WordPress souvisí s konkrétním typem stránky, kterou byste viděli na frontendu. Například jeden blogový příspěvek je konkrétně reprezentován single-post.php, potom single.php a poté index.php.

WordPress bude i nadále pracovat pozpátku, dokud nenajde něco, na kterém bude viset klobouk, ale konkrétnější soubory motivů vám umožňují vytvářet přizpůsobené návrhy a rozvržení pro různé stránky na vašem webu..

Jakmile to pochopíte, můžete začít od jednoduchého postavení (tj. Index.php) a odtud vyvážit svůj design. Jak jsem řekl; můžete vytvořit téma WordPress s pouhými dvěma soubory, ale ve skutečnosti budete chtít co nejlépe využít to, co WordPress nabízí, a plně využít jeho hierarchii tematických tematických oblastí.

Pokud chcete podrobněji prozkoumat hierarchii tematických tematických WordPress, doporučujeme následující dva zdroje:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map