5 vysoce kvalitních možností náčrtu pro Windows (2020)

Pokud jde o návrh uživatelského rozhraní (UI), Sketch je populární platforma pro kolaborativní prototypování a úpravy vektorů. Bohužel je k dispozici pouze pro MacOS, a proto někteří návrháři uživatelského rozhraní budou muset najít alternativy Skici pro Windows.


A hned po pálce budete rádi, když uslyšíte, že ve skutečnosti existuje několik podobných platforem pro Windows. Můžete se držet operačního systému podle svého výběru a stále mít přístup k prvotřídním funkcím designu uživatelského rozhraní!

V tomto příspěvku diskutujeme o některých aspektech aplikace Sketch, díky kterým je populární s návrháři uživatelského rozhraní. Poté sdílíme pět nástrojů, které uživatelům Windows nabídnou tyto funkce – a pomůžeme vám vybrat ten pravý pro vás. Začněme!

Načrtněte alternativy pro Windows

�� Přeskočit na alternativy ��

Proč je Sketch tak užitečný pro návrh uživatelského rozhraní

Už několik let, Skica byla jednou z nejpopulárnějších platforem pro návrh uživatelského rozhraní.

Jeho systém kreslicích ploch, stránek a symbolů poskytuje efektivní a intuitivní nástroj pro návrh vícestranového rozhraní. Jeho rozsáhlá knihovna pluginů navíc zaplnila mnoho mezer, kterým čelí návrháři.

Pokud jde o vytváření responzivních aplikací pro různá zařízení, Skica je stále nejlepší volbou pro mnoho uživatelů MacOS. Přestože je díky mnoha funkcím ideální platforma pro návrh uživatelského rozhraní, existují tři, které v posledních letech vylepšily Skica:

První je jeho možnosti úpravy vektoru. Protože většina prvků používaných v návrhu uživatelského rozhraní je založena na vektorech, je nezbytný solidní nástroj pro úpravy. Skica umožňuje začlenit předdefinované tvary nebo vytvořit vlastní, jakož i upravit body a cesty tak, aby vyhovovaly vašim návrhovým cílům.

Skica vektorové úpravy funkce.

Vydání Sketch 49 s sebou přineslo hodně očekávané prototypová funkce. Zatímco dříve museli uživatelé Sketchu exportovat své soubory na jinou platformu, aby mohli vytvářet prototypy, je nyní možné udělat v Sketchu samotném. Můžete začít se statickou kresbou a pak ji proměnit v interaktivní prototyp pro testování.

Okno prototypu náčrtu.

Každý krok procesu návrhu je nyní součástí náčrtu. To také zahrnuje přijímání zpětné vazby od členů týmu a spolupráci s nimi. S Funkce spolupráce Skica, můžete pozvat ostatní, aby si prohlíželi nebo upravovali své návrhy a prototypy.

Pozvání spolupracovníků v aplikaci Sketch.

Sledování verzí umožňuje zobrazit změny provedené každým členem týmu a v případě potřeby tyto změny zvrátit.

Díky těmto základním funkcím je aplikace Sketch ideální pro individuální návrháře uživatelských rozhraní i týmy. Abyste k nim ale měli přístup, nemusíte skočit na rozjetý vůz Apple.

Pět vysoce kvalitních alternativ pro Skica pro Windows

Skica není jedinou platformou, která nabízí pokročilé úpravy vektorů, prototypování a týmovou spolupráci. Ve skutečnosti to nebylo ani první, kdo vyšel s těmito funkcemi. Níže jsme sestavili seznam alternativ náčrtu pro Windows, které vám pomohou vytvářet vysoce kvalitní návrhy uživatelského rozhraní bez nutnosti zařízení Apple..

1. Obr

Načrtněte alternativy pro Windows: figma

Figma je pravděpodobně nejoblíbenější ze všech alternativ Skica na Windows.

Tento nástroj pro spolupráci při navrhování a prototypování je založen na prohlížeči a "platforma agnostická" – můžete ji použít v operačních systémech Apple, Windows, Linux a dokonce i v prohlížeči Chrome.

Zahrnuje také aspekty aplikace Sketch, díky nimž je ideální pro návrháře uživatelského rozhraní, včetně:

 • Zjednodušené navrhování s rámy, překryvy a opakovaně použitelnými komponenty
 • Úpravy vektorů pomocí intuitivního nástroje pro pero
 • Interaktivní prototypování
 • Týmové knihovny, sdílení návrhů a prototypů

Pokud máte obavy z vyzvednutí nové platformy, může vám Figma pomoci zmírnit vaši úzkost. Ve srovnání s náčrtem je relativně snadné vyzvednout, takže pokud přepínáte, neměli byste mít příliš mnoho problémů. Jeho nejvýznamnější nevýhodou použitelnosti je to, že je založeno na prohlížeči a omezuje návrh offline.

Cenový rozdíl by také měl poskytnout jistý klid. Figma nabízí bezplatnou verzi pro jednotlivce – krádež ve srovnání s cenou za osobní licenci 99 USD za rok. Je samozřejmé, že bezplatná verze nabízí méně funkcí než placená verze – která začíná na $ 12 za editor, za měsíc – a je rychle předražena podle plánu hlasitosti Sketch.

�� Pokud máte zájem o podrobnější srovnání mezi náčrty vs figou a Adobe XD, klikněte zde.

2. Vectr

Načrtněte alternativy pro Windows: vectr

Vectr nabízí webové i stolní aplikace a zajišťuje kompatibilitu napříč platformami, aniž byste museli spoléhat na připojení k internetu, jak to vyžadují aplikace založené na prohlížeči..

Používá se především pro vektorové grafické návrhy, a proto postrádá vestavěnou funkci prototypování.

Tuto platformu však můžete použít pro některé další klíčové úkoly návrhu uživatelského rozhraní, včetně:

 • Různé přizpůsobitelné filtry pro vytváření pozadí, ohraničení a stínů
 • Pět vektorových cest – obdélník, zaoblený obdélník, kruh, čára a od ruky
 • Vytváření textu a nahrávání obrázků
 • Bezpečné sdílení odkazů v reálném čase pro spolupráci

Vectr se snadno sleduje Uživatelská příručka abychom vám pomohli začít s platformou. Je známo, že je přístupným nástrojem pro začátečníky, takže se může stát chytrým výchozím místem pro kohokoli, kdo se právě dostane do designového průmyslu uživatelského rozhraní..

Navíc je platforma zcela zdarma. Přihlaste se k bezplatnému účtu a hned můžete začít s návrhem. Tato nízká bariéra vstupu a nedostatek finančních závazků mohou být také přitažlivé pro nováčky, kteří chtějí ponořit své prsty do vody designového rozhraní UI..

3. Adobe XD

Načrtněte alternativy pro Windows: adobe xd

Pokud jde o grafický design, Adobe je jméno, které si nejvíce uvědomíte.

I ti, kteří nejsou profesionály v oboru, pravděpodobně slyšeli také o Photoshopu, Lightroomu a Illustratoru.

Pro návrh uživatelského rozhraní je k dispozici Adobe XD. Tato platforma, která byla vytvořena jako univerzální nástroj pro navrhování, nabízí:

 • Opakovaně použitelné prvky a „opakovaná mřížka“ pro rychlé navrhování
 • Optimalizované vestavěné úpravy vektorů a kompatibilita s aplikací Illustrator pro ještě složitější návrhy
 • Vylepšené prototypování s automatickou animací, hlasovými spouští a vysoce věrnými herními zážitky
 • Soukromé možnosti sdílení pozvánek s funkcí řízení přístupu a přidávání komentářů

Zejména pro ty, kteří mají mnoho zkušeností s jinými platformami Adobe Suite, by mělo být vyzvednutí Adobe XD hračkou. Její čisté rozhraní a přímá navigace by však měly umožnit i úplným nováčkům dostat se rychle do pohodlí.

Úžasně můžete získat vše, co Adobe XD nabízí zdarma – pokud máte pouze jeden aktivní projekt. Odborníci budou pravděpodobně muset investovat do placeného plánu. Ceny začínají na 9,99 $ za uživatele měsíčně. Pokud chcete získat přístup k dalším programům Adobe, můžete si také zakoupit Kreativní mrak předplatné za 52,99 $ měsíčně.

�� Pokud máte zájem o podrobnější srovnání mezi náčrty vs figou a Adobe XD, klikněte zde.

4. Moqups

Načrtněte alternativy pro Windows: moqups

Pokud jde o alternativy aplikace Sketch pro Windows, klíčem je vybrat platformu, která vám umožní projít celým procesem návrhu, aniž byste museli přecházet mezi programy..

Moqups je jen lístek. Tato platforma založená na prohlížeči má několik základních funkcí návrhu uživatelského rozhraní, například:

 • Drag-and-drop správa stránek, která umožňuje organizovat stránky do složek a vytvářet hierarchie
 • Nástroje pro dynamické úpravy objektů včetně pravítek, sítí a rychlého zarovnání
 • Funkční, interaktivní prototypy vytvořené na základě vašich návrhů nebo drátových modelů
 • Spolupráce a sdílení týmů v cloudu

Ačkoli to funguje dobře pro malé nebo jednoduché projekty, Moqups může způsobit problémy pro složitější návrhy. Ačkoli je rozhraní docela intuitivní, není snadné uložit a znovu použít návrhové prvky. Navíc, větší projekty mají tendenci zažít více zpoždění, než je ideální. Protože tato aplikace je založena na prohlížeči, budete mít také omezenou použitelnost na cestách.

Můžete pracovat na jednom aktivním projektu zdarma nebo investovat do osobního účtu Moqups za 19 $ měsíčně. Týmové plány začínají na 10 $ na uživatele měsíčně. Pokud máte malý tým, který potřebuje spolupracovat na jednoduché aplikaci, Moqups by mohla být nákladově efektivnější možností než řekněme Figma.

5. FluidUI

Načrtněte alternativy pro Windows: FluidUI

FluidUI, vytvořený pro mobilní prototypování, je skvělou volbou pro vývojáře aplikací, kteří se chtějí zaměřit na uživatele chytrých telefonů a tabletů.

Ačkoli postrádá integrovanou funkci úpravy vektorů, můžete snadno nahrát grafiku vytvořenou na jiných platformách.

V opačném případě tento nástroj poskytuje některé užitečné funkce:

 • Více než 2 000 předinstalovaných součástí pro rychlé prototypování
 • Interaktivní prototypování prostřednictvím prohlížeče nebo stolní verze aplikace
 • Týmová spolupráce v reálném čase se schopnostmi blokování stránek a videohovory

Pro účely prototypování je FluidUI velmi uživatelsky přívětivý. Má rozhraní drag-and-drop, které si většina rychle vyzvedne, a přístup k několika knihovnám komponent uživatelského rozhraní, které nahradí jeho nedostatek nástrojů pro úpravy vektorů. Pro některé však může být jeho bezplatná verze omezující, a proto obtížné používat.

Plán FluidUI Free Forever poskytuje uživatelům jeden bezplatný desetistránkový projekt. Sólový plán vám poskytne přístup k pěti projektům za 8,25 $ měsíčně, ale pro získání přístupu ke všem dostupným knihovnám budete muset vyslat alespoň 19,08 $ měsíčně. Pokud pracujete s týmem, budete muset za přidání dalších uživatelů do svého účtu platit ještě více.

Jak se rozhodnout, která alternativa Sketch pro Windows je pro vás ta pravá

S tolika dostupnými možnostmi by určování, kterou alternativu Sketch skutečně chcete použít, mohlo být zápasem. Zde je shrnutí našich zjištění, které vám pomohou objasnit věci:

Funkce
Snadnost použití
Cena
Nejlepší pro

ObrZápasy náčrt s ohledem na možnosti úpravy vektorů, prototypování a spolupráce.Malá křivka učení, ale nenabízí režim offline.Zdarma nebo 15 $ za editor měsíčně.Zkušení jednotlivci nebo malé profesionální týmy.
VectrChybí nativní nástroje pro vytváření prototypů, ale poskytuje rozsáhlé úpravy a sdílení grafiky.Přátelský pro začátečníky.Volný, uvolnitTi právě začínají s designem uživatelského rozhraní.
Adobe XDUdržuje krok s programem Sketch sám – překračuje Sketch, pokud je použit spolu s jinými programy Adobe.Používá známé rozhraní Adobe, ale může vyžadovat určité učení pro ty, kteří nejsou obeznámeni s jinými produkty Adobe.Zdarma nebo 52,99 $ za měsíc (jako součást balíčku Creative Cloud).Aktuální uživatelé Adobe, zejména ti, kteří mají předplatné Creative Cloud.
MoqupsZahrnuje všechny klíčové funkce – úpravy vektorů, prototypování a spolupráci.Snadno se sbírá, ale má problémy s výkonem, když je použit k vytváření složitých vzorů a nelze jej použít offline.Zdarma nebo 10 $ na uživatele měsíčně.Týmy pracující na malých aplikacích nebo jiných jednoduchých projektech.
FluidUINavrženo pro mobilní prototypování a sdílení, ale postrádá možnosti úpravy vektorů.Uživatelsky přívětivé rozhraní, ale omezení bezplatné verze ztěžují vytváření složitých návrhů.Zdarma nebo 41,58 $ měsíčně pro pět uživatelů.Jednotlivci a mobilní návrháři.

Jak jste si možná všimli, každá platforma, o které jsme hovořili v tomto příspěvku, má k dispozici bezplatnou verzi. Pokud jste roztrháni mezi dvěma nebo více, zvažte udělení těchto bezplatných verzí testovacímu běhu za účelem výběru správného kusu softwaru bez rizika..

Závěr o nejlepších alternativách skici pro Windows

Pokud jde o návrhové platformy uživatelského rozhraní, Skica bere sušenku. Díky pokročilým funkcím úpravy vektorů, prototypování a spolupráce je vysoce žádoucí pro profesionály v oboru. Nedostatek kompatibility s operačním systémem Windows však způsobuje potíže těm, kteří nejsou fanoušky Apple.

V tomto příspěvku jsme vás namířili směrem k pěti vysoce kvalitním alternativám skici pro Windows.

Celkem:

ObrNejoblíbenější z hlediska funkce Sketch. Díky cenovým možnostem pro profesionály a organizace by to však mohlo být pro tým drahou volbou.

VectrSnadno a zdarma se používá, tento nástroj je ideální pro ty, kdo mají nový design v uživatelském rozhraní. Bohužel díky své nativní prototypové funkčnosti je špatnou náhradou pro pokročilejší uživatele.

Adobe XD. Ideální pro ty, kteří jsou obeznámeni s platformami Adobe a již mají Kreativní mrak předplatné.

Moqups. Levná alternativa k Figmě. Tato platforma je nejlepší pro menší nebo jednoduché projekty a týmy s rozpočtem.

FluidUI. Dobrá volba pro jednotlivé mobilní designéry. Týmy se budou snažit hledat nákladově efektivnější variantu.

Máte nějaké dotazy ohledně nalezení alternativy skici pro Windows? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map