15 nejlepších návrhů webových stránek dostupných na trhu právě teď

15 nejlepších návrhů webových stránek dostupných na trhu právě teď

15 nejlepších návrhů webových stránek dostupných na trhu právě teď
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Práce webového designéra vyžaduje množství nástrojů, z nichž některé jsou zdarma, zatímco jiné vyžadují poněkud drahá předplatné. Webový designér však obvykle potřebuje několik z těchto softwarových možností, aby mohl završit svou vlastní sadu nástrojů – nejen jednu. Proto chceme nastínit nejlepší dostupný software pro návrh webových stránek.


Pokryjeme vše od základních grafických nástrojů, přes textové editory, pokročilejší software UX a vše mezi tím. Jsou to nejlepší z nejlepších, s některými zmínkami o systémech správy obsahu!

Podívejte se na seznam:

Nejlepší software pro návrh webových stránek

15 z nejlepších software pro návrh webových stránek na trhu

1. Obr

Nejlepší software pro návrh webových stránek č. 1: Obr

Figma slouží jako jedinečný nástroj pro spolupráci a prototypování malých a větších týmů návrhářů. Software Figma byl vytvořen za účelem zlepšení celkového pracovního postupu týmu, takže můžete navrhnout web, prototypovat jej pro zúčastněné strany a poté spolupracovat se svým týmem – vše v samostatném prohlížeči.

Cena pro Figmu začíná u 0 členů pro dva členy a tři projekty. Za neomezené editory a projekty stojí aktualizace 12 $ za editor měsíčně. Existuje také organizační plán pro ty, kteří pracují s velkými týmy, a pro ty, kteří vyžadují jiné funkce, jako jsou protokoly vlastnictví konceptu a protokoly aktivit.

Efektivní prototypování se provádí pomocí rámců zařízení, překryvů a interakcí. Můžete také zapojit celý svůj tým do procesu návrhu pomocí komponent, stylů a týmových knihoven. Celkově lze říci, že díky všem funkcím – od komentářů po vícevrstvé úpravy – je tento software jedním z nejlepších softwarových návrhů webových stránek pro spolupráci.

2. Adobe Photoshop

Nejlepší software pro návrh webových stránek č. 2: Photoshop

Stále populárnější Adobe Photoshop je špičkový software pro úpravu fotografií pro profesionály i amatéry. Jak to však funguje pro webové designéry? Weboví návrháři používají fotografie docela dost a mnoho designérů umí v mnoha produktech Adobe. Díky integracím, jako je okamžité fotografování, slouží tato kombinace průměrnému návrháři mnoho účelů.

Ať už navrhujete banner nebo upravujete fotografie týmu, každý web vyžaduje mnoho fotografií, aby byl přitažlivý. Photoshop zajišťuje, že vaše fotografie mají správnou velikost, jsou správně oříznuty a mají správné filtry. Poté lze hotový produkt pro jakoukoli fotografii odeslat do Dreamweaveru k úpravám.

Můžete například navrhnout krásný obrázek záhlaví pro nový online obchod, který vytváříte. Všechny úpravy fotografií se provádějí ve Photoshopu a můžete je vložit přes vícevrstvou verzi grafiky do jiných nástrojů.

3. GIMP

Nejlepší software pro návrh webových stránek č. 3: Gimp

Pokud nechcete platit za Photoshop, existuje několik možností, které poskytují podobné funkce. Nejoblíbenější bezplatnou alternativou se nazývá GIMP (GNU Image Manipulation System). GIMP je software s otevřeným zdrojovým kódem, který je k dispozici ve Windows, OS X a Linux. Modul pro úpravu a manipulaci s fotografiemi je primární oblastí, kde většina návrhářů a vývojářů tráví svůj čas. Můžete dokončit vše od retušování fotografií po pokročilé manipulace. Pokud jde o design webových stránek, GIMP umožňuje vytvářet ikony, tlačítka, obrázky bannerů a další. Můžete dokonce vytvořit zcela nové makety nebo drátové snímky podle toho, co potřebujete.

GIMP se dobře integruje s celou řadou nástrojů třetích stran. Skvělé je, že se vývojáři rozhodli vytvořit integraci s většinou bezplatnými a otevřenými zdrojovými aplikacemi a softwarem. Návrháři například chtějí zajistit, aby všechny barvy webových stránek byly jasné a přesné. GIMP pracuje s nástroji jako SwatchBooker, Inkscape a Scribus pro správu všech těchto barev.

A co víc, celé rozhraní je přizpůsobitelné a přizpůsobitelné vašemu jinému softwaru. Mám pocit, že rozhraní není tak moderní a čisté jako Photoshop, ale funkčnost je bez cenovky docela podobná. Kromě toho má Photoshop také křivku učení, takže většina lidí, kteří právě začínají s oběma nástroji, musí přesto něco udělat.

4. Webflow

Webflow

Webflow je nejblíže k službám, jako je Wix, a přesto poskytuje vynikající nástroje pro pokročilejší webové designéry. Jedná se o plně hostovanou platformu s podporou věcí, jako je eCommerce a běžné webové stránky. Je to skvělý startovací software pro designéry s menšími znalostmi kódování. Také se mi líbí pro pokročilejší designéry, protože to urychluje celý proces, aniž by to hloupé.

Prototypovací systém ve Webflow je skvělý pro agentury a všechny webové designéry. Všechny tyto prototypy jsou umístěny uvnitř ovládacího panelu Webflow, takže k tomu nepotřebujete žádný software. Kromě toho jste schopni navrhnout pomocí HTML a CSS.

Od elegantního návrháře po možnosti pro CMS, eCommerce a vstupní stránky je software Webflow obtížně předat, zejména pokud se učíte jak vytvořit webové stránky nebo by chtěli věci urychlit.

5. Skica

Skica

Skica splňuje některé potřeby designu pro ty, kteří pracují na počítačích Mac. Na webu Sketch je možné vše od webů přes mobilní zařízení a design uživatelského rozhraní. Někteří by mohli porovnat Skica s Photoshopem, ale ve skutečnosti jde spíše o kombinaci několika nástrojů. Například má vektorovou editaci Illustratoru a prototypování jako Figma.

Skica je více než schopná sestavit celý prototyp webové stránky a má také nástroje pro export kódu, který může přinést jinde. Nástroje pro spolupráci jsou také pěkné a umožňují vám i vašemu týmu vzájemně se sdílet a komunikovat.

Získáte také přístup k celé řadě pluginů, které se připojují pouze k aplikaci Sketch. Spolu s nedestruktivními úpravami a úžasnou přesností by uživatelé Mac měli považovat Sketch za jednu z nejlepších možností softwarového designu webových stránek..

6. WordPress

WordPress

WordPress se neustále osvědčuje jako platforma pro budování webových stránek. Je to také systém pro správu obsahu, který brzy nezmizí. WordPress nabízí možnosti pro všechny typy návrhářů. Absolutní začátečníci by mohli zvážit WordPress.com, nebo by dokonce mohli strávit několik hodin učením, jak snadné je používat WordPress.

Na druhou stranu má zkušený designér absolutní svobodu začlenit nové soubory, kód, témata a pluginy. Nejen to, ale komunita WordPress je poměrně silná a zábavná.

WordPress má tolik věcí, včetně schopnosti ovládat všechny aspekty vašeho webu. Také se mi líbí, že WordPress je open-source, má neuvěřitelnou rozšiřitelnost a je levný pro hostitele.

7. XAMPP

XAMPP

XAMPP je go-to řešení pro vývoj čehokoli od webů k aplikacím v místním prostředí. To znamená, že návrhář může provádět úpravy na svém stroji, aniž by veřejnost něco viděla. XAMPP funguje na několika platformách, včetně Windows, Linux a OS X. Jakmile je produkt kompletní, můžete všechny své soubory poslat na hostitele a publikovat je pro celý svět..

Všechny vaše webové aplikace lze vytvořit pomocí databáze MySQL, PHP a Apache. Můžete dokonce využít PHPMyAdmin pro snadnější správu vašich databází. Stahování je zdarma a umožňuje vám sdílet práci přepínáním mezi offline a online režimy. Spolu s nástroji pro vytváření aliasu a přístup k vašim protokolům je XAMPP jedním z nejlepších softwarových návrhů pro místní vývoj..

8. Kód Visual Studio

Kód Visual Studio

Většina návrhářů a vývojářů webu potřebuje textové editory v určitém okamžiku. Fungují jako skvělé možnosti pro úpravu velkých sbírek souborů a nalezení určitých prvků a změnu více instancí. Textové editory jsou také příjemné pro získání úplné vizuální podoby kódu, protože ti dobří nabízejí syntaxi a zvýraznění v dokumentech.

Visual Studio Code obsahuje soubory ke stažení pro Windows, Mac a některé další platformy. Jednou z nejlepších částí kódu Visual Studio je systém IntelliSense, který jde nad rámec toho, co se týče nabízení inteligentních doplňků v závislosti na tom, co píšete. Pomáhá také se standardními nástroji pro zvýrazňování a automatické doplňování, které mají všichni vývojáři očekávat od textového editoru.

Kromě toho nabízí Visual Studio Code modernější ladicí řešení, zbavuje se tiskových prohlášení a místo toho umožňuje vývojářům ladit z editoru. Spárujte s integrovanými příkazy Git a integracemi pro jeden z nejpůsobivějších textových editorů na trhu pro vynikající možnost úpravy textu.

9. Adobe Illustrator

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator je další produkt Adobe, který je součástí sady Creative Suite a je integrován do všech ostatních produktů Adobe. To platí zejména při rozhovoru o Photoshopu. Illustrator je vektorový návrhový program, takže funguje pro designéry, kteří chtějí vytvářet loga a další ilustrovanou grafiku.

Po vytvoření vektoru má Illustrator možnosti pro přesun konečného produktu do Photoshopu. Vektor může zůstat vrstvenou položkou a může být vždy zaslán zpět do aplikace Illustrator pro další úpravy.

Celkově je Illustrator nejkvalitnějším vektorovým editorem na trhu a umožňuje vám generovat cokoli od webových ilustrací po ikony a loga. Typografie je také vysoce přizpůsobitelná pro správu stylů a přidávání efektů, které jsou důležité pro to, aby typografie vypadala dobře v designu vašeho webu..

10. Coolors

Coolors

Velká část navrhování webových stránek zahrnuje sladění barev a výběr správných barevných schémat na základě značky a dalších prvků. Například klient designu může poskytnout logo a požádá vás o vyvinutí značky za použití stejných základních a sekundárních barev. Ale ne všechny barvy jdou dobře dohromady! Zde přichází do hry generátor barevných schémat jako Coolors.

Místo toho, abyste se snažili uhodnout, které barvy vytvářejí skvělé kombinace, máte možnost použít generátor, který vám poskytne životaschopné návrhy. Můžete například zvážit vložení několika požadovaných barevných kódů. Poté nabízí Coolors další tři barvy, které vypadají příjemně podle vašich vlastních možností.

Jakmile najdete kombinaci barev, která funguje, má Coolors různá nastavení, jako je panel, který poskytuje alternativní odstíny každé barvy. Můžete se také pohybovat po barvách, abyste získali různé pohledy, a také měnit věci, jako je odstín, sytost a jas. Coolors má přesně to, co potřebujete pro správu barev, od možností výběru barev z fotografií až po vytváření šablon pro barevnou slepotu..

11. Balsamiq

Balsamiq

Vývojáři Balsamiq uvádějí, že vytvářejí prvotřídní UI design přístupný všem, od majitelů firem až po agentury. Nezáleží na tom, zda jste profesionální vývojář nebo někdo, kdo právě začíná – můžete vytvořit krásný drátový model pomocí Balsamiq. Dráty jsou nutností, pokud plánujete kvalitní web.

Proto společnost Balsamiq vytvořila zjednodušenou verzi svého průměrného softwaru pro drátové hry a zaměřila se také na obsah a strukturu vašich webových stránek. To vám umožní odstranit potřebu zbytečných a zdlouhavých rozhovorů o malých detailech (např. Barvy a písma).

Software Balsamiq vytváří výsledek podobný výkresu, který byste dokončili na kus papíru. Není zde tedy příliš mnoho křivek učení a nemusíte se potýkat s žádnými zvonky a píšťalky, které proces jen komplikují. Přehledná sada funkcí zahrnuje editor drag and drop, export, opakovaně použitelné symboly a interaktivní prototypy.

12. Zázrak

Zázrak

S dramatickým posunem směrem k tvůrcům vizuálních webových stránek není divu, že se Marvel stal jedním z nejkrásnějších softwarových nástrojů pro návrh webových stránek typu all-in-one. Ať už jste začátečník nebo pokročilý vývojář a zda vyvíjíte aplikaci nebo web, Marvel představuje ohromující rozhraní pro navrhování a drátování vašich projektů.

Při práci s Marvelem není vyžadováno žádné kódování, což usnadňuje výrobu moderních a barevných vzorů bez velkých zkušeností. To znamená, že skuteční návrháři by si měli užít jednoduchost toho, jak můžete něco rychle navrhnout, a poté projekt předat vývoji.

Vestavěná je také spolupráce a testování uživatelů, které vám umožní shromažďovat zpětnou vazbu od různých stran a sledovat, jak vaši uživatelé a zúčastněné strany interagují s vašimi současnými návrhy. Marvel celkově nabízí vynikající způsob, jak návrhářům a agenturám škálovat, a zároveň dává začátečníkům způsob, jak vytvořit hezké webové stránky bez nutnosti kódování.

13. Bootstrap

Bootstrap

Bootstrap je jednou z nejpopulárnějších softwarových možností v celé vývojové komunitě. Při navrhování pomocí HTML, JS a CSS je to výzva. Může být použit pro vytváření webových stránek a aplikací, které všechny reagují. Zajímavé je, že Bootstrap není technicky software, ale rámec. Slouží jako šablona pro mnoho projektů webového designu, protože vidí, jak odstraňuje potřebu neustálého opakování v projekčních pracích.

Můžete také zajistit soudržnost a schopnost reagovat na všechny své projekty. To je obzvláště důležité, protože pokud se mezi projekty liší, možná zjistíte, že webové stránky jednoho klienta jsou mnohem méně intuitivní nebo uživatelsky přívětivější než jiné.

Bootstrap je open-source a zdarma k použití. Za jeho vývojem také stojí velká komunita, takže se zdá, že se nikam brzy nedostane – a víte, že funkce budou aktuální. Stručně řečeno, doporučujeme, aby všechny úrovně dovedností vyzkoušely Bootstrap, aby zjistily, zda je pro vás to pravé. Je to dokonce skvělý nástroj pro učení, jak kódovat, pokud si přečtete některou dokumentaci Bootstrapu.

Jako zkratku můžete také začít pohledem na některé z nejlepších šablon Bootstrapu.

14. Google Web Designer

Google Web Designer

Google Web Designer není ani tak o vytváření a navrhování webových stránek, ale o rychlém vytváření prvků pro vaše webové stránky. Tento software umožňuje konstrukci návrhů založených na HTML5 a pohybové grafiky. Podporuje všechna zařízení a lze jej použít v počítačích Mac, Windows a Linux. Jedním z důvodů, proč se mi Google Web Designer tolik líbí, je to, že má elegantní rozhraní a snadné nástroje pro export, díky kterým se vaše grafika přesouvá na web..

Animace je silným oblekem pro Google Web Designer a díky integraci s dalšími produkty (jako je Disk Google a Video 360) je vylepšování pracovního postupu ještě snazší. Google Web Designer je interaktivní a flexibilní, díky čemuž je ideální volbou pro vytváření bannerů a přidávání gest do těchto bannerů a tlačítek, jako je třepání a skákání.

Za zmínku stojí také to, že na svůj web můžete přidat funkce pomocí map, galerií obrázků, přehrávačů videa a dalších.

15. Elementor

Elementor

Článek o nejlepším softwaru pro návrh webových stránek by bez něj nebyl úplný Elementor. Jedná se o velmi populární tvůrce stránek WordPress, který lze přetáhnout a který si získal pověst díky své snadné integraci, rozsáhlým modulům obsahu a skutečnosti, že většina softwaru je zdarma k použití. Profesionálové i začátečníci si užívají krásných návrhů, které pocházejí od firmy Elementor. Spolu s ohromujícím designem získáte několik marketingových nástrojů, které generují větší provoz a potenciální zákazníky, a to vše integrací s nástroji, jako je Mailchimp a další software pro e-mailový marketing..

Elementor můžete také použít ve svých vlastních projektech, protože je open source a je připraven k další rozšiřitelnosti a doplňkům. S Elementor je možný jakýkoli typ webové stránky, protože si můžete přizpůsobit jakoukoli část svého návrhu. Také si užívám vyskakovací okna, která zůstávají v souladu s designem zbytku vašeho webu.

Obsahové prvky jsou to, s čím obvykle budete pracovat, takže je příjemné vidět, že na vašem webu můžete vyzkoušet více než 80 prvků. Některé z těchto modulů obsahu zahrnují obrázky, ikony, ukazatele průběhu a sociální ikony. Existuje také několik verzí Pro, abyste získali více funkcí a doplňků. Ty začínají na 49 USD ročně.

Který z nejlepších software pro návrh webových stránek je pro vás ten pravý??

Nyní, když jsme se zabývali našimi nejlepšími návrhy, dejte nám vědět v komentářích, pokud máte nějaké další myšlenky na skvělý software. Je pravděpodobné, že využijete řadu softwarových možností v tomto seznamu, protože pravděpodobně budete potřebovat Figma nebo Sketch pro návrh, textový editor a případně nástroj pro spolupráci a prototypování..

Pokud máte nějaké dotazy nebo byste chtěli našim čtenářům navrhnout nějaké další nástroje, přetáhněte řádek do komentářů níže.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na některý z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, obdržíme provizi. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector