Tlačítka s výzvou k akci: Jak je optimalizovat pro WordPress pro maximální počet konverzí

Přitahování návštěvníků na vaše webové stránky je zásadní, ale jejich konverze na zákazníky a předplatitele je konečným cílem. Tlačítka s výzvou k akci jsou prvním krokem na této konverzní cestě a pokud nebudou správně optimalizovány, přesunou tito návštěvníci místo kurzoru na jinou kartu.


Chcete-li přilákat návštěvníky, aby se dozvěděli více o vašich produktech a službách, vaším prvním přístavem by mělo být optimalizovat tlačítka pro volání do akce a maximalizovat tak počet konverzí. Tímto způsobem budete mít obrovský dopad na váš konverzní poměr při relativně malém úsilí.

V tomto příspěvku prozkoumáme různé způsoby, jak zdokonalit tlačítka výzvy k akci, aby návštěvníci klikali na správných místech.

Nejprve si ale přesně ujasníme, co je tlačítko výzvy k akci:

Co je tlačítko výzvy k akci?

Tlačítka s výzvou k akci jsou běžným prvkem webové stránky a téměř určitě již na svém webu nějaké máte.

Jakékoli tlačítko na vašem webu, které vyzve návštěvníka, aby jednal okamžitě se považuje za tlačítko výzvy k akci. Například tlačítko, které žádá návštěvníka o další informace, se perfektně hodí k účtu.

Amazon’s Add to Basket and Buy now with a 1-Click buttons jsou dva známé příklady:

Prohlížení tlačítek Amazon's Call to Action

Jak vidíte, tlačítko výzvy k akci je ideální pro získání návštěvníka z místa, jako je vaše vstupní stránka, na místo, jako je vaše pokladní stránka.

Nyní, když jsme zjistili, co je tlačítko výzvy k akci, pojďme se pustit do toho, jak je optimalizovat pro zvýšení míry prokliku.

Jak vytvořit tlačítka pro výzvu k akci ve WordPress

Pokud používáte WordPress, doporučujeme uživatelsky přívětivý modul MaxButtons, který vám pomůže vytvářet, optimalizovat a testovat různé typy tlačítek výzvy k akci.


Tlačítko MaxButtons pro WordPress Tlačítko MaxButtons pro WordPress

Autor: Max Foundry

Aktuální verze: 7.13.4

Poslední aktualizace: 10. února 2020

maxbuttons.7.13.4.zip


Hodnocení 98%


100 000 instalací


WP 4.8 + Vyžaduje

Naučte se, jak co nejlépe využít tento plugin, ThemeIsle má jednoduchý průvodce.

Alternativně, ButtonOptimizer.com je tvůrce tlačítka pro volání do akce založeného na prohlížeči, který zvládne všechny potřeby tlačítka pro výzvu k akci. Jedná se o neuvěřitelně snadný nástroj, který vám umožní stáhnout tlačítka jako CSS kód a vložit je přímo na váš web nebo ve formě PNG obrázků:

ButtonOptimizer.com vám pomůže optimalizovat tlačítka pro volání do akce

A konečně, pokud hledáte e-mailové přihlašovací údaje, můžete si vybrat z oblíbených OptinMonster, LeadPages, SumoMe, nebo Prospívá vede, které se v našem shluku porovnávají a kontrastují.

Jak optimalizovat tlačítka výzvy k akci

Chcete-li, aby vaše výzva k akci byla co nejlepší z hlediska konverzí, je třeba se soustředit na čtyři prvky:

1. Velikost

Větší není vždy lepší, ale pokud jde o tlačítka k akci, větší mají obvykle větší počet kliknutí – hypotéza, že odborníci na webový design v časopisu Smashing Magazine nakloňte se.

Dále vysvětlují, že důležitější výzva k akci je, čím větší by měla být ve srovnání s jinými takovými tlačítky. To přirozeně nasměruje pozornost návštěvníků na nejdůležitější tlačítka. Zde je příklad jasného zvýraznění tlačítka Shop Now ve srovnání s méně důležitou výzvou k akci:

Prohlížení dvou tlačítek Nike CTA

Samozřejmě se stále chcete vyhnout tomu, aby se vaše výzvy k akci tlačily nepříjemně velkými tlačítky, nebo riskujete podráždění publika.

2. Barvy

Studie ukázaly že barva, kterou zvolíte pro tlačítka výzvy k akci, může hrát velkou roli v jejich úspěchu.

V závislosti na barevném schématu vašeho webu byste se měli rozhodnout pro živost nad jednoduchostí. Zejména, červená tlačítka se ukázala jako nejlepší výsledek.

Zobrazení červeného tlačítka CTA

Tajemství však nemusí být nutně v samotné barvě. Místo toho je toto tlačítko přitažlivější díky tomu, že tlačítko vyniká oproti zbytku vašeho webu. Tak jako Derek Halpern (zakladatel sociálních triggerů) zábavně demonstruje, cokoli vynikne, klikne:

3. Formulace

Podle Hubspot, slovesa jsou klíče ke zvýšení počtu kliknutí na tlačítko akce. Oni dokonce říkají, že obsah začínající slovesami generuje nejvíce podílů na Twitteru.

Taková slovesa mohou zahrnovat:

 • Koupit
 • Prodejna
 • Učit se
 • Návštěva

Každé ze slov uvedených výše vyvolává nějakou akci, takže si vyberte ten, který se hodí, a hodte se s ním. Například zde Apple požaduje jednoduchou, ale efektivní výzvu k akci:

Zobrazení tlačítka Apple CTA

Ve stejném článku Hubspot také doporučuje, abyste se ve výzvách k akčním tlačítkům vyhýbali složitým slovům a technickému žargonu. Místo toho byste se měli držet krátké, sladké a použitelné kopie tlačítka. Pokud je snadno čitelný, je snazší pochopit a snáze na něj kliknout.

4. Umístění

Pozice tlačítek pro volání do akce je nesmírně důležitá, jak zdůrazňují marketingoví odborníci v Unbounce. Prozkoumali psychologii, na které se mají umístit tlačítka k akci na nejlepší místo; napadnout myšlenku, že "nad záhybem" je jediný způsob, jak jít.

Místo toho byste měli dělat tři věci:

 • Pomocí tlačítek s více výzvami k akci můžete stránky rozdělit a při procházení připomenout návštěvníkovi další port hovoru.
 • Umístěte tlačítka s výzvou k akci přímo vedle nebo pod informativní části vaší webové stránky. To vytváří v mysli návštěvníka představu, že kliknutí na tlačítko výzvy k akci je dalším nejpřirozenějším krokem.
 • Experimentujte s polohováním, dokonce i pod okrajem vašeho webu. Příklad:

Prohlížíte tlačítko CTA na postranním panelu Yahoo

Když už mluvíme o experimentování, podívejme se nyní na to, jak otestovat variace tlačítek výzvy k akci pro dosažení optimálních výsledků.

Jak vyzkoušet tlačítka s výzvou k akci

Chcete-li ze svých výzev k akci vytěžit maximum, musíte je testovat iterativně. Proč? Protože to, co se neměří, nelze zlepšit! Naše pevné doporučení je A / B otestujte cestu k dokonale optimalizovaným tlačítkům.

Abychom pomohli nastartovat vaši testovací kampaň A / B, WPMU DEV zaokrouhlil nahoru několik nejlepší WordPress A / B split testovací nástroje.

Závěr

Tlačítka s výzvou k akci jsou životním prostředím vašeho webu. Bez nich návštěvníci nebudou vědět, kam mají jít dál – to znamená, že nakonec opustí váš web úplně.

Chcete-li zajistit, aby tlačítka s výzvou k akci lákali návštěvníky, a ne aby je odvrátili, nezapomeňte optimalizovat tlačítka s výzvou k akci pomocí:

 • Velké velikosti knoflíků, které nevypadají nepříjemně
 • Zářivé a kontrastní barvy, které vynikají oproti zbytku vašeho webu
 • Krátké, sladké a slovesné výrazy
 • Inteligentní a periodické umístění tlačítek

Už jste experimentovali s nějakými technikami pro optimalizaci tlačítek pro výzvy k akci? Řekněte nám o výsledcích, které jste viděli – nebo neviděli – v sekci níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map