Strojové učení v WordPressu: Jak analyzovat emoční dopad vašeho obsahu pomocí AI

Strojové učení v WordPressu: Jak analyzovat emoční dopad vašeho obsahu pomocí AI

Strojové učení v WordPressu: Jak analyzovat emoční dopad vašeho obsahu pomocí AI
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Způsob, jakým se lidé cítí při navigaci na vašem webu a při čtení vašeho obsahu, je obtížné kvantifikovat. Je však třeba něco pochopit, pokud chcete své publikum skutečně zaujmout. To znamená, že se možná budete chtít naučit, jak pomocí strojového učení v WordPress analyzovat dopad vašeho obsahu.


Se správnými nástroji můžete skutečně kvantifikovat emoční dopad vašeho obsahu a vyladit ho tak, aby se zaměřil na různé pocity. Abychom byli spravedliví, nejedná se o přesnou vědu a nemůžeme vám sdělit, které emoce budou s vaším publikem nejlépe rezonovat. Přesto se můžete toho procesu hodně naučit.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak strojové učení v WordPress může změnit způsob, jakým přistupujete k vytváření obsahu. Poté vám představíme nástroj, který vám pomůže analyzovat emocionální dopad vašich článků. Spojme se s našimi pocity!
jak používat strojové učení v WordPress

Jak umělá inteligence může změnit způsob, jakým používáte WordPress

Za prvé, je důležité pochopit, že jsme stále nikde blízko skutečného Umělá inteligence (AI). Jedna oblast, ve které jsme udělali obrovské pokroky, je strojové učení, což je (druh) podobné pole.


WordLift – SEO poháněné AI

Autor: WordLift, Insideout10


Hodnocení 92%


500 + instalace


WP 4.4 + Vyžaduje

Více informací

wordlift.3.25.5.zip

Aktuální verze: 3.25.5

Poslední aktualizace: 28. května 2020


Hodnocení 92%


500 + instalace


WP 4.4 + Vyžaduje

Stránka pluginu WordPress.org


WordLift – SEO poháněné AI

Strojové učení zahrnuje to, že počítače používají algoritmy, aby se zlepšily při konkrétních úkolech. Čím více těchto dat napájíte, tím lépe se mohou stát při jejich analýze a předpovídání výsledků.

Pro veřejnost již existuje několik aplikací WordPress, které jsou založeny na strojovém učení. Například existuje WordLift, který vám umožňuje vytvářet lepší taxonomie a najít zdroje pro váš obsah.

Většina aplikací strojového učení je však stále velmi zasažena a chybí.

To znamená, že je těžké předvídat, jak bude technologie v krátkodobém horizontu postupovat a jak to ovlivní tvorbu obsahu.

Abychom vám poskytli lepší představu o tom, kde to je, mluvili jsme s Tomem Ewerem – zakladatelem WordCandy – kdo má spoustu zkušeností s vytvářením obsahu pro webové stránky WordPress. Tady je to, co řekl:

Tom ewer
Zaprvé, je důležité si uvědomit, že jsme stále v počátcích umělé inteligence a strojového učení. Myslím, že uvidíme několik zajímavých vylepšení v nástrojích, které vám pomohou vytvořit lepší taxonomii pro váš obsah, a najít související články, které si čtenáři možná budou chtít vyzkoušet. Existují již některé pluginy, které to dělají, a jak se technologie zlepšuje, budou výsledky také. Nemyslím si, že jsme kdekoli blízko místa, kde strojová inteligence může převzít proces vytváření působivého (a přesného) obsahu, ale tak bych nezačal zmenšovat spisovatele a editory zatím! Tom Ewer, WordCandy

Toto je spolehlivé hodnocení současného stavu strojového učení pro WordPress. V tuto chvíli jde o jedinečnou technologii s několika aplikacemi. Našli jsme však jeden nástroj, který ve stroji WordPress využívá strojové učení. Pojďme to zkontrolovat:

Strojové učení v WordPress: Úvod do Watsonfinds


Watsonfinds Watsonfinds

Autor: Watsonfinds

Aktuální verze: 2.0.0

Poslední aktualizace: 8. května 2019

watsonfinds.zip


100% hodnocení


100 + instalace


WP 4.0 + Vyžaduje

Watsonfinds je služba postavená na vrcholu internetu IBM Watson Systém. Watson se účtuje jako druh umělé inteligence, ale abych byl přesnější, je to sofistikovaný systém strojového učení s přístupem k několika terabajtům dat, který nabízí schopnost analyzovat tato data pro konkrétní účely..

V tomto konkrétním případě může Watsonfinds použít své „znalosti“ k analýze jakéhokoli textu v editoru WordPress a rozdělit jej na pět emocí: radost, smutek, zlost, znechucení a strach. Vyzbrojeni těmito informacemi můžete svůj obsah vyladit, dokud nezacílíte na přesný sentiment, který chcete (pokud je jedním nebo více z těchto pěti).

Chcete-li tento nástroj použít, stačí nainstalovat a aktivovat plugin. Poté přejděte na kteroukoli ze svých stránek nebo příspěvků a otevřete je pomocí možnosti Upravit. Uvnitř najdete nové tlačítko v horní části editoru. Až budete připraveni analyzovat emoční dopad vašeho obsahu, klikněte na něj:
Tlačítko Watsonfinds.

Watsonfinds nyní zobrazí okno včetně jednoduché analýzy vašeho obsahu. To zahrnuje procentuální rozpis „síly“ každé emoce a krátký přehled o tom, jak může váš tón ovlivnit zapojení:

Příklad Watsonfindovy analýzy.

V této fázi se můžete vrátit k práci na svém obsahu a uvést svůj nový nástroj pro strojové učení do WordPress do praxe!

Watsonfinds je bezplatný plugin, ale existuje prémiová služba v pracích, které budou zahrnovat podrobnější analýzu.

Jak analyzovat emocionální dopad vašeho obsahu WordPress pomocí Watsonfinds

Jak jsme již zmínili, Watsonfinds zaměřuje své analýzy na pět základních emocí. V této části si povíme o každé z nich a vysvětlíme, jak můžete pomocí strojového učení v WordPress lépe komunikovat s vašimi uživateli.

1. Smutek ☹️

Nikdo nechce být smutný, ale je spravedlivé říci, že v některých případech můžete z publika vyvolat silné negativní emoce. Cílem není hrát si s jejich pocity, ale s nimi vytvářet emocionální pouto. Pro ilustraci tohoto bodu uvádíme krátký odstavec z jednoho z našich nedávných článků, který Watsonfinds považoval za „smutný“:

Projdeme všechny naše počáteční nápady a stane se jedna ze dvou věcí: uvědomujeme si, že naše články nereagují s naším publikem, nebo nám došli úplně nápady. Někdy se oba stávají a nedostatek růstu v kombinaci s koncem našich původních nápadů vyčerpává naši motivaci.
Naše výsledky testu smutku.

Je snadné zjistit, proč Watsonfinds dospěl k tomuto závěru. Ve skutečnosti bychom šli tak daleko, že bychom řekli, že tento odstavec je naprosto depresivní. V tomto případě autor použil text k vytvoření spojení se čtenářem tím, že diskutoval o problému, kterým jsme všichni prošli. Tímto způsobem, až nakonec odhalíme, že existuje řešení, bude emoční dopad výraznější.

Na druhou stranu, pokud píšete článek a právě skočíte přímo do odhalení, často to není tak poutavé. Všimněte si našeho použití frází jako "odvodňuje naši motivaci" a "nedostatek růstu". Pokud je vyndáte, skóre smutku se prudce sníží:

Naše aktualizované výsledky smutku.

Watsonfindsovi se však stále daří pochopit, že první část odstavce není pozitivní. To je působivé, pokud jde o strojové učení v WordPress.

2. Radost ��

Bylo by těžké najít někoho, kdo se necítí spokojeně, což z této emoce dělá snadný prodej obsahu. Podívejme se, jak se společnosti Watsonfinds daří, s malým výňatkem z našeho nedávného článku o tématech, která skvěle fungují s tvůrci stránek:

Všechny jsou dostatečně flexibilní, aby sloužily více účelům a zjednodušily konfiguraci vašeho webu, ať už používáte Beaver Builder, Elementor nebo Visual Composer..

Bez dalšího nadšeni se podívejte na tyto krásné designy, vyberte si svůj oblíbený a hned začněte přizpůsobovat své stránky stavitelem výběru.
Naše výsledky testu radosti.

Pozitivní rotaci v těchto dvou odstavcích lze snadno zjistit. Abychom vám dali více kontextu, tento výňatek je to, co nazýváme odhalení. Je to jednoduchá technika, kterou někdy používáme v úvodech, kde rozebíráme problém a poté čtenáři představíme jeho řešení. Odhalení by samozřejmě mělo být radostnou událostí a Watsonfinds si toho nevšiml.

Poté, co jsme si hráli s strojovým učením v WordPress, jsme zjistili, že skóre přes 60% je pro každou danou emoci docela silné. To znamená, že pocit jasně převládá, ale ne tolik, že s ním bijete čtenáře přes hlavu. Celkově, Watsonfinds je obzvláště zběhlý v identifikaci „šťastných“ odstavců, což je skvělé, pokud se chcete ujistit, že váš obsah zasahuje značku.

3. Znechucení ��

Zatím jsme hovořili o dvou poměrně přímých emocích. Nyní je čas podívat se na komplexnější – znechucení. Z pohledu vyprávění nemá znechucení tolik aplikací, jako je radost nebo smutek, ale stále se může hodit. Zde je příklad a Salman Rushdie cituji, že Watsonfinds shledal převážně „nechutný“:

Jedním z problémů při obraně svobody projevu je to, že musíte často bránit lidi, o kterých se domníváte, že jsou pobuřující a nepříjemní a nechutí.
Naše výsledky znechucení.

Watsonfinds vysvětluje, že tento druh emocí může být užitečným nástrojem, pokud jde o změnu myšlení čtenářů. Podle našich zkušeností je však mnohem lepší použít znechucení jako způsob, jak spojit věci, které se vám nelíbí. Pokud bychom například zkontrolovali plugin WordPress, který jste nenáviděli, můžeme říci něco jako:

Tento plugin je jedním z nejhorších nástrojů WordPress, na které jsem narazil. Zničilo to můj web a zapálilo mého psa. Už bych to nikdy znovu nepoužíval, i když jste mi za to zaplatili, a doporučuji jej ihned odinstalovat!
Naše znechucení aktualizovalo výsledky testů.

Nikdy bychom nebyli tak tupí, samozřejmě, ale tento přehnaný příklad ukazuje, že strojové učení v WordPressu trochu bojuje, pokud jde o analýzu znechucení. Během našich testů jsme se museli uchýlit k použití extrémních přídavných jmen, abychom zvýšili naše skóre odporu, což není ideální.

4. Strach ��

Abychom udrželi náš trend negativních emocí dál, mluvme o strachu. Není to něco, co chcete nadměrně využívat, ale může to být užitečný nástroj, pokud se inteligentně používá při psaní a marketingu (FOMO, kdokoli?). Zde je příklad výpisu z nedávného článku o zabezpečená témata WordPress:

Nebudete se muset starat o to, že se stane zastaralým, způsobí konflikty s vašimi zásuvnými moduly, upadne do zákeřných herců nebo přímo poruší váš web..
Naše výsledky testu strachu.

Dříve jsme hovořili o tom, jak můžete pomocí smutku udělat silnější dojem ve svém úvodu, ale strach také dělá trik. V tomto případě autor zmínil věci, které by se mohly pokazit, kdybyste nepoužívali bezpečné téma, a pak se zametli a řekli vám, jak se s tím vypořádat.

Klíčem k vyvolávání strachu je mluvit o nepříznivých výsledcích a o tom, jak mohou negativně ovlivnit vaše čtenáře. Pokud se můžete dotknout věcí, které se bojí, budete mít snadnější čas na jejich řešení.

5. Hněv ��

V neposlední řadě se pojďme bavit o hněvu. Abych byl upřímný, hněv je zřídka jednou z emocí, které se snažíme vyvolat čtenáři při psaní článků. Hněv je ošidný nástroj, který vám může pomoci se spojit se svým publikem, ale může je také odcizit. Vytvořme krátký příklad recenze tématu WordPress a uvidíme, co musí Watsonfinds říct:

Toto téma úplně zničilo můj web a způsobilo to, že jsem ztratil veškerý provoz! Budu žalovat vývojáře, tento web a všechny zúčastněné.
Naše výsledky hněvových testů.

Podle Watsonfindse to v kategorii hněvu dosahuje pouze 55,34%, což je překvapivé, protože se to čte jako rozzuřený komentář na YouTube. Nástroj také diskutuje, jak může hněv přimět čtenáře k akci, což může, ale nemusí.

Podle našich zkušeností se můžete zlobit na stejné věci jako vaše publikum vytvořit spojení, ale nejde o udržitelné emoce. Pokud jde o váš obsah, emoce, jako je smutek, strach a radost, se snáze kvantifikují a napraví, když používáte strojové učení ve WordPressu..

Závěr

Pokud dokážete svým čtenářům něco cítit, můžete s nimi jednat a snáze si budovat důvěru. Watsonfinds pomáhá analyzovat emoční dopad vašeho obsahu a pokud jde o nás, dělá to slušnou práci. Neříká vám, co změnit, ale signalizuje, zda správně zacílíte na jednu ze základních emocí.

Podívejme se, jak může každá z těchto pěti emocí ovlivnit váš obsah:

 1. Smutek: Smutné pocity mohou vaše publikum cítit blíže k vám.
 2. Radost: Šťastní čtenáři jsou nejlepším druhem publika a Watsonfinds vyniká v identifikaci pozitivního obsahu.
 3. Hnus: Tato emoce je trochu složitější, ale může vám pomoci se čtenářem spojit se se sdílenými katastrofami.
 4. Strach: Přes jeho negativní konotace je strach vysoce účinným motivátorem pro řízení konverzí.
 5. Hněv: Tato emoce vám v některých případech může pomoci s vazbou na čtenáře (i když si myslíme, že je nejlepší se tomu ve většině případů vyhnout).

Co si myslíte o celé myšlence začlenění strojového učení do WordPressu a procesů vytváření obsahu? Slyšeli jste o dalších zajímavých implementacích této myšlenky?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení a prezentace Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector