Jak zjednodušit administrátora WP, aby byl klientsky přívětivý

Proč zjednodušit administrátora? Jako designér WordPress se obvykle musíte vypořádat s mnoha výzvami, které vám během daného projektu pomohou. Tyto výzvy bohužel, častěji než ne, neodejdou, jakmile web doručíte klientovi.


Jde o to, že klienti nejsou vždy důvtipní, zejména pokud se poprvé stali vlastníkem webových stránek.

Výsledkem bude, že se budou potýkat se spoustou úkolů, počínaje jednoduchým publikováním po publikování, přes nahrávání médií až po "jaký je rozdíl mezi příspěvky a stránkami?" , na "proč všichni tito lidé podávají komentáře k Viagra?", a tak dále a tak dále.

Musíme jim jasně pomoci!

Nemyslím si však, že bychom je měli nutit, aby se učili každý jednotlivý aspekt WordPress nebo wp-admin. Opravdu nemusí být mistři online publikování, aby bylo možné zpracovat jejich stránky.

Můj názor je, že to jsme my kdo by měl udělat cokoli, aby byl zážitek bezproblémový a co nejjednodušší.

Jak udělat WordPress pro klienta – zjednodušení wp-admin

Nyní můžeme udělat mnoho věcí, abychom našim klientům pomohli. Některé z nich se točí kolem WordPressu. Jiní se více zaměřují na individuální konzultace, konzultace a jiné formy vzdělávání. Ale v tomto příspěvku se zaměřme pouze na technickou stránku věcí – co můžeme dělat se standardním rozhraním WordPress, abychom ho zpříjemnili klientům.

1. Omezte přístup

Možná je to jen moje zkušenost, ale řekl bych, že existuje jen velmi málo klientů, kteří skutečně vědí, jak plně využít účet administrátora WordPress (v administraci wp-admin).

Většinou to pro nic nepotřebují. Určitě se nebudou pokoušet získat nové téma, protože vás najali, abyste postavili celý web. A není pravděpodobné, že by také hledali pluginy, a to ze stejného důvodu.

Takže zkrátka, přidělte klientovi účet editoru.

Tento krok sám o sobě bude mít obrovský rozdíl. Připomínám vám, jak vypadají panely editorů a administrátorů vedle sebe:

editor-admin

2. Upravte možnosti obrazovky

(Mluvím o rozbalovací nabídce viditelné na většině stránek v rámci programu wp-admin nebo localhost / wp-admin.)

možnosti obrazovky

Když se poprvé přihlásíte do účtu wp-admin, a to i na účtu editora, uvidíte na hlavním panelu spoustu věcí. Například bloky jako: Na první pohled, Aktivita, Rychlý koncept, Zprávy WordPress a také řada dalších bloků v závislosti na tom, kolik pluginů je na webu.

Je to špatné.

Poslední, co jako tvůrce stránek chcete, je, aby váš klient poprvé viděl jejich nový web a přemýšlel, "Páni, nemám ponětí, co se tady děje!"

Nejjednodušší cestou z této situace je tedy upravit nejdůležitější možnosti obrazovky.

Co byste měli zvážit:

 • Zbavte se všech prvků z hlavní obrazovky wp-admin / Dashboard, která poskytuje informace, které nejsou pro klienta důležité. Hlavně: WordPress News, Quick Draft, stejně jako většina bloků souvisejících s pluginem.
 • V částech Příspěvky a Stránky odeberte sloupce jako: Autor, Komentáře.
 • Na jednotlivých obrazovkách pro úpravy příspěvků a stránek odeberte: Revize, Odeslat zpětné odkazy, Vlastní pole, Slug, Autor.
 • Knihovna médií prochází generální opravou v WP 4.0, takže v tuto chvíli nemůžu sdílet žádné tipy, ale v zásadě sleduji stejný nápad – zbavte se všeho, co zakrývá hlavní účel této stránky..

3. Vylaďte rozhraní pomocí nástroje WP Admin UI Customize

Přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin je velmi zajímavý plugin. Poskytuje vám přístup k celé řadě filtrů a akcí WordPress, a to prostřednictvím praktického vizuálního rozhraní. To znamená, že můžete upravit způsob, jakým daný uživatel vidí wp-admin, aniž byste si ve zdrojovém kódu nechali zašpinit ruce – jinými slovy pro ně zjednodušíte wp-admin.

Plugin Plugin WP Admin UI Customize byl oficiálně ukončen vývojářem, ale stále funguje dobře. Můžete také vyzkoušet plugin, který byl pojmenován jeho nástupce – My WP Customize Admin / Frontend – ale tento má obecně smíšené recenze.

Co můžete udělat:

Krok 1. Vyberte roli uživatele, se kterou chcete pracovat.

Pokud jste postupovali podle mé rady, váš klient bude používat účet Editoru.

editor

Krok 2. Přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin > Obecná nastavení obrazovky.

Nejprve nahoru, oznámení.

WordPress má zvyk informovat všechny, že existuje aktualizace pro daný plugin nebo téma nebo samotný WordPress. Ve výchozím nastavení se tato oznámení zobrazí všem uživatelům.

To prostě není nutné.

Tato oznámení musí zobrazit pouze správci. Zakázat je pro klienta je docela dobrý nápad:

oznámení

Krok č. 3. Přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin > Přístrojová deska.

To je volitelné. Pokud se domníváte, že úprava možností obrazovky vašeho klienta nestačila, můžete zde deaktivovat určité bloky z řídicího panelu a ještě více zjednodušit správce wp-admin:

pomlčka

Krok č. 4. Přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin > Boční menu.

Postranní nabídka je obvykle nejpřehlednější oblastí wp-admin. Vývojáři zásuvných modulů jej rádi používají k předvádění vlastních nabídek.

A zatímco samotný koncept není špatný, provádění často bývá. Například pro vývojáře pluginů je velmi běžné, že nebudou věnovat pozornost přístupovým právům uživatele. To má za následek zobrazení nabídek pluginu, i když uživatel nemá dostatečná přístupová práva k jejich použití.

Například jeden z nejpopulárnějších pluginů – Jetpack – notoricky zabírá prostor přímo pod panelem.

raketový batoh

Když se však pokusíte přejít na nastavení pluginu, přihlášeného jako editor, uvidíte toto:

zákaz jetpacku

Nakonec je nejlepší, pokud se zbavíme bloku Jetpack (a dalších podobných bloků zobrazovaných jinými pluginy).

Co můžete udělat:

jetpack ban2

Toto rozhraní je velmi podobné tomu, co byste viděli na obrazovce widgetů. Jednoduše projděte seznam a odstraňte vše, co váš klient nebude denně používat.

Zvažte, jak se zbavit:

 • Raketový batoh,
 • Vše v jednom SEO,
 • Komentáře (pouze pokud klient na svém webu nechce komentáře),
 • Nástroje,
 • všechny ostatní bloky související s tématem nebo pouze pro správce.

Krok č. 5. Přizpůsobení uživatelského rozhraní WP Admin > Přihlašovací obrazovka.

Další volitelný krok. Neváhejte a experimentujte s touto částí, pokud chcete dát svému klientovi vlastní přihlašovací obrazovku s vlastním logem.

4. Zveřejněte průvodce Začínáme pomocí nápovědy WP

Co Nápověda WP je to, že vám umožní vytvořit podrobnou dokumentaci ve formě úvodní příručky. Tato příručka je poté k dispozici prostřednictvím jednoho z postranních nabídek přihlašovacího programu wp-admin. Tento plugin nebyl po chvíli aktualizován, ale přesto funguje dobře.

wp help

Pokud jde o to, co tam můžete umístit a jak můžete uspořádat obsah průvodce, neexistuje téměř žádná omezení, takže prostě udělejte cokoli, co má pro konkrétního klienta smysl..

Pravděpodobně nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, by bylo zkontrolovat si svůj vlastní seznam často kladených dotazů na klienty a jednoduše vložit odpovědi do průvodce.

Konečný výsledek

Poté, co jsem udělal všechny výše uvedené, je zde řídicí panel, se kterým jsem skončil. Podívejte se na úžasnost (!):

finále řídicího panelu

Je to jednoduché a existují pouze základní prvky. Každý klient může začít ihned, a pokud má jakékoli pochybnosti, může si prohlédnout průvodce Začínáme viditelným na boku.

Můžeme to vzít ještě dále?

Vyladění přihlášení pomocí programu wp-admin není jedinou možností, a pokud máte jistotu ohledně svých dovedností v oblasti PHP a WordPress, můžete se pokusit znovu sestavit celý řídicí panel od základu, abyste získali opravdu jedinečný pocit.

Můžete dokonce použít některé z mnoha dostupných šablon administračních panelů vytvořených pomocí VueJS a dalších knihoven.

Jak vidíte, existuje mnoho možností, pokud jde o zjednodušení wp-admin. Bez ohledu na to, zda se chcete držet ručního nastavení wp-admin, admin plug-inů, pomocných plug-inů nebo zcela manuálního přístupu založeného na kódu, určitě najdete něco pro sebe.

Doufám, že to bylo užitečné a že se při pokusu o další klientský projekt pokusíte vyfotit. Mimochodem, neváhejte se s námi podělit, pokud máte nějaké vlastní triky, pokud jde o to, aby byl WordPress příjemný pro klienty.

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map