Jak spravovat více webových stránek WordPress (Udělejte to snadným způsobem pomocí těchto 5 nástrojů)

Správa jediného webu je těžký koncert; běh několika z nich najednou může být naprosto chaotický. �� Bez správných nástrojů pro správu více webů WordPress mohou klíčové úkoly, jako jsou zálohy a aktualizace, proklouznout trhlinami.


V tomto článku porovnáme pět našich oblíbených nástrojů pro správu více webů WordPress, takže se vám nic nestane.

Ukážeme vám také, jak je použít, abyste mohli rozhodnout, který z nich je pro vaše potřeby nejvhodnější.

Pojďme na to!

Jak spravovat více webů WordPress

Pět nejlepších řešení pro správu více webů WordPress (IN NUTSHELL)

Nástroje, které se rozhodnete použít, budou záviset na funkcích, které potřebujete ke zjednodušení vašeho pracovního postupu. Zde je stručné shrnutí toho, co služby nabízejí a jejich ceny:

Nářadí
Zdarma volba?
Hostitelská platforma nebo platforma třetích stran
Cena za prémiové plány **
* Obě možnosti nabízejí bezplatné zkušební období a BlogVault nevyžaduje kreditní kartu
** Nejlevnější plány, které podporují více webů
*** Tato řešení můžete používat zdarma pro neomezené weby s přístupem k omezené funkčnosti
Spravovat WPPlatforma třetích stranPrémiová rozšíření začínají na 1 USD za web
MainWPS hostitelem239,88 $ ročně pro neomezené weby a přístup ke všem rozšířením ***
InfiniteWPS hostitelem147 $ ročně až pro 10 webů a přístup ke každému rozšíření ***
Velitel CMS❌ *Platforma třetích stran96 $ ročně až pro 5 stránek
BlogVault❌ *Platforma třetích stranZačíná na 16 USD až pro 5 webů, s přístupem k omezeným funkcím

Pokud chcete úplné rozdělení funkcí těchto služeb, čtěte dál!

Pět nejlepších řešení pro správu více webů WordPress (IN FULL)

U každého řešení vám ukážeme přesně, jak to funguje a co nabízí, takže si můžete vybrat tu nejlepší možnost. Pojďme na to!

1. Spravovat WP

spravovat více webů WordPress: managewp

ManageWP nabízí širokou škálu nástrojů, které zjednodušují správu více webů WordPress.

Pomocí této služby můžete propojit téměř neomezený počet webů WordPress a také sledovat dostupné aktualizace, optimalizace výkonu, zabezpečení, komentáře a další.

S ManageWP získáte přístup ke spoustě bezplatných nástrojů pro všechny vaše propojené webové stránky.

Některé funkce, jako jsou zálohy, optimalizace pro vyhledávače (SEO), monitorování provozuschopnosti a automatizované kontroly zabezpečení a výkonu, jsou však k dispozici pouze na základě platby za web..

Přesto ManageWP může drasticky snížit čas, který strávíte aktualizací všech součástí vašeho webu přímo z krabice. Nabízí také jednu bezplatnou zálohu na web za měsíc a můžete se přihlásit do kteréhokoli ze svých dashboardů jediným kliknutím. Cílem je, aby se ManageWP stal ústředním centrem pro každý web WordPress pod vaší správou.

⚙️ Jak používat ManageWP

Nejprve si zaregistrujte bezplatný účet ManageWP. Až budete mít přístup k hlavnímu panelu, získáte rychlý přehled o všech čekajících aktualizacích, komentářích a dostupných optimalizacích výkonu:

Řídicí panel ManageWP.

Kliknutím na ikonu Plus (+) v levém horním rohu řídicího panelu můžete přidat další weby. Chcete-li připojit web, musíte nastavit a aktivovat ManageWP’s Worker plugin.

Jakmile je plugin aktivní, vraťte se na hlavní panel ManageWP a klikněte na ikonu Plus v levém horním rohu obrazovky. Služba vás poté požádá o zadání údajů o adrese URL a pověření WordPress na vašem webu:

Přidání nového webu do ManageWP pro správu více webů WordPress.

Pokud je plugin Worker aktivní, ManageWP se postará o zbytek. Váš web se poté zobrazí ve vašem seznamu vlastností. Jednotlivé weby můžete zkontrolovat tak, že umístíte kurzor myši na kartu Najít web v horní části obrazovky:

Správa více webů WordPress pomocí ManageWP.

Ačkoli můžete zvládnout mnoho úkolů z hlavní obrazovky ManageWP, budete také chtít strávit nějaký čas na kartě každého webu. Odtud můžete provádět mikromanage aspekty údržby webu:

Prohlížení jednotlivých webů na serveru ManageWP.

Začínáme s ManageWP je naprosto jednoduché, což z něj činí snadné doporučení, pokud si ceníte snadnosti použití.

�� Cena a podrobnosti

ManageWP je zdarma k použití pro téměř neomezený počet webových stránek. Mnoho funkcí je však k dispozici pouze jako placené doplňky na základě jednotlivých stránek. Můžete najít úplný seznam doplňků na stránce věnované určování cen, ale například:

 • Zálohy na vyžádání (2 $ na web)
 • Sledování SEO (1 $ na web)
 • Sledování dostupnosti (1 $ na web)
 • Automatické kontroly výkonu ($ 1 na web)

Tato služba také nabízí balíčky nabídek pro uživatele, kteří spravují více než 25 webových stránek.

2. MainWP

spravovat více webů WordPress: mainwp

MainWP je nástroj s otevřeným zdrojovým kódem, který umožňuje spravovat více webů WordPress. Chcete-li jej použít, určíte web, který bude působit jako váš centrální náboj. Pomocí této služby můžete propojit své webové stránky, spravovat všechny čekající aktualizace, sledovat provozuschopnost, vytvářet zálohy, spouštět bezpečnostní kontroly a další.

Kromě těchto funkcí vám MainWP také umožňuje sledovat protokoly chyb, vyladit soubory .htaccess vašeho webu, Správa uživatelů, sledování SSL certifikátů a nesčetných dalších úkolů.

MainWP se však pro připojení vašich webových stránek opírá o pluginy. Přestože je primární plugin zdarma, existují některá rozšíření, za která budete muset zaplatit. K tomuto aspektu se dostaneme později.

⚙️ Jak používat MainWP

Jak jsme již poznamenali, MainWP vyžaduje, abyste jako své centrální centrum použili jedno nastavení WordPress. Doporučujeme použít zcela novou instalaci WordPress, která se nepoužívá k hostování živých webových stránek.

Chcete-li jako rozbočovač označit web WordPress, musíte nejprve nainstalovat MainWP Dashboard zapojit:

Pluginy MainWP.

Jakmile je plugin aktivní, spustí průvodce konfigurací – nyní to přeskočíme – a nový web připojíme ručně. Jak vypadá hlavní panel MainWP:

Hlavní panel MainWP.

Před připojením nového webu budete muset nainstalovat MainWP Child plugin na to. Jakmile je plugin aktivní, vraťte se na hlavní panel MainWP a klikněte na tlačítko Nový web v horní části obrazovky:

Přidání nového webu do MainWP pro správu více webů WordPress.

MainWP si před kliknutím na tlačítko Přidat web vyžádá adresu URL a pověření vašeho webu. Pokud bude úspěšný, váš web se zobrazí v rozbočovači MainWP:

Prohlížení webových stránek pomocí MainWP.

Mimo bránu vám MainWP poskytuje mnohem více informací o vašich připojených webech než jiné nástroje pro správu WordPress. Chcete-li však přistupovat k celé škále funkcí, budete muset nastavit některá rozšíření. Několik klíčových rozšíření MainWP je zdarma, včetně nástrojů pro monitorování dostupnosti, zálohování a skenování zabezpečení, což pomáhá snižovat náklady.

�� Cena a podrobnosti

Přestože je MainWP sám o sobě zdarma, několik užitečných rozšíření je k dispozici, pouze pokud koupit licenci Pro:

 1. Měsíční balíček: Prakticky neomezené weby za 19,99 $ měsíčně.
 2. Celoživotní balíček: Jednorázový poplatek ve výši 399 USD vám opět poskytne téměř neomezený počet webů.

Celkově bezplatné pluginy a rozšíření MainWP nabízejí dostatečnou funkčnost pro konkurenční samostatné služby, jako je ManageWP. Pokud nepotřebujete přístup ke konkrétním rozšířením, možná nebudete muset zakoupit prémiovou licenci.

3. InfiniteWP

spravovat více webů WordPress: infinitewp

InfiniteWP je podobný MainWP v tom, že budete muset určit jeden web jako svůj centrální rozbočovač. Poté můžete své weby WordPress propojit obvyklým způsobem a spravovat klíčové aspekty každodenních operací.

S bezplatnou verzí InfiniteWP můžete aktualizovat všechny komponenty svého webu najednou, generovat a obnovovat zálohy a přistupovat ke každému dashboardu jediným kliknutím.

Kromě toho nabízí InfiniteWP celou řadu dalších funkcí, které jsou k dispozici pouze pro prémiové plány. To zahrnuje migraci webových stránek, prověřování malwaru, monitorování dostupnosti a další.

⚙️ Jak používat InfiniteWP

Chcete-li používat InfiniteWP, musíte stáhněte si jejich instalační plugin. Až budete mít soubor ZIP, nahrajte jej a nainstalujte na web, který chcete použít jako rozbočovač. Když aktivujete plugin, zeptá se vás, kam chcete nainstalovat administrační panel InfiniteWP:

Výběr místa instalace panelu InfiniteWP.

Na rozdíl od MainWP panel InfiniteWP nepřevzal celý web. Stále budete moci používat svůj centrální rozbočovač jako živý web, což je příjemné.

Během instalace vás plugin vyzve k vytvoření nové databáze:

Vytvoření nové databáze pro InfiniteWP.

Předtím, než získáte přístup k ovládacímu panelu, musíte také nastavit nová přihlašovací údaje. Měl by být prázdný, takže vaším prvním úkolem je připojit jeden z vašich webových stránek. Když přidáte nový web prostřednictvím panelu InfiniteWP, požádá o jeho adresu URL, přihlašovací údaje a aktivační klíč:

Přidání nového webu do InfiniteWP pro správu více webů WordPress.

Chcete-li připojit web, musíte nainstalovat a nastavit InfiniteWP Client plugin na to. Aktivací pluginu získáte jedinečný aktivační klíč:

Váš aktivační klíč InfiniteWP.

Jakmile přidáte web, uvidíte, zda jsou k dispozici nějaké aktualizace na hlavním panelu InfiniteWP. Můžete také umístit kurzor na každý připojený web a zobrazit jeho podrobnosti, přidat nové příspěvky nebo vygenerovat novou zálohu:

Prohlížení webových stránek pomocí InfiniteWP.

Přestože InfiniteWP nabízí mnoho možností pro správu více webů WordPress, jeho rozhraní ponechává mnoho požadavků. Pokud se ale soustředíte na samotnou funkčnost, není to špatná volba.

�� Cena a podrobnosti

Samotný plugin InfiniteWP je zdarma a můžete jej použít k propojení všech webů, které spravujete. Bez licence jste však omezeni na přístup ke správě aktualizací, tvorbě záloh a funkcím přihlášení jedním kliknutím. Zde je rychlý rozpis prémiové licence:

 1. Startér: Až 10 webů za 147 USD ročně
 2. Vývojář: Až 20 webů za 247 $ ročně
 3. Nezávislý pracovník: Až 50 webů za 347 $ ročně
 4. Agentura: Neomezené weby za 447 $ ročně

Ačkoli prémiová verze InfiniteWP nabízí podobné funkce jako MainWP, je to výrazně levnější varianta s lepším rozhraním.

4. Velitel CMS

spravovat více webových stránek WordPress: velitel cms

CMS Commander je velmi jedinečný mezi více nástroji pro správu webových stránek WordPress. Jedná se o podobnou prémiovou službu, která vám umožní propojit vaše stránky a spravovat je pomocí centrálního ovládacího panelu.

CMS Commander však nabízí spoustu funkcí, které u jiných řešení nevidíte. Například podporuje více přidružených programů po vybalení z krabice, což vám umožňuje zahrnout přidružené odkazy do vašich příspěvků při jejich úpravách. Umožňuje také spravovat reklamy, sledovat zpětné odkazy a další.

CMS Commander navíc obsahuje základy, které byste očekávali, jako je správa záloh, hromadné aktualizace, správa uživatelů, přihlášení jedním kliknutím a další.

⚙️ Jak používat CMS Commander

CMS Commander je služba třetí strany, která vám umožní vytvořit účet pro správu webu WordPress. Prvním úkolem je vybrat plán a zadat platební údaje.

Ceny se liší v závislosti na tom, kolik webů chcete podporovat, ale všechny nabízejí bezplatné zkušební verze. Jakmile získáte přístup k hlavnímu panelu CMS Commander, můžete okamžitě přidat nový web:

Přidání nového webu do velitele CMS pro správu více webů WordPress.

Jako obvykle budete muset na cílovém webu nastavit plugin pro navázání spojení pomocí CMS Commander:

Doplněk CMS Commander.

Po připojení webu budete moci sledovat kritické metriky z ovládacího panelu CMS Commander. Patří sem zpětné odkazy, vaše Statistiky Google PageSpeed skóre, dostupné aktualizace a další:

Sledování webových stránek pomocí CMS Commander.

Celkově vzato, CMS Commander nabízí jedno z nejsnadněji použitelných rozhraní, které jsme doposud vyzkoušeli. Připadá mi to jako při používání nativního dashboardu, ale pouze z jednoho panelu můžete spravovat více webů WordPress.

�� Cena a podrobnosti

Velitel CMS nabízí široký rozsah plánů v závislosti na tom, kolik webů chcete spravovat, a správcovských účtů, které chcete nastavit. Zde jsou jeho úvodní plány, které vám poskytnou představu o tom, kolik utratit:

 1. Až pět webových stránek za 8 $ měsíčně
 2. Až deset webových stránek za 12 $ měsíčně
 3. Dva další uživatelé a až 20 webových stránek za 16 USD měsíčně

Každý plán zahrnuje 14denní zkušební verzi, která vám umožní přístup ke všem funkcím velitele CMS.

5. BlogVault

spravovat více webů WordPress: blogvault

Na první pohled se BlogVault jeví jako přeplněné záložní řešení. Jakmile však začnete kopat do jeho funkcí, začne vypadat spíš jako plnohodnotný nástroj pro správu více webů WordPress..

S BlogVault získáte zálohy svého webu, které sahají celý rok. Získáte však také přístup k vestavěným funkcím postupování, každodenním skenování malwaru, monitorování provozuschopnosti a výkonu, dvoufaktorové ověřování (2FA) pro vaše weby a další.

Funkce zabezpečení je prvotřídní a poskytuje nástroje pro zpevnění stránek, bránu firewall v reálném čase a mnoho dalších prvků souvisejících se zabezpečením. Pokud jde o obecnější správu webu, budete se chtít podívat na výkonné možnosti vytváření přehledů – každou lze také automatizovat a naplánovat.

Kromě toho nabízí služba BlogVault také aktualizaci pluginů a motivů jedním kliknutím. S ohledem na obecnou sadu funkcí je jasné, že se BlogVault nemá čeho bát z jiných platforem pro správu WordPress.

⚙️ Jak používat BlogVault

Chcete-li začít, zaregistrujte se na sedmidenní bezplatnou zkušební verzi BlogVault, která nevyžaduje vaše platební údaje. Jakmile získáte přístup k ovládacímu panelu, zadejte adresu URL pro web, který chcete připojit, a BlogVault vás požádá o nastavení pluginu pro připojení. Tato služba se může dokonce postarat o nastavení pluginu, pokud mu přiřadíte přihlašovací údaje.

Přidání nového webu do BlogVault pro správu více webů WordPress.

BlogVault nyní synchronizuje váš web s jeho platformou a provede první zálohu:

Synchronizace vašeho webu s BlogVault.

Dostupné zálohy můžete kdykoli sledovat výběrem webu ze seznamu. Na této stránce můžete také migrovat nebo obnovit některou ze svých záloh:

Správa záloh webu pomocí služby BlogVault.

Ze stejné obrazovky získáte také přístup ke všem ostatním funkcím služby BlogVault. Povolením možnosti Zabezpečení, kterou vidíte výše, se například zapne denní kontrola malware na vašem webu. Jak jsme již poznamenali, BlogVault má spoustu funkcí, které vám mohou pomoci spravovat a udržovat celý váš web, takže vám doporučujeme projít si cestu, abyste zjistili, co můžete udělat..

�� Cena a podrobnosti

BlogVault nabízí široký rozsah plánů podle toho, kolik webů chcete spravovat. Zde jsou některé z plánů, takže víte, co lze očekávat:

 1. Osobní plány: Podpora jednoho webu s cenami v rozmezí od 7,40 do 20 $ měsíčně (v závislosti na požadovaných funkcích).
 2. Plány pro malé podniky: Podpora až pěti webových stránek s cenami v rozmezí od 16 do 45 USD.

Přestože plány Small Business umožňují spravovat více webů, mnoho funkcí služby je omezeno na dražší možnosti.

Který je nejlepší nástroj pro správu více webů WordPress?

Zde je pět hlavních doporučení pro správu více webů WordPress:

Spravovat WP a BlogVault jsou naše nejlepší tipy, pokud si ceníte uživatelsky příjemného rozhraní. Ten však nenabízí bezplatnou možnost a jejich ceny stojí za to, pouze pokud chcete spravovat velké množství webových stránek..

MainWP a InfiniteWP poskytují mnohem více funkcí než ostatní nástroje v tomto seznamu. Přesto je MainWP mnohem snadnější, pokud jde o snadné použití, a nabízí více funkcí zdarma.

Konečně, Velitel CMS je zajímavá volba, pokud provozujete více přidružených nebo obsahově náročných webů a chcete spravovat všechny své příspěvky pomocí centrálního rozbočovače.

Máte nějaké dotazy ohledně toho, jak spravovat více webů WordPress? Zeptejte se v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map