Jak optimalizovat Google Analytics pro WordPress

Jak optimalizovat Google Analytics pro WordPress

Jak optimalizovat Google Analytics pro WordPress
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Google Analytics je nesmírně výkonný nástroj, který umožňuje uživatelům získat neocenitelný přehled o chování návštěvníků jejich webových stránek. Naučíte se, jak optimalizovat Google Analytics pro WordPress, abyste věděli, jak uživatelé interagují s vašimi stránkami a jaké cíle nedosahujete, a nakonec vám umožní vytvořit jedinečnou marketingovou strategii pro celé vaše online podnikání..


Přesto pro to neexistuje jediný oficiální nástroj integrace Google Analytics s WordPress, existuje spousta neoficiálních pluginů, díky nimž je práce vykonávána fantasticky dobře.

Tentokrát se podíváme na několik z těchto pluginů a zejména na pokukování pod kapotou. Poté vás provedeme procesem stanovování cílů pro váš web. Jste připraveni uvolnit plný potenciál Google Analytics pro WordPress? Pojďme to zjistit!

Pokud jste ve spěchu, je zde TOC:

 • Krok 1: Optimalizace GA pomocí pluginu MonsterInsights
 • Krok 2: Instalace doplňkových doplňků
 • Krok 3: Stanovení cílů v GA
 • Závěr

Krok 1: Optimalizace Google Analytics pomocí pluginu MonsterInsights


Google Analytics Dashboard Plugin pro WordPress od MonsterInsights Google Analytics Dashboard Plugin pro WordPress od MonsterInsights

Autor: MonsterInsights

Aktuální verze: 7.10.4

Poslední aktualizace: 1. dubna 2020

google-analytics-for-wordpress.7.10.4.zip


Hodnocení 90%


2 000 000 + instalace


3.8.0 Požadavky

Dříve známý jako Google Analytics pro WordPress byl tento plugin přejmenován na Google Analytics společností MonsterInsights poté, co jej v roce 2016 získal tým s vazbami na OptinMonster.

Tento plugin umožňuje snadno sledovat statistiky pomocí metriky, aktivovat demografické přehledy a přehledy zájmů, sledovat stránky s výsledky vyhledávání a téměř vše, co od Google Analytics očekáváte – přímo z dashboardu WordPress.

Nebudeme vás nudit podrobnosti instalace nebo vás povede procesem synchronizace s Google Analytics – místo toho skočme přímo do procesu optimalizace.

Povolení demografických zpráv a zpráv o zájmech

Demografické zprávy poskytne vám informace o tom, kdo vaši uživatelé dělí do konkrétních kategorií podle věku, pohlaví a rodičovského stavu.

Snímek obrazovky demografického přehledu v Google Analytics.

Zprávy o zájmech, na druhé straně vám umožní kategorizovat publikum podle jejich afinity k určitým produktům, službám nebo – v našem případě – klíčovým slovům.

Snímek obrazovky s přehledem zájmů Google Analytics.

Chcete-li začít shromažďovat tato data, přejděte do svého účtu Google Analytics, najděte kartu Přehledy a poté přejděte na Publikum >> Demografie >> Přehled. Zobrazí se následující obrazovka:

Snímek obrazovky zobrazující možnost povolení demografických přehledů a přehledů zájmů v Google Analytics.

Stiskněte tlačítko Povolit a my jsme všichni nastaveni na tento účel – nyní je čas tuto funkci zapnout také v zásuvném modulu.

Otevřete řídicí panel WordPress, vyhledejte kartu Statistiky a poté přejděte na obrazovku Nastavení. Zkontrolujte možnost Povolit demografické přehledy a přehledy zájmů pro remarketing a reklamu, jak je vidět níže:

Snímek obrazovky zobrazující možnost povolení přehledů v MonsterInsights.

Po tom jsme všichni připraveni! Nezapomeňte, že může trvat až 24 hodin, než budou k dispozici všechna data, která můžete v těchto přehledech prozkoumat.

Krok 2: Instalace doplňkových doplňků

Plugin Google Analytics pro MonsterInsights není všechno, co se týká vylepšení třetích stran pro tuto platformu – ve skutečnosti, pokud jde o učení optimalizovat Google Analytics pro WordPress, máme pro vás pár návrhů tady:

Snižte míru okamžitého opuštění


Snižte míru okamžitého opuštění Snižte míru okamžitého opuštění

Autoři: Okoth1

Aktuální verze: 4.3.1

Poslední aktualizace: 22. října 2019

redu-bounce-rate.4.3.1.zip


Hodnocení 96%


10 000 + instalace


WP 2.6 + Vyžaduje

Doplňkově pojmenovaný doplněk Snížení míry okamžitého opuštění představuje jednoduché vylepšení, které upravuje způsob, jakým Google Analytics používá ke sledování míry okamžitého opuštění. Ve výchozím stavu, Google Analytics se bude počítat návštěvníci, kteří s vaším webem nezasahují jako „odrazení“ – a nastaví svůj čas strávený uvnitř nula – i když stráví půl hodiny čtením prodejní stránky a poté se rozhodnou vám poslat e-mail.

Omezit míru okamžitého opuštění je poslat Google Analytics trochu dat každých pár sekund, což mu umožňuje počítat tyto jednotlivce s pomalým čtením jako skutečné návštěvníky.

Podívejte se, co je v oficiálním adresáři pluginů

Oficiální adresář pluginů má vždy zajímavá řešení pro Google Analytics. Měli byste zkontrolovat, co je k dispozici, jednou za čas a podle toho aktualizovat portfolio pluginů GA na svém webu.

ga pluginy

Krok 3: Stanovení cílů v Google Analytics

Každý web má svůj cíl – ať už jde o prodej produktů, hromadění uživatelů nebo propagaci dalších služeb (mimo jiné). Google Analytics vám umožňuje sledovat své cíle pomocí výstižně pojmenovaného Cílový systém, což určuje, zda byly splněny podmínky pro každý cíl pomocí vámi nastavených parametrů.

Chcete-li najít obrazovku Cíle, musíte na Google Analytics přejít na kartu Správce a poté kliknout na položku Cíle ve sloupci Zobrazení:

Snímek obrazovky s možnostmi Cíle ve sloupci Zobrazení.

Jakmile tam budete, můžete vytvořit nové cíle výběrem ze šablony předem určených nebo vytvořením vlastního. Přes mnoho dostupných šablon existují pouze čtyři typy cílů:

 1. Dosažení konkrétní adresy URL.
 2. Stráví alespoň X času na stránce.
 3. Návštěva alespoň X stránek.
 4. Dokončení konkrétní akce / události (např. Sledování videa).

Pro každý nový cíl musíte ze čtyř výše uvedených stanovit konkrétní sadu požadavků. To vám umožní vytvářet vysoce specifické cíle pomocí Google Analytics pro WordPress, jako je sledování konverzí WooCommerce pomocí cílového cíle (tj. Dosažení konkrétní adresy URL).

Nejprve musíme kliknout na + Nový cíl, potom nastavit cíl jako Vlastní, zadat informativní název a jako cíl zvolit cíl:

Snímek obrazovky zobrazující proces nastavení vlastního cíle.

Vše, co zbývá udělat, je vybrat samotný cíl a stránka s poděkováním, kterou společnost WooCommerce zobrazuje po kontrole, je perfektním nastavením pro naše.

Snímek obrazovky zobrazující proces nastavení vlastní adresy URL jako cíle.

Vložte adresu URL po nákupu, klikněte na Uložit a to je pro váš první cíl! Mohli byste udělat něco velmi podobného, ​​kdybyste řekli svou potvrzovací obrazovku registrace e-mailu (pro sledování registrace), sledovali účinnost volání na akční a vstupní stránky atd..

Optimalizace Google Analytics pro WordPress: Závěr

Je zřejmé, že pokud chcete optimalizovat Google Analytics pro WordPress, může to být obtížné dosáhnout. Přizpůsobení Google Analytics plnému využití potenciálu spolu s WordPress vyžaduje spoustu vylepšení a příležitostný nástroj třetích stran, ale úsilí stojí za to odměnu. Pokud jste postupovali podle našich rad, jste na dobré cestě k uvolnění plného potenciálu této výkonné kombinace.

Než se rozdělíme, stručně shrneme kroky, které jsme zde dnes nastínili, jak optimalizovat Google Analytics pro WordPress:

Máte potíže s integrací služby Google Analytics pro WordPress a její fungování tak, jak potřebujete? Neváhejte odeslat jakékoli dotazy v sekci níže!

Původní text Tom Ewer a Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector