Jak nainstalovat WordPress Témata a pluginy z GitHub

Jak nainstalovat WordPress Témata a pluginy z GitHub

Jak nainstalovat WordPress Témata a pluginy z GitHub
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Mnoho vývojářů motivů a pluginů WordPress používá GitHub k implementaci řízení verzí svých projektů. To znamená, že všechny jejich kódy a soubory jsou k dispozici každému, kdo je vidí a stáhne. Avšak ruční instalace pluginů WordPress z GitHubu může být frustrující.


Jak si pravděpodobně dokážete představit, existují nástroje, které vám pomohou zefektivnit proces instalace pluginů a motivů z GitHubu. V závislosti na zvolené metodě můžete dokonce zajistit, aby se každý nainstalovaný software automaticky aktualizoval, kdykoli vývojáři provedou změny ve svém úložišti. Tímto způsobem můžete s každým projektem pohrávat podle svého srdce.

V tomto článku budeme hovořit o tom, proč byste měli používat GitHub pro své vývojové projekty WordPress.

Poté vám ukážeme, jak nainstalovat doplňky WordPress z GitHub (a také motivy!) Pomocí specializovaného nástroje WP Pusher. Dejme se do práce!

Proč byste měli zvážit použití GitHubu

Pro nezasvěcené, GitHub je platforma postavená na vrcholu Řídicí systém Git verze. Tento typ softwaru umožňuje více vývojářům pracovat na stejných souborech současně. Pomocí něj mohou vývojáři nahrát svůj kód a soubory do úložiště, které mohou sdílet s kýmkoli. Mají kontrolu nad tím, kdo k němu má přístup, ale jiní lidé mohou tyto úložiště také „rozvětvovat“ a provádět vlastní změny kódu.

Stručně řečeno, GitHub je dokonalým vozidlem pro open-source spolupráci. Zde jsou jen některé z důvodů, proč mohou vývojáři těžit z používání GitHubu pro své projekty WordPress:

  • Sleduje změny v každém projektu. S GitHub mohou vývojáři vidět, kdy byl každý soubor v jejich úložišti upraven a kdy byl naposledy aktualizován.
  • Zjednodušuje to spolupráci. Práce na společném projektu WordPress může být bolest hlavy. Vývojáři, kteří kódují spolu s dalšími lidmi, možná budou muset soubory sdílet tam a zpět, a přesto se ujistěte, že na stejných nikdo nepracuje současně. U GitHub už to není problém
  • Je to perfektní platforma pro open-source projekty. Funkce GitHubu pro rozvětvení a dostupné úložiště je ideální pro platformy s otevřeným zdrojovým kódem, jako je WordPress. Díky tomu je perfektním zdrojem při práci na bezplatných pluginech a tématech.

Mluvili jsme s Ben Pines od společnosti Elementor o používání GitHub. Populární tvůrce stránek s otevřeným zdrojovým kódem tisíce odevzdání na platformě, takže je jasné, že vývojář se věnuje pracovnímu postupu:

Ben Pines
[…] Pokud jste vývojář, je vhodné, aby si návštěvníci stáhli plugin z GitHubu.

Můžete získat problémy, hvězdy, vidličky a příspěvky. Na WordPress Repo je založeno na SVN a existuje méně aktivních vývojářů, kteří jej používají. GitHub je skvělý jak pro získání zpětné vazby, tak od příspěvků kolegů vývojářů. Ben Pines

Pokud jste ve vývoji WordPress nováčkem, GitHub je ideálním místem, kde začít. Můžete držet krok s vývojem svých oblíbených témat a pluginů, abyste viděli, jak tento proces funguje, a stáhnout je sami, aby se hrabali pod kapotou. Můžete si dokonce vytvořit vlastní vidlice pro konkrétní aplikace. Až budete připraveni vytvářet svá vlastní témata a doplňky, můžete je nahrát do GitHubu a těžit z pomoci a podpory širší komunity WordPress..

Z těchto důvodů a více se GitHub vyplatí vyzkoušet a je perfektním počátečním krokem k tomu, aby se stal vývojářem WordPress. První, co musíte udělat, je naučit se, jak nainstalovat pluginy WordPress z GitHubu!

Jak stahovat pluginy a motivy WordPress z GitHub ručně

Stahování pluginu nebo motivu z GitHubu není o nic složitější než používání WordPress.org. Nejprve zkontrolujte, zda má plugin nebo motiv, který chcete stáhnout, veřejné úložiště. To je často případ bezplatných pluginů a témat, ale ne prémiových, jak byste mohli očekávat. Mnoho vývojářů bude dokonce odkazovat na své úložiště ze svých příslušných stránek WordPress.org.

Až najdete plugin nebo motiv, který hledáte na GitHubu, jednoduše klikněte na tlačítko Klonovat nebo Stáhnout nad seznamem souborů. Pak si můžete vybrat, zda chcete otevřít úložiště pomocí desktopového klienta GitHub, nebo si jej stáhnout jako soubor se zipem:

Nainstalujte si pluginy WordPress z GitHubu - nejprve je stáhněte.

Jakmile máte soubor ZIP uložen, jednoduše jej nahrajte, nainstalujte a aktivujte jako jakýkoli jiný plugin. S tím jste v podnikání!

Jak vidíte, tento přístup je pozoruhodně jednoduchý. To však neznamená, že se tím nemůžeme zlepšit. Koneckonců, možná zjistíte, že budete potřebovat stahovat témata a pluginy z GitHubu poměrně často. Proto v další metodě provedeme instalaci pomocí nástroje, který pomáhá automatizovat proces.

Jak nainstalovat doplňky WordPress z GitHubu pomocí WP Pusher… a také témat

Ve svém jádru, WP Pusher plugin provede kroky uvedené v poslední části a provede práci za vás. Vše, co potřebuje, je přístup k vašemu účtu GitHub a odkaz na úložiště, které obsahuje požadované téma nebo plugin. Poté WP Pusher tyto soubory vezme a pomůže vám nainstalovat pluginy WordPress z GitHubu.
wppusher

Tento nástroj však provádí více než jen instalaci souborů. Může také automaticky aktualizovat jakýkoli plugin nebo motiv, který jste pomocí něj nastavili, a to se stane, když někdo vytáhne novou verzi. A co víc, může dokonce „převzít“ a spravovat pluginy, které jste již nainstalovali z jiných zdrojů, pokud najdete jejich příslušné úložiště. Celkově je WP Pusher vynikající volbou, pokud chcete používat pluginy, které se neustále vyvíjejí, nebo pokud chcete vyzkoušet své vlastní projekty.

Nejprve si nejprve stáhněte WP Pusher ze své domovské stránky nainstalovat a aktivovat. Poté přejděte na novou kartu WP Pusher na palubní desce a vyhledejte možnost GitHub. Uvnitř najdete pole, do kterého musíte pro připojení účtu zadat token GitHub. Klikněte na Získat GitHub Token a objeví se nové okno se žádostí o vaše přihlašovací údaje:

Propojení vašeho účtu GitHub.

Po přihlášení budete muset autorizovat aplikaci WP Pusher kliknutím na zelené tlačítko:

Autorizace pluginu WP Pusher.

Nakonec obdržíte svůj token GitHub. Stačí jej zkopírovat, vložit do pole, které jsme zmínili dříve, a kliknout na tlačítko tokenu Uložit GitHub pod ním:

Zadání tokenu GitHub.

Nyní je plugin připraven k provozu. Chcete-li například nainstalovat motiv, přejděte na hlavní panel na kartu WP Pusher → Install Theme. Uvnitř budete muset uvést, které úložiště chcete použít:

Instalace motivu z GitHubu.

Nezapomeňte, že do jakéhokoli úložiště nemusíte vkládat celou URL. Bude to jen název účtu a jméno úložiště. Pokud například chcete nainstalovat téma Dvacet sedmnáct, zadejte do příslušného pole text WordPress / twentyseventeen, například:

Instalace tématu twentyseventeen z GitHub.

Přesný název každého úložiště se zobrazí v horní části jeho stránky GitHub, takže vše, co musíte udělat, je zkopírovat. Můžete také určit, zda chcete použít konkrétní „větev“ daného úložiště. Ve většině případů však doporučujeme ponechat tuto možnost ve výchozím nastavení. Koneckonců, výchozí bude obvykle verze, která je připravena pro veřejnost:

Označuje větev, kterou chcete nainstalovat.

Nakonec můžete povolit, aby nastavení automaticky aktualizovalo váš plugin nebo motiv pokaždé, když dojde k novému přesunu do jeho úložiště. Můžete také nastavit, aby převzal existující pluginy nebo motivy, které jste již nainstalovali, z jiného zdroje, jak jsme již zmínili dříve:

Konfigurace motivu pro automatickou aktualizaci.

V tomto okamžiku jednoduše klikněte na téma Instalovat a poté vyberte možnost Aktivovat. Poté se zobrazí na kartách Vzhled → Témata a WP Pusher → Témata:

Karta motivu WP Pusher.

Tento proces funguje úplně stejně, pokud chcete nainstalovat pluginy WordPress z GitHubu. Jediným rozdílem je, že k instalaci jednoho z nich budete chtít místo toho přejít na kartu WP Pusher → Install Plugin. Pak jednoduše opláchněte a opakujte další témata a doplňky, které chcete stáhnout!

Závěr

GitHub je skvělá platforma pro učení in a out vašich oblíbených WordPress pluginů a témat. Je to neocenitelný zdroj pro začínající vývojáře, protože můžete snadno strkat „pod kapotou“ každého projektu, vyladit, pokud chcete, a dokonce se zapojit do spolupráce. Později budete moci na web nahrát svá vlastní témata a doplňky a získat zpětnou vazbu od jiných vývojářů.

Stručně řečeno, existují dva způsoby, jak nainstalovat pluginy WordPress z GitHub (a témata také fungují stejným způsobem). Můžete si buď stáhnout jejich repozitáře jako soubory ZIP a nahrát je na svůj web, nebo můžete použít WP Pusher k automatizaci procesu. První metoda je jednodušší, ale její výhodou je, že jakmile nainstalujete plugin nebo motiv, nástroj se automaticky postará o aktualizace za vás.

Máte nějaké dotazy ohledně GitHubu? Pojďme si o nich promluvit v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na některý z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, obdržíme provizi. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector