11 způsobů, jak urychlit výkon WordPress (AKTUALIZOVÁNO)

11 způsobů, jak urychlit WordPress


Jak zrychlit WordPress je v těchto dnech jistě žhavé téma. Naštěstí existuje mnoho technik, které můžete použít k dokončení práce. Naším záměrem je tedy uvést seznam všech triků, o kterých víme, že vaše stránky WordPress mohou učinit mnohem rychlejší.

Ale nejdřív…

Toto je hostův příspěvek od Ahsana Parweze.

Proč byste měli urychlit WordPress?

Existuje mnoho důvodů, proč zvonit poplachovými zvonky, z nichž některé by pro vás mohly dokonce vyvolat velké obavy:

 1. Vyhledávače (jako Google) hodnotí webové stránky s rychlými načítáními vyššími než ty s pomalým načítáním. Pokud tedy chcete zlepšit svoji pozici v SERP, mělo by být jednou z vašich priorit zvýšení rychlosti.
 2. Studie ukázaly, že načítání stránek rychlost více než 2 sekundy obvykle vede k tomu, že asi 47 procent návštěvníků poskakuje z webu. Chcete-li mít zájem o polovinu svých návštěvníků, měli byste svůj WordPress urychlit.
 3. Online kupující jsou nejvíce netrpěliví; očekávají, že se stránka načte během jedné sekundy. Pokud tedy provozujete internetový obchod na WordPress, měli byste se lépe připravit na zásadní vylepšení, aby vaše firma mohla být ziskovější.

Jak vyzkoušet dobu načítání vašeho webu?

Nejdříve je třeba analyzovat aktuální dobu načítání vašeho webu. Mějte na paměti, že tato rychlost se může u jednotlivých stránek lišit, protože závisí na různých faktorech, konkrétně:

 • velikost dané stránky,
 • kolik požadavků generuje,
 • zda je v mezipaměti nebo ne,
 • a konečně, jaký obsah (statický nebo dynamický) je hostitelem.

Domovská stránka webové stránky se obvykle používá jako měřítko pro testování doby načítání. K ověření rychlosti webu se na webu používají rozsáhle následující tři nástroje:

 1. WebPageTest.org
 2. Tools.Pingdom.com
 3. Statistiky PageSpeed (ve skutečnosti se nenahlásí doba načítání stránky, ale zvýrazní se prvky, které můžete vyladit a urychlit tak WordPress)

Dobře, je čas začít mluvit o nějakém podnikání! Zde je 11 způsobů, jak urychlit WordPress:

1. Vyberte si lepšího poskytovatele webhostingu

Hlavním faktorem, který ovlivňuje rychlost webových stránek, je hosting vašich webových stránek WordPress. Může se zdát jako dobrý nápad hostit váš nový web na poskytovatele sdílených hostingů, který nabízí "neomezený" šířka pásma, prostor, e-maily, domény a další. Co se však této nabídky obvykle týká, je to, že sdílené hostitelské prostředí neposkytuje dobré časy načítání ve špičkových provozních hodinách a většina neposkytuje 99% dostupnosti v kterémkoli daném měsíci.

Sdílený hosting má tendenci poskytovat horší výkon, protože sdílíte stejný serverový prostor s bezpočtem dalších webů a není možné říci, kolik zdrojů ostatní používají. Navíc nevíte, jak dobře jsou servery optimalizovány.

Naštěstí webhostingové odvětví pokročilo v technologii a ceny poskytovatelů cloudového hostingu se postupem času snižovaly. V současné době si můžete koupit vyhrazené cloudové servery od společnosti SiteGround, DigitalOcean, Amazon Web Services a dokonce i Google Compute Engine za nominální cenu. Nastavení těchto serverů však může být skličující úkol, protože musíte nastavit servery od nuly. Existují poskytovatelé webhostingu, jako je Cloudways (kde pracuji), kteří dělají úkol nastavení optimalizovaných cloudových serverů stejně snadným, jako je kliknutí a spuštění..

2. Použijte lehké téma / rámec WordPress

Témata WordPress se spoustou dynamických prvků, posuvníků, widgetů, sociálních ikon a mnoha dalších lesklých prvků jsou pro oko nesmírně lákavá. Ale nezapomeňte na toto: pokud mají příliš mnoho prvků a vyšší velikosti stránky, určitě způsobí, že váš webový server začne bít.

Nejlepší možností je použití lehkých témat. Jedním z řešení je jít za jedním z výchozích témat WordPress. Další je vyzkoušet něco jako Neve, postavený stejnými kluky za CodeinWP.


Neve Neve

Autor: Téma

Aktuální verze: 2.7.1

Poslední aktualizace: 21. května 2020

neve.2.7.1.zip


Hodnocení 96%


833 922 stažení


2.7.1Verze

Pro web bohatý na funkce se také můžete rozhodnout pro téma, které používá dobrý rámec, jako je Bootstrap nebo Foundation.

3. Zmenšete velikost obrázku

Obrázky jsou hlavními přispěvateli ke zvýšení velikosti dané webové stránky. Trik spočívá v zmenšení velikosti obrázků, aniž by došlo ke snížení kvality.

Pokud obrázky optimalizujete ručně pomocí rozšíření Chrome PageSpeed ​​Insights nebo Photoshop nebo pomocí jiných nástrojů, bude tento proces trvat dlouho. Naštěstí jsou k dispozici doplňky pro téměř vše, na co si vzpomenete, včetně optimalizace obrazu. Za zmínku stojí:

Použití některého z výše uvedených pluginů na vašem webu WordPress drasticky zmenší velikosti obrázků, čímž zlepší rychlost vašeho webu.

4. Minifikujte soubory JS a CSS

Pokud provozujete web pomocí nástroje Google PageSpeed ​​Insights, budete pravděpodobně informováni o minimalizaci velikosti souborů CSS a JS. To znamená, že snížením počtu volání CSS a JS a velikosti těchto souborů můžete zvýšit rychlost načítání stránek.

Také, pokud víte, jak se orientovat v tématech WordPress, můžete si průvodce prostudovat poskytované společností Google a proveďte ruční opravu. Pokud ne, pak existují pluginy, které vám pomohou dosáhnout tohoto cíle; nejoblíbenější je Automatická aktualizace které mohou pomoci při optimalizaci CSS, JS a dokonce i HTML vašich webových stránek WordPress.

5. Použijte pokročilé mechanismy ukládání do mezipaměti s modulem pro ukládání do mezipaměti

Doplňky pro ukládání do mezipaměti WordPress (např. W3 Total Cache) jsou tu již dlouhou dobu, což usnadňuje složité úkoly přidávání pravidel pro ukládání do mezipaměti k prvkům vašeho webu. Kombinace takových modulů plug-in a pokročilých mechanismů ukládání do mezipaměti, jako je Varnish, vám může pomoci zlepšit rychlost načítání vašich webových stránek a nakonec výrazně urychlit WordPress..

6. Použijte CDN

Lidé, kteří navštíví váš web, patří na různá místa na světě a netřeba dodávat, že rychlost načítání stránek se bude lišit, pokud se návštěvníci nacházejí daleko od místa, kde je váš web hostován. Existuje mnoho sítí CDN (Content Delivery Networks), které pomáhají udržovat rychlost načítání webu na minimum pro návštěvníky z různých zemí. CDN uchovává kopii vašeho webu v různých datových centrech na různých místech. Primární funkcí CDN je sloužit webové stránce návštěvníkovi z nejbližšího možného místa. Cloudflare a MaxCDN patří mezi nejoblíbenější služby CDN.

7. Povolte kompresi GZIP

Komprimace souborů v místním počítači může ušetřit spoustu místa na disku. Podobně pro web můžeme použít kompresi GZIP. Tento manévr dramaticky sníží využití šířky pásma a čas potřebný k získání přístupu na váš web. GZIP komprimuje různé soubory tak, že pokaždé, když se návštěvník pokusí získat přístup na váš web; jejich prohlížeč bude muset nejprve rozbalit web. Tento proces do značné míry snižuje využití šířky pásma.

Můžete použít buď plugin jako PageSpeed ​​Ninja, který umožňuje kompresi GZIP, nebo do souboru .htaccess přidejte následující kódy.

AddOutputFilterByType DEFLATE text / plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text / html
AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / xhtml + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / rss + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / x-javascript

8. Vyčištění databáze WordPress

Odstraněním nežádoucích dat z databáze se sníží její velikost na minimum a také se sníží velikost záloh. Je také nutné odstranit komentáře ke spamu, falešné uživatele, staré koncepty vašeho obsahu a možná i nežádoucí pluginy a témata. To vše sníží velikost vašich databází a webových souborů, a tím zrychlí WordPress – váš WordPress.

9. Deaktivujte nebo odinstalujte doplňky

Udržování nechtěných pluginů na vašich webových stránkách WordPress přidá do vašich webových souborů obrovské množství nevyžádané pošty. Kromě toho také zvýší velikost zálohy a při generování záložních souborů způsobí obrovské množství prostředků na serveru. Je lepší zbavit se pluginů, které nepoužíváte, a také hledat alternativní metody využití služeb třetích stran pro automatizaci nebo plánování úkolů (například sdílení vašich nejnovějších příspěvků na sociálních médiích).

IFTTT nebo Zapier jsou dvě webové služby, které pomáhají při automatizaci takových úkolů a snižují zátěž na zdroje vašeho webu a serveru.

10. Externí skripty udržujte na minimu

Použití externích skriptů na vašich webových stránkách přidává velký objem dat do celkové doby načítání. Proto je nejlepší použít malý počet skriptů, včetně pouze základních prvků, jako jsou nástroje pro sledování (jako je Google Analytics) nebo systémy pro komentování (jako je Disqus)..

11. Zakažte pingbacky a trackbacky

Pingbacky a trackbacky jsou dvě základní komponenty WordPress, které vás upozorní vždy, když váš blog nebo stránka obdrží odkaz. Může to znít jako užitečné, ale máte také věci jako Nástroje pro webmastery Google a další služby pro kontrolu odkazů na vašem webu.

Udržování pingbacků a trackbacků může také způsobit nežádoucí množství stresu na vašich serverových prostředcích. Je to tak proto, že pokaždé, když se někdo pokusí propojit váš web, generuje požadavky z WordPress tam a zpět. Tato funkce je také často zneužívána při cílení na web s útoky DDoS.

Vše můžete vypnout v programu WP-Admin → Nastavení → Diskuse. Jen zrušte výběr "Povolit upozornění na odkazy z jiných blogů (pingbacky a trackbacky)." To vám pomůže ještě více urychlit WordPress.

Závěr

Největší výhodou zkrácení doby načítání vašeho webu je to, že vám pomůže ohromně zlepšit zážitek návštěvníků. Případ zůstává stejný, ať už používají mobilní zařízení nebo počítače. Dále zlepší vaše hodnocení v SERP. Koneckonců, snížené využití šířky pásma vašeho hostingu a rychlejší načítání stránek na straně klienta budou mít prospěch pouze z krátkodobého i dlouhodobého hlediska.

Pokud jste ještě nezačali blog, podívejte se do této příručky: jak vytvořit web na WordPress. Je to skvělý zdroj, který nabízí podrobné návody na vytváření osobního nebo profesionálního blogu.

Teď jsi na řadě. Jak zrychlíte WordPress? Máte na rukávu nějaké triky?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map