10+ triků WP-CLI pro správu webu WordPress (aktualizováno pro WP-CLI 2.3.0)

Poznámka. WP-CLI 2.3.0 byl právě uveden na trh, což z něj dělá ideální čas na hlubší prozkoumání toho, co WP-CLI obecně nabízí, a na to, jak s ním nejlépe začít pracovat. Dovolte mi vás upozornit, pokud jste dosud experimentovali s WP-CLI, připravte se na ohromení, když uvidíte, co je možné.


WordPress je skvělý projekt, ale stejně jako u každého softwaru se můžete cítit, že si přejete, abyste měli nějaký backdoor přístup k vašemu kódu a databázi. Ti z vás, kteří se někdy pokusili resetování vašich přihlašovacích údajů s nefunkčním odkazem na resetování hesla víte, o čem mluvíme!

Naštěstí existuje řešení, které vám může pomoci. WP-CLI projekt poskytuje přístup k instalaci WordPress z příkazového řádku, což znamená, že většinu webu můžete spravovat pomocí několika rychlých pokynů v terminálu.

Například, pokud vaše "obnovit heslo" odkaz je přerušený, můžete jednoduše změnit své heslo pomocí WP-CLI. Existuje mnoho podobných situací, kdy se WP-CLI hodí. Navíc milujeme jen hackerský pocit, který přichází s prací v příkazovém řádku.

V tomto článku představíme některé z typicky dráždivých úkolů, které WP-CLI přináší téměř zábavný zážitek, a ukážeme vám, jak je pomocí nástroje provést. Pojďme popraskat!

WP-CLI

TL; DR v projektu WP-CLI

WP-CLI je zkratka pro příkazový řádek WordPress (domovská stránka), protože tento nástroj umožňuje přístup k systému správy WordPress prostřednictvím příkazového řádku.

Obvykle musíte používat online uživatelské rozhraní k ruční správě webových stránek WordPress (wp-admin). A s tím péče o rozbité stránky nebo správa přechodných období často zahrnuje kopání souborů pomocí FTP nebo pokus o zápis vlastního kódu PHP. WP-CLI zjednodušuje proces práce na vašem webu tím, že vám dává zkratku pro přímý přístup, čímž se vyhýbá potřebě dalších doplňků.

Domovská stránka WP-CLI

Pokud jste ještě nikdy nepoužili příkazový řádek, existuje malá křivka učení. Jakmile však začnete, WP-CLI může výrazně urychlit práci s vaším webem. S několika stisky kláves budete moci spravovat komplexní změny databáze, pluginů a motivů. Pokud se vám líbí prosté textové rozhraní, můžete jej dokonce použít k moderování komentářů, možností a nabídek. (To vše se podrobněji věnujeme v této příručce.)

WP-CLI je krátký příběh, díky kterému je řada obtížných úkolů jednoduchá a rychlá. A co víc, WP-CLI je také rozšiřitelné. Pokud máte vlastní potřeby, je to možné napsat jedinečné skripty které běží pomocí WP-CLI podle vašich požadavků.

Než se pohneme kupředu, je důležité si to uvědomit WP-CLI není plugin pro váš web WordPress, ale nástroj nainstalovaný na vašem serveru. Jinými slovy, pokud chcete používat WP-CLI, budete jej muset nainstalovat jak ve vašem lokálním vývojovém prostředí, tak na vašem živém hostitelském serveru, aby byl zajištěn konzistentní přístup. To může znamenat nalezení hostitele, který nabízí předinstalovaný WP-CLI.

(Poznámka: Z našich nejlepších doporučených možností webového hostování pro WordPress, SiteGround, A2 Hosting a WP Engine mají všichni standardně nainstalované WP-CLI pro své zákazníky; jinými slovy můžete začít používat WP-CLI, jakmile znovu jste nastavili svůj hostingový účet u těchto společností).

Některé další čtení o základech WP-CLI:

Jak spravovat web WordPress pomocí WP-CLI

Po instalaci WP-CLI můžete pomocí příkazového řádku otevřít složku pro web WordPress, který chcete spravovat. Pokud na svém hostitelském serveru pracujete naživo, budete potřebovat bezpečný přístup do shellu.

Tyto příkazy však doporučujeme vyzkoušet nejprve ve vývojovém prostředí! Neexistuje žádné tlačítko pro vrácení zpět, takže se budete chtít cítit docela dobře s tímto nástrojem, než jej použijete na živém serveru. Chcete-li začít, zde jsou čtyři užitečné způsoby, jak praktikovat používání WP-CLI na vašem webu.

1. Rychle se podívejte do souboru wp-config.php

WP-CLI bylo vždy velmi efektivní, pokud jde o to, abyste mohli nakonfigurovat nový web. Například, šikovný Příkaz wp config create umožňuje vytvořit nový konfigurační soubor a do něj vložit všechny důležité podrobnosti. Obvykle mnohem rychleji než tradičním způsobem, zejména pokud jste rychle psací stroj.

Ale WP-CLI to posouvá o krok dále. Pro hlavní příkaz wp config existují dva dílčí příkazy.

První je toto:

wp config get

 • vypíše konstanty a globály definované v aktuálním souboru wp-config.php.

Konfigurace WP-CLI

Druhý je tento:

wp konfigurační cesta

 • jednoduše zobrazí cestu k aktuálnímu souboru wp-config.php.

Pokud se chcete s instalací WordPress dostat ještě více do ruky, můžete také použít jiný příkaz WP-CLI:

velikost wp db – tabulky

Pomáhá vám při rozhodování, zda potřebujete nějakou optimalizaci databáze nebo ne.

WP-CLI db tabulky

2. Spusťte základní aktualizace

Spuštění aktualizace obvykle zahrnuje přihlášení k vašemu administrátorovi a kliknutí na několik stránek pro aktualizaci vašeho webu.

S WP-CLI lze aktualizace snadno spouštět jeden jednoduchý příkaz:

aktualizace jádra wp

Tento přístup je jedinečný v tom, že může přijmout argumenty k přizpůsobení toho, co se stane, když jej spustíte. Řekněme, že jste nedávno aktualizovali verzi WordPress, která na vašem webu porušila důležitý plugin. Autor tohoto pluginu zatím neměl šanci aktualizovat, ale potřebujete, aby vaše stránky fungovaly správně. I když je nejlepší udržovat aktualizovaný web, můžete jádro změnit přidáním příznaku verze do svého příkazu a návratem zpět do bodu, kdy nedošlo ke konfliktu:

aktualizace jádra wp –verze = 4.7.1

Další užitečnou funkcí řešení založeného na skriptech, jako je WP-CLI, je to, že si můžete naplánovat pravidelné spouštění pro všechny nainstalované weby. Je neuvěřitelně škálovatelný pro ty, kteří spravují více webů. Například pomocí doplňku WP-CLI jako Nástroje WP od společnosti Bluehost umožňuje automaticky spouštět aktualizace pro každý web na vašem serveru.

Příkaz jádra WP-CLIÚspěšná aktualizace jádra prostřednictvím WP-CLI.

3. Aktualizujte, deaktivujte a odstraňte nepříjemné doplňky

Pokud plugin váš web zcela poruší (nebo dokonce deaktivuje administrátora), musíte se přihlásit pomocí FTP a změnit jeho název složky, abyste jej deaktivovali. Na druhé straně existuje jednoduchý příkaz WP-CLI deaktivovat pluginy:

wp plugin deaktivuje plugin-name-example

Plugin WP-CLIÚspěšná deaktivace pluginu pomocí WP-CLI.

Pokud vám plugin přináší vážné potíže a je třeba jej odstranit, můžete místo toho použít příkaz delete:

wp plugin odstranit plugin-name-example

Můžete také přeskočit manuální aktualizace pro pluginy spuštěním příkazu podobného základní aktualizaci WordPress:

wp plugin update –all

A asi něco, co jsem měl na začátku zmínit, vám to WP-CLI také dovoluje zkontrolujte stav pluginů aktuálně na vašem webu. K tomu použijte:

wp plugin status

Stav pluginu WP-CLI

Individuálně se nemusí zdát, že by vám tyto příkazy ušetřily spoustu času. Je však důležité si uvědomit, že přímý přístup k serveru je mnohem rychlejší než čekání na to, aby webový prohlížeč interpretoval všechny skripty a styly spojené s grafickým uživatelským rozhraním. Pokud často potřebujete tyto typy úkolů spravovat, můžete být překvapeni, jak rychle se čas navíc zvyšuje.

4. Resetujte uživatelská hesla

Představte si, že jste ztratili heslo správce WordPress. Vyzkoušeli jste odkaz na resetování hesla, ale z nějakého důvodu se e-mail pro resetování nezobrazí ve vaší doručené poště. Jste navždy uzamčeni ze svého webu WordPress? Ne s WP-CLI.

WP-CLI nabízí rychlou správu uživatelů, včetně možnosti resetovat hesla pomocí následujícího řádku:

aktualizace uživatele wp [email protected] –user_pass = příklad nového hesla
Uživatel WP-CLIÚspěšná aktualizace uživatelských údajů pomocí WP-CLI.

S příkazy tak jednoduchými, jako je tento, není třeba panikařit nebo se obávat komplikovaných řešení, abyste znovu získali přístup na svůj web. Pryč jsou dny ručního hašování hesla a jeho vložení přímo do databáze…

Vzhledem k tomu, že to vše probíhá prostřednictvím zabezpečeného připojení k vašemu serveru, touto metodou také neztrácíte zabezpečení svého webu..

5. Zálohujte a manipulujte s databází

WordPress neumožňuje přímou interakci s vaší databází. To může být frustrující, pokud chcete provádět zdánlivě jednoduché úkoly, jako je spuštění aktualizace bez pluginu nebo hledání a nahrazení nastavené fráze..

K usnadnění těchto úloh můžete použít WP-CLI. To vám umožní optimalizovat a opravit databáze s jednoduchými příkazy jako:

wp db optimalizace
Oprava wp db

Pokud píšete vlastní dotaz, můžete jej rychle vyzkoušet pomocí Příkaz query:

wp db dotaz "VYBRAT * OD WP_options"

Než však budete s databází příliš spokojeni, je důležité, abyste věděli, jak vytvářet zálohy. Příkaz pro vytváření záloh SQL WP-CLI je následující:

wp db export

Tím vytvoříte soubor SQL *, který můžete použít k obnovení databáze vašeho webu, pokud se něco pokazí. Dokonce funguje dobře, pokud je používán v kombinaci se záložními zásuvnými moduly.

* Název souboru bude poměrně náhodný. Chcete-li přiřadit vlastní, použijte toto:

wp db export yourname.sql
Databáze WP-CLIWP-CLI dělá práci s databází vašeho webu skotskou.

6. Vyčištění po revizi

Post revize jsou něco, s čím jsme tady na CodeinWP trochu těžko. Některé z našich nejčastěji aktualizovaných příspěvků mají 200 a více revizí, což ztěžuje správu věcí.

Hlavně, když přejdete na standardní stránku porovnání verzí v WordPress (další snímek obrazovky), dostanete tento pruh nahoře. Díky tomu si můžete vybrat dvě revize, které chcete porovnat. To je v pořádku, pokud máte příspěvek do 20 revizí. Ale s více než 100 se na liště stane nekliknutelné – myslím, že nemůžete snadno poukázat na přesnou revizi, kterou chcete – vyžaduje v kliknutích dokonalost pixelů. Tyč je prostě příliš hustá.

Panel revizí WordPress

Chcete-li to nějakým způsobem bojovat, můžete nastavit limit počtu revizí povolených na příspěvek v souboru wp-config.php (např. Define (‘WP_POST_REVISIONS’, 40);)). To však omezuje pouze revize vašich budoucích akcí. Odstraňování všech existujících revizí, které jsou nad touto značkou, je na vás. To lze provést několika způsoby. Jedním z nich je plugin. Druhý je přes WP-CLI.

A způsob WP-CLI je mnohem rychlejší. Chcete-li začít, musíte nainstalovat další balíček WP-CLI s názvem wp-revize-cli.

To lze provést jednoduchým příkazem:

Balíček wp instaluje trepmal / wp-revize-cli

Poté můžete použít několik skvělých nových příkazů WP-CLI:

wp revize čisté

 • odstraní staré revize všech příspěvků. Výchozí hodnota WP_POST_REVISIONS – ponechává pouze nejnovější revize.

Pokud chcete být s revizemi více praktičtí, můžete například kontrolovat revize konkrétního příspěvku:

seznam revizí wp –post_id = ID

 • vám poskytne seznam všech revizí daného příspěvku.

Revize WP-CLI

Nebo:

revize wp čisté –post_id = ID – před datem = DATUM

 • odstraní revize daného příspěvku zveřejněného před nebo před určitým datem (RRRR-MM-DD).

Celkově je to opravdu skvělá funkce, a zejména pokud máte sklon aktualizovat své stávající příspěvky poměrně často – což přirozeně přináší spoustu revizí. Jsem opravdu nadšený, jaké nové funkce balíček wp-revize-cli přinese v budoucnu.

7. Vytvořte podřízené téma jako nyní (!)

Je pravda, že vytváření podřízených témat není večeře obtížné. Ale stále musíte nejdřív jít na oficiální odkaz na Codex – jen abyste se ujistili, že se nezměnily některé jemné detaily, vytvořte funkce.php a CSS, vložte je do nového adresáře atd. Atd..

WP-CLI vám dává rychlejší metoda. Vše, co děláte, je toto:

wp scaffold child-theme NEW-CHILD-SLUG –parent_theme = SLUG –theme_name = TITLE

… a to je vše. Výsledkem je funkční, prázdné podřízené téma založené na nastaveném nadřazeném tématu.

Dětské téma WP-CLI

K dispozici jsou také některé další parametry. Můžete to udělat například:

wp lešení child-theme SLUG –parent_theme = SLUG –theme_name = TITLE –author = FULL-NAME –author_uri = URI –theme_uri = URI –activate –force

 • –vynutit přepsání souborů, které již existují.

8. Vytvořte spoustu falešného obsahu pro testování

Při práci na jakémkoli projektu WordPress je falešný obsah něco, co pravděpodobně potřebujete relativně často.

 • Možná pracujete na nějakém novém pluginu, který zpracovává několik příspěvků a pak jim něco udělá.
 • Možná chcete zjistit, zda vaše stránkování funguje dobře.
 • Možná budete chtít do svých nabídek vložit více věcí pro účely testování.
 • A tak dále…

Obvykle jsem v takových případech dělal stisk Ctrl + F a začal hledat tu otravnou XML výpisu obsahu WordPress, který jsem někde seděl. Ale to vyžaduje čas a zdá se mi, že soubor pokaždé nějak umístím.

Jak byste si představovali, WP-CLI má také některé možnosti:

wp příspěvek vygeneruje –count = 10

 • vytvoří 10 prázdných příspěvků; ale nemusíte se zastavovat na pouhých 10 – WP-CLI slibuje, že 1000 je také dokonale spustitelná hodnota.

Nebo, aby věci byly realističtější:

curl http://loripsum.net/api/4 | wp příspěvek vygeneruje –post_content –count = 10

 • vytvoří 10 příspěvků, z nichž každý má 4 odstavce textu falešného lorem ipsum importovaného z loripsum.net.

9. Prázdné stránky

Existuje jeden opravdu skvělý příkaz WP-CLI, který vám umožní vyprázdnit veškerý jeho obsah (včetně příspěvků, komentářů, termínů a metadat), přičemž konfigurace webu a uživatelé zůstanou nedotčeni. Je to toto:

wp web prázdný

Pokud máte tendenci používat stejné nastavení dev. WordPress pro většinu vašich testů / experimentů / atd. hned víte, kolik času vám tato věc ušetří.

Přestože stejného efektu můžete dosáhnout manuálním procházením obsahu nebo pomocí phpMyAdmin, je tento příkaz WP-CLI ve své vlastní ligě, pokud jde o rychlost.

Můžete také:

wp site empty –uploads

 • zbaví se všeho ve tvém "nahrávání" složku také.

10. Odstraňte všechny komentáře ke spamu

Za prvé, WP-CLI vám nabízí mnoho možností, pokud jde o správu komentářů. Můžete například:

 • vytvořit nové komentáře s vytvořením komentáře wp
 • aktualizace komentářů s aktualizací komentářů wp
 • schvaluje komentáře s komentářem wp
 • a mnohem více

Ale možná nejzajímavější věcí, kterou zde můžete udělat, je smazání všech spamových komentářů z vašeho webu najednou. To je užitečné zejména v případě, že v databázi probudíte až tisíce nových komentářů ke spamu.

Příkaz je následující:

wp komentář odstranit $ (wp seznam komentářů –status = spam –format = ids)

To je úhledný hack. Hlavní příkaz pro odstranění komentáře wp očekává argument – ID (a) komentářů, které by měly být odstraněny. Abychom poskytli ID, voláme další příkaz – seznam komentářů wp – který zobrazuje seznam všech komentářů, které byly označeny jako spam. Docela v pohodě, že??

11. Tame wp-cron

Standardní mechanismus wp-cron nebyl nejspolehlivější věcí. Více či méně, když naplánujete příspěvek ve WordPressu, nikdy si nemůžete být stoprocentně jistí, že bude skutečně zveřejněn (alespoň moje zkušenost).

WP-CLI vám pomůže trochu skrotit cron pomocí tento příkaz:

wp cron událost běh – den-nyní

 • právě teď spouští všechny cron události.

WP-CLI wp-cron

Bonus: Dva "meta" triky pro WP-CLI

Je úžasné, jako WP-CLI, je to stále textové rozhraní, což znamená, že je těžké si vždy pamatovat, jak tento nebo ten příkaz použít.

Sami si můžete udělat dvě věci:

za prvé, standardní příkaz nápovědy:

wp help PŘÍKAZ

 • zobrazí nápovědu k jakémukoli příkazu ve WP-CLI.

další, existuje argument –prompt, který pracuje s většinou (nebo dokonce všemi) příkazy WP-CLI. Pokud se například pokusím vygenerovat nějaký nový obsah, jako je tento:

WP příspěvek generovat – výzva

WP-CLI vypíše všechny argumenty, které jsou k dispozici pro příkaz vygenerovat, a dovolte mi vyplnit mezery (mohu stisknout Enter u věcí, které jsou volitelné – uvnitř [] závorek). Jako tak:

Rychlý argument WP-CLI

Závěr

WP-CLI bere mnoho úkolů často považovaných za těžkopádné a činí je tak jednoduchými, že je s nimi téměř zábavné. Místo toho, abyste trávili hodiny překonáváním překážek, které vám brání v řešení skutečných problémů, můžete pomocí WP-CLI rychle získat přístup k téměř všemu, co potřebujete na svém webu WordPress..

Existuje mnoho situací, ve kterých se WP-CLI může hodit, a ty výše uvedené jsou pouze začátky a dávají nám jen krátký pohled na to, jak užitečné může být WP-CLI, jakmile skutečně zvládneme jeho schopnosti.

Máte nějaké dotazy k WP-CLI? Nebo možná máte nějaké vlastní triky, které byste s námi chtěli sdílet? Hop v sekci komentářů níže a dejte nám vědět!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Původní text John Hughes a Karol K. Rozvržení a prezentace Karol K.

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map