Základy SEO WordPress pro designéry: Jak zlepšit své portfolio

Toto je příspěvek hosta Dragan Nikolic.


Optimalizace webových stránek není jen čistě technická věc. Můžete dělat všechny tagování, dělat meta popisy, výzkum klíčových slov a další užitečné věci, kterých se budeme v článku dotýkat trochu hlouběji, ale znamenalo by to mnohem víc, kdyby to bylo podporováno obsahem.
Váš web by neměl být čten stroji. Jsou zde pouze proto, aby pomáhaly předávat informace a znalosti mezi vaším blogem nebo portfoliem WordPress vašim návštěvníkům. Dodržování všech pokynů SEO pro optimalizaci portfolia musí být doprovázeno obsahem. Vizuálně atraktivní, informativní, koherentní a sémanticky správný obsah.

Zaostřete pro maximální efekt

Ještě než začnete vytvářet obsah svého webu, hlavní věcí, na kterou byste měli myslet, je váš cílový čtenář:

Kdo chce vědět o tom, co budete psát?

Pokud máte v plánu zahájit svůj nápad, musíte si myslet, že máte něco, o co se chcete podělit se světem. Obsah musí být zaměřen na velmi úzký a konkrétní vzorek lidí.
Měli byste si představit jeviště a jako jediný na něm vystupovat. A tam dole je v sále jeden divák. Materiál, který se chystáte provést, musí být zcela soustředěn na tuto osobu. Stejný koncept platí pro web. Vytváření příliš rozmanitého a heterogenního obsahu na vašem webu bude mít špatnou míru konverze a nebude mít tak velký dopad na vaši firmu.

Vizuální přitažlivost, aby byla skutečná

Design vašeho webového obsahu by měl být vizualizován jako lákavý obal, který láká návštěvníky na váš obsah. Je to však velmi složitý okamžik, protože obal musí obsahovat chutné a snadno stravitelné jádro.
Ztráta času na prvotřídním designu vás nebere nikam, pokud samotný obsah není relevantní. Na hranici mezi světem designu a oblastí SEO leží vaše:

 • projekty,
 • snímky,
 • video obsah,
 • šablony,
 • případové studie.

A mezi nezbytným obsahem určitě potřebujete text, obrázky, inspirativní videa a návody.

Působivé oko

Pokud jde o vizuální vzhled vašeho portfolia, je důležité být s obrázky mírný a vtipný. Nejlepší a jedinou možností je zveřejnění vlastních fotografií. Obecná fotografie nebo fotky, které si koupíte na akciových webech, se zdají, jako byste podváděli.
Originální fotografie související s vaší oblastí zájmu by návštěvníkům ukázaly, že váš obsah pochází z vaší vnitřní motivace. Ačkoli je součástí technologického výklenku, lze na otázku vizuální přitažlivosti webu částečně nahlížet prostřednictvím uměleckých brýlí.
Vyvolávání textového obsahu a poutavost vizuální pravosti dokonale ladí s vytvářením podmanivé vizuální identity webových stránek.
Nyní, když víte, k čemu jsou lidé přitahováni, byste měli optimalizovat stejné vizuální a textové prvky pro vyhledávače.

Obrázky a SEO

Webové stránky jsou často sdíleny prostřednictvím sociálních sítí. Obrázky jsou často používány v Twitter karty a v Facebook Otevřít graf a použití pluginu WordPress SEO k nastavení těchto parametrů pro váš web zajistí lepší míru prokliku.
Chcete-li, aby vaše fotografie a obrázky jasně mluvily s vyhledávači, musíte použít:

 • popisné názvy souborů,
 • popisné alt tagy,
 • popisné názvy značek,
 • popisné titulky.

Kouzelné slovo je zde "popisný". Pro vyhledávače je to jediný způsob, jak zjistit, na co se dívají.
Nikdy jsem nepovažoval za příliš obtížné věnovat tomu pár minut navíc, protože jsem si všiml webů, které mě upoutají, získají také od Googlu.
Názvy souborů a alt tagy si určitě všimnou roboti a značky titulů a titulky, dobře… upoutají pozornost vašich návštěvníků. Uvidíte výsledky, věřte mi.

Technické údaje

Ano, zjistíte, že na velikosti souboru záleží a že to přímo ovlivňuje rychlost vašeho webu. Ale mít "přehnané" obrázky nebudou vypadat hezky z pohledu vašich návštěvníků, takže pro designéry, kteří se zabývají WordPress, vás doporučuji vypněte automatickou kompresi obrazu.
Pokud jde o zarovnání, nemusím vám o tomhle říkat. Každý designér a použitelný geek ví, že obrázky by neměly narušit zarovnání textu.
Vaše portfolio bude obrazově těžké, pak můžete a měli byste zahrnout svá média do svého XML souboru Sitemap. Váš plugin pro WordPress SEO to skvěle dělá. I u obrázků, které se nacházejí ve vašich vlastních typech příspěvků a portfoliích.

Projekty, portfolia a SEO

Vyhledávače se zlepšují ve zjišťování toho, o co se zajímáte, ale překlady se stále ztratí. Zavolal univerzální překladatel Schéma je ten, kterému všechny vyhledávače rozumějí.
CreativeWork od Schema je hezké přidat do svých portfolií a pomoci vyhledávacím strojům pochopit, jaké výhody můžete lidem poskytnout. Děkují vám za pomoc. Po implementaci získáte pěkné zvýšení provozu a lepší míru prokliku.
Schéma a RDF strouhanka se zobrazí na stránkách s výsledky vyhledávače a zajistí lepší viditelnost a uživatelský dojem z vašeho webu WordPress.
Můžete také zkusit použít ProfessionalService by Schema, což je podmnožina slovníku místního podnikání pro případ, že byste také chtěli svůj web optimalizovat místně..

Obsah, klíčová slova a SEO

Vyhledávací stroje nebudou nadšené, když si všimnou často se opakujících se klíčových slov na celé stránce, ale někdy je to nevyhnutelné a neměli byste na to příliš myslet. Stejně jako byste neměli příliš myslet na klíčová slova při vytváření obsahu pro portfolio návrháře nebo případové studie.
Nejmírnější způsob jejich použití je v několika vybraných větách a titulcích. Každý moudrý designér by také měl vědět, že domovská stránka je rozbočovačem SEO pro jejich práci, takže se ujistěte, že máte dost textu, který všem vysvětluje, jaké jsou vaše služby..
Tato stránka musí stručně, ale nápadně představit váš web a poskytované služby. Přidáním názvu na každou jednotlivou stránku a krátkým popisem bude celý web konkurenceschopnější a prominentnější. Vaše značka, kterou může být vaše jméno nebo název vaší agentury, je na konci značek titulů.
Co uživatelé uvidí, když vyhledávací stroj odkazuje na váš web, je popisná značka. Tento popis by měl být textovou třešničkou v horní části vašeho webu. Vyhraje nad uživateli internetu, kteří to uvidí, když přijdou na váš web, a budou svědky vašeho jedinečného obsahu a mysliotvorného obsahu.

Shrnout

WordPress SEO pro designéry a kreativní agentury se může poněkud lišit, protože se musíte více soustředit na vizuální obsah než na svůj text. SEO na stránce pro tyto webové prvky určitě pomůže vašemu portfoliu získat publicitu prostřednictvím vyhledávačů. Dej jim pravdu:

 • Aby byl vyhledávací modul fotografií přátelský, vždy používejte popisné značky Alt a názvy souborů.
 • Aby vaše fotografie byly uživatelsky přívětivé, vždy používejte popisné názvy a popisy.
 • Použijte relevantní obrázky a videa podle popisu projektu.
 • Používejte nejlepší možnou kvalitu obrazu.
 • Implementujte karty Open Graph a Twitter pomocí zásuvného modulu WordPress SEO.
 • Použijte soubory Sitemap pro mapy (soubor XML vytvořený pomocí pluginu SEO WordPress).
 • Pro své články, portfolia a další tvůrčí práci používejte strouhanku RDF a slovník Schema.org.

Zajištění těchto podrobností je zaručeno, že nastavíte určitou vzdálenost mezi vámi a vašimi návrháři WordPress, ale nezapomeňte, že vizuální nálada vašeho webu a kvalita obsahu je to, co vás lidi skutečně zaujme..

O autorovi: Dragan Nikolic je copywriter WordPress a blogger pro nájem vášnivých po spuštění a minimalizmu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map