Určení nejlepšího umístění pro vaše ikony sociálních médií

Určení nejlepšího umístění pro vaše ikony sociálních médií

Určení nejlepšího umístění pro vaše ikony sociálních médií
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Kolik webů jste byli na místě, kde hledáte tlačítka sociálních médií a prostě je nemůžete najít? Pak to není, dokud neposunete celou cestu dolů na konec stránky, kde je vidíte, zasazené v zápatí. Někdy jsou tak malí, že by tam vůbec nebyli.


Sociální média jsou příliš velká a příliš důležitá na to, aby se přesunula na konec stránek vašich klientů. Tlačítka sociálních médií si někde zaslouží prominentní postavení. Nemusí to být ve tváři, ale rozhodně by to mělo být poutavé a snadno najít. Pokud se návštěvníkovi webu líbí obsah vašeho klienta a chce ho sledovat na Twitteru nebo Facebooku, měl by to být schopen udělat, aniž by musel hledat ikony nebo odkazy..

S ohledem na to dnes strávíme nějaký čas povídáním o všem, co ikony sociálních médií, od typů dostupných po místo, kde by se měly na webu objevit, až po to, co má odvětví vašeho klienta co do činění s rozhodováním v tomto ohledu.

Proč na tlačítkách sociálních médií záleží?

Tlačítka sociálních médií jsou už nějakou dobu kolem. Zpočátku nikdo nevěděl, jakou hodnotu by mohli přinést přesně, kromě toho, že je pěkným doplňkem čistého designu. Dnes víme, že přítomnost takových tlačítek má za následek další zmínky a podíly a čísla jsou velmi reálná. Například v roce 2011, HubSpot nahlásil to včetně tlačítka sdílení na Twitteru zvýšilo Twitter na sedmkrát. To je obrovské!

Ale abychom se nedostali dopředu, současně příliš mnoho tlačítek sociálních médií má tendenci mít opačný účinek – snižování počtu celkových podílů v důsledku ochrnutí rozhodnutí. Jen pro ilustraci, Neil Patel z QuickSprout jednou sdílel že když přidal dvě nová tlačítka sociálních médií pro LinkedIn a Pinterest (nad původní tři – Facebook, Twitter a Google+), zaznamenal pokles podílů o 29 procent.

Takže navrhování správného vzhledu sociálních médií na webu, pokud chcete, je vše v detailech. Jedná se o nalezení správné rovnováhy mezi tím, jak rychle si návštěvník všimne ikon, a jak snadné je sdílení, aniž by musel vybírat z příliš mnoha možností.

Jak často je návštěvníci používají?

Naším hlavním cílem s tlačítky sociálních médií je samozřejmě nejen to, aby je někde seděli, ale přesvědčili návštěvníky, aby je používali a sdíleli vše, co právě čtou..

Takže lidé opravdu kliknou na tato tlačítka sdílení?

Zkrátka ano. Konkrétní výsledky však do značné míry závisí na výklenku a typu stránek, na kterých se zobrazují. Obecně lze očekávat, že od 5 procent do 40 procent tweetů bude u každého daného obsahu vycházet z tlačítek tweetu zobrazených vedle samotného obsahu.

Tento graf Joshua Benton ilustruje výsledky sociálních médií z 37 zpravodajských serverů:

sociální 5

Chcete-li citovat původní zdroj:

Osa Y je procento z 1000 posledních tweetů, které Twitter říká, byly vygenerovány pomocí tlačítka Tweet. Takže 16,3 procenta těchto tweetů na nytimes.com (The New York Times) pocházelo z takového tlačítka, oproti 20,2 procenta pro wsj.com (The Wall Street Journal).

Proto. Měli bychom povolit nějakou formu tlačítek sociálních médií na stránkách našich klientů? Ano, jistě.

Typy ikon sociálních médií

V současné době jsou v současné době k dispozici dva typy ikon sociálních médií: profilové odkazy a tlačítka sdílení.

Odkazy na profil může mít libovolný počet formulářů od ikony sociální sítě po ikonu plus název sítě. Lze navrhnout i vlastní ikonu, která lépe odráží značku klienta. Typ webu a prostor vyhrazený pro sociální ikony určí, která možnost je nejlepší pro vaši situaci klienta. Přesto tyto odkazy poukazují přímo na dotyčný profil sociálních médií. To dává návštěvníkům webu příležitost přímo se spojit s vašimi klienty na různých sociálních sítích.

Příklad odkazů na profily:

sociální 1

Tlačítka sdílení, na druhou stranu nepřivádějte návštěvníka webu na sociální profily svého klienta. Spíše kliknutím na ně budete vyzváni ke sdílení aktuální stránky na konkrétní sociální síti. Každá sociální síť má tato tlačítka pro sdílení sociálních médií k dispozici – která lze nainstalovat pomocí pluginu nebo i když externí služby, jako je Buffer. Jsou důležité pro rozšíření sociálního dosahu webu. A jak víte, je to nedílná součást při budování publika.

Příklad:

sociální 2

A co umístění ikony?

Umístění sociálních ikon může znamenat rozdíl mezi budováním sociální angažovanosti a promarněnými příležitostmi. Ve skutečnosti existuje jen několik míst pro sociální ikony, které jsou považovány za prvotřídní nemovitost:

Záhlaví: Záhlaví je to, co přitahuje oko návštěvníků webu jako první. Spolu s názvem webu a hlavní navigací se sem přímo hodí ikony odkazů na sociální profil.

Postranní panel: Umístění sociálních ikon do horní části postranního panelu je další způsob, jak rychle zajistit, aby je návštěvníci viděli. Výhodou je, že je lze vyvolat pomocí promyšlené hlavičky widgetu, "Následuj mě!"

Nad nebo pod příspěvky: Pokud vaši klienti chtějí zajistit sociální angažovanost, dobrý způsob, jak toho dosáhnout, je umístit tlačítka sdílení nad nebo pod blogové příspěvky. Toto je také nejoblíbenější způsob zobrazování tlačítek sdílení. Příklady najdete na stránkách jako TechCrunch, The Verge, Mashable a nespočet dalších.

sociální 3

Plovoucí tyče: Aby bylo zajištěno, že vaše klientské weby získají maximální počet sdílených položek, je dobrým řešením instalace pluginu, který poskytuje nějaký plovoucí pruh. Myšlenka plovoucí lišty spočívá v tom, že vždy, když návštěvník posouvá stránku nahoru a dolů, zůstává ve viditelné oblasti obrazovky.

Jde o to, abychom udržovali vazby na sociální angažovanost v pohledu návštěvníka webu a v co nejkratším dosahu. Pokud je obsah zdlouhavý, nelze mít ikony pouze v záhlaví a zápatí, protože je drží v dohledu návštěvníka.

Je tu opravdu pěkné příklad tohoto na ReadWrite. Pokud stránku navštívíte z plochy, zobrazí se lišta vpravo. Při návštěvě z mobilu se nad a pod příspěvkem zobrazí pouze tlačítka sociálních médií.

sociální 4

Hledáte něco ještě zajímavějšího? A co tak skvělý efekt vyblednutí, jaký používá Upworthy? To dává ikonám mimořádnou viditelnost, protože doslova skočí přímo na vás. Když přejdete dolů, zobrazí se v záhlaví banner, který vyzve návštěvníky ke sdílení stránky na Facebooku. K dosažení tohoto cíle můžete použít několik pluginů.

upworthy-social-bar

Efekt odvětví

Ačkoli každá společnost v každém odvětví může mít prospěch ze zapojení sociálních médií, ne všechny jsou vytvořeny rovnocenné, pokud jde o využití sociálních médií. Například vysoce korporátní web nemusí být schopen používat plovoucí ikony sdílení ve stylu baru, protože nenabízí profesionální vzhled. A týmový web – například právnická skupina – by pravděpodobně nemohl použít ikony postranního panelu, protože ty se obvykle objevují pod autorským životopisem a / nebo headshotem, což je činí na místě..

Bez ohledu na to se průmysl zatíží pravá horní strana stránky Zdá se, že je to nejlepší umístění pro ikony sociálních profilů. A to by nemělo být překvapivé. Online návštěvníci očekávají, že prvky webové stránky budou kde jsou zvyklí je najít na základě předchozí uživatelské zkušenosti. To rozhodně podporuje myšlenku „horní pravá strana“.

Ikony a tlačítka sdílení nemusí stačit

Ve skutečnosti máte více možností než jen ikony, které odkazují na vaše sociální profily a tlačítka sdílení sociálních médií, což usnadňuje sdílení vašeho obsahu návštěvníkům webu vašich klientů. Můžete také vložit sociální kanály – často na svůj postranní panel -, abyste upoutali další pozornost na konkrétní sociální účty. To má další výhodu v tom, že na web umístíte ještě originální obsah, což je jednoznačný bonus.

Můžete snadno vyzvednout Twitter API a zobrazit tok tweetů klienta nebo použít Facebook Like Box k předvedení jejích nejnovějších příspěvků přímo v jakékoli oblasti widgetu na webu. Postranní panel je nejobvyklejší volbou, pokud jde o umisťování, ale můžete najít vložení tohoto obsahu na stránku věnovanou sociálním zdrojům jako nejlepší..

Můžete také použít Social Share Starter Plugin eliminovat dopady negativního sociálního důkazu. To znamená, že není nic horšího, že zobrazují ikony sociálních podílů pouze proto, aby jim zobrazovaly nuly na každém čítači sdílených položek. Tento plugin zobrazuje vaše sdílené položky, jakmile dosáhnete určitého limitu a zobrazí je kumulativně, aby bylo dosaženo působivějšího prvního dojmu.

Hodnocení účinnosti

Stejně jako u jakéhokoli jiného webu je třeba umístění ikon sociálních médií vyzkoušet, zda je efektivní. Analytics je jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout. Testování splitů vedle sebe je ve skutečnosti nejlepší volbou pro získání přímého dojmu o tom, jak účinné jsou sociální ikony na stránkách vašich klientů..

V Google Analytics můžete nastavit split test pomocí Experimenty s obsahem. Jedna verze stránky mohla obsahovat ikony v záhlaví a jedna mohla být umístěna na postranním panelu. Nebo možná jedna stránka obsahuje tlačítka sdílení v horní části příspěvku a chcete je porovnat s plovoucí lištou sdílení. Ať už jsou specifika jakákoli, testování je jediným způsobem, jak zjistit, co funguje, co ne a co musíte udělat, abyste se více zapojili do sociálních profilů..

Další analytické stránky, Mouseflow, nabízí živé sledování, klikání a přesouvání tepelných map a analýzu na stránce, což poskytuje ucelený přehled pro každou stránku vašeho klienta. Protože všechny webové stránky nejsou vytvořeny stejně, bude typ obsahu určovat typ diváků, které váš web přitáhne. A to, jak tyto stránky procházejí, bude záležet na tom, zda se jedná o něco jako stránky lékařského odborného posouzení nebo maloobchodní specializovaný obchod. Znalost interakce diváků na těchto webech, kde kliknou a kde tráví většinu času na stránce, pomůže dále určit nejlepší umístění ikon sociálních médií.

Závěr

Jak jsem si jist, že už teď můžete říci, úspěšné umístění sociálních ikon a tlačítek sdílení sociálních médií závisí na mnoha faktorech. Ale to, že budete možná muset strávit nějaký čas přemýšlením, neznamená, že to není užitečné pronásledování. Zajištění toho, aby vaši klienti získali maximální možný počet sociálních podílů – stejně jako maximální počet následků a lajků – je pro podnikání dobrá. Je to oboustranně výhodné, abyste se mohli také snažit pomáhat svým klientům, aby to udělali správně.

Co jste zjistili, že je nejlepším místem pro představení sociálních ikon? A co tlačítka pro sdílení? Rád bych slyšel váš názor na to, co funguje a co není v níže uvedených komentářích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector