Praktický průvodce SEO, který můžete skutečně použít – Aka. SEO pro lidi, kteří nemají rádi SEO

Praktický průvodce SEO, který můžete skutečně použít – Aka. SEO pro lidi, kteří nemají rádi SEO

Praktický průvodce SEO, který můžete skutečně použít – Aka. SEO pro lidi, kteří nemají rádi SEO
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Proč potřebujete praktického průvodce SEO? Optimalizace obsahu pro vyhledávače je velká věc. Schopnost identifikovat správná klíčová slova relevantní pro vaši firmu, vytvářet obsah, který je pro tato klíčová slova dobře hodí, a poté optimalizovat obsah tak, aby na těchto klíčových slovech dosahovala nejlepších výsledků, může online obchod rozbít nebo přerušit..


Vzhledem k tomu, že optimalizace pro vyhledávače (SEO v krátkosti) je tak důležitá, v posledních dvou a desetiletích se vyvinul obrovský průmysl, který pomůže podnikům všech velikostí uspět s vyhledávači. V posledních letech, protože se obsahový marketing stal důležitým růstovým kanálem pro mnoho online obchodů, se psaní o SEO stalo zřejmým cílem.

Výsledkem toho všeho je obrovské množství informací o SEO. Jako někdo, kdo se snaží dosáhnout výsledků, lze nominálně odvodit "dobrý SEO", jak se pohybujete v tomto moři informací? Kam byste se měli soustředit? Který "tipy a triky" jsou skutečně užitečné?

Tento příspěvek je váš praktický průvodce SEO – ten, který můžete skutečně použít.

praktický průvodce SEO

SEO je záměrně komplikovaná

Během tohoto příspěvku použijeme celou řadu užitečných heuristik k přemýšlení o SEO. Zde je první:

 • Odvětví SEO je motivováno k tomu, aby se SEO co nejvíce komplikoval.

Pokud je to složité, musíte buď utratit spoustu peněz za fantastické nástroje SEO (které bezpochyby vylévají tunu dat), nebo je musíte nechat na odborníky. Navíc, protože algoritmy vyhledávačů jsou přísně střežená tajemství, je velmi obtížné ověřit, kdo má skutečně pravdu. To jen vede ke stále větším komplikacím.

Je těžké vědět, komu věřit: nikdo nedělá jednoduché SEO. Opravdu, pokud hledáte "jednoduchý SEO", je velká ironie (alespoň pro mě), že první výsledek je slibný "32 jednoduchých SEO tipů". Třicet dva! Proces třicet dva kroků není jednoduchý proces.

Není to jednoduchý průvodce SEO

Nic z toho neznamená "SEO je k ničemu"; SEO je velmi cenný, ale pro většinu lidí to nemusí být tak složité, jak se zdá. Ze všech těchto šumů kolem SEO je snadné ztratit velmi jednoduché základy.

Než budete pokračovat, je důležité stisknout tlačítko reset na to, jak si myslíte o SEO, takže s doufejme, že na stejné stránce, se můžeme správně dostat do průvodce SEO a osvědčenými postupy, které můžete skutečně použít.

Porozumění výsledkům vyhledávání

Pojďme nejprve mluvit o výsledcích vyhledávání, nebo o SERP, jak jim průmysl říká. Samotné výsledky vyhledávání jsou místem, kde se kouzlo odehrává: zde uživatel vyhledávače zadá hledaný výraz a poté klikne na výsledek, o kterém si myslí, že bude nejrelevantnější.

Vyhledávací stroj sám o sobě chce uživatelům usnadnit život, takže se nejprve pokusí na stránce zobrazit nejdůležitější výsledek. Vyhledávací stroje se toho v posledních letech dostaly velmi dobře, takže uživatelé nyní obecně věří, že první výsledek vyhledávání bude nejrelevantnějším výsledkem.

Uživatelé tak důvěřují výsledkům, které jim vyhledávací nástroje přinesou více, a mají vyšší sklon kliknout na nejlepší výsledky! To je sotva překvapivé, a opravdu, hodně zaměření SEO je "vyšší hodnosti", překvapivé je však to, do jaké míry uživatelé kliknou na ty nejlepší výsledky.

Data o tom jsou není zcela jasné, ale většina studií souhlasí: zhruba tři čtvrtiny kliknutí vedou k nejlepším třem výsledkům. Celkově to dokážeme odhadnout, že jedna třetina až polovina všech kliknutí na vyhledávání směřuje k jedinému nejvyššímu výsledku.

(Grafy od Visualizer Lite.)

Váš obsah se vede dobře, je to hodnocení na první stránce? Pokud je mimo první tři, budou výsledky nad nimi vážně překonány. Tak, zaměření hodně SEO na "vyšší hodnosti", nebo "dostat se na první stránku" je špatně. Měli byste se zaměřit na to, abyste se dostali na samý vrchol první stránky. Cokoli jiného a ty vám divoce chybí.

Přemýšlejte o tom znovu z pohledu vyhledávače: jak si vybere tři nejlepší výsledky? Vybírá nejrelevantnější a nejlepší výsledky. Vaším úkolem v oblasti SEO je proto dostat se na první místo. To vás přinutí radikálně upravit vaše myšlení kolem obsahu: musíte být nejlepší; být mezi první desítkou to prostě neřeže.

Můžeme tedy zavést další dvě heuristiky:

 • Přemýšlejte o výsledcích vyhledávání z pohledu vyhledávače.
 • Zaměřte se na úplně první místo, nejen na první stránku.

Pokud zacílíte na hledaný výraz (budeme hovořit o tom, jak to udělat dále), stačí hledat! Klikněte na první tři výsledky: můžete upřímně říci, že váš obsah je určitě lepší než to, co je v současné době hodnoceno? To musí být váš test, a to musí být způsob, jakým přemýšlíte o výsledcích vyhledávání.

Jak udělat výzkum klíčových slov

Výzkum klíčových slov je neuvěřitelně důležitou součástí procesu SEO a měl by být první praktickou věcí, kterou si z tohoto průvodce SEO odnesete, protože něco, co musíte udělat pokaždé, když se vydáte za účelem optimalizace webové stránky pro vyhledávače..

Výzkum klíčových slov je do značné míry to, co zní: proces výběru, na které klíčové slovo nebo klíčová slova by se měla daná stránka zacílit. To vám umožní optimalizovat vaši stránku pro klíčová slova, která lidé skutečně hledají, a klíčová slova, kde je skutečně možné umístit se na nejvyšší místa.

K výzkumu klíčových slov budete potřebovat nástroj pro výzkum klíčových slov. Nejoblíbenější z nich je Plánovač klíčových slov Google.

Navrženo pro použití s ​​placenou reklamní platformou AdWords společnosti Google, poskytuje vám tři skutečně užitečné informace o libovolném vyhledávacím dotazu:

 1. Počet průměrných měsíčních vyhledávání vyhledávacího dotazu.
 2. Soutěž o reklamy cílené na vyhledávací dotaz (toto platí pro reklamy a nevyrábíte reklamy, ale to je dobrý obecný ukazatel konkurenceschopnosti).
 3. Klíčová slova související s hledaným výrazem.

Snímek obrazovky Plánovače klíčových slov Google

Vyzbrojeni těmito třemi informacemi můžete velmi rychle rozhodovat o tom, na která klíčová slova chcete cílit.

Například u tohoto příspěvku bych začal s výzkumem klíčových slov tím, že přejdu do Plánovače klíčových slov a kliknu na "Hledejte nová klíčová slova pomocí fráze, webu nebo kategorie", a vstoupit, řekněme, "SEO demystifikováno" jako moje cílové klíčové slovo v "Váš produkt nebo služba" krabice. Poté klikněte na "Získejte nápady".

To by mi to ukázalo "SEO demystifikováno" má pouze asi 100 měsíčních vyhledávání, takže pravděpodobně nejde o dobré jméno článku.

Při pohledu na seznam nápadů však vidím "Průvodce SEO" má až 10 000 vyhledávání měsíčně, ale nízkou konkurenci.

Nyní vím, že bych měl změnit cílové klíčové slovo pro svůj obsah, a mohu potenciálně oslovit 100x tolik lidí prostřednictvím vyhledávání každý měsíc jako přímý výsledek.

Výsledky z Plánovače klíčových slov Google

Pro výzkum klíčových slov na úrovni bonusů bych rád použil (placený) nástroj KWFinder, což je mnohem přátelštější k použití a obsahuje mnohem více podrobností, táhne další informace o výsledcích (například kolik lidí odkazovalo na stránku nebo na ni tweetovalo; celkově) "jak těžké se hodit" skóre; a odhadované návštěvy pro každou pozici).

Screenshot nástroje KWFinder v akci.Screenshot nástroje KWFinder v akci.

Tento nástroj také usnadňuje vyhledávání souvisejících autocompletů a otázek, které lidé hledají v souvislosti s vaším termínem. To vše je neuvěřitelně užitečné, protože vám poskytuje velmi jasný obraz toho, proti čemu jste.

Líbí se mi KWFinder, protože dělá jednu věc velmi dobře, zbytečně na vás zbytečně nemíní mnoho dat (jako mnoho SEO nástrojů) a je poměrně cenově dostupný, počínaje kolem 30 $ / měsíc.

S Plánovačem klíčových slov Google se můžete naprosto obejít, ale pokud děláte výzkum klíčových slov v libovolném měřítku, najdete nástroj, jako je KWFinder, velmi užitečný (stojí za zmínku, že v našem průvodci pěstováním blogu pomocí nástroje SEO) pro výzkum klíčových slov získal první místo).

Dobrý SEO začíná dobrým výzkumem klíčových slov. Jakmile budete vědět, jak a proti čemu soutěžíte, můžete přejít do další fáze: optimalizace obsahu.

Zvládnutí optimalizace na stránce

Optimalizace na stránce je umění, jak učinit cílovou stránku co nejatraktivnější pro vyhledávače. Když Google na vaši stránku přijde, jak zajistíte, aby se jí co nejvíce líbilo? Toto je otázka, kterou se tento průvodce SEO zabývá.

Prvním bodem, který zde musíte učinit, je, že musíte mít co nejlepší obsah. Měli byste zvážit, zda je váš obsah vynikající klíčovou zásadou tohoto procesu. Všechno ostatní je sekundární: můžete provést veškerou optimalizaci na světě, ale pokud váš obsah není dobrý, nikam se nedostanete.

Klíčovým testem, který si můžete položit, je: "je můj obsah lepší než vše ostatní, co je v současné době na Googlu, pro mé cílové klíčové slovo?"

Jakmile uspokojíte požadavky obsahu, můžeme obrátit taktické strategie, které tvoří většinu článků o optimalizaci na stránce. Pokud bude Google čelit dvěma vynikajícím částem obsahu, bude téměř určitě upřednostňovat ten, který tyto optimalizace na stránce dělá lépe. A co víc, pouze provedením těchto optimalizací stávajícího obsahu můžete zvýšit hodnocení téměř okamžitě. Tyto věci jsou opravdu cenné a stojí za to je udělat.

Uživatelé WordPressu jsou požehnáni řadou vynikajících SEO pluginů, které pro vás provádějí těžkou práci s optimalizací na stránce. Zdaleka nejoblíbenější z nich pro WordPress je Váš SEO. Pokud již SEO nepoužíváte, je čas jej nainstalovat! Je to zdarma a může být nainstalován přímo z panelu WordPress. Potom budete chtít jít do nastavení pluginu a postupujte podle pokynů k nastavení.

Díky tomuto základnímu nastavení se můžeme zaměřit na optimalizaci jednotlivého článku ve WordPressu pomocí SEO SEO. Přejděte na příspěvek nebo stránku, kterou chcete optimalizovat, a přejděte dolů na konec stránky. Zde najdete systém semaforů Yoast, který vám sdělí, jak se vám daří s optimalizací na stránce. Měli byste s tím zacházet jako se svým kontrolním seznamem, rozsvítit světla co možná nejzeleněji a dělat to bez selhání pro každý publikovaný příspěvek.

Funguje to jako systém, protože je jednoduchý, velmi přístupný a systém semaforů vás nutí systematicky přemýšlet o optimalizaci na stránce. Nejedná se o nejkompletnější systém, ale o skvělou práci, která pokrývá základy, a bude vyhovovat pro velkou většinu webů..

Dobře, takže chcete použít každou část svého SEO:

(1)

Nastavte fokusové klíčové slovo. Mělo by to být primární klíčové slovo, na které zacílíte (klíčové slovo, které jste vybrali pomocí dat dříve).

Toto je možná nejdůležitější nastavení, které musíte zkontrolovat, a chceme to zdůraznit v tomto průvodci SEO.

(2)

Ujistěte se, že klíčové slovo fokusu je zahrnuto v:

 • Název příspěvku. | URL příspěvku. | Meta popis příspěvku.
 • První odstavec příspěvku, pokud je to možné. Osobně na to nechci být příliš přísný, protože to někdy prostě nefunguje, ale toto pravidlo dodržuji drtivou většinu času.
 • Jedna nebo dvě podkapitoly použité v příspěvku.
 • Několikrát v celém příspěvku. Sekce Yoast’s Analysis vám řekne hustotu klíčových slov; ujistěte se, že je tato část zelená.

(3)

Upravte znovu název a meta popis SEO. Je délka názvu dobrá? Jak to vypadá na mobilu? Je tento popis lákavý? Klikli byste na to? Zeptejte se na tyto otázky a proveďte potřebné změny.

(4)

Ujistěte se, že všechny obrázky obsažené v příspěvku obsahují text ALT, přičemž klíčové slovo focus je zahrnuto v jednom nebo dvou z nich. ALT text je důležitý pro přístupnost, takže s ním musíte zacházet jako s nástrojem pro usnadnění přístupu, spíše než s nástrojem SEO.

(5)

Odkaz na několik dalších příspěvků na vašem webu a jako text odkazu použijte klíčové slovo zaměřené na ostatní příspěvky. Tímto příspěvkem se tento příspěvek neposílí, ale pokud to uděláte pokaždé, když publikujete, nakonec to udělá.

Tento pětistupňový proces je vše, co musíte udělat! Toto je velmi snadný způsob, jak získat 95% výhod optimalizace na stránce. Proces, který vás zabere jen pár minut. Pro drtivou většinu webů WordPress je to nejlepší volba: je to snadné, to znamená, že to uděláte pokaždé, a to samo o sobě dělá z vítěze.

Ve spodní části tohoto příspěvku najdete vhodný kontrolní seznam. Ponechte si ji, kdekoli se na to podíváte, a vraťte se zpět pokaždé, když publikujete příspěvek.

Optimalizace mimo stránku

Vyhledávače se samozřejmě při rozhodování o tom, jak jej porovnat s hledaným výrazem, nedívají jen na váš příspěvek nebo stránku. Dívají se také na spoustu dalších informací, a ty jsou vaše "mimo stránku" hodnotící faktory. Nemůžete ovlivnit všechny tyto, ale můžete ovlivnit některé, a to je místo, kde přichází optimalizace mimo stránku. Pro tohoto průvodce SEO jsou zde dvě velká témata, která jsou zde diskutována a která jsou vhodná pro většinu příspěvků na většině webů: sociální sdílení a informační dosah.

An stále důležitější signál pro vyhledávače je to, kolik lidí mluví o příspěvku na sociálních médiích. Měl jsem příspěvky "jít virový" a okamžitě se dostat na první stránku s extrémně konkurenčními klíčovými slovy, před celou řadou více autoritativních webů. Samozřejmě nemusíte diktovat, zda nebo kdy se vaše příspěvky stanou virovými, ale můžete se pokusit zvýšit pravděpodobnost, že k tomu dojde, odesláním příspěvků na weby pro sociální sdílení pokaždé, když publikujete. Toto je klíčová optimalizace mimo stránku: zvyšte pravděpodobnost, že váš příspěvek bude na sociálních médiích velmi úspěšný.

Stejně jako u optimalizace na stránce je nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, vytvořit kontrolní seznam. Najděte kolem pěti sociálních sítí, do kterých můžete poslat své příspěvky, a pak je jen procházet.

Budete hledat relevantní dílčí účty, skupiny na Facebooku a "reddit pro x" weby jako Hacker News nebo ManageWP.org. Před zveřejněním je důležité věnovat čas porozumění kultuře webu; pouze zveřejnění odkazu zřídka funguje dobře, ale zveřejnění vhodného krátkého shrnutí nebo odkazu s dalším kontextem bude obvykle mnohem lepší.

Nebudete mít štěstí s virovou pokaždé, ale vy můžete zvýšit šanci, že se to stane, když budete aktivní. Z dlouhodobého hlediska dejte svým příspěvkům druhý vítr sdílení pomocí pluginu, jako je například Oživte starý příspěvek automatizovat společenské sdílení v dlouhodobém horizontu.

Hacker News je populárníHacker News je populární "reddit pro technologii" sdílení webu.

Měli byste se také ujistit, že vaše téma WordPress usnadňuje čtenářům sdílení příspěvku pomocí libovolného média, s nímž jsou pohodlné. Můžeš použijte bezplatný plugin Jetpack za účelem přidání těchto tlačítek. Jedná se o jednoduchou jednorázovou změnu, která může přinést dlouhodobé výhody, takže jsme ji prostě potřebovali zahrnout do tohoto průvodce SEO.

Screenshot možností sdílení JetpackuMožnosti společenského sdílení společnosti Jetpack.

Druhá část této off-page optimalizace puzzle je dosah. Outreach dostane špatný tisk, takže mě nechte propracovat: tím myslím zasílání vašich příspěvků lidem s vlivem, kteří mají záznam o pravidelném sdílení nového obsahu. Je to snadný způsob, jak získat odkazy, další kliknutí a další sdílení obsahu. To vše jsou dobré signály mimo stránku společnosti Google, že děláte dobrou práci, a váš obsah by měl být hodnocen výše.

Druhá věta ve výše uvedeném rozpracování je obzvláště důležitá: musíte mluvit s lidmi, kteří mají pravidelné záznamy o sdílení obsahu. Tento proces můžete zefektivnit tím, že zacílíte na lidi, o kterých víte, že budou hledat čerstvý obsah. A skutečně díky této vysoce efektivní optimalizaci mimo stránku – spíše než spamu. Lidé, kteří pravidelně sdílejí obsah, mohou mít obzvláště aktivní zdroj Twitter a hrdí na to, že jsou branou do odvětví, nebo každý týden zveřejňují týdenní přehled o konkrétním dni, nebo mohou ve svém informačním bulletinu označit seznam odkazů. Některé nebo všechny z nich jsou v pořádku.

WPMail.me je populární týdenní informační bulletin WordPress.WPMail.me je populární týdenní informační bulletin WordPress.

Během několika minut vyhledávání byste měli být schopni najít pět zjevných odbytiště pro nové příběhy ve vašem oboru. Například pro WordPress byste mohli najít tři největší zpravodaje, které mají vliv wpMail, MasterWP, a Post status. Přihlaste se k odběru každého z nich, a pokud budete mít příspěvek, který chcete sdílet, odpovězte na poslední zaslaný e-mail a vysvětlete, proč by váš příspěvek byl vhodný, s doprovodným odkazem. Chcete-li získat bonusové body, pošlete svůj příspěvek den před zveřejněním bulletinu, protože to bude v době jeho kompilace.

Budete chtít dát dohromady seznam asi pěti vlivných osob, kterým odesíláte obsah. Protože tito ovlivňovatelé pravidelně sdílejí nový obsah, budou vždy hledat vysoce kvalitní obsah, takže jim pouze zasílejte vysoce relevantní a velmi dobré odkazy. Postupem času si vytvoříte vztah a oni vám důvěřují jako kvalitní odkaz. Funguje to pro vás oba: ovlivňovatel dostane kvalitní obsah ke sdílení a získáte dobré signály mimo stránku.

Existuje spousta dalších typů kontaktů, jako je zasílání e-mailů autorovi za účelem cílení na konkrétní články, ale tyto vyžadují mnohem vyšší úsilí a mají mnohem nižší úspěšnost. Tento typ dosahu zasahuje dobrý kompromis mezi jeho snadností, mírou úspěchu a účinností jako signál mimo stránku..

Hlavním zaměřením na optimalizaci na stránce je získání opravdu dobrého obsahu. Hlavním zaměřením na optimalizaci mimo stránku je dát vašemu příspěvku nejlepší možnou šanci na to, že ho uvidí lidé, a všimne si ho vyhledávač. Nic z toho není zvlášť obtížné; musíte to udělat pokaždé.

Využijte tohoto průvodce SEO

Tvrdili jsme, že SEO není těžké, a to má za cíl být praktickým průvodcem SEO, který můžete skutečně použít.

Klíčová část je na vás: musíte tento průvodce SEO skutečně použít.

Abychom vám to usnadnili, zde je přehledná shrnutí heuristiky, kterou jsme diskutovali:

 • Odvětví SEO je motivováno k tomu, aby se SEO co nejvíce komplikoval.
 • Přemýšlejte o výsledcích vyhledávání z pohledu vyhledávače.
 • Zaměřte se na úplně první místo, nejen na první stránku.

Provádění SEO práce je jen případem následování kontrolního seznamu. Zde je shrnutí klíčových bodů uvedených v tomto průvodci SEO:

 • Proveďte výzkum klíčových slov pomocí Plánovač klíčových slov Google najít nejúčinnější klíčová slova pro vaše příspěvky.
 • Optimalizace na stránce je ve svém jádru jen skutečným obsahem. Než se pokusíte o jakoukoli technickou optimalizaci, musíte mít opravdu dobrý obsah.
 • Váš SEO je vynikající pro vedení vás procesem technické optimalizace na stránce. Nastavte své klíčové slovo pro zaostření a poté všechna semaforová svítilna na zelenou.
 • Optimalizace mimo stránku je o tom, jak udělat nohu, aby se váš článek dostal před více lidí. Použijte dva kontrolní seznamy: jeden pro odeslání na weby pro sociální sdílení a druhý pro vlivné osoby nebo sdílení gatekeepers pro kontakt.

Toto je váš průvodce SEO; SEO demystifikovaný a všechny praktické taktiky, které potřebujete. Teď je to na vás. Existuje něco, co je třeba objasnit?

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector