[Případová studie ČÁST 2] Od 0 do 4 000… Jak jsme vytvořili náš seznam e-mailů – vše od otevřených sazeb po CTR

[Případová studie ČÁST 2] Od 0 do 4 000… Jak jsme vytvořili náš seznam e-mailů – vše od otevřených sazeb po CTR

[Případová studie ČÁST 2] Od 0 do 4 000… Jak jsme vytvořili náš seznam e-mailů – vše od otevřených sazeb po CTR
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Toto je ČÁST 2 naší případové studie e-mailového marketingu. V ČÁSTI 1 jsme diskutovali o naší obecné strategii vytváření seznamů a e-mailového marketingu, naší míře růstu, formulářech předplatného, ​​které používáme, nástrojích, které používáme ke spuštění těchto formulářů, o tom, co je náš poskytovatel e-mailových služeb a proč a jak se snažíme přesvědčit lidi, aby předplatit. Nezapomeňte si ji prohlédnout před tím, než projdete tuto část.


Protože jsme již probírali vše, co se týká e-mailového marketingu a které se děje na samotném blogu, zaměřme se dnes na to, co se děje uvnitř doručených zpráv našich odběratelů.

Jinými slovy, tady je vše o e-mailech, které posíláme, o výsledcích, které dostáváme, kampaně, které provozujeme atd. A co je nejdůležitější, co funguje a co ne.

Přehled druhů e-mailů, které posíláme

V zásadě existují dva druhy e-mailů, které obvykle odesíláme:

 • "Oznámení o novém příspěvku" – kde lidem říkáme o něčem novém, co je zveřejněno na blogu.
 • "Exkluzivní obsah" – návody, návody, další informace, které se nikde nezveřejňují – věci vytvořené výhradně pro tento zpravodaj.

Chtěl bych také dodat, že žádný z našich e-mailů není 100% automatizovaný. To znamená, že nová oznámení o příspěvcích nejsou generována přímo z kanálu RSS nebo zkopírována a vložena z obsahu příspěvku. Píšeme je pokaždé jeden po druhém. Pokud tak učiníme, můžeme podrobně vysvětlit, co je v každém příspěvku a proč by ho někdo chtěl přečíst.

"Ale co propagace?"

Slyším Tě. Obvykle naše e-maily nerozdělujeme "obsah" vs "povýšení." Můžete argumentovat, že v každém e-mailu je vždy něco propagováno tak či onak. Koneckonců, když zmíníme blogový příspěvek nebo nové téma, je to stále propagace. V zásadě, kdykoli je v těle e-mailu nějaký přímý odkaz – což je vždy -, můžete říci, že se jedná o propagační e-mail.

Jak již bylo řečeno, nikdy neposíláme čistě e-maily zaměřené na prodej. V každé zprávě je vždy jedinečná a užitečná informace.

"A co affiliate odkazy?"

Ano, používáme je, ale nezúčastňujeme se žádných probíhajících uvádění produktů na trh. Přidružené odkazy, které zahrnujeme, jsou vždy jedinými zmínkami o softwaru / nástrojích / službách souvisejících s tématem e-mailu a nejsou součástí nějakého většího schématu nějakého druhu.

Struktura standardní e-mailové zprávy

Bez ohledu na to, zda se jedná o post oznámení nebo exkluzivní obsah, struktura je velmi podobná.

Zde je příklad e-mailu z doby před pár týdny:

příklad e-mailu

Z vrchu:

 1. (Nezobrazuje se) Řádek předmětu, který nemusí vždy odpovídat obsahu e-mailu (v tomto případě to bylo: "Potřebujete statistiku WordPress").
 2. Celkově velmi jednoduchý design. Je to stále struktura HTML, ale pouze minimální. Hlavní výhodou je, že to není příliš křik a na mobil se hezky vykresluje. V podstatě jediným logem je logo.
 3. Úvod. Vnitřní údaje, které používáme, se liší v závislosti na e-mailu. Někdy jsou kratší, někdy delší. Někdy faktičtější, jindy více motivované příběhem. Osobně jsem nikdy nevěřil, že musíte své zprávy uchovávat dlouhé nebo krátké, ale místo toho jděte s tím, co je dobré pro příběh (více o datech, která toto zálohují za minutu). Nakonec má intro přejít čtenáře k obsahu / odkazu a také jim sdělit, proč je pro ně tento obsah / odkaz zajímavý.
 4. Hlavní odkazy. Používáme dva z nich: obrázek a tlačítko. Řekl bych, že hlavním odkazem je tlačítko a že odkaz na obrázek je tam, aby zachytil kohokoli, kdo na impuls klikne..
 5. Samotný obrázek. Kromě toho, že se jedná o odkaz, má obrázek také za cíl zvýšit atraktivitu e-mailu a podívat se na něj z našich předchozích e-mailů. Je to jednoduché vizuální podněty.
 6. Blok dalších odkazů. Více o tom za minutu.
 7. Jemný tisk. V tomto okamžiku je hotovo tělo e-mailu a jediné, co zbývá, jsou některé vedlejší informace, které by si stále měly najít své místo v každém komerčním e-mailu – což je zpravodaj vždy podle definice. Věci, které zde máme, jsou: informace o tom, proč někdo dostává tento e-mail, odkaz pro odhlášení, adresa naší firmy, zveřejnění přidružené společnosti (ve výchozím nastavení ji máme v šabloně, i když pouze malá část našich e-mailů obsahuje přidružené odkazy).

Frekvence

Právě teď zasíláme e-maily, kdykoli bude zveřejněn nový příspěvek, který je obvykle každý druhý pondělí a pátek a každou druhou středu.

Kromě toho odesíláme e-maily s exkluzivním obsahem, kdykoli … dobře, kdykoli se nám to líbí. To je pravděpodobně něco, co bychom mohli dělat lépe, a představit nějaký kalendář.

celkem, každý týden odesíláme dva e-maily do našeho hlavního seznamu blogů.

Odkazy, které používáme – co, proč a jak

Jak jsem zmínil několik odstavců výše, v našich e-mailech obvykle uvádíme několik různých odkazů.

Nejprve existují dva hlavní odkazy: odkaz na obrázek a odkaz na tlačítko:

obrázek a tlačítko

Tyto dva hlavní vazby jsou docela jednoduché. Jednoduše chceme hlavnímu příspěvku věnovat tolik pozornosti, kolik potřebuje, a ujistit se, že každý ví, o co jde.

Pak je tu blok obsahující nějaké další odkazy. Jako tak:

links-block-copy

Důvody pro jeho použití jsou následující:

V tu chvíli, když někdo prošel dvěma hlavními odkazy a neklikl, pak se buď vůbec nezajímají, nebo zpráva pro ně zatím dostatečně nepřitahovala..

Účelem tohoto dodatečného bloku odkazů je opravit a případně získat několik kliknutí. V něm odkazujeme na konkrétní části článku (oddělené HTML tagy). Použité kotvy jsou kombinací skutečné hlavičky z článku a některé copywriting kreativity z naší strany.

Našli jsme to tento blok odkazů generuje další 21% kliknutí. (Jiný způsob, jak to říci: zvyšuje naši CTR o 21%.)

Ještě jedna věc, kterou získáte pomocí této metody, je skvělá studie o síle vašeho copywritingu. Zde je například jeden z našich přehledů (pro e-mail uvádějící náš nedávný tutoriál):

links-block-copy

Jak vidíte, první věta vyniká a podařilo se jí získat většinu dalších kliknutí. Tento druh dat lze zkoumat pro různé účely, například při vytváření nových nápadů na obsah.

"Ale co textové odkazy, nebo dokonce prosté textové e-maily dohromady?"

No, testovali jsme je. V určitém okamžiku jsme rozdělili náš seznam na polovinu a rozešli stejný e-mail jako prostý text a pomocí standardního designu.

Srovnání:

split-email-1a
split-email-1b

Přesné výsledky:

Design:

split-email-1a-r
Prostý text:

split-email-1b-r

Proč rozdíl v otevřených sazbách? Pravděpodobně kvůli standardu Testovací klam. Obecně prosím věnujte pozornost prvotním číslům, ale více procentům – CTR.

Jsem si jist, že stále existuje argument pro e-maily s prostým textem a odkazy na prostý text. V našem případě však není žádný výrazný rozdíl. A není ani statisticky významný:

Testováno s http://getdatadriven.com/ab-signifential-testTestováno s http://getdatadriven.com/ab-signifential-test

Dalším typem odkazu, s nímž jsme experimentovali (a nadále jej používáme, kdykoli to má smysl), je odkaz na zkratku.

Příklad:

zkratka

V zásadě je odkaz na zástupce určen našim nadšeným fanouškům – lidem, kteří nutně nechtějí trávit čas čtením e-mailu, ale raději jdou přímo do blogu místo toho.

Při pohledu na naše statistiky mohu říci, že pokud je odkaz na zkratku v e-mailu, představuje asi 36% kliknutí z tohoto e-mailu.

Jak to použít? Myslím, že existuje pouze jeden požadavek, a to, že váš e-mail musí být dostatečně dlouhý, abyste ve skutečnosti měli prostor na odkaz na zkratku. A přesně to děláme – vždy, když je dostatek kopií, začneme odkaz někde na začátku.

Jídlo s sebou. Vždy se pokuste získat další kliknutí jednoduše zahrnutím dalších odkazů do e-mailu. Může to být něco tak jednoduchého, jako je několikrát jen propojení se stejnou adresou URL (přes normální odkazy a odkazy na zkratky). Pokud však chcete jít hlouběji, vytvořte vlastní kotvy ve vašem obsahu a poté několikrát odkazovat na tyto konkrétní části článku.

Otevřené sazby a CTR dostáváme

Vzal jsem tedy posledních 20 kampaní a zprůměroval jsem jejich počet. Naše typická otevřená sazba je 26%.

Průměrný CTR je 5,8%. Ale nevěřím, že to je velmi informativní číslo. Myslím, že je velmi ovlivněna dělenými testy, které děláme, a počtem odkazů, které máme v každém e-mailu.

tažené statistiky

Jinými slovy, při výpočtu CTR přichází do obrazu více faktorů, zatímco pohled na otevřené sazby je mnohem jednodušší – každý e-mail má pouze jeden předmět, což je hlavní rozhodovací bod pro příjemce.

Zde je několik podrobnějších statistik. Průměrně za každý e-mail, který posíláme:

5,3

5,3% kliknutí, která získáme, pochází z odkazu na hlavní obrázek.
17,9

17,9% kliknutí pochází z bloku dalších odkazů.
37,2

37,2% kliknutí pochází z odkazu zástupce (pro e-maily, které jej mají).

 
59,1

59,1% kliknutí pochází z odkazu na hlavní tlačítko.
 

Dále. Není divu, že k většině kliknutí a otevření dojde během prvních 24 hodin po odeslání e-mailu.

Ještě zajímavější statistikou je, že 60,3% z celkového počtu kliknutí se objeví během prvních 5 hodin.

Zde je příklad rozdělení kliknutí (zelená) a otevřených sazeb (modrá) na časové ose pro jednu z našich kampaní; každá tečka je hodina:

Časová osa

To, že vidíte tento druh čísel a statistik, je přesně důvod, proč jsme se rozhodli použít kvalitní nástroj třetích stran (v našem případě SendinBlue) k odeslání našich e-mailů. Přestože by práce s jedním ze serverů Amazonky nebo manipulace se vším interně byla levnější, nedalo by nám to takové informace.

Doporučuji vám, abyste se vydali podobnou cestou … jen si vyberte svého poskytovatele e-mailových služeb a nechte je na těžkém zvedání, takže se nemusíte starat o věci, jako je doručitelnost, stížnosti, spamové filtry atd..

Dlouhá kopie e-mailu vs. krátká kopie e-mailu – což je nejlepší?

Aha, ano … jedna z nejzelenějších otázek v e-mailovém marketingu:

"Mám posílat krátké nebo dlouhé e-maily?"

Varování. Nejužitečnější odpověď z celého světa přichází do cesty:

Záleží.

Promiňte.

Ale hlavní věc, na které záleží, je toto: Máte toho co říct?

Kromě toho nevidíme žádná spolehlivá data, která by zvýhodnila některý z přístupů.

Zde je jeden z našich testů:

Dlouhý e-mail – otevře se a CTR:

split-email-2a-r
Krátký e-mail – otevře se a CTR:

split-email-2b-r

Opět platí, že rozdíl v otevírá … nikdo neví, proč je tam.

Pojďme se podívat na čísla statistické významnosti. Je to výsledek testu split, kde verze A byla dlouhý e-mail a verze B byla krátká. Velká čísla představují otevření a malá čísla kliknutí:

split-email-2

Jak vidíte, tyto rozdíly nejsou statisticky významné.

… Nebo možná ano, ale musíme se hlouběji kopat?

Tady je to, co myslím. Dlouhý e-mail byl obsahovým e-mailem. Jinými slovy, místo toho, aby odkazoval na příspěvek na blogu, sdílel samy o sobě jedinečné informace a poté odkazoval na řadu nástrojů / řešení přímo z těla e-mailu. Některé z těchto odkazů byly přidružené odkazy. Z tohoto e-mailu jsme získali celkem 134 kliknutí na produkt.

Krátký e-mail však zaujal odlišný přístup. Místo odkazu na produkty se odkazoval na zdroj na blogu, který pak odkazoval na stejné produkty. Lidé, kteří na tuto stránku přistáli, klikli na tyto odkazy celkem 46krát.

Závěr? Dlouhý e-mail fungoval mnohem lépe (kliknutím). Ve skutečnosti nám to přineslo o 191% více kliknutí.

Abych byl upřímný, očekával jsem, že ten krátký e-mail překoná ten dlouhý, když jsem poprvé nastavil tento test. Když to viděl opačně, bylo to překvapení.

Jídlo s sebou. Neexistuje žádná univerzální směrnice. Experimentujte s dlouhými i krátkými e-maily. Podívejte se, co funguje lépe pro vaši konkrétní situaci.

Co bude dál?

Hlavní dvě věci, které budeme dělat v blízké budoucnosti, jsou: (A) experimentování s frekvencí a (b) zavedení lepší segmentace seznamu.

O b). Přestože vše, co vysíláme, souvisí s WordPress, stále existuje mnoho dílčích výklenků, které lze řešit jednotlivě.

Pokud například posíláme zpravodaj o novém příspěvku na volné noze WordPress a vidíme, že X procent lidí proklikne skrz, dává nám to o těchto lidech určitý náhled. Víme, že jsou na volné noze a že by se mohli zajímat o jiná podobná témata. Totéž platí pro vývoj, design nebo cokoli jiného.

Na konci dne nám shromažďování údajů o kliknutích a tématech dává pěkný profil našich odběratelů a lepší porozumění tomu, jak s nimi mluvit o tom, co chtějí slyšet.

To by mělo být mnohem lepší nastavení, než jen rozstřikovat všesměrové e-maily všem.

Nicméně, i když to zní komplikovaně, (b) je ve skutečnosti snazší testovat a budovat v průběhu času.

O (a). Experimentování s četností odesílání a vyvozování spolehlivých závěrů může být ještě obtížnější.

Ve hře je jen mnohem více faktorů. Pokud například posíláme 2 e-maily jeden týden a poté 4 e-maily příští týden a získáme více kliknutí tento druhý týden, řekne nám to něco?

Podmínky jsou prostě velmi odlišné. Je to jindy, další týden, další objem dalších informací cirkulujících po webu, další kvalita samotných e-mailů a dále a dále… prakticky všechno je jiné.

Jinými slovy, jak můžeme takový test skutečně uzavřít a rozhodnout, že jedna vysílací frekvence je lepší než druhá? Pokud máte nějaké nápady, neváhejte se podělit o komentáře.

Dobře, to je pro tuto dvoudílnou případovou studii naší zkušenosti s e-mailovým marketingem. Doufám, že to bylo poučné.

Jo, a neváhejte se o to podělit, prosím, s kýmkoli, kdo by mohl mít z těchto informací prospěch. Vysoce ceněné! ��

* Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy, což znamená, že pokud kliknete na jeden z odkazů na produkt a poté produkt zakoupíte, dostaneme malý poplatek. Bez obav však budete stále platit standardní částku, takže z vaší strany nevzniknou žádné náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector