Jak jsme přesně vytvořili náš blog? – Zpráva o transparentnosti č. 4

To je čtvrté vydání naší zprávy o transparentnosti. Účelem této série je sdílet všechny zajímavé detaily, které se odehrávají v zákulisí CodeinWP (business-moudrý). Zde je vyhrazená kategorie série, pokud chcete vidět některý z předchozích přehledů. Zveřejňujeme to jen proto, abychom byli transparentní ohledně našich jednání a také jako forma vracení komunity a sdílení toho, jak podnikáme. V tomto vydání mluvím o všem, co se stalo v CodeinWP v květnu 2015:


Editoval Karol K.

Jak jsme vyrostli náš blog

Když se podívám do archivů, první příspěvek na blogu se datuje do dubna 2013, což znamená blog je teď málo přes dva roky starý.

Od té doby to byla dlouhá cesta. Jak byste očekávali, po celý první rok existence blogu se téměř nic nedělo. Myslím, že jsme (hlavně já) publikovali obsah a oslovovali lidi prostřednictvím sociálních médií, ale neviděli jsme žádná znatelná dopravní čísla dokud jsme v této věci nebyli déle než 12 měsíců.

Rychle vpřed o další rok a teď dostáváme měsíčně asi 60 000 návštěv. Zajímavější je, že v květnu jsme získali o 50 procent více provozu než v dubnu. Když se podíváme na statistiky za červen, zdá se, že výsledky budou ještě lepší.

Ale obávám se, že nemám standard "podívej se na mě" druh příběhu pro vás zde.

Nechci vám říkat, že můžete svůj blog rozšířit o obsah sám a že jediné, co musíte udělat, je být statečný, neustále zveřejňovat příspěvky a přicházejí dobré věci..

Nebudou.

Chybí jedna věc.

Hádej, co to může být?

Dobře, v našem případě je rovnice pro vytvoření této věci následující:

Dobrý obsah + trpělivost + Rozpočet = Exponenciální nárůst provozu

O "exponenciální růst" věc. Výraz se v těchto dnech stává trochu klišé. Lidé si to představují jako synonymum pro "stává se velmi úspěšným." Ale to vůbec nemá význam. Ve skutečnosti je to exponenciální růst:

graf

Exponenciální růst je, když nic se neděje po velmi dlouhou dobu, a teprve potom začnete rychle prožívat věci. Ale ta druhá fáze není možná bez první. Místo, kde většina lidí selže, nemá dostatek trpělivosti na to, aby prošlo obdobím, kdy se nic neděje. Takže zatímco se mohli dostat do části rychlého růstu, někde v počátečních stádiích se rozprchli.

Trpělivost je důležitá, to je jisté. Samotný dobrý obsah a trpělivost vás však nedostanou příliš daleko. Nebo možná ano, ale bude to jistě trvat mnohem déle … pravděpodobně bude vyžadovat více času, než si musíte ušetřit.

Spíše jsem si brzy uvědomil, že musím být ochoten investovat, pokud chci skutečně prozkoumat možnosti a vyzkoušet, jak daleko mohu tento blog vzít..

Rovněž jsem si udělal mír s tím, že pokud má blog zůstat nad vodou po delší dobu, musí si vydělat peníze pro sebe. Nekonečné investování do něčeho bez návratnosti je prostě šílené.

Na konci dne, potřebovali jsme obsah, který by oba vychovával a také mohl být zpeněžen způsobem, který dával smysl.

Obtížná část publikování vzdělávacího obsahu, a to pro jakoukoli výklenek v blogu, spočívá v tom, že často věci, které učíte, jsou prvním tématem vašeho publika. Je to klasický případ "ty nevíš, co nevíš."

Ne všechna vzdělávací témata proto mají velký dopad na vyhledávací stroj, a to čistě proto, že lidé, kteří by se o ně mohli zajímat, ani nevědí o existenci témat, takže je Google nehledají..

K tomu všemu patří to, že být vůdcem myšlenek ve vašem oboru není vždy nejlepší obchodní strategie, alespoň pokud počítáte s vyhledávači, které vám pomohou.

Rozhodl jsem se tedy zaměřit se na dva primární typy obsahu:

 • obsah, který vrací komunitě a vysvětluje různé problémy související s WordPress (návody, návody atd.),
 • a obsah, který je užitečný hlavně pro někoho, kdo pochází z vyhledávače a hledá konkrétní řešení.

Než se dostanu k tomu, jak přesně to bylo provedeno, v následujících šesti měsících rostl provoz vyhledávače:

blog-graph

(Opět se jedná pouze o provoz vyhledávačů a prvních 18 měsíců neukazuji čistě proto, že tam bylo téměř nic.)

Nyní se tak prostě stává, že většina tohoto provozu dopadne na příspěvky, které byly navrženy speciálně s ohledem na SEO. Děláme to tak, že se podíváme na klíčová slova související s tématem WordPress a poté zveřejníme seznamy témat, která vyhovují konkrétní kategorii..

Například poté, co jsme viděli, že témata Bootstrap jsou na vzestupu, zveřejnili jsme tento příspěvek se seznamem nejlepších bezplatných Bootstrap témat. A právě teď je to náš nejnavštěvovanější příspěvek z vyhledávačů. Publikovali jsme řadu dalších příspěvků, které sledovaly stejnou myšlenku, a budeme to dělat i do budoucna. Další články, jako je tento:

 • 25+ nejlepších témat WordPress Review
 • 30+ nejlepších bezplatných témat WordPress pro rok 2015
 • Nejlepší drag-and-drop WordPress tvůrci motivů v roce 2015

Poznámka. Nechci, abyste tu udělali špatný dojem. Nejedná se o provoz vyhledávače jen kvůli tomu. Mějte na paměti, že za těmito čísly jsou skutečně skuteční lidé – skuteční lidé, kteří do Googlu zadají danou frázi, protože chtějí vidět seznam témat Bootstrap (nebo jiných typů témat), takže uspokojení jejich potřeb se jeví jako dobrý přístup.

Obvykle publikujeme kolem jednoho příspěvku, jako je tento, pro každý jeden nebo dva tutorial / how-to / news příspěvky.

Náklady na provoz blogu

Pojďme do toho hned.

Celkově utrácíme kolem 200 $ za článek jen aby to bylo vytvořeno.

Poznámka. Většina článků je mnohem levnější vytvořit, ale každý čas zveřejňujeme něco většího, co zvyšuje tuto průměrnou částku. Ať tak či onak, 200 $ se jeví jako poctivé průměrné číslo.

Pak utratíme kolem 300 $ na propagaci (opět průměr). Mezi tyto propagační úkoly patří například:

 • Facebookové reklamy (všechny jejich formy),
 • reklamy v bulletinu (například v našem nejvýkonnějším článku je Jak zjednodušit / změnit správce WP-Admin tak, aby byl klientsky přívětivý), který získal svou první trakci propagací v sidebar.io zpravodaj),
 • přímý dosah (zde mnohokrát pomohly, poté, co jsme několikrát natáhli ruku a požádali o začlenění, naše dobré články jsou pravidelně vyzvedávány, aniž by je bylo nutné rozkládat),
 • podpora sociálních médií atd.

Díky tomu celkem 500 $, aby byl příspěvek spuštěn, abych tak řekl. V průměru zveřejňujeme každý měsíc 6,5 příspěvků. Nakonec to znamená, že za vytváření a propagaci obsahu se měsíčně utratí 3 250 $.

Hned od prvního dne jsme toho tolik neinvestovali, ale jak jsme začali vidět některé výsledky, řadili jsme rychlostní stupně a začali utrácet více za větší, podrobnější a nakonec lepší obsah. Koneckonců, žádná propagace na světě vám nemůže pomoci, pokud váš obsah není dobrý. Propagace nám umožnila upozornit se na jiné weby, ale pak jsme začali vydělávat organické odkazy a expozici čistě kvůli kvalitě obsahu.

Dobře, tak kolik z toho 3 250 $ investice jsme schopni vydělat zpět prostřednictvím blogu.

Až před několika měsíci bylo nejvíce, které jsme dokázali vydělat, 1 000 $ za jediný měsíc a během prvního roku to bylo spíše 0 USD. V dnešní době se však příjmy z blogů pohybují kolem 3 000 – 4 000 $, což znamená, že jsme se konečně začali rozbít (o čase!).

O těchto příjmech. Většinou pochází z affiliate marketingu (odkazy na jiné tematické obchody a online produkty) a propagováním vlastních témat ThemeIsle. Momentálně na blogu nic neprodáváme přímo.

Myslím, že zpráva, kterou se tu snažím sdělit, je taková nic nepřichází bez investic v moderním věku online podnikání.

Jsem si téměř jistý, že bychom nebyli schopni dosáhnout podobných výsledků, pokud by to nebylo za těch 500 dolarů utratených za článek. Nakonec stále nejsme příliš velký blog, alespoň ve srovnání s některými zavedenými hráči na tomto trhu, ale máme v plánu věci vylepšit a představit další produkty a nabídky v nejbližší funkci. To nám pomůže diverzifikovat a řídit lidi prostřednictvím většího počtu různých kanálů.

Doufám, že v příštích několika letech vybudujeme pěkný ekosystém kolem tří hlavních oblastí:

 • vzdělávání (poskytování obsahu, návody, kurzy, videa, případně knihy),
 • produkty (témata a pluginy),
 • služby a nástroje související se všemi výše uvedenými.

Když už mluvíme o rozšíření …

Nové přírůstky do rodiny CodeinWP!

Získali jsme tři vzrušující pluginy:

Intergeo mapy

Jednoduchý, snadný a poměrně výkonný nástroj Google Map pro vytváření, správu a vkládání vlastních Map Google do vašich příspěvků a stránek WordPress.

Vizualizér: Grafy a grafy

Jednoduchý, snadno použitelný a poměrně výkonný grafový nástroj pro vytváření, správu a vkládání interaktivních grafů do vašich příspěvků a stránek WordPress.

(Tohle jste možná viděli v tomto příspěvku.)

Seznam porovnání WooCommerce

Plugin WooCommerce Compare List přidává možnost snadno porovnávat produkty vašeho obchodu řízeného WooCommerce.

Rozpis příjmů (1. května – 1. června)

Zde jsou čísla za květen:

rev-may

Ve srovnání s předchozím měsícem:

 • Počet zákazníků: 774
 • tržby na zákazníka: 87,34 $
 • celkový příjem: 67 601,13 $

Což nám dává (přibližně):

 • Počet zákazníků: + 13,6%.
 • tržby na zákazníka: + 4,5%.
 • celkový příjem: + 18,7%.

Jak vidíte, počet zákazníků v porovnání s předchozím měsícem znatelně rostl, ale stále je to trochu pod číslem, které jsme měli v březnu (což bylo 954). Abychom vám připomněli, v dubnu jsme se poněkud změnili v obchodním modelu a vedlo to k poklesu počtu zákazníků o 19 procent (při současném zvyšování našich celkových příjmů). Přečtěte si vše o tom v sestavě # 3.

Stejně jako u našeho blogu přizpůsobujeme podobnou strategii iu ThemeIsle. Což znamená vyrábět skvělý obsah a produkty. Neustále vydáváme nová témata (bezplatná i prémiová) a neustále se aktualizujeme naše nejprodávanější témata, účinně je zlepšovat. To je důvod, proč tento měsíc roste růst (alespoň IMO).

Když se podíváme na naše spodní linie, roste to skvěle, ale také to vytváří spoustu stresu a tlaku na mě, abych mohl každý měsíc platit platy (a ty musí také růst, pokud chceme, aby společnost rostla), upřednostňování a výběr správného projektu, který se postará o další, a pouze udržování věcí v bezpečí a spravovatelnosti celkově.

Každý měsíc je velká část výdělků investována zpět do týmu, produktů a obsahu na blogu. Je to jediný způsob, jak pokračovat ve zlepšování toho, co děláme. Blog je určitě jednou z našich největších sázek a jsem přesvědčen, že by to tak mělo zůstat i nadále.

Dobře, myslím, že to je pro toto vydání zprávy o transparentnosti. Doufám, že to bylo poučné a že jste stále na palubě příští měsíc. Děkujeme za přečtení a jako vždy za podporu CodeinWP!

Nezapomeňte zůstat informováni o tom, co se děje. Všechno zde sdílené:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map