5 nejlepších strategií získávání zákazníků pro váš web WordPress

5 nejlepších strategií získávání zákazníků pro váš web WordPress

5 nejlepších strategií získávání zákazníků pro váš web WordPress
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Pokud prodáváte produkty nebo služby z vašeho webu WordPress, přilákání nových zákazníků bude prioritou číslo jedna. Existuje však tolik technik, které můžete použít, ale je snadné ztratit se mezi všemi možnostmi. Navíc může být obtížné rozhodnout se, zda se zaměřit na jednu strategii získávání zákazníků nebo sledovat více z nich současně.


I když je obvykle chytré přilákat zákazníky, kteří používají více kanálů, je třeba si je také vybrat opatrně. Naštěstí existuje spousta strategií, z nichž si můžete vybrat, a mnoho z nich lze snadno integrovat nebo spravovat z vašeho webu. Znát, které techniky pravděpodobně přinesou nejlepší výnosy, vám pomůže vyvinout silnější marketingový a obsahový plán.

V této příručce představíme pět nejlepších způsobů, jak získat nový pohled na produkty nebo služby vašeho webu. U každé strategie získávání zákazníků diskutujeme o tom, proč je to užitečné, vysvětlíme, jak to funguje, a nabídneme několik tipů, jak začít. Podívejme se na to!
nejlepší strategie získávání zákazníků

1. Rozdejte bezplatný obsah

Není tajemstvím, že lidé mají rádi věci, které jsou zdarma. Ve skutečnosti, když je něco zdarma, má jedinečně silný motivující účinek – které můžete využít k vybudování dobré vůle pro vaše podnikání a nabídky.

Ačkoli to může znít kontraintuitivně, dává vašim potenciálním zákazníkům opravdu dárek zdarma může zvýšit šanci že provedou nákup. Kromě lákadla „zdarma“ jim nabízí chuť toho, co můžete poskytnout, a to bez jakéhokoli závazku.

Tato strategie získávání zákazníků navíc těží z psychologického účinku známý jako ‘reciprocita’. Jednoduše řečeno, když dáte lidem něco zdarma, budou se cítit více povinni něco udělat za vás na oplátku. To znamená, že je pravděpodobnější, že se na vaše produkty nebo služby podívají blíže, a mají sklon nakupovat od vás, než od vašich konkurentů..

Samozřejmě, pokud provozujete své podnikání především online, rozdávání bezplatných fyzických položek může být nepohodlné. Návštěvníkům vašeho webu však můžete nabídnout spoustu dalších věcí. Mezi několik možností patří:

 • Provozování blogu s pravidelnými bezplatnými články, poskytování informací o tématech, která vás zajímají, a sdílení těchto článků prostřednictvím e-mailu se svými zákazníky.
 • Stahování PDF nebo e-knihy.
 • Rozhovory s odborníky z oboru.
 • Krátké video kurzy nebo kurzy.
 • Podcasty nebo webináře.
 • Bezplatné konzultace nebo zkoušky.

Pokud opravdu chcete co nejlépe využít svůj bezplatný obsah, můžete také vyzvat návštěvníky, aby poskytli své e-mailové adresy. Nejenže vám to umožní zaslat jim obsah přímo (pokud je to relevantní), ale také vám poskytne přímou kontaktní linku. Cílení na tyto potenciální zákazníky s následnými zprávami několik dní poté, co obdrží bezplatný obsah, je vynikajícím způsobem, jak zůstat na radaru a využít jejich pocitů vzájemnosti..

2. Požádejte stávající zákazníky o doporučení

Při zvažování marketingového přístupu je důležité si uvědomit, že vaši současní zákazníci jsou mnohem více než jen zdroj příjmů. Jsou také cenným zdrojem, do kterého lze zapojit, aby se vaše firma rozrostla. Tato další strategie získávání zákazníků dělá právě to, že pomocí zákazníků již musíte přinést nové potenciální zákazníky.

Je to dobře zdokumentovaná skutečnost lidé jsou pravděpodobnější koupit něco, co jim doporučil přítel nebo jiné spojení. To znamená, že pokud můžete své stávající zákazníky přimět, aby vám navrhli své kontakty, máte větší šanci zaháknout nové potenciální zákazníky, než když se s vámi poprvé setkají prostřednictvím vašeho webu nebo tradiční reklamy..

Tento „sociální důkaz“ lze poskytnout mnoha způsoby. Můžete například požádat o osvědčení a poté je uvést na svém webu. Ještě lepším přístupem je povzbudit stávající zákazníky, aby přímo na vás odkazovali své přátele a kontakty.
zkušební příkladUkázka

V závislosti na druhu nabízených produktů nebo služeb může být pro tento účel vhodné vytvořit kompletní program doporučení. Ale to není vždy nutné. Někdy stačí jen přátelský e-mail s žádostí o doporučení od klientů.

Pokud však chcete nastavit program doporučení, nemusí to být složité, ale budete chtít nabídnout něco výměnou za každou doporučenou osobu, která se stane novým zákazníkem. Mezi příklady patří:

 • Nabízí malou odměnu
 • Poskytování slevy nebo kupónu
 • Kombinace tohoto s předchozí strategií a rozdávání bezplatného obsahu výměnou za doporučení

Nezapomeňte odměnit zákazníky pouze za doporučení, která mají za následek nějaký druh prodeje nebo registrace, a tuto část dohody vyjasněte. Tímto způsobem zabráníte lidem, aby jednoduše nevyžádali spam. Místo toho je povzbuzujete, aby navrhli vaši firmu na spojení, která by mohla mít skutečný zájem.

Pak musíte prostě dostat slovo o vašem doporučení programu. Pokud máte seznam e-mailů, můžete stávajícím zákazníkům odeslat zprávu. Poté je můžete nasměrovat na vyhrazenou sekci nebo stránku na vašem webu a nastínit všechny potřebné podrobnosti.

3. Vytvořte obsah, který cílí na začátečníky

Jedním z nejdůležitějších konceptů marketingu je „cesta zákazníka“ (zdroj img):

Mapa cesty zákazníka.

Přestože se jedná o složité téma, obecnou myšlenkou je, že musíte potkat potenciální zákazníky bez ohledu na to, kde se právě nacházejí. A co víc, musíte poskytnout obsah nebo zprávy, aby odpovídaly jejich vyvíjejícím se potřebám a znalostem.

Získání nových zákazníků zahrnuje jejich nalezení na samém začátku jejich cesty. To je bod, kdy o vaší společnosti a produktech nebo službách, které nabízíte, o ničem nevědí. Ve skutečnosti nemusí vědět o vašem výklenku nebo průmyslu obecně v tomto okamžiku.

Zvažte například někoho, kdo hledá webové stránky poprvé a kdo si musí zakoupit hostingový plán. Existuje velká šance, že mají jen vágní představu o tom, co je hosting webových stránek, mnohem méně o tom, jak to funguje a o všech různých souvisejících možnostech a faktorech.

To znamená, že místo okamžitého hledání konkrétního plánu nebo poskytovatele pravděpodobně začnou obecnějším výzkumem. Začnou hledat informace o základech webhostingu a různých typech plánů, které jsou k dispozici.

Pokud jste hostitelská společnost, je to perfektní místo, kde můžete upoutat pozornost nového zákazníka. Vytvořením obsahu, který zkoumá tyto základní otázky, můžete dosáhnout několika věcí:

 • Splňujete současné potřeby potenciálního zákazníka.
 • Pomáháte jim rozjíždět cestu jejich zákazníků a vyhýbejte se okamžitému odradění nebo zmatení.
 • Ukážete své znalosti a odborné znalosti, které mohou budovat důvěru.
 • Poté, co jste odpověděli na okamžité dotazy potenciálního zákazníka, můžete je nasměrovat na váš web, produkty nebo služby, znalostní základnu nebo kamkoli jinde, kam byste chtěli, aby šli dál.

Jinými slovy, přestože je důležité poskytovat informace a zdroje stávajícím a informovaným zákazníkům, je stejně důležité nabízet obsah vhodný pro začátečníky. Chcete-li pokračovat v této strategii získávání zákazníků, stačí se dát do boty pro začátečníky (nebo ještě lépe, zeptejte se jich přímo). Zvažte nejnaléhavější otázky, které budou mít, spolu se základními informacemi, které potřebují k rozhodnutí o nákupu.

Poté vytvořte zdroje k zodpovězení těchto otázek. K tomu můžete použít články znalostní báze nebo blogové příspěvky přímo na svém webu. Jen si pamatujte, aby každý z nich byl stručný a do bodu, a psal takovým způsobem, který je přístupný a nepředpokládá žádné již existující znalosti, aniž by byl sponzorován. Zaměřte se spíše na pomoc čtenáři než na propagaci. Současně přidejte odkazy, které je nasměrují na větší část obsahu, aby zůstaly „na háčku“..

4. Zaměřte se na body bolesti potenciálních zákazníků

Předchozí strategie získávání zákazníků spočívala v poskytování informací, které vyhlídka hledá na začátku své cesty. I když je to důležité, není to všechno, co byste chtěli zvážit. Záleží také na tom, co potenciální zákazník potřebuje a jak to odpovídá tomu, co nabízíte.

Možná jste již dříve prošli termínem „body bolesti“. Stručně řečeno, jde o potřebu nebo problém, který má osoba. Toto je užitečný marketingový koncept, protože velká část porozumění vašemu publiku zahrnuje zjištění, jaké bolestivé body mají a jak je mohou vyřešit vaše produkty nebo služby..

Robert Abela z WP White Security shrnul důležitost bodů bolesti takto:

zloděj
"Pro mě je zaměření na body bolesti vyhlídek důležitější než zvýraznění funkcí pluginu, zejména při prodeji něčeho, co ještě není hlavním proudem.

Pokud například řeknu vyhlídkám, že můj plugin nabízí nejlepší pokrytí a nejkomplexnější protokol aktivit, nemohou vidět, jak jim to pomůže. Ale pokud jim vysvětlím, že když si budou uchovávat záznamy o tom, co se na jejich stránkách děje, mohou usnadnit řešení problémů, protože se mohou dívat zpět na to, co se stalo, spíše než na hádání, pak jsou závislí.

Ukažte vyhlídku na to, jak váš produkt usnadňuje jejich práci, ne na to, jak je fantazie."Robert Abela

Pochopitelně, výzkum je klíčem ke stažení této strategie získávání zákazníků. Pokud jste tak ještě neučinili, je to skvělý čas na průzkum publika a vytvořit cílový profil zákazníka. Snažte se pochopit vše, co můžete o svých potenciálních zákaznících. Kdo jsou, co dělají a proč hledají produkty nebo služby, jako jsou ty vaše?

Pokud je to možné, budete chtít zkusit také provést průzkum z první ruky. Oslovte stávající zákazníky a zeptejte se, co pro ně vaše nabídka řeší v jejich pracovním nebo každodenním životě. Pokud máte knihovnu s posudky, mohou vám také poskytnout zásadní rady.

Důležité je nesoustředit se na to, co si myslíte, že výhody vašich produktů nebo služeb jsou. Vše, na čem záleží, je to, co skuteční zákazníci považují za hodnotné. Jakmile víte, které body bolesti vaše nabídka řeší, vše, co musíte udělat, je začlenit je do vašich zpráv při každé příležitosti. To je zvláště důležité na vašem webu – jakékoli seznam služeb, výhody nebo funkce by se měly zaměřit na body bolesti, které přinášejí vedení, na prvním místě.

5. Využijte sociální média

V neposlední řadě bude těžké přilákat širokou škálu potenciálních zákazníků, pokud tak učiníte pouze prostřednictvím svého webu.

Je důležité šířit vaše poselství v co největší míře – a sociální média jsou perfektní způsob, jak toho dosáhnout.
Facebookový příspěvek od AirbnbFacebookový příspěvek od Airbnb

Zde však zmiňujeme tuto strategii získávání zákazníků, protože je také důležité neprovozovat marketing sociálních médií jako samostatné úsilí. Místo toho budete chtít použít svůj web jako centrální „rozbočovač“ a cestu k tomu nasměrovat všechny zúčastněné strany. Jinými slovy, budete muset integrujte své stránky a sociální média platformy co nejúplněji.

Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Pro začátek uvádíme několik nejlepších metod:

 • Zkoumejte své publikum na každé platformě. Každý web sociálních médií je jedinečný a potenciální zákazníci na každém z nich pravděpodobně budou mít různé zájmy a potřeby. Proto budou těžit ze speciálně navrženého obsahu.
 • Vytvořte jedinečné vstupní stránky pro návštěvníky z každé platformy sociálních médií, na kterou cílíte. Poté do svého obsahu vložte odkazy, které návštěvníky nasměrují na správné stránky. Je to vynikající způsob, jak si přizpůsobit své zkušenosti a přilákat jejich pozornost.
 • Sdílejte obsah svého webu WordPress prostřednictvím sociálních médií. To vám umožní získat dvojí povinnost z vašich blogových příspěvků nebo novinových článků. Navíc to vede každého, kdo vidí vaše příspěvky na sociálních médiích hned na vašem webu. Můžete to udělat snadno pomocí pluginu, jako je Oživte starý příspěvek a dokonce i Jetpack, aby se nejnovější příspěvky automaticky odposlouchávaly.

Samozřejmě můžete také kombinovat sociální média se strategií získávání zákazníků zmíněnou dříve. Můžete například sdílet příspěvky, které lidi povzbuzují k návštěvě vašeho webu za účelem získání bezplatných příspěvků. Případně můžete svůj obsah zaměřený na začátečníky zveřejnit na platformách, kde je nepravděpodobné, že by potenciální zákazníci věděli mnoho o vaší firmě. Pokud jde o sociální média, možnosti jsou téměř nekonečné.

Což je nejlepší strategie získávání zákazníků?

Téměř každé prosperující podnikání spoléhá na neustálé přivádění nových zákazníků. Vedení se však neobjeví z řídkého vzduchu. Budete muset tvrdě pracovat, abyste upoutali jejich pozornost a přiměli je, aby se zajímali o to, co nabízíte.

Za účelem zlepšení vašich šancí je vhodné zvážit každou zavedenou strategii získávání zákazníků:

 1. Poskytnutí bezplatného obsahu
 2. Požádání současných zákazníků o doporučení
 3. Vytváření obsahu, který cílí na začátečníky
 4. Zaměření na body bolesti potenciálních zákazníků
 5. Využití sociálních médií

Máte nějaké otázky, jak vyvinout efektivní strategii získávání zákazníků pro vaše podnikání? Zeptejte se v sekci komentářů níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector