5 důvodů založených na údajích, proč by nezávislí pracovníci měli budovat silnou osobní značku

Co děláš pro to, abys vybudoval svou osobní značku? Protože pokud věta "vnímání je realita" byla pravda před 30 lety, pak by dnes jistě byl ekvivalent "Google je realita."


Faktem je, že jste neustále googled. Potenciální klienti, konkurenti, zaměstnanci, dodavatelé – všichni vás sledují. A co najdou, je váš online životopis. Ale je to verze, kterou chcete, aby viděli?

Jako nezávislý pracovník je na vás, abyste určili, jak vás lidé mají vnímat, a nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí osobní značky. Ano, na kvalitě vaší práce záleží, ale musíte také získat jméno. Stejně jako každé jiné podnikání se musí nezávislí pracovníci spoléhat na osobní branding, aby zajistili stálý tok koncertů a ovládali vyšší sazby.

Důvody založené na datech, proč by nezávislí pracovníci měli budovat silnou osobní značku

Jak říká Gary Vaynerchuk, podnikatel, nejprodávanější autor, mluvčí a internetový osobnost New York Times:

"Je důležité vytvořit osobní značku, protože je to jediná věc, kterou budete mít. Vaše reputace online a v novém obchodním světě je do značné míry hra, takže musíte být dobrý člověk. Nemůžete skrýt cokoli, a co je důležitější, musíte tam být na nějaké úrovni."

Dalším důvodem pro správu své osobní značky je to, že jakmile se zavážíte, že tam uvedete nejlepší verzi sebe sama, možná zjistíte, že vás vaši ideální klienti začnou hledat..

Zde je pět důvodů založených na údajích, proč by nezávislí pracovníci měli mít čas na vybudování silné osobní značky:

1. Existuje velká konkurence a vaše osobní značka vám může pomoci vyniknout

 • Očekává se, že do roku 2027 se na volné noze stane americká většina pracovních sil, přičemž na volné noze již pracuje téměř 50% tisíciletí pracovníků – více než kterákoli jiná generace. [1]
 • Polovina britské pracovní populace bude v příštích 5 letech samostatně výdělečně činná. A nezávislí pracovníci představují nejrychleji rostoucí skupinu na trhu práce Evropské unie. [2]
 • 24% všech online pracovníků žije v Indii. Díky outsourcingu, který je nyní jedním z hlavních vývozů této země, indičtí nezávislí zjišťují, že mohou díky své vysoké úrovni vzdělání a technické odbornosti globálně konkurovat. Ve skutečnosti 55% indických nezávislých pracuje na vývoji softwaru nebo technologii. [3]
 • Technologie usnadnila vstup do ekonomiky na volné noze, kdy 80% nezávislých osob používá sociální média jako prostředek k nalezení práce. [2]

S více nezávislými lidmi než kdykoli předtím, bez ohledu na to, co je vaše výklenek, se postavíte proti tvrdé konkurenci. A to nejen na místní nebo celostátní úrovni, ale na volné noze se sídlem v jiných zemích, které vaše ceny podhodnocují.

Realita je taková, že s počtem konkurentů ve vašem niku nemůžete dělat nic. Můžete však vyvinout svou osobní značku, která vynikne nad konkurencí.

Tady je ta věc: Ať už jste webový designér, spisovatel, vývojář nebo máte nějakou jinou speciální dovednost, existuje spousta poptávek po ohromených majitelích firem, kteří nemají čas ani talent vytvořit web, napsat blogový příspěvek, kódovat plugin. Jinými slovy, je tu víc než dost práce, aby se obešlo.

Takže spíše než ztrácet čas starostí o své konkurenty, přemýšlejte o tom, co vás odlišuje při vývoji vaší osobní značky.

Kroky akce:

 1. Určete svůj jedinečný návrh hodnoty (UVP) – Váš UVP říká vyhlídkám, proč by měli obchodovat spíše s vámi než s vašimi konkurenty, a výhody vašich služeb budou od začátku jasné..
 2. Zaměřte se – Nesnažte se být vším pro všechny. Jakmile určíte svůj UVP, zaměřte se na svůj výklenek a držte se ho. Tak jako Goldie Chan v Forbes píše: "Pokud bude vaše zpráva zaměřena na cílovou demografickou skupinu, bude mnohem snazší vytvářet obsah kolem vaší osobní značky a nechat vás definovat ostatní.."
 3. Buďte připraveni na selhání – Selhání je těžké, ale také poskytuje neocenitelný zážitek ze učení. Podle Timothyho Hoanga, CEO of Stories By Tim, Inc .: "Nikdy nedosáhnete nejlepšího brandingu, dokud několikrát nezklamete a přitom neprohrajete pohodlí."

2. Na volné noze jsou často dobře placené

 • Celosvětová průměrná hodinová sazba účtovaná nezávislými pracovníky je 19 USD – výrazně nad průměrným hodinovým platem ve většině zemí, kde byli na volné noze průzkumy pro průzkum příjmů na volné noze v roce 2018. [4]
 • V některých zemích ženy vydělávají v průměru na hodině vyšší mzdy na volné noze než muži, například v Indonésii, kde muži vydělávají 18 USD ve srovnání se ženami, které vydělávají 19 USD. [4]
 • Někteří nezávislí programátoři a vývojáři softwaru vydělávají až 1 000 $ za hodinu. [5]
 • Někteří nezávislí textaři vydělávají více než 250 $ za hodinu. [5]

Existuje mnoho nezávislých pracovníků, kteří za svou práci vydělávají nejvyšší dolar. Jak to dělají?

Jak píše Amanda Abella z Due Inc., naše myšlení, pokud jde o peníze, má hodně co do činění s tím, kolik peněz a příležitostí jsme schopni přilákat do našich životů, tj. pokud nevěříte, že tam pro vás jsou peníze, pak budete jednat. Konečným výsledkem je, že budete zlomeni.

Skutečností je, že je tu více než dost peněz a klientů, kteří by mohli chodit. Žádný člověk (ani pár lidí) by nemohl zvládnout veškerou práci, kterou je třeba udělat ve vašem výklenku. Vývoj vaší osobní značky vám může v průběhu času pomoci vybudovat si reputaci, abyste mohli přilákat svého ideálního klienta a následně si účtovat vyšší sazby.

Kroky akce:

 1. Zjistěte, o čem to mluvíte – Musíš být opravdu dobrý v tom, co děláš, abys velel nejvyššímu dolaru. Dost toho řekl.
 2. Podívejte se na část – Možná jste úžasní z toho, co děláte, ale pokud váš web vypadá levně a nemáte pověst pro jeho zálohování, vyhlídky zpochybní vaše sazby. Investujte tedy do svého loga, webových stránek, portfolia a fotografie a zvažte své tón značky a hlas.
 3. Být konzistentní – Konzistence je podobná zaměření se – je mnohem snazší vybudovat si reputaci pro to, aby se jedna věc dělala opravdu dobře, pokud v ní neustále vytváříte svůj osobní branding a obsah.

3. Mnoho inzerátů na volné noze není inzerováno

 • 85% všech úloh je vyplněno prostřednictvím sítě. [6]
 • Zatímco 73% nezávislých pracovníků používá online tržiště k hledání práce, 33% najde koncerty ústním podáním a doporučení – to je jedna třetina nezávislých pracovníků, kteří nemusí hledat práci, aby si našli práci. [4]

Ještě jednoho dne se mě klient, který chce najmout projektového manažera, zeptal, jestli bych někoho mohl doporučit. Dva dny předtím mi generální ředitel fin-tech společnosti, se kterou sedím vedle v coworkingovém prostoru, vyprávěl o tom, jak najala svého nového návrháře poté, co "pronásleduje je" na Instagramu – a poté, co neúspěšně inzerovali práci.

Morální příběh? Mnoho pracovních míst není inzerováno a nejlepší koncerty na volné noze se často objevují ústy.

Chcete-li se zapojit do tohoto skrytého trhu práce, musíte se zapojit a dát práci tam. Když vymýšlíte osobní značku, která staví vaši práci dopředu a do centra, a vy si uděláte čas, abyste se seznámili s lidmi ve vašem výklenku, usnadníte to potenciálním klientům, aby vás našli..

Kroky akce:

 1. Vemte se tam – Kde tě lidé najdou? Pokud na svém webu nesdílíte sociální média nebo blogování, můžete být také duchem, protože nikdo neví, že existuje.
 2. Staňte se součástí vaší komunity – Spojte se s ostatními ve vašem výklenku, účastněte se událostí a konferencí v reálném životě, komentujte příspěvky na blogu, komentujte příspěvky na Twitteru. Být známý a být uznán.

4. Počty prvních dojmů – a osobní značka může pomoci

 • Ze všech tvůrců obchodních rozhodnutí 84% zahájilo proces nákupu doporučením. A Google je úplně první místo, o které se lidé starají po doporučení. [7]
 • Ze všech uživatelů internetu 65% vidí online vyhledávání jako nejdůvěryhodnější zdroj informací o lidech a společnostech. Jedná se o vyšší úroveň důvěryhodnosti než jakýkoli jiný zdroj online nebo offline. [8]
 • 70% zaměstnavatelů tvrdí, že odmítli kandidáty kvůli něčemu negativnímu, co našli online. [9]
 • 85% náborových pracovníků v USA a personalistů tvrdí, že pověst zaměstnance online ovlivňuje jejich rozhodnutí o najímání alespoň do určité míry. Téměř polovina tvrdí, že silná reputace online ovlivňuje jejich rozhodnutí do značné míry. [10]
 • Podle jedné akademické studie, 94% času, někdo první dojem je založen na designu, a to trvá jen 50 milisekund, aby se toto rozhodnutí, aby se učinit. [11]

Počítají se první dojmy a když pracujete online, znamená to kontrolu (co nejvíce) toho, co lidé najdou, když vás google.

Podle průzkumu společnosti Harris Interactive jménem BrandYourself.com se 75% dospělých Američanů googlovalo a polovina uvedla, že se jim výsledky nelíbí [12]. Třicet procent uvedlo, že se nic netajilo.

Pokud se vám nelíbí způsob, jakým vypadáte online, můžete s tím udělat spoustu. Máte několik sekund, abyste udělali dobrý první dojem s vaší osobní značkou. Tlak je na. Kde začínáš?

Kroky akce:

 1. Naplánujte účinek, který chcete mít – Úspěšní nezávislí začínají tím, že se dobře seznámí se svým ideálním klientem dříve, než se k nim pokusí. Jakmile jim dobře rozumíte, vytvořte zprávu o značce, kterou budete neustále komunikovat.
 2. Vlastnit svou značku – Přijměte platformy sociálních médií, které vaše cílové publikum používá, a pravidelně jim zveřejňujte příspěvky. To znamená použití obsahu k šíření vaší zprávy. Znamená to pravidelné uvádění vaší značky tam, ať už prostřednictvím blogů, webinářů, mluvících vystoupení nebo rozhovorů.
 3. Sdílejte pozitivní recenze – Požádejte své stávající klienty o posudky, které můžete sdílet na svém webu a sociálních médiích. Reference jsou mocné, protože dokazují, že jste skutečný obchod. Vyhlídky se budou více snažit oslovit a najmout vás, pokud můžete ukázat příklady toho, jak jste úspěšně pomohli ostatním.

Zatímco první dojmy se počítají, soudržnost při budování vaší osobní značky je klíčová. Trvá 5-7 dojmů, než si někdo zapamatuje značku, což znamená, že marketing musí být trvalým procesem, pokud chcete, aby vaše osobní značka byla úspěšná.

5. Silný osobní příběh o značce vám může pomoci připojit se

 • Osobní příběhy a drby tvoří 65% našich rozhovorů. [13]
 • 92% spotřebitelů chce, aby značky vytvářely reklamy, které vypadají jako příběh. [14]
 • Výzkum z Stanford Graduate School of Business zjistil, že příběhy jsou až 22krát památnější než fakta a čísla. [15]
 • Pokud lidé milují příběh o značce, je pravděpodobnější, že si v budoucnu tento produkt zakoupí 55%, zatímco 15% si tento produkt okamžitě zakoupí. [16]

Co vás vede k podnikání, ve kterém se nacházíte? Jak jste vstoupili do své niky a co vás motivovalo k zahájení činnosti na volné noze? O co jste nadšeni?

Lidé chtějí obchodovat s lidmi, ke kterým se vztahují, s nimiž respektují a komu věří, že sdílejí jejich hodnoty. Tkejte tedy své hodnoty do svého osobního příběhu. Poté sdílejte tento příběh na svém webu, ve svých příspěvcích na blogu, v příspěvcích na sociálních médiích a pomocí vytvořeného obsahu odrážejte věci, které jsou pro vás důležité.

Lidé milují dobrý příběh. Příběhy jsou důvodem, proč zůstáváme vzhůru pozdě, abychom dokončili knihu a televizní pořady se sledováním na Netflixu. Příběhy nás zapojují jako málo.

Když svá osobní branding spojíte s přesvědčivým osobním vyprávěním, váš příběh může proplétat nepořádek, šířit vaše poselství a pomoci oddělit vás od konkurence..

Kroky akce:

 1. Vytvořte originální obsah – Gary Vaynerchuk je jednou z nejvlivnějších osobností sociálních médií všech dob. Tajemství jeho úžasného úspěchu? Denně vytváří tunu obsahu. Pokud sledujete Vaynerchuk, pokaždé, když se přihlásíte na Instagram, Twitter nebo Facebook, uvidíte jednu z jeho provokujících aktualizací. Jak rád říká, "Každá společnost musí být připravena na mediální společnost." A to včetně nezávislých.
 2. Buďte skuteční – Nejjednodušší způsob, jak mít originální osobní značku, je být jen vy – být skutečný a autentický. Pokud zkopírujete své konkurenty nebo vystoupíte jako nevšední, vaše publikum uvidí přímo skrze vás. Navíc, být skutečný je snadnější řídit na denní bázi. Pokud jste ve svém výklenku opravdu kvalifikovaní, vaše reputace vám pomůže vybudovat osobní značku, kterou chcete.

Jste připraveni začít budovat svou osobní značku?

Na závěr vytvořte svou osobní značku se zaměřením a vášní. Osobní branding je jediná nejsilnější věc, kterou můžete udělat pro svou kariéru na volné noze. Budování vaší značky od základů je významnější než MBA, silnější než milionářský otec a je to důležitější než získání souhlasu celebrit.

Co jste dnes udělali pro svou osobní značku? Podělte se o svou osobní brandingovou cestu v komentářích níže!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Rozvržení, prezentace a úpravy Karol K.

Reference:

[1] https://www.upwork.com/press/2017/10/17/freelancing-in-america-2017/
[2] https://smallbiztrends.com/2016/07/20-surprising-stats-freelance-economy.html
[3] https://blog.payoneer.com/freelancers/industry-tips-fl/6-countries-capitals-freelancing/
[4] https://explore.payoneer.com/freelancer-income-survey-2018/
[5] https://freelancinghacks.com/highest-paying-freelance-jobs-earning-steady-income/
[6] https://www.linkedin.com/pulse/new-survey-reveals-85-all-jobs-filled-via-networking-lou-adler/
[7] https://salesbenchmarkindex.com/insights/the-rise-of-social-selling/

[8] https://www.slideshare.net/EdelmanInsights/2014-edelman-trust-barometer
[9] https://au.topresume.com/career-advice/7-top-job-search-statistics
[10] https://www.job-hunt.org/guides/DPD_Online-Reputation-Research_overview.pdf
[11] https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/01449290500330448
[12] http://blogs.denverpost.com/tech/2012/10/12/adults-google-results/6712/
[13] https://www.scientificamerican.com/article/the-secrets-of-storytelling/
[14] https://www.onespot.com/resources/the-science-of-storytelling-infographic/
[15] https://womensleadership.stanford.edu/stories
[16] https://www.slideshare.net/Headstream/the-power-of-brand-storytelling

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map