Zpráva o transparentnosti č. 48 – poslední

zpráva o transparentnosti 48


Vítejte v 48. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za leden 2019). Tato série pojednává o vnitřním fungování tohoto podnikání – našich plánech, strategiích, dalších krocích, věcech dobrých a špatných. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.

Na první pohled se číslo 48 nemusí jevit jako významný mezník. Ve skutečnosti jsou to však celé čtyři roky, co jsem napsal první z těchto zpráv! Je čas podívat se zpět na to, co se od té doby stalo, a na věci, které se můžeme naučit pro budoucnost:

�� Duchové zpráv minulých, současných a ještě budoucích

Tuto sérii jsem zahájil jako pokus o sdílení naší cesty v raných fázích růstu tematického podnikání WordPress a dalších souvisejících projektů – včetně tohoto blogu. Věděl jsem, že po třech letech boje jako nezávislý pracovník na různých koncertech jsem měl co sdílet, abych konečně přešel na téma podnikání a zjistil jsem, že je možné více než 3x zvýšit vaše příjmy.

Chtěl jsem se podělit o všechny tyto zážitky, protože jsem si myslel, že je tu pravděpodobně spousta lidí, kteří by mohli mít z těchto poznatků prospěch. Koneckonců jsem nebyl jediný člověk, který chodil od nezávislého pracovníka k tematickému podnikání na WordPress, takže je pravděpodobné, že se ostatní lidé potýkají se stejnými výzvami.

Byla to určitě drsná jízda. Zatímco raná fáze nebyla ničím jiným než růstem – což můžete jasně vidět při pohledu na čísla z počátečních zpráv – byla i některá tvrdší období. Hlavně doba, kdy jsme ztratili zhruba 50% našich příjmů. Abychom vám ukázali celkový dopad všech těchto vzestupů a pádů, tady jsme dnes:

statistiky

Ano, čtete to správně. V současné době generujeme zhruba stejné příjmy jako v dubnu až květnu 2016.

Pokud jde o samotné zprávy o transparentnosti, v jednom bodě jsem se rozhodl, že už nebudu sdílet příjmy. (Udělal jsem to před kapkami.) Nemyslel jsem si, že sdílení čísel přineslo čtenáři hodnotu, protože jsem nesdílel žádné další informace o pozadí ani analýzu toho, co způsobuje výkyvy..

Zprávy mi také sloužily dvojnásobně nebo dokonce trojnásobně. Kromě toho, že jsem se podělil o své myšlenky, nápady a lekce, které mohou využívat i jiní podnikatelé, zacházel jsem s ním také jako s osobním žurnálem, kde mohu trochu "záznam" můj stav mysli v dané fázi, kterou podnik procházel.

Konečně, zprávy byly způsobem, jak se tým mohl podívat do mé mysli, abych tak řekl, a dozvědět se, co se pravděpodobně stane dál. Vím, že to není dokonalá věc, ale mnohokrát tým nevěděl, do čeho jsem byl. Protože jsem pracoval samostatně, zprávy byly často jejich primárním způsobem, jak to zjistit.

Naštěstí se mi to podařilo změnit, což mělo pozitivní dopad na společnost a naši celkovou pracovní kulturu. Změny však nebyly jen mým vnitřním, změnil se také tržní prostor, změnil se rozsah našeho podnikání a změnil se ekosystém (síť, partneři).

V důsledku toho všeho si uvědomuji, že mnoho věcí, které v těchto přehledech sdílím, i když vám dávám perspektivu celé osoby bez vynechání podrobností, nemusí pro vás fungovat. To platí zejména pro diskusi o marketingu – protože to, co děláme, je pro naši firmu a fázi, ve které právě pracujeme, vysoce optimalizováno. A vím, že marketing je číslo 1, o kterém se chcete dozvědět (na anketě jsem udělal anketu).

Například si opravdu nemyslím, že můj skutečný, 100% upřímný účet o tom, co jsme udělali pro propagaci tří našich nedávných produktů, by vám pomohl, kdybyste jej použili. Dovolte mi ukázat, co tím myslím. Zde jsou naše výsledky:

 • Optimole (naše nová služba pro optimalizaci obrázků) – 10 000 aktivních uživatelů za tři měsíce a docela dost z nich zaplatili
 • Kolo domény – řadí se mezi 3 nejlepší "generátor doménových jmen" po pouhých několika měsících
 • Neve – naše nejnovější téma – v top 10 na WordPress.org a má 10 000 aktivních instalací; je na trhu méně než tři měsíce

Jak jsme to udělali? Zde je celá strategie:

 1. Zašlete informační bulletin o této věci.
 2. Dosah; kontaktujte 20 stránek, se kterými máme vztah.
 3. Přijďte s nápady na obsah týkající se témat, která se vztahují k produktu → psát a publikovat na blogech. Hledejte také způsoby, jak zmínit nové produkty ve starším obsahu a křížovou propagaci v našich stávajících produktech.

Pokud uděláte výše, když právě začínáte, přinesete 0 výsledků. Ale ve chvíli, kdy jsme teď, základní strategie, jako je tato, povede k úspěšnému spuštění.

Naše celkové dovednosti / přístup jako podnikání se také velmi liší od toho, co to bylo před čtyřmi lety. Teď se nejedná jen o problémy a štěstí, ale o soudržnost a úmyslné provedení. Dobře, možná jen 10% štěstí.

Jsem také velmi odlišný člověk. Před čtyřmi lety jsem se snažil dosáhnout co nejvyššího možného počtu a spustit vše sám. Nyní se více soustředím na strukturování věcí, dávám svobodu ostatním a bojuji s nutkáním "do práce po celou dobu." Také se snažím objevit a být nadšený z jiných témat – věcí, které nesouvisejí s obchodem.

Když jsme spustili ThemeIsle před více než pěti lety, mým hlavním snem bylo být schopno přivést celý tým na vzdálené exotické místo a pracovat odtamtud – odtud celé pirátské téma, které bylo s ThemeIsle od samého začátku.

Každopádně je to už pět let a konečně se nám podařilo tento nápad uskutečnit! Píšu to, zatímco si užívám pláže Goa a bavím se s týmem. A co je nejdůležitější, konečně jsme se setkali s našimi indickými spoluhráči!

Tady jsme na WordCamp Pune:

wcpune

goa

Jedinou skutečností, že jsem tady, je pro mě osobně velký úspěch. Je hezké to přesunout ze seznamu. Přesto, když se na to podívám nyní, nejedná se o obrovský milník ve velkém schématu věcí a já mám stejně velkou radost, když trávím čas s týmem v kanceláři..

Zpět na zprávy o transparentnosti; co je velmi důležité je, že není třeba, abych k reportům přistupoval jako ke způsobu komunikace s týmem. Nyní máme plán, který se snažím držet. K dispozici je interní příručka a do rozhodnutí se moc nespěchám.

Se všemi těmito změnami, vývojem a já se měníme jako člověk, jsem si uvědomil, že tento formát se musí také změnit.

Jen si nemám jistotu, že budu mít s vámi každý měsíc něco užitečného. Raději bych posunul tuto sérii na mimočasové články, které přicházejí, až když opravdu cítím, že se chci něco podělit a že vy – čtenář – z toho můžete také nějak těžit. Možná je to pro mě také jiné období. Nyní jsem skromnější, ochotný se učit a diskutovat, spíše než mluvit o mých nápadech po celou dobu.

Takže, dlouhý příběh krátký, zprávy o průhlednosti opravdu nezmizí, ale jsou takové. ��‍♂️

Ale počkejte, zatím neodcházejte! Mám zde nějaké aktuální informace, nejen moje rozrušení o věcech:

Red Redesign a změna stylu ThemeIsle

Něco, o čem jsem vám říkal v předchozích zprávách, je nadcházející redesign ThemeIsle. Odhlédneme-li od vizuálních změn, představíme také nový cenový model s několika významnými změnami:

a) Žádné další prodeje generických produktových balíčků

Jedním z předpokladů, které jsme testovali pomocí našich současných cen, je to, že pokud uživatel získává více produktů od nás, měli by s větší pravděpodobností zůstat přihlášeni a obnovit na další roky. Jedná se o klubový model, kde člověk dostane tunu produktů, které nemusí nutně souviset – kromě toho, že všechny jsou "pro WordPress." Tento předpoklad se ukázal jako nepravdivý, takže musíme věci změnit.

Hlavní věc, se kterou budeme experimentovat, je vytváření vlastních balíčků pro každý jednotlivý produkt na základě funkcí, které produkt poskytuje.

Takže například místo prodeje "jediné téma" nebo "všechna témata" – a vše, co přichází s těmi tématy, která již jsou zabalena, budeme s tématem prodávat "sada funkcí A" nebo "sada funkcí A + B." Tímto způsobem může každý uživatel získat spektrum funkcí, které v tuto chvíli potřebují.

Například v osobním plánu témat nemusíte potřebovat tolik předvoleb stránek, stejnou úroveň podpory atd. Celkově si myslím, že tento model dává uživateli větší svobodu výběru a měl by mít lepší výkon.

b) Neomezené stránky pro Neve Pro

Naše cenové modely nebyly příliš přátelské, pokud jste agentura, která staví mnoho webů pro klienty. Chceme to změnit s Neve Pro.

Podporují všechny tři varianty plánu Pro neomezené stránky.

V současné fázi trhu prostě neexistuje jiná cesta. Pokud například agentura staví na Hestii 100 klientských webů, stojí vás to 4 000 $. Pokud stavíte na Astra 100 webů, je to 59 $. Velký rozdíl, přinejmenším.

c) Slevy pouze v prvním roce

I když to bylo zpočátku drsné, komunita WordPress je nyní s ročními modely předplatného v pořádku. Míra obnovy není stále příliš vysoká (v našem případě 40%), ale stále nám pomáhá plánovat dlouhodobě a věnovat více lidských zdrojů na podporu a údržbu našich klíčových produktů..

Zdá se, že dalším krokem v tomto vývoji jsou slevy v prvním roce. Některé společnosti ve vesmíru to již dělají – jako WPForms.

Samotný koncept není nový, to je jisté. Hostitelské odvětví ho zneužívá už roky. Nebo, dobře, možná zneužívání není správné slovo, ale spoléhali se na něj dost silně.

Například nákup hostingového plánu SiteGround na rok je velmi cenově dostupný – celkem kolem 47 USD. Ale když se chystáte obnovit druhý rok, to je 143 $. Jedná se o obrovskou ránu, více než 3x!

Neplánujeme tento extrém. První rok se vypořádáme s malou slevou, abychom uživateli usnadnili vyzkoušení produktu a zjistili, zda je pro něj to pravé. Až přijde čas na obnovu, neměl by být malý problém s cenou takový problém, protože již viděli hodnotu, kterou produkt přináší.

Zároveň s ohledem na tyto změny chápu, že změna designu webu sama o sobě je obrovským krokem a ovlivní prodej / stahování sama o sobě. Když tedy navíc přidáme změny cen, bude opravdu těžké připsat výsledky nějakému konkrétnímu faktoru.

To vše je do značné míry na rýsovacím prkně, ale doufám, že se budu moci podělit o několik poznatků, jakmile bude nový model a model cen implementován.

�� Vydra a budoucnost úprav bloků ve WordPressu

Za prvé, možná budete chtít vyzkoušet novou verzi Vydra – náš bezplatný plugin dodávající nové Gutenbergovy bloky a celou knihovnu šablon, které vám usnadní práci s novým editorem bloků.


Gutenbergovy bloky a knihovna šablon Otterem Gutenbergovy bloky a knihovna šablon Otterem

Autor: ThemeIsle

Aktuální verze: 1.5.4

Poslední aktualizace: 26. května 2020

otter-blocks.zip


Hodnocení 98%


60 000 instalací


WP 5.2 + Vyžaduje

Jediná existence této nové implementace pluginu byla pro některé z vás překvapením. Například jednoho dne mi přítel řekl něco v duchu, "Takže jste řekl, že pro Gutenberga nepracujete na ničem větším, co je tohle?!"

Nelhal jsem. Budování nějakého významného doplňku pro Gutenberg nebylo něco, co jsme plánovali dělat. Chtěli jsme jen zajistit, aby naše současné pluginy byly připraveny pro Gutenberg a aby poskytovaly dobrý uživatelský dojem.

Hardeep se však nestaral a převzal iniciativu. Se svobodou pracovat téměř na tom, na čem chce pracovat (kromě povinností podpůrného týmu), se začal angažovat.

Společně s Mariusem začali postupně pracovat na uvolňování integrací pro naše stávající pluginy. Poté se pozornost zaměřila na přestavbu počáteční implementace Otteru a poté na nové prvky, které ještě více vylepšují Gutenbergův zážitek..

Takže právě teď Otter nabízí řadu zajímavých bloků, jako jsou sekce, pokročilé záhlaví, skupina tlačítek, služba, ceny, reference, Mapy Google, informace o autorovi, poštovní mřížce, karta, úžasné ikony písma a ikony sdílení. Kromě toho existují i ​​Gutenberg-kompatibilní šablony, které můžete importovat jedním kliknutím. Každý nový blok také umožňuje uživateli přidat vlastní CSS a existují dynamické sloupce, které pomáhají lépe strukturovat celou stránku.

S tím, jak to jde rychle, jsme trochu skočili na rozjetý vůz a začali přispívat k Otterovi a uvidíme, jak můžeme pomoci. Tým témat provedl hodně testování, zatímco jsem se zaměřil na poskytnutí zpětné vazby produktu. Když se všechny spojí, máme nyní úžasný doplněk pro nový editor bloků s tunou nových funkcí a všechny optimalizované pro práci s většinou témat.

Právě teď je cílem s Otherem vybudovat jej na platformě, nikoli pouze na sérii bloků. S bloky, které v něm zatím máme, + knihovnou šablon + pokročilým přístupem k sloupcům + vlastní CSS, plánujeme vybudovat ekosystém třetí strany pro uživatele, kteří chtějí navrhnout dobře vypadající šablony na vrcholu této vylepšené Gutenbergovy zkušenosti . Zde jsou například některé šablony bloků, které pocházejí z Hestie, nyní v knihovně vydry:

Bloky Hestia

Spousta lidí si stěžuje na nového editora, a to z různých důvodů – hlavně v souvislosti s UX. Na to se však nemusíme příliš soustředit a místo toho se dívat na světlou stránku. Nový editor přináší a standardizuje některé základní pojmy a celkově usnadňuje příležitostným uživatelům vytvářet dobře vypadající stránky. S řešeními, jako je Otter, to můžeme vylepšit a dále stavět na tom, co je v Gutenbergu dobré.

Dobře, to je vše, co pro vás teď mám, ale jsou zde dvě otázky, které chci zakončit:

Za prvé: Jak vidíte budoucnost nového editoru?

Druhá a trochu složitější otázka: Jaká je vaše obchodní struktura z právního hlediska a kde sídlíte? Máte jednotlivé společnosti všechny s vlastním účelem, nebo je vše pod jedním deštníkem?

Toto téma je něčím, o co mě opravdu zajímá, a už dlouho jsem byl. Na webu nejsou žádné informace, které pocházejí od zakladatelů, a vše, co je tam, vypadá trochu šedě. Byl bych rád, kdyby to bylo transparentnější a jednodušší.

Pokud chcete sdílet, můžete to udělat v komentářích níže (veřejně) nebo mi napište e-mailem na hi @ ionutn dot com.

To je pro tebe tento měsíc všechno! Děkujeme za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map