Zpráva o transparentnosti č. 37 – Jak jsme vytvořili, zahájili a propagovali náš nejnovější projekt

Zpráva o transparentnosti č. 37 – Jak jsme vytvořili, zahájili a propagovali náš nejnovější projekt

Zpráva o transparentnosti č. 37 – Jak jsme vytvořili, zahájili a propagovali náš nejnovější projekt
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v 37. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za únor 2018). V této sérii se snažím sdílet vše, co se děje v CodeinWP a ThemeIsle – z obchodního hlediska. Hodný zlý a ošklivý. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Po zveřejnění předchozí zprávy o průhlednosti jsem si uvědomil, že v minulých několika zprávách chyběly konkrétní informace a nezpracovaná marketingová čísla, hlavně proto, že se na to na mě chvíli nezaměřovalo. Tento měsíc však konečně mám spoustu dobrot, které bych mohl sdílet v tomto oddělení!

1. Jak jsme postavili, uvedli a propagovali náš nejnovější vedlejší projekt ��

Minulý měsíc jsme vydali náš nejnovější projekt z beta verze do volné přírody! Kolo domény je náš chytrý a efektivní generátor doménových jmen. Funguje to rychle a má úhledné uživatelské rozhraní.

doménové kolo

Zde je důvod, proč jsme se rozhodli, že vytvoření je dobrý nápad, proč je tak cool a proč byste se měli podívat na to:

Před více než rokem jsme uvedli příspěvek na blogu ThemeIsle, který uvádí nejlepší generátory názvů blogů na trhu. Za pár měsíců se stal nejoblíbenějším příspěvkem na blogu. Při pohledu na některá data ahrefů jsem viděl, že hlavní klíčové slovo mělo slušnou CPC, což znamenalo, že výklenek je cenný. Avšak při pohledu na řešení, která v té době existovala, byla většina z nich docela špatná – jak z hlediska výsledků, tak UX.

Já jsem já, a aniž bych měl čas prozkoumat nové podniky sám, navrhl jsem nápad pro náš další hackathon. Zbytek je, jak se říká, historie.

Ale proč to vypadalo jako dost cenný nápad, který by se měl stejně snažit?

Dovolte mi, abych vám krátký příběh:

Chvíli zpátky jsme psali (a poté přepsali) příspěvek pro naše blogy ThemeIsle, který učí lidi, jak si vytvořit svůj vlastní blog od začátku do konce. Tento příspěvek se rychle stal jedním z nejpopulárnějších příspěvků na blogu, proto se od té doby snažíme udržet jej na vrcholu.

Jen za poslední měsíc jsme utratili několik tisíc dolarů za reklamy na Facebooku, abychom přivedli více lidí, aby to viděli. Podobně jako u témat a hostovaných výklenků se však zdá, že oslovení ideálního cílového publika je poměrně obtížné, a to i přesto, že v našich seznamech zaměřených na přesměrování 1M + Facebook.

Pokud mě stále sledujete, možná si začínáte uvědomovat, proč je doménové kolo ze strategického hlediska tak důležité. Je to v podstatě stejný důvod, proč se společnosti jako Google a Facebook tolik zajímají "pomáhání" méně rozvinuté země se připojují online. Nebo, v našem místním měřítku WordPress, proč je WordPress.org pro Automattic tak důležitým přínosem.

Náklady na konkurenci a pořizování uživatelů neustále rostou, a to zejména pokud jste již dostatečně velký. Nabývání nových uživatelů je téměř nemožné, takže návrat na začátek trychtýře má velký smysl. V našem případě tento začátek oslovuje lidi, kteří mají jen nápad pro web, bez domény, bez hostování, bez znalosti WordPress..

 • Těmto lidem můžete stále obchodovat a prodávat své výrobky.
 • Máte lepší představu o tom, kdo jsou tito lidé, v jaké fázi jsou a co se snaží stavět.

Takže pokud časem těmto lidem pomůžete hned od samého začátku cesty, mohli byste si na ně později zařadit peníze.

Nejprve jsme v důsledku hackathonu spustili docela základní verzi Domain Wheel. Ale poté do něj Andrei a Marius vložili další týden práce, což vedlo k otevřenému zahájení.

Byl čas na povýšení!

Můj přístup byl jednoduchý:

Protože jsem věděl, že většina lidí, kteří hledají klíčová slova relevantní pro dané téma, jsem jim dal svůj nově spuštěný nástroj.

Klíčem je ale to, jak jsem to udělal.

Myslím, že jsem psal o podobném konceptu, když jsem mluvil Oživte síť před chvílí. V zásadě se domnívám, že je lepší pomáhat jinému podnikání jinak než jen tím, že jim poskytneme peníze výměnou za to, co pro ně chcete udělat. V našem případě prostřednictvím práce, kterou děláme na všech našich blogech, zasíláme trochu provozu jiným podnikům. Děláme to ve většině případů zdarma, protože zpeněžit blogy ve velmi úzkých oblastech.

Nyní, kvůli veškerému provozu, který posíláme jiným lidem, je můj dosah mnohem efektivnější, když chodím z domu ke dveřím a žádám o laskavosti.

Jistě je to mnohem jednodušší, než to bylo, když jsme poprvé začali.

Lekce je tedy následující: než se obrátíme na někoho, kdo žádá o pomoc, nebo na trochu času, přemýšlejte, co můžete vrátit nebo jak můžete pomoci. Možná nemáte peníze, ale to je v pořádku, existuje spousta způsobů, jak pomoci. A nemluvím o věcech "Pomáhám vám, pomáháte mi." Mám na mysli pomoc lidem skutečně, aniž by na oplátku očekávali cokoli.

Jste například vývojář, který nám chce prezentovat váš produkt, abychom jej zkontrolovali na našem blogu (vím, že je tam alespoň hrstka vás)? Nejprve se podívej na náš profil GitHub, práci s otevřeným zdrojovým kódem, kterou děláme, a upozorňujeme na problém, proveďte malou revizi kódu, opravte něco, nevím, DĚLAT SOMETHING, než mi pošlete e-mail z modré žádosti o pomoc.

Opět platí, že takto jsme dělali věci, a to opravdu funguje!

Každopádně zpět k tématu. Nepropagovali jsme pouze doménové kolo prostřednictvím přímého dosahu. Také sleduji různé "technické novinky" komunit online, takže jsem věděl, že tento typ projektu bude pro lidi zajímavý ProductHunt, DesignerNews nebo HackerNews. Odeslali jsme tedy Domain Wheel a získalo nás několik tisíc návštěvníků a skvělou zpětnou vazbu.

Po počátečním období zahájení se projekt do velké míry dostal do fáze učení, kde se snažíme zjistit, kdo je publikum přesně, získat zpětnou vazbu, lépe porozumět potenciálu zpeněžení atd. To vše nám pomůže získat lepší představu o tom, kolik práce můžeme realisticky investovat a jít dále. Budu tě informovat. ��

Opět platí, že ve velkém schématu věcí, a dokonce ani pro naši společnost, takové iniciativy nejsou další velkou věcí. Totéž platí pro mé myšlení za tím. Většinou se to snažím uvést do kontextu, pokud jde o získávání uživatelů a jak to lze vyřešit na trhu produktů WordPress..

Před měsícem jsem zmínil další vedlejší produkt – Bizarro Devs – náš technický zpravodaj na bizarní straně. Chris to řídí.

Posledních pár týdnů jsem na něm také udělal nějakou marketingovou práci. Navzdory počátečním pochybnostem o samotném jménu, struktuře, pravidelné práci a tak dále, nyní vidím některé zajímavé metriky spolu s dobrými akvizičními kanály.
bizzarodevové

Se vší skvělou prací, kterou tam Chris dělal, vidíme otevřené sazby na 60% a CTR na 30%.

Může to být malá iniciativa, ale je to skvělý způsob, jak umožnit členům týmu prozkoumat jejich zájmy a dovednosti a zároveň vybudovat nové akviziční kanály pro hlavní firmu.

Navzdory mému hlavnímu úkolu, kterým je udržovat hlavní činnost v provozu, pokud ke mně jeden z členů našeho týmu přijde a řekne, že chce realizovat svou geniální myšlenku, cítím, že je mou povinností alespoň jim pomoci získat jejich první uživatele. . Myslím, že vím, jak obohacující je, když vidím, že vaši práci skutečně využívají jiní lidé, a ne zahodit nebo ignorovat.

2. Jak testování A / B a hloubková analýza provozu vedou k zapojení

Asi před měsícem jsme provedli několik malých změn v designu našich blogů. Nic drastického, žádná celková změna designu. Jen malé věci jako + 2px na velikost písma, celkově různá písma, nové výšky řádků atd. Předpokládal jsem, že by to zlepšilo čitelnost a zapojení.

O týden nebo dva později jsem se podíval na výsledky … K mému překvapení – moc se nezměnilo. Zda to byl dobrý nebo špatný směr, nebylo okamžitě zřejmé. Ale později jsem rozdělil statistiky podle zařízení a okamžitě jsem si uvědomil, že naše mobilní angažovanost klesla o 50 až 100%. (Jedním ze způsobů, jak měřit zapojení, je podívat se na procento lidí, kteří sledují externí odkaz, když se změní pouze design.)

Čas na další kolo aktualizací … tentokrát pouze pro mobily: -2px na velikost písma, nižší okraje a odsazení odstavců …

Zapojení vzrostlo o 100%.

Moje myšlenky na to? Jsme generace, která objevila internet hlavně na velkých obrazovkách, stolních počítačích / laptopech a mnoho z nás hodně zanedbává mobil. Nikdy bych si nepředstavoval, že by taková malá změna mohla způsobit tak obrovský rozdíl.

I když je to jen jeden scénář, podobné problémy se mohou objevovat po celou dobu, pokud nebudeme opatrní.

Hlavním důvodem je to, že byste měli své analytické výsledky vždy dělit podle zdroje provozu, zařízení a prohlížeče. Můžete například zjistit, že některý z vašich zdánlivě nedostatečně výkonných produktů ve skutečnosti nedosahuje vůbec žádných výsledků. Je to jen neustále zasažen nerelevantní zdroj provozu, který zabaluje data.

U určitého zařízení nebo prohlížeče to může být totéž. Například, pokud uživatelé určitého prohlížeče mají tendenci nepřevádět také, můžete mít chybu.

Zkuste také vzít v úvahu další věci. Například některé země s nižším převodem mohou používat určité rozlišení prohlížeče nebo obrazovky, které ovlivňuje vaše data. Jinými slovy, nemusí existovat žádný problém se samotnou zemí.

3. Problémy moderního SEO

Google je váš přítel č. 1 i nepřítel č.1. Je to jediný přítel, který má vždy záda, dokud neukradne vaši přítelkyni.

Konkrétně je Google každý rok na cestě k tomu, aby uživatelům vyhledávacích strojů poskytoval stále více odpovědí přímo na stránkách s výsledky – aby nemuseli nikam proklikat nikam.

Obecně s tím nemůžete udělat nic. Můžete samozřejmě Google zablokovat v tom, aby shromažďoval data z vašeho webu úplně, ale to by se vrátilo poměrně rychle.

Tady je to, o čem mluvím – to je to, co se stane, když se podíváte na otázku, jaký je nejlepší hosting WordPress:

1

Co se stane, když kliknete na výsledek:

2

Pokud jste si toho nevšimli, společnost Google si část stránky vezme, převede je na odpověď a ani vás neposílá tam, odkud tyto informace pocházejí.

A opravdu je nemůžete vinit. Ve většině případů dělají to, co je v nejlepším zájmu uživatele. Přišli na to, že existují otázky, které nepotřebují žádné následné kroky. Někdy stačí předložit pouze jednoduchý seznam, takže Google doručuje pouze to, co je možné na základě toho, co mohou zeškrabat z jiných webů.

Domnívám se, že většina z vás, která si toto přečte, by byla docela šťastná, kdyby to byl web, ze kterého Google vytváří úryvek, na rozdíl od blokování Google. Postupujte takto:

 • Pokud váš článek nabízí průvodce krok za krokem nebo analyzuje seznam řešení, aby Google usnadnil sběr informací, použijte při vytváření příspěvku jednoduchou strukturu HTML. V ideálním případě použijte ol při výpisu souhrnu nebo intro-souhrnu a použijte značky h pro podkapitoly.
 • V těchto podkapitolách označte každé řešení v seznamu. Jako:

  3. Třetí nástroj

  Google pravděpodobně vezme tyto podpoložky a změní je v seznam úryvků.

 • Chcete-li zkontrolovat, zda Google může úryvek vytvořit správně, můžete vyhledat něco jako, VAŠE KEYWORD stránky: YOURSITE.com. Pokud budete mít štěstí, uvidíte úryvek v celé své kráse.

4. Čas pro ještě větší průhlednost a jiný typ obsahu

I když jsme již ve čtvrtém vydání, úplně jsem zapomněl zmínit Vlastní zpráva o transparentnosti společnosti Revive.Social!

Ten je zaměřen výhradně na sociální média a experimenty, které jsme dělali, abychom rozšířili naše sledování napříč všemi našimi produkty a weby.

Je napsán Chrisem, který sdílí vše, co dělá, aby nás umístil na mapu sociálních médií, spolu se všemi kampaněmi, výsledky a čísly. Nedržely se žádné údery!

Zde jsou všechny epizody, které vám pomohou aktualizovat:

Myslím, že to je vše, tentokrát už žádné osobní věci ani žádné další aktualizace produktu.

Píšu tento nadpis do WordCamp Miami, takže pokud jste poblíž a chcete si povídat o některém z těchto témat, dejte mi vědět na twitteru.

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Jako vždy, díky za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector