Zpráva o transparentnosti č. 34 – Je černý pátek dobrý pro obchodníky?

Vítejte v 34. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za listopad 2017). Toto je série, kde sdílím a diskutuji o zajímavějších událostech, projektech a poznatcích ze dne na den. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Za prvé, černý pátek … je to něco, na čem byste se měli podílet? Jak z pohledu zákazníka, tak iz pohledu obchodníka?

První z nich se týká vašich osobních preferencí a způsobu, jakým nakupujete rok, ale druhý je o něco složitější. Na jedné straně, pokud máte produkt a jste ochotni poskytnout slevu, můžete pravděpodobně dosáhnout dobrého prodeje.

Ale je matematika na této kontrole v praxi? Doufám, že vám dnes poskytnu nějaké podrobnosti.

Připomínáme, že jsme se letošního Černého pátku zúčastnili dvěma různými způsoby: (1) měli jsme černý pátek prodej na ThemeIsle, a (2) sestavili jsme opravdu podrobný seznam nejlepších obchodů na Černý pátek pro WordPress a "webové věci" přímo zde na blogu.

Konečně mám několik údajů o tom, jak to všechno šlo:

Výsledky našeho černého pátečního prodeje na ThemeIsle

V letošním roce jsme poprvé povolili úplnou automatickou slevu na celém webu – vztahující se na všechny nákupy, není vyžadován žádný kuponový kód. Tuto nabídku jsme také hodně propagovali.

Dlouhá povídka, tržby byly zhruba dvojnásobné, než jsou obvykle.

Nechceme však být příliš optimističtí. S ohledem na peníze, které jsme utratili za reklamy, plus náklady na podporu, se nezdá, že by tato celá šílenství stála za námahu.

Chci říct, že příští rok budeme pravděpodobně pořádat povýšení, ale v tom okamžiku to uděláme více z očekávání lidí (protože někteří naši budoucí zákazníci možná čekají na Černý pátek) týden na jejich nákup), nikoli z jakéhokoli finančního důvodu. Určitě nebudeme věnovat tolik úsilí propagaci těchto obchodů na Černý pátek.

Celkově vzato, neříkám, že Černý pátek je něco, čemu je třeba se vyhnout, ale vše záleží na vašem produktu. Mám například přítele, který provozuje podobné podnikání, a jejich prodej v Černý pátek se zaokrouhlil na 10x obvyklou částku.

I když jsem zvědavý, že se o tomhle slyším. V případě, že jste letos měli svou vlastní páteční akci, jak to šlo?

Černý pátek zaokrouhlení na CodeinWP – naše poznatky

Shromažďování údajů o tomto je docela těžké. Ale než se dostaneme ke specifikům, dovolte mi jen přiznat jednu věc:

Ještě předtím, než jsme pokračovali v práci na letošním kole, rozhodli jsme se, že příští rok pravděpodobně nebudeme dělat žádnou takovou funkci. Nebo alespoň ne ve své současné podobě.

Podle vzhledu věcí letos na rozjetý vůz skočilo příliš mnoho dalších blogů a udělaly totéž. Díky tomu je náš příspěvek pouze další kompilací obchodů a to není něco, na co se zaměřujeme. Rád věřím, že vždy honíme jedinečnou perspektivu a děláme něco jiného.

Na další poznámku, kompilace tohoto příspěvku a jeho udržování aktualizované na denní bázi (během Černého pátku a Cyber ​​pondělí týdne) bylo hodně – hodně! – práce. Prostřednictvím našich jsme dostávali stovky e-mailů, komentářů a téměř 200 záznamů "odešlete svou nabídku" formulář. Jinými slovy, všichni a jejich pes chtěli propagovat svou nabídku Černý pátek a všichni, kteří je uváděli, vyžadovali hodně úsilí.

Tady si však nestěžuji. Jsme rádi, že jsme byli schopni pomoci řadě menších společností a prodejců – všechny jsme uvedli s platnou a dobře vypadající nabídkou. Ačkoli, na konci dne, je to prostě příliš práce, všechny věci se berou v úvahu.

Příští rok určitě uděláme něco jiného. Přemýšlím o něčem podobném, "produkty, které jsme koupili / kupují a proč." Vypadá to opravdověji a pravděpodobně také cenněji, protože se snažíme osvětlit několik obchodů, o nichž si myslíme, že jsou jednou ročně příležitostí. Například v letošním roce jsem dostal Kurz jazyka ES6 pro tým a já bych to rád doporučil i ostatním lidem.

V případě, že vás zajímá, zde jsou čísla provozu pro letošní příspěvek v pátek zaokrouhlování:

Statistiky černého pátku

OrbitFox… "obíhat co?"

Možná jsem to zmínil jednou nebo dvakrát v předchozích zprávách. V podstatě, OrbitFox je náš "Jetpack alternativa" zapojit. Myslela jsem si, že to nazvám tak, aby bylo snazší shrnout, co plugin dělá, spíše než se snažit přijít s jakýmkoli výtahem. Ale dnes se konečně můžu ještě trochu podělit.

Nedávno jsme ve vývojovém procesu nasbírali nějakou páru a našli jsme potenciální zajímavý směr, kterým můžeme s pluginem jít. Jak už bylo řečeno, jsem stále docela zmatená, jak bychom ji měli prodávat.

Pod kapotou je skvělý OrbitFox – oficiální název pluginu "Doplněk pro vylepšení WordPress" s některými užitečnými moduly, které jsou jinak příliš malé na jejich vlastní jednotlivé pluginy. Patří sem například ikony sociálních sdílení, ikony nabídek, bezplatný vyhledávač fotografií a naše vlajková loď – modul Adresář šablon.

Co je modul Adresář šablon?

Stručně řečeno, modul umožňuje snadno importovat a upravovat rostoucí sbírku vstupních stránek a dalších šablon stránek, které můžete použít spolu s motivem.

Abychom toho dosáhli, spoléháme se na Elementora v pozadí, ale uživatelské prostředí je opravdu jednoduché a zjednodušené. Abychom vylepšili, co tento modul dokáže, integrujeme jej s jiným modulem s některými dalšími doplňky Elementoru.

Proč jsem tak nadšený?

Představte si kolekci 100 (-ish) bezplatných šablon, které mohou pracovat s téměř jakýmkoli tématem a se všemi hlavními tvůrci stránek (může to být Elementor, Beaver Builder nebo Gutenberg)..

Například byste mohli mít svůj web spuštěný na dvacet sedmnácti (spolu s OrbitFox) a stále mít možnost využít všechny tyto skvělé šablony. Skutečný tematicko-agnostický přístup. To by mělo být snazší rozšířit, upravit nebo znovu použít.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem; pravděpodobně máte téma, které se vám líbí z různých důvodů (ať už jde o typografii, minimalistický design, SEO atd.), a pravděpodobně také máte oblíbeného tvůrce stránek. Takže nyní, místo toho, abyste se museli spoléhat pouze na to, co vám tito dva umožňují, můžete nainstalovat OrbitFox, vybrat šablonu a být si jisti, že se bude integrovat v pořádku – jak s tématem, tak s pluginem pro tvůrce, bez ohledu na to, co mohou být.

Co bude dál?

Výzvou pro mě je nyní zvolit správný směr, kterým se vydat s OrbitFox. Zaměřte se na šablony – ujistěte se, že jsou tak dobré, jak mohou být? Nebo se zaměřte na Gutenberg – učinit vše kompatibilním? Nebo se možná zaměřte na poskytování co největšího počtu modulů?

Stále si nejsme jisti. Důležité však je, že se nám podařilo přijmout téměř zbytečný plugin, který jsme byli nuceni stavět v důsledku pozastavení motivu Zerif Lite, a proměnit jej v něco, co může být skutečně užitečné.

Abychom to mohli nastartovat, prošli jsme další akvizicí. Získali jsme 10+ Elementor šablon, včetně návrhů od John AnalogWP. John je jedním z nejtalentovanějších návrhářů, s nimiž jsem se setkal, a uvidíme, jak můžeme v budoucnu pokračovat ve společné práci..

Takže jdi OrbitFox a podívejte se na to! Prozatím to funguje dokonale Hestia a Zerif Lite.


Orbit Fox od ThemeIsle Orbit Fox od ThemeIsle

Autor: Téma

Aktuální verze: 2.9.8

Poslední aktualizace: 28. dubna 2020

themeisle-companion.zip


Hodnocení 96%


400 000 + instalace


WP 4,7 + vyžaduje

Ale co Gutenberg?!

Gutenberg je opět vše, o čem lidé mluví po WCUS. To je přesně to, co se děje zhruba před půl rokem během sezóny WCEU.

Tehdy jsem o tom sdílel svůj názor a od té doby se nic nezměnilo. Pokud jste vývojář, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je:

  1. Experimentujte s Squarespace. Zúčastněte se některých skupin čtverců a pochopte, jak lidé používají bloky.
  2. Použijte Beaver Builder / Elementor a pochopte, jak tam lidé také používají bloky obsahu.

Gutenberg není v žádném případě nový koncept, pokud se podíváte trochu široce na směr, kterým se webový trh ubírá. Je to jen pokus standardizovat mnoho prvků nalezených jinde a přizpůsobit je širokému ekosystému WordPress – nejen se snaží rezonovat s kutilskými lidmi a vývojáři webových stránek, ale také s širokou veřejností.

Celkově se témata WordPress jako celek za posledních pět let snižovala na popularitě (podívejte se na termín "Témata WordPress" v Google Trends) a Gutenberg to jednoduše urychlí.

tematické trendy

Je těžké podat žalobu proti lidem, kteří upřednostňují lehké téma + sbírku opakovaně použitelných komponent nebo šablon před komplikovaným multifunkčním tématem se spoustou obrazovek možností.

Totéž se může stát s pluginy. Pro vývojáře by mělo být docela snadné sestavit, řekněme, blokový formulář pro Gutenberg místo samostatného zásuvného modulu pro formuláře.

Ale nechápejte mě špatně, nejsme žádným způsobem odsouzeni. Tyto věci se budou postupně měnit a všichni zúčastnění se přizpůsobí. Potenciálně skvělá věc může být, že trh WordPress se může celkově zvětšovat a přilákat ještě více příležitostných uživatelů. To může znamenat rostoucí trh pro přímou práci s klienty.

Pokud se budete držet mé linie myšlení, můžete pochopit, proč se přikláním k platformově agnostickému řešení nebo SaaS. Například hostingové společnosti nebo řešení záloh nebo dokonce Jetpack budou mít z těchto změn přímý prospěch. Totéž platí pro agentury (což je také důvod, proč hledáme někoho, kdo má zájem o restartování pobočky naší agentury na CodeinWP.com) a obsahové weby (což je důvod, proč jsme již chvíli investovali do naší nabídky obsahu).

Interní procesy

Nakonec jsem chtěl sledovat naše pracovní procesy a další interní záležitosti, které se dějí uvnitř společnosti (to jsem zmínil i v předchozí zprávě).

Přemýšlení všeho spotřebovalo tento měsíc hodně času. S týmovými schůzkami jsem dosáhl pokroku, naučil jsem se spoustu věcí a začal pracovat na některých vylepšeních. A to:

��

Pevně ​​jsme se zavázali k myšlence neustálého učení. Jak jsem zmínil, dostal jsem Kurz jazyka ES6 pro tým a také Dům na stromě obchodní předplatné.

��‍��

Právě jsme dokončili zimu "hackathon," což byla docela zábavná (alespoň to, co tým řekl)! Považuji to za skvělý způsob sdílení znalostí mezi týmy a zlepšení komunikace. Udržujeme zjednodušenou strukturu start-víkend. Celkově to považuji za něco, co by měla dělat každá technologická společnost.

��

Možná jsem to zmínil již dříve, ale nastavení naší společnosti je docela nemožné, protože chybí lepší slovo. V podstatě máme kancelář v Bukurešti, kde velká část týmu pracuje odtamtud. Ale kromě toho máme také druhou polovinu týmu, která pracuje vzdáleně – někteří Rumuni, ale také lidé z celého světa.

Problém je v tom, že se zdá, že všechno je více zaměřeno na kancelář, protože tam máte tolik členů týmu. To by mohlo být pro zbytek týmu, který pracuje vzdáleně, obtížné – vždycky alespoň částečně získají dojem, že nejsou tam, kde se akce koná, pokud to má smysl.

Například, pokud máte společnost, která je plně distribuována, není to problém. Všichni jsou všude a není zde žádné ústředí, žádné velitelství, takže na ničem nechybí žádný pocit.

Neustále experimentujeme a hledáme řešení, ale není to snadný úkol. Celkově si myslím, že rozmanitá / distribuovaná společnost má vyšší stupeň flexibility, což usnadňuje přizpůsobení se změnám na trhu. O tom jsem psal v předchozí zprávě.

��

A konečně, protože jsem na to stále ohromen, tady je dárek k narozeninám, který jsem dostal od týmu:

dort

… Doručeno přímo ke dveřím. Jsem vděčný za podporu, kterou mi tým poskytoval během mnoha experimentů, které jsem vkládal do našich pracovních postupů … a za dort! ��

Mimochodem, v příští zprávě bychom měli mít několik fotek z naší každoroční iniciativy Tajný Santa. Zůstaňte naladěni!

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Jako vždy, díky za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map