Zpráva o transparentnosti č. 28 – O vedení, výzvách WordPress.org a nových partnerstvích

Zpráva o transparentnosti č. 28 – O vedení, výzvách WordPress.org a nových partnerstvích

Zpráva o transparentnosti č. 28 – O vedení, výzvách WordPress.org a nových partnerstvích
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v 28. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za květen 2017). Jedná se o sérii, ve které se snažím diskutovat o všech současných událostech, které byly minulý měsíc v centru naší pozornosti, plus o všem ostatním, co je zajímavé z obchodního hlediska. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Něco, co jsem sdílel v jedné z předchozích zpráv, bylo to, jak jsme v plánu pozvat autory třetích stran, aby nabídli některá jejich témata prostřednictvím našeho adresáře na ThemeIsle.com. Děje se to!

Ale zpráva za tento měsíc není jen o tom. Ve skutečnosti se toho hodně dělo a já doufám, že se k této zprávě dostanu dále. Neváhejte ale skočit kolem:

Témata třetích stran v adresáři ThemeIsle | Existuje prostor pro alternativu Jetpack? | Komunita a tým pro kontrolu témat (TRT) Poslouchejte méně, méně se starejte, ale dělejte víc

Témata třetích stran v adresáři ThemeIsle

Zde je aktuální stav událostí s naším tématickým partnerským programem (myslím, že byste to tak mohli nazvat):

Právě jsme měli měkké spuštění celé iniciativy 20. června tohoto roku, což bylo, pokud se podíváte do kalendáře, jen dva dny před zveřejněním této zprávy.

V této úvodní fázi, Začínáme se 4 úžasnými tématy ze 2 renomovaných tematických obchodů: ProteusThemes a Anariel Design.

Plíživý pohled na témata:

Téma 2MedicPress téma

MedicPress od ProteusThemes

Téma 3Didi téma

Didi od Anariel Design

Téma 4Maisha téma

Maisha od Anariel Design

Zde jsou naše současné plány programu partnerství obecně – náš plán:

 1. Začněte se 4 tématy. Zkontrolujte ✅. Přidejte témata do našeho adresáře, pošlete jim e-mail, abyste jim mohli sdělit, že na cestě jsou skvělé nové věci (bez nutnosti další platby), a poté zjistit, co si lidé o tématech myslí.
 2. Ujistěte se, že všechno jde dobře a že nová témata můžeme také podporovat bez větších překážek (poznámka k webu; ano), nabízíme podporu pro tato témata třetích stran také).
 3. Asi po měsíci rozbalte další 4 motivy ze stejných prodejen motivů.
 4. Počkejte další 3 měsíce a poté vyhodnoťte, jak se věci vyvíjejí.
 5. Začněte stanovovat plán pro opětovné vybudování webové stránky kolem tohoto konceptu úplně.
 6. Získejte 2 další partnery na palubě a 6-8 dalších témat.

Ačkoli tento plán může znít jako velmi specifický, jako obvykle u těchto věcí, určitě se vyladíme a upravíme tak, jak jdeme vpřed. Prozatím jsem opravdu spokojený s našimi prvními partnery a kvalitou témat, která nám přinesli. Vím, že naši uživatelé je budou milovat, zejména na specializovaných trzích, pro která jsou tato témata určena.

Nakonec je naším cílem vytvořit ručně vybranou sbírku s max. 50 motivy, všechny pocházejí od hlavních autorů témat (kvalita, ne nutně "horní" pokud jde o současnou popularitu, neváhejte nás kontaktovat). Současně se náš interní tým pravděpodobně zaměří na jedno nebo dvě stěžejní témata – obecnější / víceúčelová v přírodě – zatímco na okrajovou stranu rovnice se budou starat naši partneři – další autoři témat.

"Ale počkejte, je toho víc!" (jak se říká v marketingu)

Takže trochu změnit náš směr s tématy je jen jeden kousek skládačky. Druhý, obrovský kus, je něco úplně jiného:

Existuje prostor pro alternativu Jetpacku?

Dlouhá povídka, uvažujeme o spuštění jakési otevřenější alternativy Jetpack.

Příběh s tím začíná v těžkých dobách, kdy byl Zerif Lite zakázán repo. Jedním z požadavků tehdy bylo přesunout některé funkce motivu do samostatného doprovodného pluginu, a tak mít téma jen téma, zatímco vše ostatní – veškerá přidaná funkčnost – by bylo řešeno pomocí pluginu.

Vytvořili jsme takový plugin a nazvali ho ThemeIsle Companion. Jeho účelem bylo přidat všechny chybějící kousky zpět do Zerif Lite (a později do Hestia také).

Při jeho vývoji jsme si uvědomili, že lidé, kteří používají jiná témata, nejen naše, mohou mít z takového pluginu užitek. Například plugin přidá některé widgety obsahu původně používané na domovské stránce Zerif. Widgety pro věci jako: reference, členové týmu, vaše "soustředit se" nebo prohlášení o poslání, seznam klientů. Pokud jsou tyto prvky dostatečně univerzální, mohou být docela užitečné i v jiných tématech.

Zde začíná hrát náš nový plugin. Je to přepracovaná verze ThemeIsle Companion, více funkcí, více modulů, lepší architektura. Celkově byste to mohli nazvat otevřenější alternativou Jetpack. Teď, když řeknu "vstupuje do hry náš nový plugin," ještě to není připravené. Na cestě.

Než zcela zrušíte myšlenku alternativy Jetpack, dovolte mi ukázat vám, co přesně chceme s tímto pluginem dělat:

Za prvé, cílem je vylepšit vaši vlastní hostovanou instalaci WordPress pomocí balíčku malých nástrojů a upgradů, které lze snadno aktivovat jeden po druhém. A "jeden za druhým" je zde klíčové slovo – takže plugin nenabije váš systém, ale poskytuje pouze to, co skutečně potřebujete.

Zde je část toho, co přichází v zásuvném modulu:

 • základní tlačítka pro sdílení sociálních médií,
 • Elementové moduly a šablony,
 • Beaver Builder moduly a šablony,
 • Gutenbergovy moduly a šablony,
 • vlastní prvky nabídky (umožňující přidání věcí, jako jsou ikony košíku, vyhledávání atd.),
 • integrace s obrázky kompatibilními s GPL od MyStock.Photos,
 • optimalizace obrazu,
 • Integrace SMTP,
 • bezpečnostní,
 • ukládání do mezipaměti,
 • moduly předplatného.

Může to vypadat jako hodně, ale každý modul bude více či méně samostatnou záležitostí. To znamená, že plugin nezpomalí web kvůli importu všeho najednou, ale místo toho vám dá možnost aktivovat vše, co konkrétně potřebujete.

Naším cílem není také to, aby byl určitý modul nejkompletnější svého druhu na trhu. Vezměme si příklad ukládání do mezipaměti, když navrhujeme moduly, které mají být povoleny, zjistíme jakákoli další řešení ukládání do mezipaměti, která již běží na instalaci uživatele, zejména pokud existují nějaké plnohodnotné alternativy. A pokud ano, neaktivujeme vlastní odpovídající modul pro ukládání do mezipaměti. Takže například kdokoli, kdo má povolenou technologii WP Rocket, pravděpodobně neuvidí náš modul pro ukládání do mezipaměti uvedený v seznamu.

Konečným cílem je poskytnout jednoduché řešení pro vylepšení stránek, které bude hostovat samo, a které se bude zabývat více oblastmi. Tímto způsobem uživatel nemusí procházet 10 dalšími zásuvnými moduly a řešit někdy velmi složité konfigurační stránky pro jinak základní funkce.

Například zde je dobrým příkladem zabezpečení. Náš modul může přidávat pouze věci, jako je omezení pokusů o přihlášení a ochrana captcha. Není to moc, ano, ale na druhé straně, ne každý potřebuje řešení, jako je Wordfence, ani se nechce zabývat všemi konfiguracemi.

Zároveň, abychom zabránili nadýmání pluginu, budeme dělat věci co nejvíce modulární a, jak jsem řekl, načíst je pouze v případě potřeby. Pokud například na svém webu Elementor nepoužíváte, nebude vše, co souvisí s Elementorem, ani k dispozici, ani se nezobrazí na hlavním panelu.

Zase to není něco, co se pravděpodobně stane zítra. Pracujeme na tom. Výchozím bodem je zdokonalení struktury tak, aby bezchybně pracovala s našimi vlastními tématy a poté se pomalu rozšiřovala.

Komunita a tým pro kontrolu témat (TRT)

Možná jste si všimli, že zpráva je tento měsíc trochu pozdě. Dva důvody. Nejprve byl celý tým pryč pro WordCamp Europe a kromě toho jsem se také zúčastnil summitu WordPress Community Summit, který se stal pár dní před WCEU.

Celkově jsem opravdu šťastný, že jsem měl tuto příležitost, musím říct, a oceňuji čas, který jsem strávil s Ulrichem, Carolynou a Sakinem z TRT, stejně jako s Mikou, a také Ottem, který pracuje na repozitáři WordPress.org. + jako součást týmu pluginů.

Dlouhá povídka, jen abych shrnul mé celkové závěry, mám pocit, že mezi autory témat, TRT a dalšími týmy, které pracují na dalších aspektech celkového zážitku z WordPress.org, existuje obrovská komunikační mezera.

Některá pozorování:

Pokud to dokážu říct, TRT ve skutečnosti nemůže udělat moc, co vidíme, když jdeme na stránku témat na WordPress.org. Zatímco TRT je zodpovědný za to, co to dělá, dává zpětnou vazbu, naslouchá uživatelům atd., Týmem, který má na starosti to, co se zobrazí na stránkách WordPress.org, je tým Meta.

Upřímně, tohle pro mě nedává moc smysl. Zavádí do obrazu celou další úroveň složitosti. Myslím, že existují dva týmy a více lidí, kteří společně ovlivňují způsob práce adresáře témat WordPress.org. V takovém scénáři je těžké povzbudit jakýkoli typ vedení, což by ve skutečnosti mohl být největší problém.

Kdyby existovala pouze jedna osoba odpovědná za "kompletní téma zkušenosti" pak bylo možné se vyhnout mnoha obtížným dobám nebo nepopulárnímu vývoji. Nedostatek každého, kdo se dokáže rozhodnout, "dobře, tohle děláme" může mít obrovský dopad, a to zejména v prostředí, ve kterém se snažíme přispívat stovkami lidí, všichni honí své individuální cíle.

Většina týmů, spolu s TRT, postrádají vůdčí postavení obecně – osoba skutečně pověřená. Zároveň by však zvolení takové osoby mohlo být náročné. Za prvé, z mého pohledu nemůže být tato osoba dobrovolníkem. Vedení týmu nebo společnosti není snadné a vyžaduje hodně času. Z tohoto důvodu by pravděpodobně musela být placená pozice.

Nyní se však dostáváme do fuzzy části. Někteří lidé, kteří mají na starosti různé oblasti WordPress.org, jsou zaměstnanci společnosti Automattic, někteří pracují pro různé společnosti, které je sponzorují, a pak někteří skutečně dobrovolně dobrovolně tráví svůj volný čas..

Osobně bych považoval za užitečné vědět, zda je osoba přispěvatelem na plný úvazek nebo dobrovolníkem, jen abych mohl sladit svá očekávání. Myslím, že neočekávám, že dobrovolníci dokonce odpoví na lístky nebo odpoví na zprávy. Konec konců, je to jejich volný čas.

Sponzoring přispěvatele je také zajímavý koncept a také něco, co by bylo v pohodě vidět někde v osobním profilu. Určitě má smysl, aby obchodní společnosti, které se chtějí vrátit komunitě, sponzorovaly přispěvatele – buď pověřit jednoho ze svých zaměstnanců, aby spolupracovali s WordPress, nebo uzavřít nový pronájem. I když vím, že v komunitě jsou takoví přispěvatelé, právě teď se to všechno v podstatě děje za závěsy a nikdy nevíte, kdo je kdo.

To je vše, co se týče vedení, ale vraťme se na chvíli do adresáře témat WordPress.org.

Jak jsem již zmínil, tým Meta je místo, kam se musíte nasměrovat, pokud chcete něco změnit o tom, jak se věci objevují v adresáři. Ale … je dost těžké se do toho dostat, nebo jsem prostě nemohl najít cestu do…

Zpočátku jsem si myslel, že kanál Slack #meta je tím, co se děje pro tým Meta. Nevypadá to tak. Zjevně je to místo pro všechny nesouvisející (aka. "meta"), které se nehodí nikde jinde.

Tady je můj první kontakt asi před dvěma lety:

#meta kanál na Slack

Jak vidíte, žádná odpověď. Zjevně není to správné místo. A příručka je nepomáhá ani. Jediné užitečné informace, které jsem mohl najít, jsou stránka týmu, a seznam aktuálních projektů (zajímavé čtení).

Nakonec jsem během WCEU o tom měl příležitost mluvit s Ottem. Ukázal mi směrem, který dokáže pracovat + povzbudil mě, abych začal pracovat na otázkách, které považuji za nejdůležitější. Předpokládám však, že ne každý může chodit na akce a mluvit s členy různých týmů WordPress osobně, takže mít stránku / zdroj o tom, jak přispět a skutečně povzbudit lidi, aby tak učinili, by mělo hodně pomoci.

Celkově si myslím, že TRT odvádí opravdu dobrou práci s ohledem na prostředí, ve kterém se nacházejí. Přivedou lidi a poté jim pomohou pochopit, jak všechno funguje s tématy v ekosystému WordPress..

Poslouchejte méně, méně se starejte, ale dělejte víc

Může to znít divně, ale poslouchejte mě, prosím.

Se vzestupem Slacku a přímých komunikačních nástrojů ve světě web dev obecně, může každý vyjádřit cokoli, co je trápí právě v tuto chvíli.

 • Vaše téma bylo pozastaveno? Jděte na Slacka a stěžujte si.
 • Někdo zkopíroval váš jinak GPL (!) Plugin? Jděte do toho a studte je.
 • Vaše téma zůstává ve frontě příliš dlouho? Jděte do Slacku a ujistěte se, že to všichni vědí.
 • Téma odmítnuto? Stejná věc.
 • Mohl bych pokračovat. ��

Na co se dívám je, že tam je hodně hluku. Možná je tento šum platný v určitých scénářích, ale pravděpodobně ne ve 100% z nich. Neříkám, že autoři by neměli vyjadřovat svůj hlas, a to zejména pokud mají pocit, že jsou využívány. Současně je však hlavním cílem spolupráce v ekosystému WordPress pro nás všechny (1) aby se zajistilo, že budou přijímána pouze ta nejlepší témata, a teprve poté (2) že každý člen dané komunity je s tímto výsledkem 100% spokojen.

Snažím se říci, že když na něčem pracujete, možná byste neměli brát v úvahu každý názor, jen proto, že je to nahlas. Prostě "dělat." Na konci dne nebudeme mít nic, pokud všichni, co dělá, dělají "Naslouchání" a "péče" o tom, co jim ostatní řekli. Jedinou věcí je vždy "dělat." Žádné množství poslouchání nezlepší váš život (nebo společnost nebo produkty), pokud to vlastně nemáte "dělat" něco o tom.

Jako autoři motivů vidíme recenzenty příliš často jako někoho, kdo nás aktivně brání v tom, abychom naše téma uvedli online. Nás vs. Že jo? Ve skutečnosti to tak vůbec není. Recenzenti témat dělají stejně důležitou práci jako autoři motivů.

Ale to jde i opačně. Jen když jsem mluvil ze své osobní zkušenosti, když se Zerif Lite pozastavil, cítil jsem, že autoři témat byli celkově často vnímáni jako celkově ne dobří lidé – lidé, kteří chtějí hrát systém pouze kvůli zisku.

Toto je hlavní příklad nedostatečné komunikace a transparentnosti. Na konci dne mají obě strany rovnice důležité úkoly a nikdo nemá žádné špatné úmysly. Zde je třeba najít prostřední půdu. Aby se to však stalo, domnívám se, že potřebujeme komerční podniky pozvané do komunity a více zastoupené. Například na komunitním summitu jsem kromě Yoastu nesetkal žádného jiného velkého autora pluginu.

Celá tato věc se vrací k myšlenkám kodexu chování a inkluzivity, o které chce komunita WordPress vědět. Zdá se, že právě teď nefunguje všude.

Myslím, že svět WordPress je obrovský a každý člen komunity je jiný. Tyto rozdíly však nespadají pouze do barvy pleti, sexuální orientace, kulturních rozdílů atd. To jde hlouběji. Více či méně, každý z nás dělá všechno jinak. A tyto rozdíly musí být bezpodmínečně respektovány.

Například Matt Mullenweg má svůj jedinečný způsob, jak odpovědět na těžké otázky, obvykle tím, že se obrací kolem tématu a přitom věci spojuje zpět s jádrem. Někteří to nemají rádi. Jsem jeden z nich. Rád říkám věci, jako jsou, a to jednoduchým způsobem, i když se to některým lidem nelíbí.

Ale na konci dne to neznamená, že mám pravdu a že jsou špatně. Ne, jsme prostě jiní. To je věc rozmanitosti. Všichni však sledujeme stejný cíl – zlepšit ekosystém WordPress a skutečně – opravdu – opravdu! – inkluzivnější. Přijďme to.

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Jako vždy, díky za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector