Zpráva o transparentnosti č. 24 – Jak zvýšit vaše hodnocení Google přes noc

Zpráva o transparentnosti č. 24 – Jak zvýšit vaše hodnocení Google přes noc

Zpráva o transparentnosti č. 24 – Jak zvýšit vaše hodnocení Google přes noc
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v 24. vydání naší měsíční zprávy o transparentnosti (za leden 2017). Toto je série, kde diskutuji o všem, co se děje v CodeinWP a ThemeIsle z obchodního hlediska. Plány, strategie, příjmy a další. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Mám pocit, že by to mohlo být zdlouhavé, takže začnu rychlým shrnutím / TOC:

 • Jak zvýšit hodnocení Google přes noc (#noclickbait)
 • Aktualizujte náš stav pomocí tématických tržišť
 • Aktualizace na Zerif Lite (#itsback)
 • Hodnoty a poslání
 • Přehled příjmů
 • Zaostřeno a # WCEU

1. Jak zvýšit vaše hodnocení Google přes noc

Před chvílí jsem začal vidět zajímavý vzor:

V zásadě, pokaždé, když jsem upravil / spustil / hrál s našimi reklamami na Facebooku, stále jsem měl dojem, že se zvyšovalo i naše ekologické hodnocení Google. Trochu jako vedlejší produkt.

Bylo to jen pocity – neměl jsem žádná data, která by to podporovala, a ve skutečnosti jsem na to moc nepřemýšlel, než jen přemýšlet, jestli to může být pravda, nebo je to jen falešný dojem.

Minulý měsíc jsem se nakonec rozhodl udělat trochu více výzkumu, abych to zjistil jednou provždy.

Spustil jsem Google Search Console + panel Reklamy Facebook a pokusil jsem se najít možné korelace. A … byl jsem ohromen tím, co jsem viděl. (Nebo to řekněte klikatějším způsobem, "moje mysl byla foukaná !!! 11")

Zde je příklad reklamní kampaně pro jednu z našich bezplatných sbírek témat na CodeinWP:

kampaň 1

Zde je, jak hodnotíme termín:

pozice 1

Tady je to samé pro jednu z nich JustFreeThemes ‘ reklamní kampaně:

2. místo

Podívejme se ještě jednou, tentokrát na další zvýšení pořadí pro CodeinWP:

3. místo

Interpretujte to, jak chcete, ale faktem je, že kampaně byly zahájeny 18. a 24. ledna, těsně před zvýšením hodnocení.

Zajímavé je, že se nám podařilo udržet tyto hodnocení po dobu asi jednoho týdne po skončení kampaní.

Při průzkumu online se zdá, že nejsem jediný, kdo viděl tento vzorec (exponát A). Stručně řečeno, je velmi možné, že Google reaguje téměř okamžitě na velký nárůst návštěvnosti vašich stránek.

Zdůvodnění Google může být ve skutečnosti celkem jednoduché: větší provoz = zjevně vyšší kvalita stránky = by měl být odměněn lepší pozicí vyhledávače..

Obzvláště zajímavé je, že díky tomu, že Google takto reaguje, můžete potenciálně získat větší návratnost ve formě nového organického provozu než ve formě provozu reklamy (věc, za kterou jste zaplatili)..

Ještě jedna skvělá věc je, že se zdá, že se hodnocení zvyšuje celosvětově, a to i přesto, že vaše reklamy na Facebooku mohly být cíleny pouze na země s nízkou CPC..

Po několika kopáních do čísel jsem dospěl k závěru, že zvýšené hodnocení nám dalo kolem 1000 nových návštěvníků denně. Díky tomu, že je měli 10 dní, bylo zhruba 10 000 dalších návštěv.

Když se podívám na sazby AdWords za podobné podmínky (CPC 0,08 USD), mohu dojít k závěru, že by nás těch 10 000 návštěvníků stálo zhruba 800 USD (opět celosvětové publikum). Jinými slovy, investování 800 $ do reklam na Facebooku nám přineslo další provoz v hodnotě 800 USD.

Vím, že objem dat zde není obrovský, a je těžké říci, že věci se vždycky stanou, jak je zde popisuji, ale určitě je dobrým výchozím bodem pro další výzkum..

Jde-li dále, má větší smysl experimentovat s tímto hodnotnějším klíčovým slovem, kde již máte vysoké hodnocení – protože výhody mohou být větší. Posílení pořadí se samozřejmě může lišit také podle konkurence klíčových slov.

Přesto se zdá, že to pro většinu webů může být opravdu velký a skvělý způsob, jak dočasně posílit své hodnocení (skvělé pro sezónní propagaci nebo co).

A abych to vyjasnil, nejde ani tak o vliv reklam Facebooku na hodnocení Google, ale o vliv špiček provozu obecně na hodnocení Google. Špička může pravděpodobně pocházet z jakéhokoli zdroje (pokud je to pravý, ne botový provoz, předpokládám).

Dobře, ale proč to sdílím? Pokud jste sledovali tyto zprávy o transparentnosti, možná víte, že pořadí a čísla samy o sobě pro mě moc neznamenají. Totéž platí pro hraní hry na kočku a myš s Google a pokusit se zjistit, jak jejich algoritmy fungují. Sdílím, protože mě baví učit se věci a experimentovat s skvělými koncepty, takže jsem chtěl vidět, kam si to můžete vzít a jaké další kousky této hádanky můžete objevit.

Pokud chcete experimentovat sami a pokusit se zopakovat můj přístup, udělal jsem několik přesměrovacích kampaní (lidé, kteří již navštívili tento web – vysoce kvalifikovaný provoz) s objemem více než 1000 kliknutí denně za přibližně 0,08 $ -0,10 CPC.

A pokud budete mít nějaké zkušenosti s takovým hodnocením, neváhejte se vyjádřit v komentářích.

2. Aktualizace našeho stavu pomocí tématických tržišť

S potěšením oznamuji, že se nám podařilo získat obě naše nejnovější témata na ThemeForest a MOJO Marketplace. A zatímco věci začínají pomalu, nejsou nevýznamné, takže zde jsou některé poznatky:

 • Dosáhli jsme téměř 100 prodejů na ThemeForest dohromady. To vedlo k téměř 900 $ vydělané minulý měsíc.
 • V prvním měsíci jsme prodali 15 kopií našich témat na MOJO, přestože tyto seznamy vůbec neinzerujeme (v porovnání s našimi výpisy ThemeForestu zasíláme trochu provozu).
 • Z našich záznamů na MOJO a ThemeForest vidíme mnohem méně žádostí o podporu ve srovnání s jinými kanály. Zdá se, že uživatelé jsou obecně zkušenější a že jsou více nakloněni experimentovat s tématy, než se na něco zeptají. Tradičně také velká část našich žádostí přichází z bezplatných témat, takže jelikož na trzích nikdo z nich není, znamená to celkově méně podpory.

Témata začínají být stále více komoditou a jsme v bodě, kdy spousta opravdu dobrých vývojářů témat začíná otevírat 50% affiliate programy a jsou ochotni prodávat svá témata všude. Vše je jen proto, abyste získali o něco větší podíl na trhu a nějaké další příjmy a oční bulvy. Bude zajímavé zjistit, kam to všechno směřuje.

Mimochodem, nedávno jsem o tom mluvil s Jamesem z Envato a také jsme se dostali do kontaktu s organizací letošního setkání Envato v Bukurešti. Dlouhá povídka, to se děje! Pokud se chystáte na rychlý výlet do Bukurešti 19. května zde jsou všechny podrobnosti. Rád bych zde hovořil o nových obchodních modelech pro vývojáře témat.

3. Aktualizace na Zerif Lite

Nakonec byl Zerif Lite na WordPress.org (téměř) pozastaven. V době psaní tohoto dokumentu čekám jen na to, až se rozsvítí zelené světlo a začne se žít.

Bylo to dlouhé čekání, než se vrátí zpět, a my jsme tam určitě ztratili trochu trakce. Nakonec se nám však podařilo najít prostřední půdu a opravdu se nemůžu dočkat, až se téma znovu objeví.

Po celou tu dobu mě něco, co mě chytilo mimo dohled, považovaly za některé z komentářů lidí, kteří přemýšleli, zda je vůbec bezpečné použít téma, které bylo z repo operace odstraněno. Myslím tím, že v mysli uživatele, a pochopitelně tak, muselo být něco špatného s tématem, protože bylo odstraněno, správně?

Díky tomu jsem viděl věci jinak. Uvedení v oficiálním úložišti vám nepřináší pouze stahování a / nebo prodej, ale také důvěru a důvěryhodnost v očích vašich potenciálních uživatelů. Bohužel, většina uživatelů, kteří instalují témata přímo prostřednictvím jejich dashboardů WP, není příliš zkušených a nemají důvod zkoumat web o něco více, aby zjistili, co se stalo s tématem, o kterém slyšeli. Jinými slovy, pokud někdo píše "zerif" do vyhledávacího pole na palubní desce a nenajdou nic, prostě se pohybují dál.

Chci s vámi také sdílet jeden zajímavý graf. Jedná se o návštěvníky Zerif Pro, kteří přicházejí z odkazů přizpůsobitelnosti Zerif Lite (většinou tlačítka pro upgrade):

Návštěvníci Zerif Pro

Ignorování velké podpory v září, to, co můžete vidět, je pokles. Totéž se stalo s prodejem. Ale myslím, že to není žádné překvapení, a je to něco, o čem jsem už několikrát zmínil.

Jakmile se téma vrátí zpět, bude to pro nás v blízké budoucnosti znamenat spoustu práce, abychom se ujistili, že všechny aktualizace proběhly úspěšně, a to jak z hlediska designu, tak z hlediska kódování, a že žádný z aktuálních uživatelů daného tématu nebude ovlivněn..

Abychom se vyhnuli negativním výsledkům, uvažujeme dokonce o rebrandingu tématu a jeho uvolnění pod úplně jiným názvem. Co myslíš? Zde je přehled o tom, co máme zatím:

alexis

4. Hodnoty a poslání

Uvedení vaší mise a / nebo vize do slov je překvapivě velmi obtížný úkol – alespoň pro mě.

Už několik let přemýšlím a snažím se přijít na to, proč dělám to, co dělám přesně a co mě konkrétně udržuje v noci. I když jsem tu a tam našel nějaké nugety odpovědi, stále nejsem v plné míře.

Nevím, možná jsem to jen já, ale když nebudu věřit (abych tak řekl), dělá to každý den těžší věci, zvláště proto, že vidím jakýkoli zjevný účel / misi jako příliš malý.

Do této doby jsem pořád narážel a už jsem to dostatečně dlouho zpozdil, takže jsem se konečně rozhodl, že naše poslání musí být přepsáno tak, aby odráželo současný stav firmy, naše cíle a projekty..

Může to znít jako něco, co je na první pohled opravdu nevýznamné, ale vzhledem k nedostatku současné mise je obtížné zvládnout některé úkoly, které jsou pro růst zásadní. Například najímání nových lidí. Bez mise nevíte, na čem záleží nejvíce a na jaké osobě byste měli hledat.

Abych to mohl začít, zkoumal jsem různá prohlášení o misích a seznamy základních hodnot mnoha dalších společností v technologickém prostoru a na příkladu ostatních se snažím lépe porozumět tomu, na čem mi opravdu záleží.

Po sestavení seznamu 20 základních hodnot, které rezonují se mnou, jsem je poslal do týmu, takže můžeme seznam zúžit na možná top 5. To by nám mělo pomoci koherentnější komunikaci, interně i externě, protože jsme všichni budou vědět, jaké jsou věci, které jsou pro společnost jako celek nejdůležitější, a každé rozhodnutí budeme moci vrátit zpět k těmto základním hodnotám.

V případě, že se snažíte přijít na své vlastní poslání a základní hodnoty pro vaše podnikání, tady je ten seznam 20 (některé z nich by mohly znít podobně; je to proto, že byly inspirovány různými zdroji), možná přijdou vhod tobě taky:

průzkum

5. Zpráva o příjmech (leden 2017)

Jak jsem zmínil výše, prostřednictvím různých tematických tržišť jsme generovali více než 1 000 $ v prodeji.

Prodej prostřednictvím Revive.Social přidal až 6 600 $.

V ThemeIsle jsme dosáhli celkem 43 000 $.

 • V poslední zprávě jsem zmínil novou verzi Feedzy. Jsem rád, že mohu oznámit, že za minulý měsíc dosáhl obratu 1 700 $. Nejedná se o štěstí, ale stačí se na něj soustředit a zajistit, abychom mohli udržovat a rozvíjet bezplatnou i prémiovou verzi..
 • Všechny ostatní pro pluginy v ThemeIsle generovaly kolem 7 000 $.

Affiliate marketing a blogy i nadále dobře fungují. Nedávno jsme zveřejnili několik opravdu skvělých obsahů a my jsme již začali nový průzkum monster (s jiným přístupem než ten předchozí). Snažíme se porozumět NPS hostitelských společností na trhu. Zde je nahlédnutí:

nps

Doufáme, že dostaneme několik tisíc odpovědí, abychom získali relevantní reprezentaci / data pro každého velkého hostitele. Samotný způsob získávání odpovědí je také na rozdíl od předchozího průzkumu, kdy jsme lidem jednoduše poslali e-mail a vyzvali je, aby odpověděli. Tentokrát na našich webech používáme malá in-line vyskakovací okna, takže se můžeme snadno vyhnout lidem, kteří se snaží hrát systém, a také dostaneme mnohem více odpovědí.

6. Zaměření a # WCEU

Neměl jsem moc úspěchů v oblasti zaměření, abych tak řekl.

Přestože se mi po návratu z dovolené podařilo více organizovat a pracovat na jedné věci, stále jsem ohromen už po několika týdnech (opět).

Myslím, že problém není tak moc, že ​​jsem přirozeně natažený, abych dělal spoustu věcí současně, ale více toho, že se zamknu, když pracuji na jedné malé věci (jako ty experimenty na Facebooku) a ne trávit dost času vedením týmu nebo spoluprací.

Snažím se teď s tím být realističtější a vyhýbám se těm dlouhým časům, kdy pracuji ve svém vlastním světě. Dalo by se říci, že se více snažím soustředit na generální ředitele.

Nakonec to skončíme tím, co každý člověk WordPressu miluje – WordCamp!

Takže jsme nastavili všechny naše technické podrobnosti WCEU tento rok výlet! Většina z nás dorazí 14. června a zůstane do 18. června. Téměř celý tým se opět zúčastní (stejně jako minulý rok) a většina z nás se také dobrovolně zúčastní (opět stejně jako minulý rok). Také jsem požádal, abych promluvil … uvidíme, jak se to ukáže. ��

Pokud letos přijedete na WCEU, neváhejte a přijďte k nám a řekněte ahoj (!), Za druhé, pojďme se spojit a uspořádat tematické setkání. Budu v Paříži den před zbytkem týmu, abych mohl vyhledat dobré místo pro setkání.

Jako vždy, díky za čtení a za podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector