Zpráva o transparentnosti # 23 – Rostoucí JustFreeThemes.com – Jak, co, proč

Zpráva o transparentnosti # 23 – Rostoucí JustFreeThemes.com – Jak, co, proč

Zpráva o transparentnosti # 23 – Rostoucí JustFreeThemes.com – Jak, co, proč
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v 23. vydání našeho měsíčníku zpráva o transparentnosti (za prosinec 2016). V této sérii hovořím o svých zkušenostech s podnikáním WordPress a souvisejících záležitostech. Podívejte se, jestli chcete vidět, co se děje za oponou v CodeinWP, ThemeIsle a Revive.Social. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Zlepšení mého zaměření v roce 2017

Pravděpodobně nejsem první, koho to slyšíte, ale s rokem 2016 je nejspíš čas zamyslet se nad tím, co se děje a co můžeme udělat, abychom v nich v roce 2017 vylepšili.

Ještě jsem neměla šanci provést úplnou recenzi roku od shora dolů (statistika), ale zjistila jsem několik věcí, které chci změnit v tom, jak pracuji. Dalo by se říci, že většina z nich zahrnuje můj osobní způsob práce a ne tolik úprav v celé společnosti. Věřím však, že v současné fázi společnosti je moje zapojení a angažovanost velmi důležité (konec konců jsem zde nejvyšším plateným člověkem, takže mi dovolte, abych tuto výplatu řádně vydělával!).

Za prvé, nemohu říci, že jsem zrozený vůdce. Nebo se alespoň necítím jako jeden. Považuji se za introvert, ale byl jsem jen dost zvědavý, abych nepřemýšlel o trapnosti, a místo toho se soustředím na to, jak mohu efektivně budovat své podnikání. To mě nakonec přivedlo na pozici vedoucího společnosti, najímání lidí a hledání společného prospěchu každého (v týmu). Dobře, ale proč vám to všechno říkám? Měj se mnou strpení; Doufám, že to vše vyjasní za minutu.

Něco, co jsem si uvědomil už dávno, bylo to, že mám tendenci se vyhýbat konfliktům (i když konflikt by mohl být velmi potřebný) a také strach z toho, co by o mně mohli říkat nebo myslet ostatní. Myslím, že to všichni do jisté míry máme.

Tyto obavy mě každopádně přiměly k obavám z určitých rozhodnutí, i když by to mohla být dobrá rozhodnutí, prostě proto, že jsem měl obavy z toho, co si myslí moji zaměstnanci / partneři / klienti.

Jen pro ilustraci, když jsem pracoval s klienty, dával jsem přednost více "agresivní" ty, jen aby se zabránilo potenciálním problémům. Dlouhodobě to bylo jistě špatné pro podnikání. Další věc, kterou mám tendenci dělat, je zaměřit se hlavně na věci, které rád dělám, a na věci, které společnost v tuto chvíli skutečně potřebuje.

To je určitě něco, co chci zlepšit v roce 2017. Například se domnívám, že tým potřebuje více vedení v určitých aspektech a jasnější vizi společnosti.

Malá věc, kterou jsem už začal dělat, je seskupování úkolů do dávek na základě hlavního společného cíle pro všechny (promiňte, vím, že to nemusí znít jasně, pokud nevidíte naše Redbooth). Rovněž povzbuzuji všechny, aby se vyhnuli vícenásobným úkolům a aby byly jasnější, když pracují na jakémkoli úkolu, který je po ruce. Také se snažím mít na paměti stejná pravidla, když pracuji s mými vlastními věcmi. Což mě přivádí k mému dalšímu bodu:

Je tady JustFreeThemes k pobytu?

justfreethemes

JustFreeThemes je projekt, který jsme zahájili (nebo spíše převzali) v podstatě přesně před dvěma lety. Vždy jsem to považoval za "vedlejší věc" (pravděpodobně jedna z mých chyb). Byl jsem ochoten nechat věci vyvíjet přirozeně nebo dokonce samy od sebe, a pak se chystám vstoupit, jakmile web začne mít nějakou trakci.

V posledních dnech jsem se konečně rozhodl strávit nějaký čas hlouběji hledáním a hledáním různých úhlů a příležitostí.

Zde jsou moje poznatky (mohou být užitečné, pokud pracujete na své vlastní činnosti podobné povahy):

Nějaký příběh: Původní název webu byl FreeWPThemes.in. Tam jsem inzeroval jedno z našich bezplatných témat a opravdu si na to nevzpomínám, ale nakonec jsem mluvil s předchozím majitelem o možnosti získat web. V lednu 2015 jsme s obchodem prošli a já to dostal za 1000 $ … takže to není moc.

Hned za branou, myslím, že jsme začali dobře. Přidali jsme na web značkování schema.org, hodnocení, optimalizované tituly a popisy, ukázkové weby pod prvky iframe a získali jsme novou doménu pro celý web – obecnější – JustFreeThemes.com. Madalin převzal odpovědnost za projekt – vše spravoval a staral se o přidávání nových témat.

Vzhledem k tomu, že jsem nadšený z celého tématu a cítil jsem se trochu frustrovaný nedokonalostmi oficiálního adresáře WordPress.org, chtěl jsem jednoduše dát lidem místo, kde by mohli vidět spolehlivá ukázka témat, stejně jako to vývojáři chtěli vidět, namísto prohlížení některých dílčích údajů vzorku.

Měl jsem v úmyslu s webem udělat mnohem víc a rád bych mu věnoval více času, ale vzhledem k stavu projektu a jeho potenciálu prostě nedávalo smysl dělat nic víc, dokud se nedostane na nejméně 10x větší provoz.

Takže, rychle dopředu k dnešnímu dni a … toho se moc nezměnilo. JFT je stále poměrně malý projektový výnos (asi 1000 $ / měsíc), ale konečně jsem se musel uchopit realitou, že to nikdy nepřidálo nic, pokud na tom nebudu trávit dostatek času, bez ohledu na to, jak malé to může být.

Prvním předmětem podnikání tedy bylo skutečně pochopit, jak lidé používají tento web, jak může růst, nebo alespoň zjistit, co je potřeba k vytvoření lepšího vyhledávače témat..

Pokud jde o provoz, zde je postup projektu doposud, ode dne, kdy jsme ho dostali, až do současnosti:

justfreethemes Statistiky GA

Pouze za poslední měsíc bylo na webu zaznamenáno 30 000 stažení témat.

Ber to zrnkem soli, protože můj názor je zjevně neobjektivní, ale já vidím JFT jako nejlepší alternativu k repozitáři WordPress.org na webu dnes. (Poznámka. Neříkám, že je to nutně lepší než repo samotné, ale je to nejlepší alternativa.)

Každý den se snažíme o to, aby se všichni s webem zlepšili, včetně koncových uživatelů i autorů motivů.

V prvním případě pracujeme na vylepšení snímků obrazovky a způsobu prezentace témat, zdokonalení popisů a celkově poskytnutí lepších ukázek (prezentace více typů stránek / příspěvků atd.). Pokud jde o druhé, umožňujeme, aby bylo na webu uvedeno téma za zhruba 1 měsíc zdarma, nebo zaplatit poplatek, abyste jej přesunuli výše na seznam a dostali jej online za pár dní (stále máme zkontrolovat a zkontrolovat vše).

Každopádně, s ohledem na všechny analýzy, které jsem v poslední době na webu dělal (analýzy, tepelné mapy atd.), Chci se s vámi podělit o několik nápadů a závěrů o tom, co je důležité v adresáři témat.

Ale proč by vás to zajímalo, že??

Nejprve se domnívám, že většina z těchto tipů se vztahuje také na WordPress.org. Za druhé, v přímém důsledku bývalého, tyto statistiky vám mohou pomoci zviditelnit vaše téma v repozitáři WordPress:

 • Snímek obrazovky je zásadní. Od toho, co vidím, se CTR témat liší od 0,5% do 5% na základě samotného snímku obrazovky. Jinými slovy, pokud dosáhnete lepšího snímku obrazovky, můžete zvýšit CTR svého motivu až o 1000%.
  • Také si otestujte screenshoty. Pravděpodobně split test je více, než jste split testování nic jiného. Snímek obrazovky by samozřejmě neměl být zavádějící, ale musí být atraktivní.
 • Každé téma může těžit z několika snímků obrazovky, ale jinak, než si myslíte právě teď. V podstatě to nemyslím tím, že bych měl kolotoč screenshotů nebo tak něco. Mám na mysli to, že ve věku víceúčelových témat potřebujeme různé screenshoty pro stejné téma pouze na základě kategorie, kterou uživatel prochází (pokud chceme mít stále reprezentativní screenshoty). Stejné téma by například mělo při prohlížení v kategorii eCommerce používat odlišný screenshot než při prohlížení v kategorii podnikání.
 • Adresáře témat nejsou Google, stránka č. 2 není mrtvá. Ve srovnání s jinými výklenky, lidé kliknou hodně, když přijde na hledání jejich perfektní WordPress téma. Máme 20 témat na stránku na JFT a 18% lidí stále navštěvuje stránku # 2. Navíc často vidíme témata na 20. pozici, která získají stejná kliknutí jako témata na 1..
 • Zeptali jsme se našich návštěvníků, zda se zajímají, že téma má lite a pro verzi. 49% z nich je to jedno.

Budování lepšího vyhledávače pro témata WP

Přibližně 5% návštěvníků používá funkci vyhledávání na JFT. To není moc, samozřejmost, ale věřím, že bychom mohli stále těžit z výraznějšího vyhledávacího panelu (a WordPress.org by také mohl).

Většina vyhledávání je velmi obecná. Předpokládám, že je to také případ WordPress.org. Naše nejoblíbenější vyhledávání jsou portfolio, blog, obchod, video, jedna stránka, hudba a časopis.

Zde by se mělo začít sledovat tato vyhledávání, aby bylo možné pochopit, co funguje a co ne, a zda uživatelé najdou to, co hledají (pochopení skutečného úmyslu uživatelů za vyhledáváními).

Mít tato data je prvním krokem ke zlepšení všeho, co souvisí s vyhledáváním. Například se domnívám, že kdyby tým WordPress.org začal s takovým přístupem, nedávno zavedené štítky témat by vypadaly jinak (byly by více sladěny s očekáváním uživatelů).

Věci se však s vyhledáváním jako celkem stávají složitějšími. Koneckonců, Google byl postaven čistě na myšlence, aby vyhledávání bylo správné, takže bychom to neměli opomenout, i když se zdá, že je to jen malá část našich stránek.

Výchozí vyhledávání na JFT je v současné době tříděno podle relevance, přičemž se bere v úvahu také datum. Věřím, že to je také způsob vyhledávání na WordPress.org. Podívejme se, jak bychom to mohli vylepšit:

 • Odstraňte zastavovací slova z vyhledávače, například: WordPress, téma, dokonce i responzivní.
 • Sledujte nějakou formu interakce vyplývající z vyhledávání.
  • Celkový počet stažení není tak relevantní, IMO. Možná je například téma A skvělým obchodním tématem, ale příšerným tématem elektronického obchodu, takže všechny metriky interakce by měly být sledovány podle jednotlivých kategorií..
 • Relevance textu je hrozivý faktor hodnocení vyhledávání. Například téma s názvem "Podnikání" nemusí být nutně nejlepším výsledkem pro uživatele, kteří používají "podnikání" jako hledaný výraz.

To celé tajemné "zapojení" je ve skutečnosti spíše problematická.

Chci říct, sledování zásilek může být těžké.

Pokud například hovoříme o bezplatných tématech, lze snadno stahovat sledování stahování jako interakci (stalo se to na WordPress.org) a není to ani metrika skutečné spokojenosti. V zásadě vám vše říká, jak dobrý je marketing daného tématu. Stejné jako u ThemeForest, kde prodejní čísla nejsou konečnou metrikou, celoživotním používáním nebo aktivními instalacemi a to je to, s čím se Envato pravděpodobně bude měřit Envato Elements.

Sledování prodeje pouze jako měřítka úspěchu přirozeně povzbudí autory, aby se zaměřili na prodej, a ne na udržení nebo dlouhodobou spokojenost zákazníků, což je špatné. Uživatelé si mohou uvědomit, že téma není tak skvělé například po 1 měsíci od jeho skutečného použití (v nastavení výroby), ale v tomto okamžiku ho nemohou opravdu hodnotit nízko nebo požadovat vrácení peněz..

Většina tradičních metrik úspěchu má navíc čistě kvantitativní charakter. Návštěvy, soubory ke stažení, sdílené položky atd.… Zatímco se všechny pěkně sčítají, je také důležité mít kvalitativní metriku úspěchu. Pro JFT je to procento uživatelů, kteří si stáhli téma. V současné době máme kolem 20% a letos chceme toto číslo zvýšit na 25%.

Již jsme identifikovali kategorie, kde obsah není tak skvělý a konverze jsou mnohem nižší, ale na druhé straně jsme se také dozvěděli, že uživatelé, kteří provedli vyhledávání, konvertují na 32% … jen aby zdůraznili hodnotu dobrého vyhledávací stroj ještě jednou.

Obecně platí, že zde jsou nejoblíbenější kategorie JFT a jejich odpovídající konverze ke stažení (data za jeden týden):

JFT nejlépe převádějící kategorie

Pro informaci je konverze na domovské stránce 14,55% – něco, co nevidíte na snímku obrazovky.

Nová témata v repo, mají šanci zářit?

Při spouštění adresáře motivů se také musíte ujistit, že nová témata dokážou získat spravedlivý záběr při dokazování. Proto je třeba je zveřejnit v určitých časových intervalech, které jim mohou poskytnout dostatečné množství "vysílací čas," abych tak řekl, než začne fungovat další nové téma.

Například teď jsou témata na WordPress.org aktivní, jakmile je schválí správce. Myslím, že lepším řešením by bylo přidat každé nově schválené téma do fronty, a pak je nechat poslat na veřejnost rychlostí, řekněme 2 za den, ať už je objem jakýkoli. Důvodem je to, že zveřejnění 10 témat za den, a pak nic pro příští týden, opravdu dělá prostor příliš přeplněným pro některé z těchto témat, aby se nedostalo dostatečné pozornosti návštěvníků..

Jak vidíte, je tu spousta výzev, o které se musíme postarat, ale doufejme, že se s nimi budeme v roce 2017 zabývat. Lepší a chytřejší interní vyhledávání by nám na JFT jistě pomohlo a otevřelo by se dveře novým a zajímavějším věcem – například plugin JFT.

Takový plugin by mohl uživatelům umožnit vyhledávání a náhled bezplatných témat přímo na hlavním panelu WordPress (95% našich uživatelů uvedlo, že se jim to bude líbit), což by snad povzbudilo lidi k častějšímu návratu, aby zjistili, co je nového.

(Pokud je tu někdo, kdo by na tom chtěl spolupracovat, neváhejte a dejte mi vědět. Měl by to být zajímavý projekt REST API.)

Celkově lze s JFT udělat hodně, aby se z něj stal vynikající adresář témat. Stále se spoléháme převážně na témata uvedená na WordPress.org (která jsou pečlivě přezkoumávána, a proto jsou důvěryhodnější), ale autorům stále nedáváme dostatek kreditu – na webu nejsou ani žádné autorské účty. Skutečně se však snažíme projekt zavést k úspěchu a v roce 2017 na něm více práce.

Toto je pro nás jistě jedna velká zkušenost s učením a snad také způsob, jak posunout nápady týmu WordPress.org, aby se také zlepšilo výchozí vyhledávání. A tady to je, máme svou vizi.

A co naše další produkty?

Dobře, takže jsem mohl udělat tuto zprávu 90% JFT na střed. Abych to trochu vyvážil, dovolte mi sdílet některé další aktualizace týkající se produktů:

Právě jsme vydali a prémiová verze Feedzy – plugin, který umožňuje zobrazit kanály RSS ve vašich příspěvcích, stránkách nebo vlastních typech obsahu.

feedzy

Vše je citlivé a přátelské pro mobily, můžete mít neomezené zdroje, importovat obrázky z kanálů, ukládat do mezipaměti, podporovat widgety, šablony zdrojů a celý výstup je připraven pro přidružení. Opravdu v pohodě a stálo nás to hodně práce. Prodej zatím pokračuje! (Více o tom jindy.)

Pokračujeme v experimentech s tržišti. Právě jsme propustili Pohyb na MojoMarketplace a Hestia Pro na ThemeForest, podívejte se na produktové video, mimochodem:

Prodeje pro Hestia Pro jsou … co je v současné době slovo hrozné, ale bezplatná verze funguje opravdu dobře. Obecně platí, že mít téma spolu s 5 000 dalšími na velkém trhu ztěžuje prodej. Někteří lidé se mě ptají, zda je situace dobrá nebo špatná. No, vidím ThemeForest stejně jako nový distribuční kanál, takže jakýkoli počet prodejů, které dostaneme, se vyplatí. Téma-rozvoj-moudrý, tam je v podstatě žádné zvláštní úsilí, kluci ThemeForest nám jednoduše poskytují skvělý QA vstup.

"Zerif Lite zpět v repo!"

… byla moje počáteční reakce.

Ale jak se ukázalo, téma se vrátilo pouze na 1 den a omylem. Snažili jsme se s TRT spolupracovat 2-3 měsíce na tom, abychom provedli požadované opravy a dostali téma natrvalo zpět, ale stále si nejsem jistý, zda někdy dosáhneme konsensu (nebo alespoň brzy) . Přesto to stojí za vyzkoušení, protože jsme našli společnou půdu, pokud jde o to, jak to neovlivní stávající uživatele motivů a stále problémy vyřešíme..

Ještě jedno rychlé slovo k předchozí zprávě o transparentnosti. Jak možná víte, cestoval jsem na Kubu správně po WCUS mít nějaký čas volno. Kromě zábavných věcí jsem se také dozvěděl, že CodeinWP.com tam nefunguje, protože je hostován ve službě Google Cloud, myslím (slyšíte to, Kinsto?). Každopádně bych ráda poděkovala týmu za skok a sdílení jejich názorů pro zprávu a doufám, že jste je všichni považovali za užitečné.

Jako vždy, díky za čtení a za podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector