Zpráva o transparentnosti č. 21 – Dobro, špatné a… Nelegální?

Zpráva o transparentnosti č. 21 – Dobro, špatné a… Nelegální?

Zpráva o transparentnosti č. 21 – Dobro, špatné a… Nelegální?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v 21. vydání našeho měsíčníku zpráva o transparentnosti (za říjen 2016). V sérii diskutuji o různých aspektech podnikání v WordPressu. Snažím se vám podat zadní příběh o našich strategiích, o tom, co se právě děje a co máme dále v obchodě. Podívejte se, jestli chcete vidět, co se děje za scénami v CodeinWP, ThemeIsle a Revive.Social. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Snížení nákladů

Říjen byl zde opravdu rušný měsíc … byl to první celý měsíc bez toho, aby Zerif Lite řídil naše prodeje (příběh), což znamená, že to byl první měsíc s 50% nižšími příjmy pocházející z ThemeIsle. Není vpohodě.

Naštěstí je to mnohem méně dramatické, než to zní, a to díky skutečnosti, že naše přidružené příjmy se za poslední 3 měsíce výrazně zvýšily. Platby právě začaly přicházet, což znamená, že naše úsilí o diverzifikaci se vrátilo právě včas! To velmi pomohlo zmírnit bolesti ztracených příjmů ThemeIsle.

Měsíc jsem však přesto začal další analýzou naší finanční situace při hledání optimalizace. Tady jsem udělal:

 • Vypočítal jsem fixní náklady (většinou platy jak pro interní tým, tak pro dodavatele), abych pochopil, zda existuje přiměřená šance tyto náklady nadále podporovat. Počet dosáhl zhruba 50 000 $ / měsíc, což by mělo být udržitelné.
 • Rozhodl jsem se, že je nejvyšší čas začít přijímat reklamu na našich blogech (tento a další) ThemeIsle). Právě teď jde většinou o placené výpisy a recenze. Doufejme, že to zlepší naše příjmy o znatelnou částku.
 • Spojil jsem se s týmem pro kontrolu témat, abych našel nějakou společnou půdu a začal pracovat na tom, aby se Zerif Lite vrátil do repo operace (vzhledem k tomu, že někteří lidé skutečně pochopili povahu těchto problémů a nabídli jim pomoc).
 • Prošel jsem naše PayPal a bankovní výpisy za předchozí měsíce a hledal jsem nějaké věci, které můžeme dále optimalizovat.

Tento poslední bod je zde zvláště důležitý. Od založení společnosti jsem si vždy myslel, že je mnohem důležitější zaměřit se spíše na růst než na úspory a optimalizaci. Trochu mě inspiroval ranní přístup Jeffa Bezose s Amazonkou. Z velké části to funguje dobře.

To však také znamená, že jsme zbytečně plýtvali spoustou peněz na nástroje, které jsme nepotřebovali, nebo jsme přestali používat dávno, nebo jsme vůbec vůbec nevyzkoušeli. Naše účty za hostování byly také znatelné … hlavně proto, že jsme se nikdy neobešli s optimalizací kódu našich stránek. Zaměřili jsme se mnohem více na to, jak na web přivést více lidí, a nevěnovali jsme dostatečnou pozornost tomu, jak optimalizovat web, aby mohl těmto lidem efektivněji sloužit..

Když už mluvíme o přivádění lidí na web, další věc, která spotřebovala spoustu našeho rozpočtu, byly různé marketingové experimenty a kampaně. Udělali jsme mnoho z nich a na různých platformách. Naším hlavním cílem bylo jednoduše vybudovat naši značku jako místo pro bezplatná témata, aniž bychom se zaměřili na okamžitý návrat.

A nechápejte mě špatně, nemyslím si, že takový přístup je špatný. Je skvělé, když si to můžete dovolit. Je ale také riskantní v těžkých dobách, kdy opravdu potřebujete věnovat pozornost tomu, jak se každý dolar, který utratíte za marketing, spojí s novými dolary přicházejícími z prodeje.

Tentokrát – abychom zefektivnili marketing – konečně přišel, takže jsme udělali několik kroků, abychom snížili spoustu věcí. Například:

 • Rozpočet AdWords jsme 3x snížili.
 • 2x jsme snížili náklady na hosting. Toho jsme dosáhli snížením zatížení naší databáze. Vytvářeli jsme účty pro všechny uživatele, kteří si stáhli naše témata (zdarma a placeně), a také jsme vygenerovali licence pro všechny produkty, které si uživatel mohl stáhnout. Nyní pouze vedeme účty pro profesionální uživatele a generujeme licence za chodu pro konkrétní produkty, které uživatel potřebuje.
 • Náklady na e-mailový marketing jsme snížili efektivnější komunikací (filtrovali naše seznamy a zaměřili se na uživatele, kteří se více zajímají o náš obsah).

Teď, i když snižujeme naše marketingové rozpočty, neznamená to, že jsme experimentovali s novými metodami.

Věřím, že rozhodnutí zastavit experimentování je v situacích, jako je tato, obrovské riziko, i když velmi lákavé.

Jednou z největších chyb, které společnosti dělají, je to, že se po chvíli dostanou naprosto averzí k riziku. Myslím, že je snadné pochopit, proč tomu tak je, ale to neznamená, že je to správný přístup.

Když začnete, nemáte co ztratit, ale po 4-5 letech na trhu uvidíte, jak rostou sázky … lidé začínají v závislosti na tom, že jste schopni činit dobrá rozhodnutí a udržet každého šťastného (tým zaměstnaný, vaši zákazníci dobře – servis atd.). Postupně tak přestanete riskovat… stále více… a nakonec nakonec selháváte.

A nesnažím se vás přesvědčit, že byste vždy měli riskovat a že bez ohledu na to, jaké jsou důsledky, měli byste pokračovat a nemějte obavy. Chci jen zasadit tuto myšlenku – nebezpečí, že bude zcela averzní vůči riziku – někde v zadní části vaší hlavy.

Naštěstí jsem si před chvílí uvědomil, že stále nemám moc co ztratit, pokud jde o věci, které si opravdu cením – lidi, zkušenosti a znalosti, takže jsem s rizikem docela spokojen.

Což mě přivádí k jednomu velkému riziku, které jsme právě minulý měsíc:

Dev7studios se připojil k rodině CodeinWP

Jsem opravdu nadšený, že mohu oznámit, že jsme získali Dev7studios.com.

Dev7studios

Možná jste slyšeli o jQuery / WordPress plugin s názvem Nivo Slider. Nivo Slider je tvorba Dev7studios a mozek Gilbert Pellegrom.

Podle BuiltWith používá knihovnu jQuery se stejným názvem 1,5 milionu webů, včetně některých opravdu velkých značek. Hlavní zásuvný modul WordPress dostává kolem 1 000 $ měsíčně v opakujících se příjmech.

Takže … pravděpodobně se ptáte, proč to udělat? Sotva můžeme pokrýt naše měsíční výdaje, ale stále chodíme nakupovat pro nové podniky?!

Ačkoli se to na první pohled zdá divné, čím více o tom přemýšlíte, tím větší smysl to začíná:

V prvních 8 měsících roku se nám podařilo ušetřit nějaké peníze, takže se domnívám, že tyto peníze dobře využiji, myslím, že jsou správným směrem. To, co nyní potřebujeme, není spalování hotovosti, ale lepší cash flow. A věřím, že zavedení značky jako Nivo Slider do našeho ekosystému témat a pluginů pravděpodobně zvýší naše měsíční příjmy. Také si myslím, že je to produkt, který můžeme díky své celkové kvalitě a užitečnosti hodně propagovat. Pravděpodobně nejlepší posuvník obsahu na trhu právě teď (můj názor).

Zde je komentář k akvizici Gilberta Pellegroma – zakladatele a předchozího majitele značky:

Zaměřil jsem se na jiné projekty již nějakou dobu, a tak jsem zvažoval prodej Dev7studios.com WordPress podnikání na chvíli. Prostě jsem neměl čas ani energii na to, abych se věnoval produktům, jaké si zaslouží.

Proto jsem byl velmi rád, že je prodám někomu, kdo může vzít stávající produkty a vložit do nich nový život. Nalezení správného kupce v komunitě WordPress, který mohl nejen řádně pečovat o naše produkty a zákazníky, ale přivést je na nové úrovně, byl podle mého názoru prvořadý.

Naštěstí Ionut a tým ThemeIsle chtěli přejít na Dev7studios.com a jsem velmi přesvědčen, že mohou produkty Dev7studios.com posunout na další úroveň. Jsem rád, že naši zákazníci budou v dobrých rukou.

Vše, co mohu dodat, je, že jsem stejně nadšený jako Gilbert z této akvizice a že já a celý tým zde uděláme vše, co je v našich silách, abychom zajistili, že Nivo a další značky Dev7studios dostanou pozornost, kterou si zaslouží.

Co vývojáři opravdu milují, ochranné známky!

Dobré věci jsou bohužel často vyváženy špatnými, nebo alespoň problematickými.

Tak…

Pojďme mluvit o ochranných známkách v souvislosti s úložištěm WordPress.

Ve skutečnosti to není povzbuzováno, ale pokud jste stejně jako já, nemyslíte při vytváření dalšího motivu nebo pluginu moc o záležitostech ochranných známek.

V některých ohledech je to dobré. Myslím, že jste pravděpodobně začali dělat celou tuto věc WordPress, protože jste chtěli uvolnit něco užitečného (a bezplatného) pro komunitu. Někdy se však z toho může vyvinout skutečné podnikání "něco užitečného" z vás může začít generovat příjmy.

Vezměme si jako příklad Nivo Slider. Gilbert ji označil ve Velké Británii a pravděpodobně budeme následovat jeho kroky a pokusíme se získat ochrannou známku v USA a ve zbytku EU. V současné době jsou však v úložišti WordPress pluginy s názvem WP Nivo Slider, Nivo Slider Simplified a možná i další.

Teď je z mého pochopení těžká část, že tito lidé porušují naši ochrannou známku. Stejně tak dělají některé doplňky Joomla a Drupal.

Nyní, když jsem vlastníkem společnosti Nivo, jsem začal chápat, proč je ochrana vašich ochranných známek důležitá a proč nechci, aby ostatní uživatelé používali "Posuvník Nivo" název. To může dlouhodobě ovlivnit značku pluginu.

Představte si, že někdo z těchto dalších pluginů dostane Nivo v jejich jménech. Pokud pak budou mít problémy a nakonec nebudou spokojeni, bude také méně pravděpodobné, že se dostanou k dalšímu pojmenovanému zásuvnému modulu "Nivo něco."

Po tomto úvodu jsem se také dozvěděl (a mějte na paměti, že nejsem právník, ani to není právní rada; je to pouze shrnutí mých vlastních zkušeností s ochrannými známkami jako majitelem firmy; toto bylo napsáno pouze pro účely zábavy) ):

Můžete porušit ochrannou známku někoho, i když vaše značka neobsahuje úplně jinou značku. Pokud například spustíte téma s názvem "Photosop" (všimněte si překlepu), stále porušuje Adobe "Photoshop" ochranná známka. Rozdíl ve formulaci je malý, je vyslovován téměř stejně a oba jsou stejné "designový prostor." S takovými věcmi musíte být opatrní.

Nyní možná nějaké horší zprávy. Pokud se ocitnete v nějakém problému s ochrannou známkou s vaším tématem WordPress nebo pluginem, který je v úložišti, nemůžete jej vlastně úplně přejmenovat bez ztráty instalačních čísel a recenzí.

Například, i když změníte název, slimák zůstane stejný. Podívejte se na naše Oživte starý příspěvek například plugin. Slimák je stále starý pípání-starý-příspěvek. Co to znamená, pokračovat s "Photosop" příklad je, že pokud jste povinni přestat používat jméno, bude jedinou možností, jak jej znovu odeslat jako zcela nové téma, a během procesu ztratíte všechny své metriky..

Vrátím se k mému prvnímu bodu – že při práci na nových věcech obvykle nemyslíme na věci, jako je pojmenovávání – poselství, které zde chci sdělit, je, že váš výzkum musíte opravdu usilovně provést. Opravdu nechcete být nuceni stáhnout své téma / plugin z trhu čistě, protože název, který používá, je příliš podobný ochranné známce někoho.

A nejhorší na celé té věci je, že ochranná známka nemusí být ani známá. Všechny ochranné známky jsou chráněny stejně (jedná se o jedno z pravidel vlastnictví ochranné známky, kterou musíte chránit). Nezáleží na tom, zda se váš plugin volá "Plugin Coca Cola" nebo "Joe’s Noname Plugin" z hlediska porušení ochranné známky může být zasažen stejně tvrdě.

Dobývání ThemeForest

Promiňte, nemohl jsem odolat použití slova dobývání.

Každopádně s potěšením vám oznamujeme, že naše první téma bylo schváleno na ThemeForestu. Pohyb je nyní dostupný.

Pohyb

Jak vidíte, právě teď to neprobíhá jako blázen, ale mít první téma v tomto adresáři je pro nás důležitým krokem. Nyní, když jsme proces zahájili, se můžeme naučit, jak optimalizovat vše pro všechna následující témata. A také plánujeme uvolnit všechna budoucí témata na ThemeForest spolu s jejich dostupností na ThemeIsle.

(Mimochodem. Po provedení výzkumu jsme se také dozvěděli, že 79 $ je pro nás tím správným cenovým bodem. Co je tvoje?)

Proč jsme se rozhodli více se zaměřit na ThemeForest, existují dva důvody:

 • Diverzifikace – ta zřejmá.
 • V zásadě jsme blokováni pravidlem WordPress.org o 1 tématu ve frontě na autora, takže jsme nuceni soustředit se na prémiové produkty více než na ty bezplatné.

Tato druhá věc je nešťastná. Připravujeme několik zajímavých bezplatných věcí, ale nemůžeme je jednoduše sdílet s komunitou přes WordPress.org v rozumném množství času. Takže většina nových věcí zdarma je nyní na našem vlastním webu a zbytek čeká na lepší časy.

Doufejme, že můžeme mít další téma – Hestia Pro (demo) – online na ThemeForest do konce listopadu. Doufám také, že si budeme moci udržet tempo 1 nového tématu za měsíc.

Velké díky týmu

Jak si dokážete představit, odstranění motivu z repo může být trochu de-motivační. Většina lidí v našem týmu jsou tvůrci / tvůrci. Budují naše věci, podporují naše zákazníky a každý den se snaží. Takže vidět, jak byla jejich nejlepší práce odstraněna z repo, bylo frustrující (i když to byla správná věc od TRT).

Přesto jsem nesmírně vděčný za to, že se za poslední 2 měsíce všichni snažili, a snažil jsem se více než kdy jindy, abychom zajistili dosažení našich cílů.

Děkuju!

A někdy se věci staly také překvapivě a zábavně. Například Andrei, který je naším vývojářem v celé řadě, se rozhodl nahrát hlasový záznam pro jedno z našich produktových videí sám, jen aby ušetřil peníze.

Možná pro něj existuje kariéra, co si myslíš? ��

Mimochodem, # WCUS je hned za rohem. Většina našeho týmu tam bude jako dobrovolníci. Navíc se zúčastním také Publikovat stav příspěvku událost. Neváhejte a pozdravte, pokud jste tam taky!

Co je s příjmy?

Dobře, takže už je to dlouho, co jsem sdílel všechna syrová čísla. Udělejme to dnes, jen proto, abyste mohli získat obecný přehled o tom, kde jsme, pomocí spodního řádku. Data za říjen 2016:

ThemeIsle:

Revive.Social:

CodeinWP:

 • Příjmy affiliate partnera:
  • Hosting: 20 000 $
  • Témata: 8 500 $
 • Ostatní partneři: 4 000 $

Zde je celkový přehled:

(Graf podle Grafy a grafy WordPress Lite.)

Jako vždy, díky za čtení a za podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector