Zpráva o transparentnosti č. 19 – Naše nejoblíbenější bezplatné téma (Zerif Lite) pozastaveno z WordPress.org

Vítejte v 19. vydání našeho měsíčníku zpráva o transparentnosti (za srpen 2016). V této sérii se zabývám různými aspekty provozování podnikání WordPress, diskutuji o našich vlastních strategiích a plánech a také o bojích a útrapách. Stručně řečeno, zde můžete zjistit, co se děje za závěsy na ThemeIsle a CodeinWP. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Myslím, že potřebujeme TOC pro toto:

 • Proč byste se měli zajímat o adresář témat WordPress.org
 • Zerif Lite se pozastavil z repo
 • Vytváření témat WordPress.org, jejich schvalování a zakázání
 • Možná řešení a vylepšení procesu kontroly
 • Co bude příště pro uživatele Zerif Lite, zveřejněte pozastavení WordPress.org
 • Proč byste nás měli kontaktovat, pokud jste uživatelem Zerif Lite
 • Co bude pro nás příští, obchodně moudré

Proč byste se měli zajímat o adresář témat WordPress.org

Moc se zajímám o zkušenosti, které uživatelé získají, když navštíví sekci témat WordPress.org. Kvalita tohoto zážitku je v konečném důsledku hnací silou celého WordPress.

V konečném důsledku se konečný uživatel nestará o samotný software. Záleží jim na tom, jak to funguje, a šéfem všech, jak vypadají jejich stránky.

Témata dostupná v oficiálním adresáři budou přirozeně výchozím bodem pro většinu nových uživatelů přicházejících poprvé na WordPress. Přestože prémiová tržiště a tematické obchody si udělaly na krajině své místo, jsou podle mého názoru stále druhořadým místem, pokud někdo potřebuje téma.

Upřímně řečeno, pro téměř každého je cesta:

 • Potřebujete téma > přejděte na WordPress.org > nic tam? > přejděte na Google > jít na tržiště

Na této cestě jsou klíčové WordPress.org a nabízená témata.

Pokud se témata stanou příliš nepřátelskými vůči koncovým uživatelům – uživatelům, kteří nejsou vývojáři – nebude se ani starat o kontrolu úložišť alternativních témat… prostě opustí WordPress jako platformu úplně. A jděte do Squarespace nebo tak.

Z tohoto důvodu je opět klíčové repo téma WordPress.org. A to je klíč k celé naší kariéře v podnikání WordPress. Bez ohledu na to, zda stavíte bezplatná témata, placená témata, hostovaná témata WordPress.org, témata ThemeForest nebo témata prodávaná prostřednictvím nezávislého obchodu; WordPress.org je klíčovou fází na cestě uživatele k objevování vy.

Ale navzdory jeho hodnotě, váš vztah s WordPress.org může být láska-nenávist …

Musím být k tobě upřímný … co se týče oficiálního repozitáře témat, nebylo pro nás snadné.

Jak možná nebo nevíte, Zerif Lite je naše nejoblíbenější bezplatné téma s více než 200 000 aktivními instalacemi a je to také opora v seznamu nejoblíbenějších témat WordPress.org.

zerif lite instaluje

V průběhu let bylo téma uznáno konečnými uživateli a bylo inspirací pro další vývojáře při vytváření jejich témat.

Zerif Lite však také způsoboval určité potíže týmu pro kontrolu témat na WordPress.org. Dlouhý příběh krátký, téma čelí možnému pozastavení z adresáře a bylo mu dáno dva týdny na vyřešení všech jeho údajných problémů.

To bylo před dvěma týdny.

Od tohoto psaní, 14. září, Zerif Lite byl skutečně pozastaven, a nemůžete jej získat přes WordPress.org. Pokud přejdete na adresu https://wordpress.org/themes/zerif-lite/, získáte toto:

Zerif lite chybí

Než začnu s tématem, dvě věci:

 • Nemám v úmyslu z toho učinit veřejné drama. Je to více o tom, jak se těmto situacím v budoucnu můžeme vyhnout, a jak mohou ostatní vývojáři přistupovat k podobným problémům, pokud se s nimi setkají.
 • Nebudu mluvit o jednotlivých podrobnostech týkajících se dané záležitosti nebo tak podobně "jak máme pravdu a mýlí se." To není účel. Na obou stranách máme svá práva a protiprávnosti a nemyslím si, že by bylo vše v pohodě, kdybych zde vylil naše stížnosti v naději, že se komunita dostane na naši stranu.

Takže, jak jsem se zmínil na začátku, protože mi záleží na zkušenostech, které uživatelé získají, když navštíví repo témata, rád bych využil této příležitosti a hovořil o problémech s celým prostředím samotným a diskutoval o možných způsobech zlepšení.

(Pro ty z vás, kteří se zajímají o vydání Zerif Lite, můžete sem jen skočit – oficiální lístek na WordPress.org.)

Vytváření témat WordPress.org, jejich schvalování a zakázání

Z pohledu vývojáře je vytváření * nového * tématu – s důrazem na * nové * – a jeho zařazení do repozitáře WordPress.org je víceméně přímočarým procesem. (Prosím, mějte se mnou.)

Myslím tím, že existují pravidla, která je třeba dodržovat, a pokud je budete dodržovat dostatečně dobře, budete přijati. Nemluvím o složitosti nebo užitečnosti těchto pravidel. Jde jen o to, že určitá pravidla potřebuje být následuje, pokud chcete být zahrnuti.

A to je v pořádku.

Ale v průběhu doby, kdy se pravidla změní – zavádějí se nové pokyny, odstraní se staré pokyny atd. – můžete se ocitnout v obtížné situaci.

Aktuální repo krajina WordPress.org je rozdělena na dvě části, více či méně:

 • Po odeslání nového motivu je zkontrolováno a pokud je v souladu s pokyny, přejde online.
 • Pro stávající témata však tento proces není tak přímočarý. Jakékoli existující téma může být kdykoli upozorněno týmem recenzentů, protože není v souladu s nejnovější sadou pokynů.

To druhé se pravděpodobně stane, když se autoři dalších nových témat začnou ptát, a to právem, "Proč moje téma nemůže dělat Thing X, ale toto staré téma tady může?"

V tomto okamžiku můžete být vyzváni, abyste aktualizovali své téma tak, aby dodržovalo nejaktuálnější pravidla, která se jeví jako rozumná. Ale to je také místo, kde problémy (mohou) začít.

Nejprve si položme jednu věc rovně. Pokud jakékoli změny, o které máte požádat, nakonec povedou k lepšímu celkovému produktu, pak to není problém. Jednoduše přimějete někoho z týmu pro kontrolu témat, aby pro vás provedl výzkumné práce, a poukážíte na to, jak přesně můžete svůj motiv vylepšit. Skvělý!

Skutečné problémy začínají, když změny vynucené na vás nemusí být pro koncového uživatele nutně dobré.

Proč by se to někdy stalo?

Je to trochu složité, ale doufám, že vysvětlím, co tím myslím:

Nejprve si uvědomte, že jakékoli téma dříve přijaté do repo bylo 100% v souladu s pravidly v okamžiku schválení. Takže nemluvíme o situaci, kdy téma odmítá spolupracovat úplně.

Nyní o samotných pravidlech:

Nechci tvrdit, že současná pravidla témat jsou horší, než byla, nebo naopak. Pravidla jsou pravidla. V zásadě stavíme nový produkt podle "Pravidla A" nebo "Pravidla B" je svým charakterem podobný. Musíte pouze postupovat podle určitých kroků. Příběh je však úplně jiný, když se stěhujeme "Pravidla A" na "Pravidla B."

Tady je ta věc; jako vývojář motivů se možná ocitnete v situaci, kdy je vaše téma dokonale uživatelsky přívětivé a naprosto v pořádku s pravidly v době, kdy byla odeslána. Pak … nová pravidla se zavedou a zdá se, že jsou také rozumná. Přímo tam, přímo uprostřed, leží samotný přechod.

A tento přechod sám je zřídka uživatelsky přívětivý.

Vše, co se děje, je to, že pokud jste požádáni o odstranění velkého kusu funkce motivu, aby byl v souladu s novými pravidly, co si myslíte, že se stane současným uživatelům motivu, když provedete tento krok?

Ano, máte pravdu, jejich stránky přestaly fungovat! Nebo možná přestat pracovat, ale ztratí funkčnost, o které jim bylo řečeno, že dostanou při první instalaci tématu.

V podstatě jste jim slíbili, že každá aktualizace zlepší jejich zážitek, přesto děláte něco přesně opačného. V extrémním scénáři můžete toto téma zneužít.

Jen proto, abych vám vysvětlil, co tím myslím. Jedna z věcí, které jsme požádali o změnu v Zerif Lite, je použití "faux vlastní typy příspěvků." V zásadě jde o použití těch malých bloků vlastního obsahu, které se objevují na domovské stránce tématu, k prezentaci věcí, jako jsou informace o týmu, o bloku, osvědčení atd. Příklad:

tým

Používají se pouze na domovské stránce a nikde jinde. Podle současných pravidel bychom pro ně měli nastavit skutečné vlastní typy příspěvků. Tento druh má smysl, pokud stavíte nové téma, ale změna tohoto v existujícím motivu znamená, že kdokoli, kdo jej aktuálně používá, způsobí zmatení webu. A v našem případě to znamená 300 000+ lidí (včetně dětských témat).

Takže v závislosti na tom, jaké změny máte provést, může být situace opravdu obtížná, v zásadě je to kladivo nebo kovadlina:

 • Na jedné straně, pokud neprovedete změny, bude vám repo zakázáno.
 • Pokud provedete změny, zůstanete v repo, ale zasíláte zprávy webům vašich současných uživatelů.

Což je horší?

Dovolte mi, abych vám řekl, jak to vidím z mé vlastní perspektivy.

Jsem – jsme – všechno o stavebních výrobcích, které dodržují zásady "uživatel jako první." Chceme, aby naše věci byly užitečné, užitečné a spolehlivé. Pokud jsme navrhli změnu, která zlepší zážitek každého, jsme za to všichni!

Pokud však změny mohou vést k tomu, že život našich uživatelů bude exponenciálně obtížnější, nemůžeme tento krok podniknout a cítit se z toho dobře. Byli bychom zradou našich uživatelů a zákaznické základny.

Nakonec konec s horším produktem / zážitkem není něco, o co nám záleží. Podle mého názoru narušení stávající uživatelské zkušenosti prostě nestojí za to, a dokud nenajdeme způsob, jak tuto uživatelskou zkušenost udržet nedotčenou – a způsobem, kterým bude kontrolní tým v pohodě (zatím naše návrhy nebyly přijaty) dobře) – budeme muset zůstat pozastaveni z repo.

Jistě, to hodně sníží naše příjmy. V rámci celé společnosti odhaduji asi 50% pokles prodeje po pozastavení repo služby WordPress.org.

To by jistě vyžadovalo hodně optimalizace, ale jsme rádi, že jsme v pozici, kdy si můžeme dovolit dělat pouze to, co je pro naše zákazníky a pro nás – společnost – dlouhodobě nejlepší..

Řešení

Situace není jednoduchá, a to nejen pro nás, ale pro další vývojáře témat, kteří se v minulosti potýkali s podobnými problémy nebo právě teď čelí jim.

Mám několik návrhů, které by mohly být základem diskuse, když hledáme schůdná řešení:

1. Neprovádění zpětné účinnosti pravidel

Nemyslím si, že by s některým tématem mělo být zacházeno odlišně na základě jeho pověsti, popularity nebo podobně. Zároveň ale také nevěřím, že by jakákoli pravidla nebo zákony měly být zpětné.

Zákon není zpravidla retroaktivní; ovlivňuje to pouze budoucí činnost, to znamená, co se stane po vstupu zákona v platnost.

S podobnými pravidly v adresáři by jistě pomohlo. A to by bylo docela jednoduché:

 • Pokud se vaše téma dostalo do adresáře a bylo zjištěno, že neodpovídá aktuálním pravidlům, je dobré zůstat tak, jak je.
 • Pouze pokud chcete odeslat aktualizaci, která překračuje kritické opravy chyb, musíte ji přizpůsobit nejnovějším pravidlům..

2. Zavedení minimálních požadavků

Repos pracuje na automatizaci. Prostě máme každý týden zasláno příliš mnoho témat a pluginů, takže provádění lidských kontrol u každého přidání je příliš časově náročné a také zřejmě ponechává velký prostor pro dohled.

Jedna cesta, kterou můžeme s automatizací přijmout, je tedy přijmout všechny bezpečné a bezpečné téma do adresáře a poté mít lepší vyhledávací algoritmus (co dělá repetice pluginů), který by zobrazoval nejlepší shodu jako první (na základě různých faktorů).

Věřím, že je to ta nejjednodušší a nejlepší věc, kterou můžeme udělat.

V takovém případě mají vývojáři více svobody a mohou experimentovat s různými neobvyklými řešeními. Podívejte se na tento citát:

Matný komentář

Nebo tohle; také Matt Mullenweg:

Máme mnoho přísných a přísných pravidel, která jsou navržena "chránit" uživatelé, například v okolí CPT a kol., ale někdo by se mohl informovaně rozhodnout, že bude kompromitovat budoucí potenciální přenositelnost pro současnou podobu nebo funkčnost. bylo by to naprosto racionální rozhodnutí.

Amazon například využívá svého vyhledávacího mechanismu na maximum. Je to v podstatě tržní hospodářství. Dobré produkty získají dobré recenze, takže se ve výsledcích vyhledávání dostanou výš. Špatné produkty jsou pohřbeny. Reguluje to komunita kupujících.

Mít něco takového pro vyhledávání témat WordPress.org by bylo úžasné!

3. Povolit na palubu

Motivy jsou někdy neuvěřitelně složité části softwaru a očekávají, že uživatel na něj jednoduše klikne "aktivovat" tlačítko a pak se vše, co vyžaduje jejich pozornost, je prostě šílené.

Schopnost zabudovat nové uživatele je klíčem k tomu, aby jim pomohli nakonfigurovat své nové téma, a také se naučit, jak získat všechny jeho výhody. To by nám mohlo pomoci nabídnout skvělé "vypadat jako demo" zkušenosti se zaměřením na to, co je dobré pro uživatele současně.

4. Mít lepší náhled

Možná to není 100% související s daným problémem, ale věřím, že je to zásadní pro celkovou použitelnost repozitáře WordPress.org..

Jednoduše řečeno, aktuální prohlížeč je k ničemu.

Její zbytečnost je o tom, aby náhled vypadal jako obrázek motivu.

To prostě musí být lepší. Autoři motivů musí být schopni naladit prohlížeč, aby skutečně zobrazovali optimalizované demo – něco, co ve skutečnosti dává uživateli dobrý přehled o tom, co téma nabízí..

Co bude příště pro uživatele Zerif Lite, zveřejněte pozastavení WordPress.org

Několik důležitých věcí:

(a) Stále se nám líbí téma a budeme jej udržovat naživu

Hej, Zerif se z nějakého důvodu stal jedním z pěti nejoblíbenějších témat na WordPress.org. Je to úžasné! A stále v to z celého srdce věříme.

To znamená, že na tom budeme i nadále pracovat a vylepšovat to.

(b) Stále si můžete stáhnout Zerif Lite

Stačí jít na naše stránky a odtamtud Zerif Lite (není vyžadováno přihlášení).

zerif lite

(c) Stále můžete získat podporu

Můžete navštívit hlavní sekce podpory zde. Zde najdete naše podrobné návody k dokumentaci, časté dotazy a také způsob, jak nás kontaktovat.

Chcete-li získat prioritní podporu, zvažte vstup do našeho tematického klubu (pojistné).

(d) Kontaktujte nás, pokud jste si stáhli Zerif Lite přes WordPress.org

Zde je jádro problému: Pokud nahrajeme téma do WordPress.org, nemůžeme do balíčku přidat aktualizační skript. To znamená, že pokud chceme v budoucnu poskytovat aktualizace, jsme nuceni ponechat toto téma na WordPress.org.

V našem případě, kdy se téma pozastavilo kvůli změně pravidel (bez rozumného způsobu, jak opravit věci), bylo více než 300 000 uživatelů ohroženo kvůli použití tématu, které nelze aktualizovat..

Ještě horší je, že nevíme, kdo jsou tito lidé, takže s nimi nemůžeme komunikovat. Takže v zásadě to tak není "naši uživatelé" přesto, i když stále vypadáme jako vývojář tématu.

Například, pokud nám bude ohlášen problém se zabezpečením, nemůžeme udělat nic, přesto budeme stále viněni. Zdá se, že je to docela velká věc.

Nakonec, oslovte nás pokud jste uživatelem Zerif Lite. Zachovejme vaše téma v bezpečí.

Aktualizace. Nejjednodušší způsob, jak udržet svou kopii Zerif Lite aktuální, je stáhnout náš nový plugin. Musíte pouze nainstalovat a aktivovat. Aktualizace aplikace Zerif Lite se od tohoto okamžiku uskuteční automaticky.

(e) Co bude dál pro nás, obchodně

Jak jsem již zmínil, odhaduji asi 50% pokles tržeb v důsledku toho.

Je zřejmé, že musíme omezit věci a optimalizovat. Co budeme dělat v blízké budoucnosti:

Snížení nákladů

 • Zrušte předplatné softwaru, které často nepoužíváme, nebo upřímně nepotřebujeme (omlouvám se, Mixpanel).
 • Přestaňte prozatím sponzorovat (méně WordCampů, pods.io atd.)… V podstatě znamená méně uživatelů méně podpory, což některým členům podpory umožní pracovat na vývojové straně podnikání, které jsou dokonale schopni dělat.
 • Snižte některé nabídky AdWords a zaměřte se více na efektivitu než na dosah. Totéž platí pro přesměrování reklam.

Oslovte naši komunitu

 • Informovat co nejvíce uživatelů a vést je procesem průběžného aktualizace jejich tématu.
 • Informovat populární zpravodajské zdroje v komunitě.
 • Informovat blogery a producenty obsahu, kteří s námi v minulosti navázali spojení, upravovat / aktualizovat své články.
 • Nasměrujte všechny na stránka motivu na ThemeIsle.com, kde si ji mohou stáhnout bez e-mailové adresy.

Postupovat opatrně

Musíme počkat asi 48 hodin, abychom zjistili, jak komunita reaguje na tuto celou věc, a také, jak efektivní jsme v oslovování našich současných uživatelů..

Uvolňujeme další příspěvek na blogu ThemeIsle, vysvětlujeme situaci našim uživatelům a dáváme jim pokyny, co mají dělat dál. Všem také pošleme e-mail a uděláme mnoho re-marketingu, abychom lidi dostali k nové verzi tématu.

Z dlouhodobého hlediska budeme muset trochu počkat a uvidíme, kde jsme, jak špatné / dobře se věci dějí a odtud fungují. Nic nemůžeme udělat.

Nakonec doufám, že tím, že zde uvedeme své body, můžeme pomoci změnit věci k lepšímu a také pomoci jiným autorům témat, kteří by se mohli potýkat s podobnými problémy..

Doufám také, že se nám nakonec podaří toto téma získat v repu a co je důležitější, že naši uživatelé mezitím příliš netrpí..

Jako vždy, díky za čtení a za podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map