Zpráva o transparentnosti č. 12 – Spouštíme nový blog + proč

Vítejte ve 12. vydání zprávy o transparentnosti! V této sérii mluvím o všem, co se tady děje v CodeinWP (z obchodního hlediska). Snažím se soustředit na zajímavé věci a věci, které hrají důležitou roli pro růst našeho podnikání. To znamená vše od současného dění, vítězství a prohry, strategie atd. (Podívejte se na všechny předchozí zprávy zde.) V tomto vydání mluvím o co se stalo v CodeinWP v lednu 2016:


Jak SEO může přistát kariéru WordPress

Čas na příběh.

Osobní příběh čas, abych byl přesnější. Pokud se vám nelíbí, neváhejte a přejděte na "Inzerujte své podnikání online" část.

Pro ty z vás, kteří to neví, jsem v komunitě WordPress relativně nová. Asi před 4–5 lety byl celý můj svět SEO.

Byl jsem z toho nesmírně vášnivý. Vytvořil jsem stovky malých přidružených webů a udělal jsem spoustu poradenských vystoupení. Nakonec mě konzultační + SEO combo vedlo k vytvoření CodeinWP. Mým původním cílem bylo hodnost "PSD na WordPress."

(V té době jsem si byl jistý, že se dokážu vypořádat s částí WordPress a spolupracovat s Claudiu, abych se postaral o HTML / CSS. Takto se narodil CodeinWP … díky kouzlu SEO a úhlednému nápadu poskytnout "PSD na WordPress" služba.)

SEO bylo náročné i vzrušující. Ale poté, co jsem to udělal na chvíli a hrát hru na kočku a myš s Google, jsem si uvědomil, že to asi není něco, co chci být součástí pro dlouhé vzdálenosti.

Doslova každý týden – a myslím každý týden – existoval někdo, kdo sdílel svůj příběh selhání s Google jako hlavní darebák. Nové aktualizace algoritmů, nové manuální akce, nové sankce … to vše způsobilo, že lidé ztratili své SEO firmy doslova přes noc a tisíce.

Potřeboval jsem to.

Rozhodl jsem se, že budu raději trávit čas budováním značky, učením se, jak lidem přinést skutečnou hodnotu, a tak budovat podnikání, které je dlouhodobě udržitelné.

To je v podstatě to, jak jsem začal, co je nyní ThemeIsle.

Vlastně jsem byl tak unavený a naštvaný na všechny ty věci SEO, že jsem se ani neobtěžoval dělat žádnou SEO pro ThemeIsle. Měl jsem dost starostí o H2 a takzvaný "kvalitní propojení budov."

Dlouhý příběh krátký, skrz kouzlo času, hodně marketingové optimalizace a práce s produktem, jsme tady dnes. Postupem času jsme si vybudovali skvělý tým oddaných lidí, každý měsíc získáváme 1 000+ prodejů, můj e-mailový software mi říká, že ve všech našich seznamech máme 200 000+ lidí, a co je nejdůležitější, máme některé z nejpopulárnějších WordPress témata na trhu.

Ale.

Duch minulosti SEO se skrýval ve tmě a pokoušel se mi zašeptat nějakou radu do ucha …

Po 2 letech provozu jsem si konečně všiml, jak hrozný je ThemeIsle ve vyhledávačích. Myslím, že jsme – já – ignorovali soooo mnoho věcí, pokud jde o náš SEO. Například:

 • celý web měl hroznou strukturu kategorií a vůbec žádné vnitřní propojení,
 • ukázky motivů byly nastaveny na noindex, což v podstatě informovalo společnost Google, že by měly ignorovat 1 000+ kořenových domén odkazujících na tato dema,
 • některé testovací stránky (jako "1 2 3 vyzkoušejte ahoj svět") byly stále online,
 • tam bylo hodně duplicitní obsah, a mnoho dalších otázek … jen výpis tohoto tady mě krčí.

Nakonec jsem se obrátil na jednu z předních rumunských agentur SEO, AgileMedia.com (kde má na starosti velmi dobrý přítel), a my jsme zahájili šestiměsíční smlouvu na práci na SEO na webu.

První věcí, kterou jsme se zabývali, byla špatná struktura kategorií a nedostatek vnitřních vazeb.

Struktura adres URL pro kategorie byla původně něco jako: topicisle.com/downloads/category/free. Nedělalo to nic jiného, ​​pokud jde o informování společnosti Google nebo návštěvníků o tom, co se děje. Změnili jsme to na popisnější nastavení: themeisle.com/wordpress-themes/business/

Aktualizovali jsme také strukturu na stránce a na tyto stránky kategorií jsme přidali několik značek H1 a H2. Umístili jsme je blízko horní části stránky, abychom vše objasnili všem, kteří na tyto stránky přicházejí přímo z Googlu.

h2s

Struktura interního odkazu byla také aktualizována. Právě teď každá stránka kategorie odkazuje na jiné kategorie a každé jednotlivé téma odkazuje na přiřazenou kategorii. Sledujeme dopad, který to má na hodnocení / provoz, a hledáme další optimalizace na stránce, které lze provést.

V důsledku těchto zdánlivě jednoduchých oprav již vidíme nárůst ekologického provozu o 20%. A to je navzdory ztrátě přibližně 200 návštěv / den z hlavního webu, protože jsme přesměrovali dokumentaci na docs.themeisle.com (což nyní dosahuje 1600 relací / den). Přečtěte si více o našich dokumentech zde.

Lekce je tato (pro mě i pro vás): Neztrácejte příliš mnoho času na SEO, jsou tu další důležité věci, které musíte dělat při budování firmy … ale také ignorujte doporučení Google úplně. Existuje řada malých optimalizací, které můžete udělat bez velkých potíží, a mohou mít obrovský dopad na vaše celkové výsledky.

Propagujete svou firmu online? Tady byste měli věnovat pozornost

Dobře, začněme na vysoké notě … bannery jsou stále ne mrtvý.

Já vím, já vím, "bannery mají mnohem nižší CTR než před X lety" – říkáš. Možná ano, ale ceny ropy od roku 2012 také klesly, ale kolem je stále dost ropných magnátů.

Myslím, že se snažím říci, že i když bannery poklesly v účinnost, stále ještě neklesly na 0. Daleko od toho.

Například stále získáváme 2 000 kliknutí / týden z našich bannerových reklam. A tato kliknutí přinášejí zhruba 110 konverzí za týden.

Jak již bylo řečeno, jsme také svědky obrovských rozdílů ve výkonu jednotlivých bannerů. Například není neobvyklé, že banner získává 10x konverzi z jiných bannerů. Důležité je si uvědomit, že takový obrovský rozdíl může znamenat úspěch nebo neúspěch celé vaší kampaně.

Jinými slovy, pouze proto, že vaše současné bannery v tuto chvíli nefungují dobře, neznamená to, že byste měli opustit bannerovou reklamu úplně.

Dovolte mi uvést příklad.

Zde je původní banner, který jsme měli na Designrfix.com:

orig-ad

Zde jsou dvě nové varianty:

var1

var2

Nyní výsledky:

 • Původní: 281 047 zobrazení, 80 kliknutí = 0,03% CTR.
 • Varianta 1: 123 349 zobrazení, 969 kliknutí = 0,79% CTR.
 • Varianta 2: 120 941 zobrazení, 932 kliknutí = 0,77% CTR.

Jít s variantou 1 znamená zlepšení CTR o 2 500% oproti původnímu banneru. To je obrovské!

Ale to není ani ta největší změna, kterou jsme s takovými testy viděli.

Další příklad, tentokrát z webu CSSAuthor.com. Verze 1:

ver1

Verze 2:

ver2

Výsledky:

 • Verze 1: 161760 zobrazení, 272 kliknutí = 0,17% CTR.
 • Verze 2: 98007 zobrazení, 1935 kliknutí = 1,97% CTR.

Bannery pro nás nekončí. Experimentujeme také s AdWords. Ve skutečnosti experimentujeme s AdWords již měsíce, ale rozhodli jsme se toto úsilí zvýšit. Najal jsem poradce, aby nám pomohl. Doufejme, že brzy zde budu mít nějaké údaje, které bych mohl sdílet.

Lekce je nakonec následující: Bez ohledu na to, jakou reklamní metodu používáte, vytrvale testujte. A co je důležitější, pokud vaše reklama selhává, neznamená to, že způsob reklamy selhává … prostě nejsi dobrý (zatím).

Objevování nových míst k prodeji našich témat

Byl jsi někdy v Etsy.com? Pravděpodobně ano, ale už jste ho navštívili, abyste… koupili témata WordPress?

Jo, já taky.

Takže jsem byl docela překvapen, když vidím, že na Etsy existují témata, která vydělají 500+.

To mě přimělo přemýšlet a rozhodl jsem se udělat rychlý test.

To je výsledek, náš Etsy výpis La Femme.

etsy-themeisle

Prodejní stránka vypadá jako stránka ThemeForest, s velkým obrázkem nahoře a detaily dále dolů.

Dosud získáváme kolem 20 zhlédnutí denně a žádné prodeje.

Ale jak jsem řekl jen pár odstavců dříve, "Pokud vaše reklama selhává, neznamená to, že způsob reklamy selhává, prostě na to nejsi dobrý (zatím)," takže myslím, že nemáme jinou možnost, než pokračovat v testování.

První věc, kterou byste měli udělat, by bylo zpracovat kopii. V současné době stránka obsahuje pouze hlavní funkce motivu a poté sdílí postup rychlé instalace. O výhodách nebo o tom, proč by si to někdo vybral před jinými tématy, se moc nemluví. Určitě hodně prostoru pro zlepšení.

Dobře, pojďme tento příběh zkrátit.

Nakonec vás vyzývám, abyste hledali prodej na neobvyklých místech. Koneckonců, Etsy není známá pro své tržiště s tématem WordPress, ale některá témata tam opravdu fungují.

Máme nový blog!

Jo, máme nový blog.

Myslím si, že zpráva o průhlednosti je ideální příležitostí pro její měkké spuštění!

Představujeme ThemeIsle blog.

téma-blog

Je pravda, že se toho ještě moc neděje – pouze 3 příspěvky – ale plánujeme ji rozšířit vedle hlavního blogu CodeinWP.

Nicméně! Nejde jen o kopii hlavního blogu. Zde je něco jiného:

 • Chceme pomáhat našim prvním zákazníkům a uživatelům, takže něco zveřejníme "základní návody WordPress v prosté angličtině." Mysli jako, "Jak nainstalovat téma WordPress."
 • Ve stejném duchu se chystáme věnovat specifickým tématům kolem WordPressu. Příklad: "WordPress pro restaurace – jak nastavit vaše stránky." Vyrábíme naše témata tak, aby vyhovovala různým účelům, takže si myslím, že takovéto průvodce by mělo usnadnit život našich zákazníků.
 • Recenze. Snažíme se také, aby naše témata byla kompatibilní s různými zásuvnými moduly a nástroji třetích stran, ale není to vždy snadné. Některé z pluginů tam, navzdory jejich popularitě, jsou … dobře … špatně vyrobené. Jednoduše cítíme, že musíme uživatele poučit o tom, jaké pluginy / nástroje mají používat a jak si hrají s našimi tématy WordPress..

Stručně řečeno, blog ThemeIsle se stane více publikací typu „hands-on-deck“ – zaměřením na obsah, který lze uplatnit a může být pro čtenáře přínosem hned.

Máte-li zájem, naše první 3 příspěvky:

Zlepšování produktové stránky podnikání

Jak vidíte, snažíme se zlepšit náš celkový marketing a přidat / získat nové prvky do našeho portfolia (jako blog ThemeIsle nebo plugin Easy Content Types minulý měsíc), ale také provádíme změny v našich základních produktech – motivech.

A to:

 • Přezkoumáváme vstupní stránky motivů. Chceme lépe předvést funkce, vyzkoušet novou strukturu stránek atd. Dokonce jsme se pokusili použít 99 designů (část naší snahy najít nějaké nové skvělé návrháře).
 • Přehodnocení ukázek témat (jako Zerif, nebo Parallax One). Vytváříme nové podstránky pro dema a prostřednictvím těchto podstránek se snažíme předvést každou funkci motivů. Záměrem je skutečně ukázat, a nejen to říct. Vytváříme několik ukázek, abychom zjistili, co funguje nejlépe.
 • Vytvořili jsme novou videoprezentaci Zerif! Myslím, že se ukázalo být úžasné, ale klidně mi řekněte co vy myslet si:
 • Oslovujeme několik super talentovaných návrhářů (jako je Ashley z Kurio) a diskutovat o nových tematických projektech, které by byly jedinečné v jejich prezentaci a účelu (toho jsme v poslední době příliš neudělali).
 • Uvolňujeme novou stránku historie nákupů a novou modální pokladnu, která by měla zjednodušit uživatelský dojem na webu.
 • Připravujeme způsob, jak lépe předvést sílu mého oblíbeného pluginu – Oživte starý příspěvek. Představujeme nový web, který bude sloužit jako ukázka pluginu:

revive-old-post-pro-site

Myslím, že je to! Určitě jsem strávil spoustu času prací na podnikání od té doby, co jsem se vrátil z dovolené. V průměru jsem kolem 80 hodin / týden a pomocí této doby jsem našel nový pohled na podnikání a identifikoval vše, co je třeba v nadcházejících měsících zlepšit (některé z nich jsem uvedl výše).

Jo, a na osobní poznámku mám za sebou svůj první podcastingový zážitek. ��

Byl jsem dotazován na WP Innovator Podcast, Epizoda č. 11 – Provozování WordPress Theme Business. Neváhejte a naslouchejte a dejte mi vědět, co si myslíte. Doufám, že to nakonec nebude můj jediný vzhled podcastu a že ode mě budete častěji slyšet.

Rozpis příjmů (1. ledna – 1. února)

Zde jsou čísla za leden (z našeho interního systému sledování):

rev-graph

Ve srovnání s minulým měsícem se jedná o nárůst o 14,9%. Věci se začínají zvyšovat po prosinci… v našich prodejních zprávách také známý jako Slow-cember (jak jsem se zmínil před měsícem, 25. prosince byl náš nejhorší den v měsících, celkem jen 4 prodeje).

Zde je náš aktuální seznam bestsellerů (prodej truhly s pokladem se ve srovnání s minulým měsícem výrazně zvýšil; nárůst o 77%):

nejlepší prodejci

Dobře, to je prozatím. Jako vždy, díky za čtení a za podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map