Zpráva o transparentnosti č. 10 – DOCS a proč jsou pro vaše softwarové podnikání důležité

Zpráva o transparentnosti č. 10 – DOCS a proč jsou pro vaše softwarové podnikání důležité

Zpráva o transparentnosti č. 10 – DOCS a proč jsou pro vaše softwarové podnikání důležité
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v 10. vydání zprávy o transparentnosti! Tato řada se týká obchodních aktivit zde na CodeinWP. Měsíc po měsíci se snažím soustředit na vše, co je zajímavé, a na vše, co považuji za užitečné pro ty z vás, kteří provozují podobné firmy. (Předchozí zprávy? Podívejte se na ně zde.) V tomto vydání mluvím co se stalo na CodeinWP v listopadu 2015:


Dokumenty a proč jsou důležité pro vaše softwarové podnikání

Ačkoli na to někdy zapomínáme, pluginy WordPress a témata WordPress jsou klasické softwarové firmy. Na některé základní úrovni se produkt příliš neliší od jakékoli jiné aplikace, kterou osoba mohla nainstalovat do svého počítače.

A to zejména z pohledu uživatele. Myslím, že když si někdo koupí váš produkt WordPress (ať už jde o téma nebo plugin), musí čelit skutečným obtížím, které někdo, kdo si koupí nový operační systém. Tato věc musí být nainstalována, nakonfigurována a … dobře, musí být použitelná.

Podle mě máte tři způsoby řešení tohoto problému:

 • buď učiníte váš produkt uber jednoduchým, aby lidé mohli stisknout tlačítko a prostě to funguje, nebo
 • mít úžasnou podporu, nebo
 • dát svým zákazníkům dobré dokumenty.

Vlastně, teď, když o tom přemýšlím, bych měl pravděpodobně určit, že mít úžasnou podporu je nutností bez ohledu na to.

Ať tak či onak, poslední metoda – docs – není něco, co jsme implementovali zhruba před měsícem. "Jak je to možné?" – ptáš se.

Nevím, abych byl upřímný. Z nějakého důvodu jsem v tom neviděl hodnotu. Možná to byla čistá zaujatost tvůrce. Myslím, "Znám svůj produkt, vím, že je snadno použitelný, takže jsem si jistý, že všichni ostatní najdou stejně snadné použití, dobře?" No, bohužel takové věci nefungují.

Ale jsem rád, že jsem se nakonec prokázal špatně a že jsme to dali naše dokumenty zelené světlo.

dokumenty domů

Ve větě, dokumenty jsou místo, kde přidáváme FAQ a návody o našich produktech. V současné době to znamená naše témata WordPress a vše, co s nimi souvisí. Nebojte se hop tam získat lepší nápad.

Teď to samozřejmě trvalo nějakou dobu, než jsme vytvořili dokumenty, takže otázka zní, "Stálo to za to?"

Myslím, že znáte odpověď, ale stejně to řeknu. Ano, stálo to za to.

V první řadě je vytváření dokumentů jednorázovou investicí. Myslím, ano, musíte časem vytvářet nové záznamy a také aktualizovat / vylepšovat předchozí. Ale na druhou stranu ušetříte spoustu času, protože nemusíte řešit vstupenky na podporu, které byste jinak dostali.

V tomto scénáři se dokumenty jednoduše stávají prvním místem, kde lidé mohou najít odpovědi před kontaktováním podpory.

Nejen to, ale dokumenty se okamžitě změnily v náš 3. – 4. nejoblíbenější obsah.

V současné době získávají kolem 2 400 návštěv / týden a rostou:

přenos dokumentů

Při porovnání se statistikami blogu se náš 3. nebo 4. nejoblíbenější příspěvek dostane každý týden přibližně stejným počtem návštěv. A mějte na paměti, že tyto příspěvky si budují svou popularitu už měsíce. Dokumenty… víceméně noční úspěch.

Ale to není všechno.

Dokumenty jsou také skvělým zdrojem nápadů o tom, jaké funkce lidé od vašich produktů požadují a jak byste je mohli vylepšit. Zde jsou například nejoblíbenější stránky v našich dokumentech:

dokumenty populární stránky

Jediný fakt, že se jedná o nejsledovanější stránky, nám dává představu o tom, jakým směrem se můžeme ubírat do budoucnosti.

Dobře, tak jak vytvořit dobré dokumenty? Tady bych rád poradil:

 • Vyberte si absolutní minimální soubor věcí, které považujete za zásadní pro nového uživatele, aby věděl o vašich produktech, a poté je prezentujte co nejpřátelštějším možným způsobem. Opět potřebujete jen minimální soubor věcí, které musíte začít. A nezapomeňte, že pokyny musí být co nejjasnější, protože lidé, kteří navštíví vaše dokumenty, se často necítí příliš sebevědomě experimentováním se softwarem, takže potřebují dobré vedení.
 • Sledujte své lístky podpory a hledejte běžné problémy. Jakmile si všimnete, že se něco objevuje více než několikrát, udělejte z něj nový záznam v dokumentech. Také znovu použijte dobré odpovědi na podporu a pokud je to možné, zkopírujte je do dokumentů.
 • Zviditelněte každý záznam. Místo videí používejte GIF.

dokumenty gif

 • Nechoďte do pokročilých témat jen proto, že můžete. Dobré dokumenty se netýkají kvantity, ale kvality. Mít 10 skvělých příspěvků bude o něco lepší než mít masivní dokumenty psané robotem, které přesahují 1000 stránek.

Černý pátek … jen páni

Dobře, tak došlo k této události, která v Evropě není tak velká, ale v USA je to absolutní senzace. Samozřejmě, černý pátek.

Jak možná víte, měli jsme vlastní "Černý pátek zabývá poštou." Naším cílem v letošním roce bylo shromáždit největší seznam zajímavých nabídek souvisejících s WordPress, které jsme mohli. Nakonec jsme skončili na 54, ačkoli ne každá nabídka vytvořila seznam, takže to nebyl "vezměte je všechny" druh úsilí.

Výsledky? Během dvoutýdenního období mezi 16. a 30. listopadem byl tento příspěvek celkově nejoblíbenějším příspěvkem č. 2:

výsledky pátého černého pátku

A nezapomeňte, že stále muselo konkurovat celému katalogu populárních příspěvků a všem jejich reputaci v oblasti SEO.

Pro tentokrát jsem opravdu neočekával, že příspěvek bude dělat dobře. A nejde jen o provoz, ale také o příjmy, které přinesl.

Například naše přidružené provize od ElegantThemes dosáhly přibližně 1200 USD. Toto číslo mohlo být vyšší, pokud bychom nezapomněli zahrnout náš affiliate odkaz v první den. Existuje také několik set dolarů od MyThemeShop, OptinMonster, TeslaThemes atd.

Výdělky jsou hlavní věc, kterou jsem nečekal. Chci říct, že jsem věděl, že příspěvek byl užitečný, ale myslel jsem si, že lidé budou mít více na procházení náladu než na nákup, takže.

Lekce pro budoucnost? Publikování Černý pátek nabízí práci se zaokrouhlením! Je to skvělé pro všechny tři strany … vy – vlastník webu, návštěvníci a firmy, které nabízejí nabídky.

Jsem si jistý, že to uděláme znovu příští rok. Ale možná, s poněkud odlišným přístupem. Například bychom se mohli pokusit vyzdvihnout asi 10 nejlepších obchodů, které lidé opravdu chtějí, a pak dát ty ostatní pod a "vidět víc" odkaz. Jinak je ten zážitek trochu ohromující. Volba ochrnutí.

Tajemství překladu témat WordPress

Dám ti trochu tajemství. Přibližně před 2– 3 měsíci adresář na WordPress.org místním editorům umožnil vybrat překlady témat, které budou uvedeny jako doporučené.

Například: de.wordpress.org/themes – místní stránka pro Německo. Jen abych vám dal obecnou představu o dopadu, který to mělo – témata jako _tk začaly získávat 4-5krát více stahování než obvykle, protože byly uvedeny na seznamu de. stránka.

téma - stahování

To se od té doby vrátilo (vlastně před pár dny). Ukazuje však, jak důležité je, aby vaše bezplatná témata byla plně přeložena. To vám nejen poskytne výhodu nad konkurencí a vytvoří více stahování, ale také poskytuje skvělé služby vašim uživatelům.

Již jsme začali investovat do překládání našich nejoblíbenějších témat do jiných jazyků. Doporučuji, abyste udělali totéž, pokud se pokoušíte uvádět své výrobky na mezinárodní trh – bez ohledu na to, jaké výrobky to mohou být.

Vizuální blogové příspěvky získají více odchozích kliknutí

Odchozí kliknutí jsou něco velmi důležitého, pokud se část vaší strategie zpeněžování točí kolem affiliate marketingu. A pro většinu blogerů v dnešní době to tak je.

V průběhu let se však affiliate marketing stal poněkud špatným zástupcem. Je tam více než hrstka umělců, což pro nás ostatní značně ztěžuje práci. Zejména dokonce i mluvení o zvýšení počtu kliknutí přidružených uživatelů má podivnou negativní vibraci.

Pokud je to však správné, affiliate marketing je pro všechny zúčastněné strany naprosto výhodný. Vaši návštěvníci získají přístup k skvělým produktům, můžete svůj web zpeněžit, i když nemáte vlastní produkt a obchodníci… no, jejich výhra je zřejmá.

To, co opravdu chcete, jako někdo, kdo propaguje nabídky přidružených společností, jsou samozřejmě vzdělaná kliknutí, nikoli náhodná kliknutí nebo triková kliknutí. Na konci dne je důležité sloužit vašemu publiku.

S ohledem na to jsme hledali způsob, jak zvýšit odchozí kliknutí na stránky / příspěvky, které obsahují různé nabídky (vlastní + přidružená společnost), a zároveň nevypadáme, že se snažíme tvrdě.

Jedna věc, kterou jsme udělali, je změna formátu některých našich příspěvků v seznamu. Dovolte mi ukázat vám:

Takto by mohl vypadat standardní příspěvek v seznamu (klikněte):

rozložení staré

Takto vypadají naše nové seznamové příspěvky (klikněte):

nové rozvržení

Vezměme si poslední příspěvek jako příklad – Nejlepší tvůrci motivů WordPress s přetažením v roce 2015.

Až do 20. srpna používal staré klasické uspořádání. Během této doby vygeneroval následující CTR:

ctr starý

Nyní výsledky od 20. srpna:

ctr nový

Poměrně výrazný nárůst. Ve skutečnosti jde o zlepšení o 34%. U ostatních příspěvků, které také provedly přepnutí, jsou výsledky v rozmezí 30–50%.

Co dělá tento nový vzhled lepší výkon? Je to jen můj osobní závěr, ale řekl bych:

 • žádný postranní panel – méně rozptýlení,
 • celkově méně rozptýlení – účel stránky je jasnější,
 • odkazy jsou viditelnější – prezentovány uvnitř polí,
 • informace je lépe strukturovaná – máte snímek obrazovky vlevo a popis vpravo a je snazší rozlišit jednotlivá témata,
 • Snímky obrazovky skutečně zobrazují, jak toto téma vypadá na živém webu.

V jiných příbězích

 • Je tu nový člen rodiny CodeinWP. Nedávno jsme získali flyfreemedia.com spolu s jejich kompletní knihovnou témat (celkem 7 témat). Hlavní doména již odkazuje na ThemeIsle.com a některé motivy jsme začali rebrandingovat. Rozhodli jsme se začít jen s 3 nejlepšími tématy a zjistit, kam nás vede (Šikmý, Amadeus, FlyMag). Proč jsme udělali krok? Věřím, že tato akvizice zrychlí náš růst a přinese nové uživatele. Například Oblique a Amadeus již přidali 13 000 aktivních uživatelů hned za bránu. Jak témata rostou, více přijde skrz dveře. To také diverzifikuje naši tematickou knihovnu a mělo by to pomoci našemu úsilí při přechodu na model klubového oceňování.
 • Mám na rukou nějaký volný čas, takže bych rád vyzkoušel nápad. Pokud existují nějaké firmy WordPress s příjmy vyššími než 10 000 USD, které hledají pomoc (růst podniku / poradenství / optimalizace produktů), rád vám nabídnu placené poradenství. Jen mě ping na Twitteru.
 • Chtít poznat? Zde mě najdete v následujících měsících:
 • A v neposlední řadě rychlý výkřik pro dvě zajímavé společnosti z mé vlasti, PixelGrade a Creative Tim. Vytvářejí úžasné produkty a zároveň prostřednictvím zpráv o průhlednosti sdílejí spoustu skvělých informací (PixelGrade’s) a jinak jen být upřímný o své cestě (Kreativní Tim).

Rozpis výnosů (1. listopadu – 1. prosince)

Zde jsou čísla za listopad pocházející z interního sledovacího systému, který máme:

výnos

Ve srovnání s minulým měsícem je to nárůst o 7,9%.

A opět náš seznam bestsellerů:

nejlepší prodejci

Jedna hlavní věc, která se zde děje:

Je to poprvé, co balíček Treasure Chest předběhl Zerif Pro. Proč? Budu o tom mluvit příští měsíc, když budeme mít více dat.

Důvod je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Dávejte pozor na to, co by to mohlo být?

Dobře, to je prozatím. Jako vždy, díky za čtení a za podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a dostávejte nové zprávy:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector