Zpráva o průhlednosti # 15 – Jak ztratit 3 750 $ na jednu akci

Vítejte v 15. vydání naší zprávy o transparentnosti (za duben 2016). Toto je řada, ve které sdílím všechno, co se děje na CodeinWP a ThemeIsle z obchodního hlediska. Každý měsíc se snažím pokrýt nejzajímavější dění, dát vám své názory na * věci * a podělit se o své plány na další měsíce. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Dobré a špatné

Jeden ze čtenářů poukázal na to, že nesdílím příliš mnoho negativních věcí nebo prostě věci, které v těchto přehledech nefungovaly..

Přemýšlíte o tom na pár dní … Musím souhlasit, má naprostou pravdu.

Ale jsem na plotě se samotným nápadem.

Na jedné straně vám vědět, jaké chyby někdo udělal, vám může pomoci udělat je sami. Ale na druhé straně existuje jen zřídka něco jako "chyba" když mluvíme o online marketingu nebo o podnikání.

Řekněme, že metoda X pro mě vůbec nefungovala. Znamená to, že to nebude fungovat ani pro vás? Samozřejmě že ne.

Také se domnívám, že mluvení o tom, co fungovalo, přináší větší hodnotu, protože se můžete pokusit tyto nápady vyladit ve svém vlastním podniku a nějak je napodobit..

A konečně, dobře, mám osobní zaujatost, když mluvím o dobrých věcech. Hlavně je to jen lidská povaha – vždy je lepší mluvit o tom, co fungovalo, než co ne. Obzvláště to, že se prostě stydím za spoustu našich chyb, a dokonce i přemýšlení o nich mě nutí krčit se, nemluvě o vystavení se komentářům ostatních.

Ale tady to stejně jde. ��

Udělejme to takto:

Zaprvé se budu dělit o některé z našich nejhorších chyb – věcí, které byly skutečným čmuchem. Ale abych je vyvážil, zmíním také některá z našich nejlepších rozhodnutí.

Hrozné nabídky

Začněme velké:

Před několika měsíci jsme se pokusili propagovat ParallaxOne na 1 milion + odběratelů Pocket (propagace e-mailového zpravodaje). Cenovka na této byla $ 3 750.

Z toho máme 171 nových uživatelských účtů zdarma. To je 22 $ na uživatele.

A není to tak, že by Pocket nebyla dobrá na propagaci. Ale náš produkt a naše marketingové sdělení jasně neodpovídaly tehdejšímu průměrnému uživateli Pocket. Důvodů může být spousta. Možná jen několik malých zubů, které se nerozpálily, možná jeden velký.

Ať tak či onak, nehráli se dobře a jasně špatný obchod.

Pak byla propagace v informačním bulletinu UXBooth. Tentokrát máme 88 bezplatných účtů za 950 $ (11 $ na uživatele).

Vyzkoušeli jsme také spoustu umístění BuySellAds a nakonec zaplatili 10 $ + za bezplatný účet.

Ani AdWords se nehraje dobře. Strávíme někde kolem 2 000 $ měsíčně – zaměřujeme se na bezplatná témata – a průměrujeme 1,5 USD za stažení bezplatného tématu.

Nyní si ujasníme, co pro mě všechno výše uvedené znamená a jaký druh zprávy se zde snažím sdělit.

To mě nečiní krčícím se, protože jsem byl shazován za své peníze. Vůbec ne. S tím by bylo mnohem snazší se vypořádat. Je to proto, že vím, že jsme to my, kdo je zodpovědný za veškerá úsilí, která se nevyvíjí. Kdybychom připravili promo akce lépe, jistě bychom dosáhli lepších výsledků. Stydím se, protože je to naše chyba.

(Poznámka: Jak vidíte, většina výše popsaných snah se zaměřuje na naše bezplatná témata. Mým současným cílem je být jedním z nejlepších zdrojů bezplatných témat WordPress a použít je jako páku, aby se lidé dostali k našim placeným plánům. v tuto chvíli přímá propagace našich placených témat.)

Hrozné chyby

Když jsme původně spustili ParallaxOne, vytvořili jsme slimák Parallax-One. V té době se to nezdálo jako špatný nápad, ale jak se ukázalo, způsobuje to potíže, když se rozhodneme odeslat téma do adresáře WordPress.org. Všechna témata tam dostávají svá jména s nižším krytem a na základě toho jsou automaticky generovány jejich slimáky. Takže bychom skončili se dvěma verzemi stejného tématu (paralaxa-jedna a paralaxa-jedna). Ve výsledku tedy žádné dětské téma nebude s oběma současně fungovat.

Po dobu zhruba 6 měsíců Disqus neustále nahradil naše přidružené odkazy na blogu CodeinWP… efektivně "pomáhání" ztratíme docela hodně peněz. To je vlastně docela starý problém s Disqusem. Tady je příspěvek z roku 2014 popisující to.

Na waaay příliš dlouho, design nebyl naším hlavním zaměřením při vývoji nových témat. Při zpětném pohledu to považuji velká chyba. A ještě víc, když to čtu Výsledky výzkumu redesign Array Themes, podle kterého je design zdaleka nejdůležitějším faktorem, který lidé zvažují při nákupu motivů WordPress.

Jednou a z nějakého důvodu (?) Jsem se rozhodl, že by bylo dobré upravit nějaký kód přímo v Zerif Lite v hlavním GitHubu tématu. … A zapomněl jsem přidat jeden ";"

Doslova nejzákladnější chyba ve všech programování. To způsobilo pro mnoho lidí fatální chybu a následování vodopádů.

Abychom v budoucnu všechna taková rizika zmírnili, nyní chráníme výrobní odvětví vývoje našich témat a také plánujeme integraci Travis CI. Nemluvě o tom, že jsem přestal sám stahovat žádné aktualizace na WordPress.org.

Možná už tady vidíte vzor …

Mám tendenci spěchat věci (jak v marketingu, tak v produktu), nebo vydávat aktualizace produktů ve spěchu před analýzou všech možností do hloubky. Pracuji na způsobech, jak vylepšit tento aspekt mé povahy, ale moje mysl stále inklinuje bloudit.

Při ruční úpravě tematických souborů alespoň nezpůsobuji žádné nové fatální chyby. ��

Společně jsme také začali věnovat větší pozornost lepšímu stanovování priorit práce. Myslím tím, že v loňském roce jsme většinu času trávili buď řešením problémů v našich stávajících produktech nebo budováním nových témat spěšně, aniž bychom se tolik soustředili na designovou stránku věcí. Nakonec jsem o tom začal spát.

Abychom věděli, že design je tajná omáčka, potřebovali jsme změnu. Takže v poměrně radikálním kroku jsme my se rozhodl provést jarní úklid a odejít do důchodu spoustu témat.

Není to tak, že by tato témata nebyla z hlediska zdrojového kódu dostatečně kvalitní, ale design prostě nebyl na místě, a nemohl jsem je vidět jako nejlepší ve své kategorii. Vypadalo to, že je lepší je vymanit ze svého utrpení a vybudovat nové, které by vypadaly mnohem lépe.

Jedním z důvodů, proč některé problémy směřující k naší práci s produktem, je jen mírně posunout vinu, se zdá, že se pravidla WordPress.org mění častěji, než je třeba, abychom uvolnili nová témata..

Například jsme měli dvě témata postavená na stejném pozadí. Oba byli přezkoumány stejným recenzentem pouze s odstupem tří týdnů. Jeden byl v pořádku. Druhý dostal celý seznam nových "problémy" vyřešit.

Pak je tu také čekací fronta na WordPress.org, která je někde kolem 6 měsíců dlouhá pro nová témata, což hodně brzdí vývoj našich produktů.

Dobře, dobře … nejsem opravdu "přesouvání viny." Velmi dobře vím, že to je něco, co bychom mohli vyřešit / obejít se lepším pracovním postupem a možná lepším plánováním (pro budoucnost)..

Dobrou zprávou je, že jsme opravdu blízko bít "téma obchod sladké místo," tak mluvit – být schopen uvolnit témata výhradně na našich stránkách. To nám samozřejmě nedává tolik tržeb v krátkodobém horizontu, ale postupem času nám to umožňuje vyrábět lepší produkty, protože nemusíme čekat na vyšší moc, abychom mohli naši práci kontrolovat v 6měsíčních krocích.

Skvělá rozhodnutí

Dobře, dost se špatnými věcmi. Pojďme si promluvit o nejlepších rozhodnutích, která jsme dosud učinili!

Investováno do raných partnerství. Mít dobrého partnera se vždy vyplatí. Například, Colorlib minulý rok nám poslalo 400 000 návštěvníků. Rovněž nadále úspěšně vyhledáváme partnerství s Nimbus Themes Magazine a další. Klíčem je zde najít (A) dobrý partner, a ještě důležitější je (b) dohoda o partnerství, která zaručuje výsledek win-win-win (vy, partner, publikum).

Investováno do souvisejících produktů. Jak se ukazuje pro nás, mít 3 propojené značky funguje velmi dobře a pravděpodobně lepší (předpokládám), než mít jen jednu značku, která získává veškerou pozornost. Tady je to, co myslím. CodeinWP a JustFreeThemes jsou mezi 3 nejlepšími doporučeními pro ThemeIsle a dohromady vygenerovali minulý měsíc 23% našich bezplatných stahování.

Pracoval na našem ekologickém provozu, což je nyní náš nejvyšší akviziční kanál, který generuje 25% všech stahování.

vše ke stažení

Překlady našich témat do více než 10 jazyků. To je něco, o čem jsem hovořil v jedné z předchozích zpráv v prosinci. Udělali jsme to z několika důvodů. Především nás obrovským způsobem otevírá mezinárodním trhům. Potom je zde také způsob, jak karty Doporučené / Populární fungují právě teď na WordPress.org. Přeložená témata mají v zásadě mnohem lepší šanci se zde objevit pro návštěvníky z neanglicky mluvících zemí. Dosud to mělo velký dopad. U některých našich témat jsme ve skutečnosti zdvojnásobili počet stažení (tento a tento). Celkově jsme na to utratili zhruba 4 000 $ (většinou jsme pracovali s dodavateli Upwork).

přeložená témata

Udělal hodně A / B testování. Testování A / B je vždy dobrá investice a nezáleží na tom, zda jsou výsledky testu pozitivní nebo negativní. Testování A / B jednoduše vymaže odhady práce z vaší rutiny a umožní vám ověřit vaše předpoklady pomocí prvotních dat. Například jeden z našich nedávných testů zahrnoval novou vstupní stránku pro Zerif PRO + vložená pokladna. V době psaní této nové verze (obrázek níže) přináší o 16% více konverzí než předchozí verze.

zerif-pro

Investováno do profesionálů. Jako podnikatel můžete mít druhé myšlenky, pokud jde o najímání lidí, kteří se ptají na to, co vypadá jako vysoká sazba, a zejména pokud je tato sazba vyšší než to, co sami za hodinu uděláte (přemýšlíte). Opravdu ale chci zdůraznit, že je to správné, protože dodaná hodnota z ní stále dělá velkou investici. Spisovatelé, bloggeri, návrháři, vývojáři… jejich ceny jsou z nějakého důvodu vysoké.

Nové akvizice!

Jak jsem zmínil násobek v minulosti, akvizice jsou jedním z nejlepších způsobů, jak růst, bez ohledu na vaše místo nebo trh. Nejenže generují zprávy v tomto odvětví, ale také vás okamžitě vystavují novému publiku a umožňují vám sledovat další odvětví na vašem trhu, o kterých byste se možná nemuseli rozhodnout pro svůj hlavní produkt..

Takže minulý měsíc jsme vyrostli v naší velké rodině CodeinWP získáním 2 skvělých pluginů od Brice Capobianco z b * web. Pluginy:

FEEDZY RSS Feeds – skvělý způsob, jak načíst externí kanály RSS a používat je na svém webu.

feedzy-rss-feeds

Adblock Upozornit – nechcete, aby čtenáři používali blokátory? Pomocí tohoto pluginu je můžete zdvořile požádat, aby tyto blokátory vypnuli.

adblock-notify

S těmito zásuvnými moduly jsme doposud moc nedělali, ale máme pro ně naplánované skvělé věci!

Také v naší snaze o učení a objevování nových možností jsme získali skvělý nástroj pro řízení projektů nazvaný TeamClerk za 7 500 $. Opravdu v to věřím a myslím si, že to může vydělat pěkný výklenek pro sebe na trhu, který se zdá být opravdu přeplněný a obsahuje mnoho skvělých nástrojů.

Nemám moc času na to, abych se o všechno postaral sám, takže se chystám na partnerství s někým, kdo bude tento projekt provozovat. Web jsme již přepracovali a nyní získává kolem 10 nových účtů denně.

Koukni na to, podívejte se, jak je to jiné!

teamclerk

Směr vpřed

Jako prodejna motivů se snažíme pomalu přecházet na a "členství v klubu" druh přístupu (podobný tomu, co dělají WPMU DEV a Elegant Themes), a začnou se za toto členství účtovat každoročně (automatické obnovy).

V současné době jsou naše míry obnovy opravdu nízké a samotná obnova je pro uživatele hroznou zkušeností – musí všechno udělat ručně a proces není jasný. Doufám, že automatické obnovy tento problém vyřeší a také to, aby se nám věci lépe předvídaly z hlediska výnosů, což se zase více zaměří na produkty a dlouhodobé strategie.

Samozřejmě chápu, že abychom mohli lidem každoročně účtovat poplatky, musíme také najít více způsobů, jak našim zákazníkům poskytovat nepřetržitou hodnotu, a – což je stejně důležité – naučit se, jak tuto hodnotu lépe komunikovat..

Některé z věcí na pořadu jednání:

 • Pro naše uživatele je již k dispozici nová sekce výukového videa, která je vede všemi funkcemi, které mohou s našimi tématy dělat.
 • Doufám, že příští měsíc začneme na našich blogech publikovat 1 článek denně.
 • Plánujeme začít zasílat kurátorům zasílané zprávy o různých tématech.
 • Pracujeme na uvolňování nových a lepších témat a investujeme do vývoje produktů obecně (jak jsem již zmínil).
 • Budeme vydávat další aktualizace pro naše nejprodávanější témata + některá podřízená témata, aby byla ještě univerzálnější.
 • Zaměstnali jsme již 3 nové členy našeho týmu podpory, abychom zkrátili dobu odezvy a pomohli s vytvořením dalších konzultací / dokumentů.

Rozpis příjmů – duben 2016

Zde jsou čísla za duben (z našeho interního systému sledování):

rev

Je to malý nárůst o 3,9% za poslední měsíc.

(Připomenutí) Mluvím ve WordCampu!

Chtěl jsem jen připomenout všem našim evropským přátelům, že mluvím ve WordCampu Porto za pár dní!

Moje prezentace byla schválena organizátory, takže je vše připraveno! ��

Uvidíme se 14. – 15. května v Porto!

Děkujeme za přečtení a podporu CodeinWP! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map