Plánovali jsme, že už nikdy nebudovat další nové téma – zpráva o transparentnosti č. 45

Plánovali jsme, že už nikdy nebudovat další nové téma – zpráva o transparentnosti č. 45

Plánovali jsme, že už nikdy nebudovat další nové téma – zpráva o transparentnosti č. 45
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Zpráva o průhlednosti # 45


Vítejte v 45. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za říjen 2018). V této sérii procházím vším, co se děje v oboru, o který by vás mohl zajímat – zejména zákulisí. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.

TOC, co má přijít:

1. Před rokem jsem řekl, že nebudeme stavět další nové téma. Právě jsme to udělali. Tady je důvod

2. Záleží na rychlosti SEO opravdu na SEO? TL; DR: to ano

3. Jaký typ obsahu WordPress inzerovat na Facebooku?

4. Přehodnocení zpráv o průhlednosti

1. Před rokem jsem řekl, že nebudeme stavět další nové téma. Právě jsme to udělali. Tady je důvod

Když jsem se díval na některé z populárnějších zpráv o transparentnosti na webu, narazil jsem na to. Je to ten, kde jsem diskutoval o budoucnosti Gutenbergu a pokusil se přijít na to, co je nejlepší cesta pro obchod s tématy, jako je ten náš, který následuje.

Dospěl jsem k závěru, že bychom nestavěli další nové téma, ale místo toho jsme se zaměřili na přeměnu našich stávajících témat na názvy domácností.

Je to zhruba rok a půl od zveřejnění této zprávy … a chystáme se vydat nové téma. Co dává?

Několik důvodů:

a) Četl jsem trh špatně

Abych byl přesnější, podcenil jsem, jak rychle by se stavitelé stránek zmocnili, a navíc jsem očekával, že Gutenberg bude mít rychlejší odvolání hlavního proudu rychleji.

A v pořádku, Gutenberg pěkně roste, ale to je stále růst mezi davem lidí a moc se netýká příležitostného uživatelského prostředí – tvůrci stránek tam stále vládnou.

V této zprávě před 1,5 lety jsem se zmínil o tom, jak daleko tvůrci stránek dosáhli, pokud jde o UX, a také o tom, kolik uživatelů tvůrců stránek miluje lehká rámcová témata – jako GeneratePress nebo OceanWP..

Zároveň jsem si stále myslel, že tato témata zůstanou mezera, zatímco ta druhá "obchodní témata" (řekněme jim, že) by na trhu nadále dominovala.

Při pohledu na grafy popularity dnes však rámcová témata rostou mnohem rychleji, než jsem očekávala, a pravděpodobně převezmou nejlepší místa dříve než později. Překontrolovat GoDaddy’s Hot 100 seznam, například. V lednu 2018 jsme byli na 4. místě (viz níže). V květnu jsme klesli na # 13.

božský top

Zpočátku jsem předpokládal, že dostaneme stabilní verzi Gutenbergu mnohem dříve, abychom dokázali otočit Hestii ve směru – vydělávejte na popularitě tématu a jeho nové kompatibilitě s Gutenbergem. Jak však všichni víme, věci se pohybovaly mnohem pomaleji.

Abychom zde našli řešení, potřebovali jsme buď získat / vybudovat silné partnerství se stávajícím zavedeným rámcovým tématem (což se ukázalo jako obtížné), nebo si takové téma vybudovat sami.

Jedním ze způsobů bylo přizpůsobit Hestii a odstranit z ní spoustu prvků, ale nebylo to možné bez rozbití stávajících uživatelských webů.

Proto jsme se nakonec rozhodli postavit nové téma od nuly.

S tím jsme také měli úplnou svobodu, pokud jde o to, jak jsme se k tomu chtěli přiblížit. Proto jsme se zaměřili nejen na tvůrce stránek, jako je Elementor nebo Beaver Builder, ale také na představení některých nových konceptů, které jsou připraveny pro spolupráci s Gutenbergem, jakmile se dostane do jádra WordPress.

b) Vývoj webu také pokročil, odhalil nové možnosti

To se vrací k tomu, co dělá témata jako OceanWP nebo Astra. Představili některé zajímavé koncepty, které se také osvědčily u uživatelů, což pravděpodobně celkově posiluje jejich postavení.

Nakonec, bez nového standardu, jako je Gutenberg, jsme nemohli jen jít dopředu a upustit Bootstrap z Hestia, představit nová řešení CSS atd. V podstatě jsme nevěděli, co můžeme očekávat od Gutenbergu a která modifikace by obstála zkouška času.

Udělali jsme hlavní refaktor s Hestií, ale front-end bylo stále obtížné migrovat, aniž by došlo k poškození některých uživatelských webů.

Takže na obrázek přichází nové téma! Cíl s Neve je umožnit zážitek, který je co nejblíže skutečnému zpracování front-endu – pomocí Gutenbergu.

S potěšením vám mohu oznámit, že se nám toho podařilo dosáhnout a právě se chystáme uvolnit toto nové téma! Už je venku! Podívejte se sem.

Rychlý plíživý pohled:

neve

 • Neve pracuje s oficiálním pluginem AMP hned po vybalení – téma AMP vypadá přesně jako mobilní téma jiné než AMP.
 • Nepoužívá také jQuery, Bootstrap nebo cokoli, co by většina devs považovala za těžké.
 • "theming" část v Neve přijde na péči o běžné HTML prvky a bloky – věci jako vstupy, tlačítka, kontejnery, šířka obsahu atd. Vše ostatní může být zpracováno prostřednictvím tvůrců stránek.
 • V první den také zpřístupníme balíček návrhů startovacích stránek – prozatím postavených v Elementoru, ale brzy budou přidány i další verze vytvořené Gutenbergem.
 • A konečně, pokud zde budou nějaké uživatelé Zerifu, budete rádi, že Neve automaticky importuje obsah vaší úvodní stránky Zerif a převede jej na stránku Elementor, která vypadá přesně stejně..

Tady to máme, nové téma, které je naší reakcí na směr tematického trhu WordPress s velkou Gutenbergovou změnou hned za rohem!

2. Záleží na rychlosti stránky opravdu pro SEO?

Stejně jako vím, že každý odborník na SEO a jejich pes říkal rychlostní mantru znovu a znovu, ale ve skutečnosti na tom záleží způsobem, který je patrný?

Osobně jsem v poslední době docela posedlý rychlostí stránky a neustále sleduji věci. Součástí toho je náš nový produkt – Optimole (nástroj pro zrychlení webu zaměřený na obrázek). Jsem také mírně posedlý sledováním našich provozních čísel, jako většina majitelů stránek.

optimole

Spojení těchto dvou posedlostí mě vedlo k zajímavému zjištění:

V určitém okamžiku jsme začali mít problémy s tím, co bylo naším nejoblíbenějším příspěvkem. Pořád to aktualizujeme a věci pravidelně obracejeme. V jedné z aktualizací proto Karol představil několik velmi užitečných (z pohledu uživatele) mapových diagramů s časy načítání hostitelů z různých míst po celém světě. Bylo tam ~ 10 těchto grafů.

Přestože jsou grafy načítány z vlastních serverů Google (založené na rozhraní Google Chart API), zdá se, že bylo celkově tolik věcí, které bylo možné stáhnout celkově, což způsobovalo, že se prolézacímu modulu někdy zablokoval.

Stránka se čas od času dostala z mezipaměti Google. Google to stále hodnotil, jen na mnohem nižší pozici – pravděpodobně se spoléhal na jiné způsoby zobrazení obsahu stránky (jednou, dokonce i pomocí verze AMP).

Po odstranění těchto grafů jsme viděli toto:

nárůst provozu

Dobře, tak co je velké řešení, proč byl problém tak těžko identifikovatelný??

Doby načítání stránky vypadaly v analýze dobře. Není to tak, že bychom na základě toho mohli vyvolat poplach. My jsme ale, že příčina byla v obsahu stránky nebo tak něco.

Jediná věc, která nás přiměla myslet, byl nedostatek "V mezipaměti" štítek vedle zápisu Google:

v mezipaměti popisek

Pokud tuto položku nevidíte vedle svých zápisů, v podstatě to znamená, že i když je stránka v indexu, něco není v pořádku (alespoň to je náš závěr).

Doporučuji používat nástroje jako Maják a rychlost stránky Google Analytics pro podrobnější pohled na nejdůležitější stránky.

Existuje spousta nástrojů pro monitorování webu, jako je Pingdom, které mohou udělat mnohem více, pokud jde o testování rychlosti a problémy s laděním.

V našem případě opět nebyl problém v navázání počátečního připojení, ale spíše v tom, jak dlouho trvalo úplné načtení stránky, plus množství JavaScriptu, který byl po cestě proveden..

3. Jaký typ obsahu WordPress inzerovat na Facebooku?

Před několika měsíci jsme přestali aktivně pracovat na našich reklamách na Facebooku a místo toho jsme měli jen některé automatické reklamy spuštěny. Jednalo se převážně o věci, které se zabývají některými klasickými scénáři obchodu, jako je přesměrování lidí, kteří si prohlíželi naše produkty, nebo pokusy o obnovení opuštěných vozů.

Chtěli jsme však experimentovat s jiným druhem automatických reklam, kde jsme odebrali obsah z našich RSS kanálů blogu a zobrazovali je lidem, kteří navštívili naše stránky v minulém týdnu.

Cílem bylo vytvořit bezúdržbovou konfiguraci (díky ZvětšitMedia za pomoc), které bylo produktivní, ale také nepříjemné pro uživatele.

Články jsme rozdělili do dvou kategorií:

 • veškerý obsah ✏️
 • důležitý obsah ❗

U druhé skupiny jsme rozpočet sice zvýšili, i když je menší. Díky tomu měly všechny příspěvky na blogu stejnou šanci.

Facebook byl Facebook, optimalizoval věci a začal inzerovat ty s častějším zapojením a za nižší cenu.

Co jsme se z toho naučili?

Pokud jste jako já, vždy budete chtít svým čtenářům poskytnout přesný obsah, který hledají. Takže, například, když vidím, že vyhledávání jako "nejlepší hostingové společnosti" popularita, rozumím tomu, co chce osoba vědět a snažím se v našem obsahu odpovědět na své otázky.

Nemám ponětí, o jaký typ obsahu se uživatel (který již dříve navštívil náš blog) bude zajímat, protože nedbale prohlíží Facebook. Koneckonců nezadávají žádná klíčová slova, takže soutěží s kočičími videi a zprávami Kardashian, ať se mi to líbí nebo ne.

Proto je pro mě celý tento reklamní experiment na Facebooku při zobrazování obsahu blogu tak zajímavý. Konečně vidím, co lidé dychtivě čtou, když se nezabývají řešením konkrétního úkolu.

Jak se ukázalo, nejpopulárnějšími příspěvky z blogu CodeinWP jsou naše bezplatné kolekce témat. Co také funguje dobře, jsou naše "VS" příspěvky especially, zejména ty, které porovnávají WordPress s jinými platformami.

Domnívám se, že i když si lidé nemusí googling podobné věci "WooCommerce vs Shopify" když uvidí takový příspěvek na Facebooku, jsou nuceni na něj kliknout a zjistit, zda se jejich oblíbená platforma dostala na vrchol.

Nejoblíbenějším příspěvkem v tomto ohledu je tento:

 • INFOGRAPHIC: WooCommerce vs Magento vs Shopify

Na ThemeIsle, podobným způsobem, máme toto nahoře:

Poté vypadají i články s návodem; přičemž nejoblíbenější jsou:

Nejsem odborník, pokud jde o reklamy na Facebooku, ale hádám, že klíčem u věcí, které tady děláme, je cílit zvědavost uživatele. Možná, že BuzzFeed měl pravdu celou dobu?!

Pokud vás zajímá, stále utrácíme každý měsíc několik tisíc dolarů za reklamy na Facebooku. Je pro mě stále těžké říci, zda investice ve skutečnosti stojí za to nebo ne ve velkém schématu věcí, i když…

Ideologicky řečeno, nejsem příliš nadšený některými z věcí, které Facebook dělá. Co je však nesporné, je, že existuje velký boj o pozornost uživatelů a pokud odmítnete účast z jakéhokoli důvodu, ve výchozím nastavení ztratíte.

V našem případě, s více než 500 články o různých tématech v trezoru, chceme je dostat před naše čtenáře prostřednictvím všech dostupných kanálů.

4. Přehodnocení zpráv o průhlednosti

Pokud jste si zprávu přečetli až dosud, možná jste si všimli, že se to trochu liší od minulého měsíce.

S výsledky za minulý měsíc jsem nebyl úplně spokojen, pokud jde o provoz a zapojení, proto jsem požádal o zpětnou vazbu a rozhodl se, že se pravděpodobně musím vrátit k předchozímu stylu přehledů.

Někteří lidé mají rádi osobní postřehy, není to však hlavní důvod, proč jste si tyto zprávy přečetli. Praktické poznatky a lekce mají mnohem větší hodnotu, takže se na to více zaměřím.

Při pohledu na předchozí zprávy se zdá, že nejoblíbenější byly budovány kolem nějakého drama (jako je pozastavení Zerif) nebo kolem jedinečného vhledu, který jsem sdílel. Vezmu to k srdci a dám vám další informace v dalších zprávách (nikoli drama, postřehy).!

Rád bych slyšel váš názor na zprávu za tento měsíc!

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Děkujeme za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector