Jak přepracovat web firmy – Zpráva o transparentnosti č. 40

Jak přepracovat web firmy – Zpráva o transparentnosti č. 40

Jak přepracovat web firmy – Zpráva o transparentnosti č. 40
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Jak přepracovat web firmy - Zpráva o transparentnosti č. 40


Vítejte ve 40. vydání (!) Měsíční zprávy o transparentnosti (za květen 2018). Tohle je série, ve které projdu vše, co se v podnikání děje. A já se nevzdávám! Ať už je to dobré nebo špatné, je to všechno tady. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.

Květen byl pro mě zábavný měsíc. Víceméně jsem si vzal celý měsíc volno, abych se o sebe lépe postaral a … připravil jsem se na svatbu (přečtěte si: moje svatba… vlastně dva, dlouhý příběh).

nicméně!

To neznamená, že tu s vámi nemám nic společného.

Zkrátka chci mluvit o několika věcech: redesign a strategie CodeinWP, co se týká dohody AMP a mobile, plus případ podnikatelských bojů a učení (jak záhadných, jak to teď může znít).

Redesign CodeinWP ��

Za prvé, možná jste si všimli, že tato zpráva vypadá trochu jinak než ta předchozí. Blog dostal kompletní člověka, a to jde dále než jen vzhled. Pod kód jsme přepracovali a také jsme se podívali na naši strategii a hlavní zaměření této publikace.

Pojďme se tedy ještě trochu kopat co jsme změnili a proč.

Jak jsem již několikrát zmínil, jedinou nejdůležitější věcí, která mě nutila pracovat na tomto redesignu, byla skutečnost, že provoz blogu za poslední rok klesal (nic brutálního, jen nepatrně).

Co s tím děláme:

Technika pod kapotou

CodeinWP začal jako … buben prosím … statický HTML web. Později jsme přidali blog a vložili jej do instalace WordPress spolu s vlastním motivem.

Pár let poté jsme chtěli převést hlavní web na WordPress, a proto jsme vytvořili další samostatnou instanci WordPress.

Všechno bylo v pořádku a dandy, dokud celá instalace před rokem nezpůsobila u naší hostitelské společnosti nějaké ošklivé problémy. Jednoduše řečeno, web byl nepořádek. Bylo nutné to změnit.

Při této příležitosti jsme začali od nuly a vyzkoušeli jedno z našich konkurenčních témat (Astra), spolu s Elementorem jako naším tvůrcem stránek a řešením AMP pro mobily.

(Chtěl bych využít této příležitosti a dát důvod pro používání produktů vašich konkurentů. Takto se můžete dozvědět, co je na trhu a jak to ve skutečnosti * funguje.)

Dlouhý příběh krátký, web je nyní mnohem rychlejší a flexibilnější, což nám umožňuje jít ještě dále při zlepšování uživatelského prostředí a spouštění některých nových komponent / nástrojů vedle.

Nové zaměření

Hádám, že většina z vás se dlouhou dobu nedívala na skutečnou domovskou stránku na adrese codeinwp.com. Za poslední tři roky to nebylo naše zaměření. Investovali jsme hlavně do toho, co je pod codeinwp.com/blog.

Zároveň jsme však nechali hlavní domovskou stránku nedotčenou. To, co bylo propagováno, bylo "PSD na WordPress" služba. Problém s tím byl, že jsme se ani nezajímali o novou práci v této oblasti. Takže bez ohledu na to, kam jsme se dostali, jsme nemohli ani pracovat. Chytrá, správně?

Přinejmenším to bylo matoucí a nečinilo nic pro posílení značky webu jako "go-to place pro statistiky WordPress."

Nakonec jsme se rozhodli to změnit a učinit z domovské stránky náležitou reprezentaci toho, o čem je celý web. Stará domovská stránka pouze snižovala důvěru v náš obsah a práci, kterou zde děláme.

Nyní – s novým designem – doufám, že věci jsou jasnější a na domovské stránce je uvedeno, že dříve chybí kontext o tom, o čem je tento web – "rozbočovač pro nezávislé pracovníky WordPress, blogery & tvůrci."

Snažíme se být tím, že poskytujeme našim čtenářům skvělý obsah (prostřednictvím blogu i zpravodaje), komunitu, nástroje a dokonce i pracovní místa (v dílech)..

Redesign CodeinWP

I když mohu zaručit náš výzkum, obsah a nástroje, věc * run-a-community * je pro nás něco zcela nového. Jak již bylo řečeno, máme pěknou představu o tom, jak zahájit iniciativu:

Pokud se chcete připojit k nové komunitě a experimentovat s námi (pověsit přes Slack a učit se společně), můžete se přihlásit zde. Registrace je pro prvních 50 členů zdarma. Poté plánujeme účtovat malý poplatek, abychom zajistili, že lidé zůstanou oddaní.

Přestože jsem spokojený s tím, jak proběhlo celé uvedení nového designu, čelili jsme zde někdy problémům.

Za prvé, ne všechny příspěvky vypadaly tak, jak by měly. Problémy se zarovnáváním atd. Ty byly relativně bezbolestné opravit.

Byly však i závažnější problémy. Šéfe z nich, hned po startu jsem si uvědomil, že Google nás vyzvedl "zveřejněno dne" data ve vyhledávání místo "aktualizováno dne."

To samozřejmě mělo za následek obrovský pokles v hodnocení a přidalo se k mým úrovním stresu. Naštěstí, jakmile se nám to podařilo opravit a Google znovu procházel web, provoz se vrátil zpět k normálnímu stavu.

Mobilní a AMP ��

Pokud jste vyrostli jako já, s počítačem na stole a ne telefonem v kapse, je pravděpodobné, že jste hrubě podcenili důležitost a adopci mobilu.

"Mobilní je budoucnost!" – je pravděpodobně něco, co jste slyšeli tucetkrát nebo více, ale ve skutečnosti to s vámi rezonovalo. Nakonec se podíváte na provoz svých stránek – "méně než 5% z mobilu," pak se osobně podíváte na to, co děláte na telefonu – "ne moc, nákupy a vážnější věci, které stále děláte na počítači," a tak se pohybujete prakticky úplně ignorováním mobilu.

To mobilní ignorance je důvod, proč jsme přišli "citlivý design" na prvním místě. Byl to jen pokus o to, aby se normální web první plochy nějak přizpůsobil mobilní obrazovce. Nezohledňovaly věci jako úmysl uživatele, UX nebo cokoli jiného. Bylo to jen "vezměte běžný web a přizpůsobte jej na mobil."

V podstatě jsme nevěřili, že mobil bude vždy vážná věc, a proto jsme se rozhodli pro automatizovaná řešení, jako je "reagující."

Měli jsme však pravdu.

Google již jednou začal používat své mobilní index první, a pohybují se aktivně ve směru, ve kterém má desktop jen druhý význam. Zkusme si to připomenout, rozbít naše staré návyky a znovu zvážit, jak postupujeme při vytváření našich webových stránek (nebo témat WordPress).

Nic z toho není nic nového. Lidé mluví už několik let o mobilním designu. Začalo to reagovat, pak jsme dostali mobilní témata a nyní progresivní webové aplikace (PWA). Dosud to nikdo nebral vážně.

Také v tom, co vidím v jakémsi zoufalém přístupu, Google vydal AMP, aby věci pro mobil rychlejší *. A nejen to, ale předpokládám, že se to snaží dostat do jádra WordPressu spolu s věcí PWA. Pokud to nestačí, dalším krokem by pravděpodobně bylo umožnit uživatelům snadno spustit web AMP nebo PWA již zdarma (nevíte, zda stránky Google jdou tímto směrem nebo ne).

* Zaměřuji se zde na Google, a to i přesto, že hostingové společnosti, stavitelé jako Wix atd. To také dělají dobře, protože Google má silnou motivaci rozdávat to zdarma soutěžit s facebookovými stránkami (což je stále asi nejlepší místo) jít, pokud chcete pouze bezplatnou obchodní stránku, která vás dostane klienty).

Nakonec se musíme hodně naučit o mobilu a o tom, jak k němu přistupovat pro scénář win-win (pro nás i pro uživatele).

Je to náročné. Odpověď určitě není řešením. Nejméně v roce 2018.

Když vezmeme v úvahu všechny věci, výchozím bodem pro CodeinWP je výchozí nastavení mobilního prostředí pro AMP a odtud práce a pokuste se učit a experimentovat s tím, jaké jsou omezení týkající se vytvoření příjemného uživatelského prostředí..

Případ podnikatelských bojů a učení ��

Musel jsem se vypořádat s některými osobními zápasy v poslední době, a dokonce i záchvaty paniky, nejen mě vystrašil, ale také mě donutil k otázce a nedůvěřoval mému úsudku.

Při nominální hodnotě je to špatné, ale situace má také pozitivní aspekt. V takových situacích se stanete ochotnější naslouchat a požádat o pomoc.

Začal jsem otevřeně hovořit s týmem a dalšími podnikateli kolem mě a žádal o radu – zejména od lidí, kterým důvěřuji a respektuji.

Osobně, bez ohledu na to, kolik toho čtu online o vytváření procesů, skupin mistrů nebo mentora, jsem si uvědomil, že něco, co si cením mnohem více než dokonce 100 skvělých článků, je nějaká dobrá osobní interakce a rady od někoho, komu důvěřuji.

Celý "duchovní" a "učitel" věci mě nikdy nenarazily na akord. Ale teď si uvědomuji, že jsem se možná mýlil …

Tady je to věc, která se nejprve účastní mistrů mysli nebo mentora nezní jako něco, s čím se mnoho lidí potýká. A zejména pokud se obklopujete svými vrstevníky a ne podnikateli, kteří jsou dále po silnici než vy.

Pak jsem si však uvědomil, že v každé společnosti se v zásadě odehrává scénář podobný duchu. Jako zaměstnanec máte své kolegy jako "skupina mistrů" a vůdce vašeho týmu jako "učitel." Vše, co potřebujete k tomu, abyste se vyhnuli stresu a růstu, je tam již obecně. Pokud jste šéf, pak je to jiný příběh. To je, když musíte hledat duchovní mysl a mentory sami.

I když je bolestné připustit, že nemůžete dělat všechno na vlastní pěst, nebo že prostě nejste tak dobrí s konkrétním úkolem nebo že jste prostě selhali, je to také mocný okamžik.

Přijetí, že jste selhali, uvolní vaši mysl a umožní vám vyhledat pomoc nebo jiná řešení. To v kombinaci s vašimi poznatky z neúspěchu může stačit k tomu, abyste vám problém mohli překonat.

Přemýšlím o tom, rozhodl jsem se připojit síť EO. Mám v plánu oslovit více a pověsit se s jinými podnikateli. Nejen ze stejného prostoru, a ne do "podnikat," ale sdílet každodenní boje, myšlenky a učení.

Jako moje poslední rada zde; pokud máte pocit, že víte, co musíte udělat, ale také máte pocit, že nemáte energii na provedení (nebo pocit deprese), prvním krokem je přijetí. Pak oslovte lidi, o kterých si myslíte, že by vám mohli pomoci – vzhledem k tomu, že se sami pravděpodobně ocitli v podobné situaci.

Mít mentora a skupinu podnikatelů, kteří rozumí tomu, co děláte, vám mohou pomoci zápasy, kterými procházíte, a mohou vás informovat, když děláte něco špatného. A nemyslím tím jen chválit jeden druhého, ale být upřímný a navzájem si povzbuzovat věci, které nejsou správné a jak to změnit.

Být osamělým podnikatelem, který přijímá svět, je pěkný sen, ale z dlouhodobého hlediska to pravděpodobně nebude fungovat. Spolupráce s ostatními je mnohem lepší situací. “

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Jako vždy, díky za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector