Hodnota budování týmu a jak může zlepšit výkon – zpráva o transparentnosti č. 31

Vítejte v 31. vydání měsíční zprávy o transparentnosti (za srpen 2017). Tato série pojednává o sdílení toho, co se ve společnosti děje z organizačního a obchodního hlediska. Kliknutím sem zobrazíte předchozí přehledy.


Chci se dotknout mnoha věcí v této zprávě, takže zde je rychlý TOC, jen aby věci byly uspořádány (a v případě, že vás to nezajímá, což je v pořádku):

1. Transparentnost | 2. Proč potřebujete společnost ustoupit | 3. Práce z domova a problémy s ním | 4. Hodnota ve dnech dovolené pro všechny členy týmu | 5. Jak zlepšujeme správu a výkonnost týmu | 6. Automatické obnovy a jak pro nás pracují | 7. Konference – pojďme se setkat!

Celkově experimentujeme docela hodně jako organizace. Snažíme se poučit se z jiného podnikání ve stejném výklenku i mimo něj, a pak přizpůsobit nové metody a přístupy do našich vlastních pracovních postupů, úkolů atd. Někdy to vede k znovuobjevení kola (bohužel), ale jindy to vede k inovacím a každodenní práci je mnohem snazší a efektivnější.

Níže se chci podělit o pár takových věcí, které jsme se pokusili implementovat, plus poznatky, které z toho vyplynuly.

Nebuďte tvrdý, ale (prosím), jsem špatný manažer a miluji náhodné věci ve snaze "růst hack" tohle nebo tamto. Celkově mnoho z těchto nápadů není součástí žádné velké strategie.

1. O průhlednosti

V této oblasti jsme experimentovali s řadou konceptů, a zatímco některé fungovaly dobře, jiné selhaly… významně.

Co fungovalo? Je zřejmé, že tyto zprávy samy o sobě. Každý měsíc musím přijít s relevantními zjištěními, myšlenkami a učením, což na mě působí velký tlak, ale je to všechno tlak dobrého druhu. Napsání zprávy o transparentnosti mě často vede ke zcela novým nápadům a lepšímu pohledu na celé podnikání.

Tak, co nefungovalo? Jednou z věcí, se kterými jsme experimentovali a zapínali, byla veřejná (interně) mzdová síť. Vyrovnávací paměť to dělá v mnohem větším měřítku. Říkají, že jsou s tím spokojeni. Nepodařilo se nám to.

 • Dobré: Pomohlo mi to lépe se spojit se současnými (i budoucími) zaměstnanci a také pomohlo utvářet identitu společnosti.
 • Špatné: Zvýšila se týmová soutěž dříve, než jsem očekával, a snížilo soukromí.

Nyní, o té poslední věci. I když je to jen předpoklad, myslím si, že mít veřejné platy možná fungují pro společnost se sídlem v USA, ale pokud jste z Rumunska (nebo z východní / střední Evropy obecně), pak to asi není nejlepší nápad. Jinými slovy, v poslední době si stále více vážím hodnoty soukromí a nyní je to jeden z mých obav souvisejících s webem č.1.

Původně jsem začal s myšlenkou celé mzdové mřížky, protože jsem v ni zásadně věřil. Ale po chvíli, když jsem se na to zeptal lidí – skutečných lidí, jejichž data byla v mřížce – nikdo nechtěl je udržovat. Nakonec se prostě necítilo správně udělat z mřížky povinný prvek, pokud jste součástí společnosti. Každý by měl rozhodnout o tom, zda chce sdílet svůj plat.

Na druhé straně mřížka odhalila některé dříve existující problémy a celkově nám pomohla uvědomit si, že musíme nejprve implementovat určitý druh pravidelného zpětnovazebního stroje, který by umožnil vzájemnou kontrolu práce ostatních na základě výkonu. Teprve pak bychom se měli dostat do platů.

2. Proč potřebujete společnost ustoupit

Máme tu věc, kterou děláme už před dvěma lety. Začalo to tím, že jsme si vybrali víkend a uspořádali jsme přímořskou párty. I když to fungovalo naprosto v pohodě pro 4-5 lidí, jak tým rostl, dospěli jsme k závěru, že jeho podoba sama o sobě pravděpodobně nemá pocit, že ústup pro každého.

V letošním roce jsme všichni hlasovali pro celotýdenní ústup v klidnějším prostředí, kde bychom si mohli užívat přírody, trávit společně nějaký kvalitní čas a také provádět některé skvělé vedlejší projekty..

Nakonec se zúčastnilo 12 lidí a všichni jsme se skvěle bavili!

tým ThemeIsle

Vymysleli jsme řadu skvělých aktivit, abychom se mohli sami zúčastnit, ale nebylo to všechno pro volný čas. Například jsme udělali "Den podpory" kde celý tým (včetně mě) zapojil a pokusil se vyřešit co nejvíce vstupenek. Také jsme udělali "hackathon," během kterých jsme vzali několik nestandardních požadavků klientů (jako jsou vlastní CSS a úpravy webů atd.) a snažili jsme se je splnit.

Jako vedlejší poznámka; také jsme si uvědomili, že tyto věci – podpůrné dny a hackathony – lze snadno udělat také z kanceláře. Řekněme, že bychom se mohli každý měsíc věnovat takovým iniciativám.

Zde je náš kalendář, chcete-li získat představu, jak se vše naplánovalo:

ustoupit program

3. Práce z domova a problémy s tím

I když většina týmu pracuje z naší kanceláře v Rumunsku, pořád bych řekl, že jsme distribuovanou společností v jádru.

Máme s námi několik lidí na mezinárodní úrovni. Společnost začala víceméně – nejprve jsme hledali odborníky, kteří s námi budou dálkově spolupracovat, a teprve poté jsme se rozhodli otevřít hlavní kancelář v Rumunsku.

Nakonec, protože práce na dálku pro nás byla tak klíčovou součástí, necháme rumunský tým pracovat z domova, pokud si to přejí. To však vytváří určité boje. Zejména dva:

(1) Mít kancelář a také umožnit lidem pracovat z domova vytváří spojení mezi pracovním tokem v kanceláři a pracovním postupem doma. Například možnost strávit jeden pracovní den z týdne každý týden způsobí, že se tento den bude cítit jako poloviční dovolená. Nemluvě o tom, že by to mohlo být také vnímáno jako bonus.

Nakonec, bez jasného a průhledného způsobu hodnocení výkonu, se mohou tyto dny práce z domova podobat "neproduktivní pracovní dny." Ideálním scénářem je samozřejmě, že se všichni mohou naučit být stejně produktivní bez ohledu na to, odkud pracují, ale občas to může být těžké..

(2) Pokud se lidé budou v určitý den přesouvat a přicházet / nepřicházet do kanceláře, narušují pracovní toky všech ostatních a vytváří chaos..

S ohledem na to jsme se pokusili přijít s politikou, která bude fungovat pro všechny. Nyní máme toto:

 • můžete pracovat buď plně vzdáleně nebo plně z kanceláře,
 • pokud jste se rozhodli pracovat z kanceláře, můžete trvat 2 dny v měsíci práci z domova (pokud chcete více než 2, musíte to uvést do diskuse).

To není dokonalé. Vím. Je to však směr, který jsme testovali, a určitě se něco bude i nadále zlepšovat na základě zpětné vazby týmu.

4. Hodnota ve dnech dovolené pro všechny členy týmu

Každý, kdo s námi pracuje v kanceláři na plný úvazek, dostane své dny dovolené normálně. To je zřejmé.

Je tu však i další část týmu – lidé pracující v mezinárodním měřítku, kteří nejsou společností technicky zaměstnáni.

Zpočátku jsem je považoval za nezávislých. To znamená, že dostávali zaplaceno podle jejich hodinové sazby bez dalších výhod. Ale jak čas ubíhal a někteří z těchto lidí s námi zůstali déle, uvědomil jsem si, že bych se měl začít starat o své blaho a nabízet jim více výhod než jen jejich standardní plat.

Na začátku jsem si myslel, že jelikož obecně vydělávají více než úředníci, měli by být schopni zvládnout všechno ostatní sami – včetně jejich dovolené atd..

V praxi to však může být těžké.

Poznámka editora; Mimochodem, jsem jedním z mezinárodních chlapů. Když už mluvíme z vlastní zkušenosti, věc na volné noze je, že musíte být ochotni vzít "dvojité snížení mezd" pokud chcete jít na dovolenou.

V podstatě byste podle definice neměli na dovolené vůbec pracovat a protože účtujete svým klientům za hodinu práce fakturaci… dobře, dostanete příběh.

Takže na konci prázdninového týdne nejde jen o to, že jste utratili peníze za samotnou dovolenou, ale za tuto dobu také nemáte žádnou výplatu. Z tohoto důvodu dvojí snížení platu.

V důsledku toho si jen velmi málo nezávislých může skutečně dovolit pohodlně nepracovat týden nebo dva a udělat si opravdovou dovolenou.

Jak byste si představovali, není to příliš motivující a přestože nezávislí odborníci mají technicky možnost vzít neomezený počet dní dovolené ročně, jen velmi málo z nás ve skutečnosti vezme více, než řekněme 10. Většina práce po celý rok.

To mě vedlo k rozhodnutí nabídnout placenou dovolenou také mezinárodnímu týmu. Jediným pravidlem je, že během dovolené nemůžete pracovat. I když se jedná o další přidané náklady pro společnost, povzbuzuje lidi k tomu, aby byli zdravější, a doufejme tedy, že jejich produktivita zůstane po celý rok na vysoké úrovni. ��

Nakonec jsem se inspiroval Automaticem a svými vlastními zdravotními problémy a rozhodl jsem se nabídnout placenou sabbatical 3 měsíce všem, kteří s námi pracují na plný úvazek déle než 5 let. Taková přestávka může udělat zázraky pro vaši jízdu a motivaci!

5. Jak zlepšujeme správu a výkonnost týmu

Nejsem nejlepší posluchač na světě. Mám sklon se příliš soustředit na svou vlastní perspektivu a mylně předpokládám, že jiní lidé si přejí stejné věci, nelíbí se jim stejné věci a mají celkově podobné cíle jako já, alespoň profesionálně.

Například jsem se vždy snažil přimět některé lidi k podnikatelskému přístupu. Nabídl jsem jim akcie ve společnosti, jen abych zjistil, že se o to ani nestarají.

Upřímně řečeno, ne každý se cítí (ani nechce) být podnikatelem, někteří lidé prostě chtějí jasnost a stabilitu v tom, co dělají, a… no, práci.

Nakonec bych tedy měl udělat především to, aby byla práce pro lidi jednodušší a příjemnější, a zároveň se zaměřila na to, co je skutečně pohání, na rozdíl od přemýšlení, co by mě vedlo.

Jedna věc, kterou jsem udělal, abych začal pracovat na tom, je vyzkoušet více odstupňovaný přístup. Jmenovali jsme se "týmy" a "vedoucí týmu," a nastavit sled prací.

Stále se trochu potýkáme s tím, jak by věci měly konkrétně fungovat, a tady a tam jsme trochu chaotičtí, ale podařilo se nám s několika vylepšeními celého procesu:

 1. Stanovte obecný rozvrh učení pro všechny týmy. Patří sem něco jako workshop každých 6 měsíců a také kontrola / analýza práce týmu každých 6 měsíců. Tím je zajištěno, že každý pracuje na zlepšení svého výstupu, místo aby procházel pohyby.
 2. Zašlete průzkum každé 3 měsíce za účelem sledování některých interních metrik, "jste spokojeni s platem, s věcmi, které se naučíte, s věcmi, které děláte." Tím se zabrání dlouhým problémům, které se časem spojují.
 3. Mít přezkoumání výkonu každých 3-6 měsíců. V současné době v tomto ohledu moc neděláme. Každoročně se koná pouze krátká obecná recenze a v průběhu roku něco navíc, pokud se vyskytnou nějaké závažné problémy.

Další věc – a to je něco, čemu jsme předtím nevěnovali velkou pozornost – nyní máme novou politiku, kde pokud uvažujete o placeném vedlejším projektu (něco, co děláte mimo zaměstnání ve společnosti), měli bychom o tom vědět.

To je zvláště důležité pro lidi pracující na plný úvazek. Je to věc soustředění i rozumu. Věřím, že uvedení takových věcí do diskuse je to nejlepší, co lze udělat.

Pro mě je zvažování vedlejších projektů, jak vydělat peníze navíc, signálem, že někdo nemusí být 100% spokojen s tím, co dělá v rámci svého zaměstnání na plný úvazek. Možná mají pocit, že hodnota není distribuována spravedlivě, nebo že je lidé táhnou zpět, nebo že v týmu je další problém atd. Pokud je tomu tak, musíme tyto problémy vyřešit, spíše než umožnit všem, aby se zapojili počet vedlejších projektů a uvažujte o své denní práci jako fuška na placení účtů.

V neposlední řadě jsem vděčný celému týmu za trpělivost ve všech těchto experimentech, které probíhají!

6. Automatické obnovy a jak pro nás pracovali

Automatické obnovy jsou pro nás důležitou součástí podnikání. Při jejich navrhování (zejména na ThemeIsle) a při zajišťování toho, aby naše hodnotová nabídka byla na místě a dostatečně zajímavá, aby uživatelé chtěli obnovit, jsme věnovali hodně úsilí a úsilí..

Ve skutečnosti jsme však ještě neměli příležitost vyzkoušet obnovu v přírodě. Až donedávna…

Právě jsme měli první dávku 2000 odběrů splatných a připravených k obnovení (od ThemeIsle a Revive.Social dohromady).

Zde je několik prvních výsledků (mějte na paměti, že je to založeno na údajích typu ThemeIsle pouze za 4 dny a pro Revive.Social 30+ dnů):

Pro ThemeIsle: 30 lidí obnovilo své členství, zatímco 28 ne. To znamená, že míra obnovy je kolem 50%. Rád bych se dozvěděl více o tom, proč se lidé rozhodli obnovit nebo ne, ale já jsem s těmito výsledky celkově spokojený. Přestože celkový výnos nepředstavuje tolik oproti našim novým uživatelům, myslím, že má stále větší význam:

 1. Poskytuje nám brutálně upřímnou zpětnou vazbu o kvalitě naší práce, našich produktech a o tom, jak dobře jsme schopni našim uživatelům v průběhu času uspokojit. To jde nad věci jako recenze nebo online názory. Lidé, kteří hlasují pomocí peněženek, jsou vždy mnohem dokonalejší.
 2. Umožňuje nám zajistit, aby výrobky byly podporovány a udržovány po dlouhou trať, a celkově provozovat udržitelnější podnikání.

Pro Revive.Social: Vzhledem k povaze produktů nabízíme tam, Očekával jsem, že míra obnovy bude o něco vyšší, než ve skutečnosti byla. V době psaní máme 31 obnovení z 82 (~ 38% míra obnovení).

Je to pro nás poněkud studená sprcha. Ale měl jsem to také vidět. V minulém roce nedošlo k téměř žádným aktualizacím softwaru a kromě oznamování nových produktů sem a tam nebylo mnoho komunikace. V zásadě máme na vině pouze sami sebe.

Již jsme však začali podnikat nějaké kroky k nápravě. Začali jsme pracovat na nové verzi Oživte starý příspěvek, plánujeme to oznámit brzy a navíc nabídneme pár výhod lidem, kteří se rozhodnou obnovit před vydáním nové verze.

Když odložím výsledky stranou, stále se mi líbí celkový model členství. Získáte velkou svobodu při zajišťování toho, že hodnota, kterou nabízíte pro 2. nebo 3. rok, je stále velmi vysoká. Pokud nepřetržitě přidáváte nové produkty a další výhody.

Například v ThemeIsle jsme v posledních měsících přidali 10 nových témat a 6 pluginů, takže pro lidi bylo snazší vidět hodnotu při obnově.

Provádíme také řadu testů A / B a znovu zavádíme balíčky s jedním tématem – ve snaze být pro naše zákazníky transparentnější a spravedlivější. Děláme to ze dvou důvodů: (1) Nejsem si jistý, zda naše předchozí analytická data byla tak jasná, pokud jde o účinnost těchto licencí, a (2) nechceme, aby se naši uživatelé cítili nuceni koupit si členství.

Co se týče produktu, za posledních pár měsíců jsme na tom těžce pracovali Hestia, a podařilo se nám vydat počáteční verzi toho, čemu se říká OrbitFox Companion. Zmínil jsem se o tom v jedné z předchozích zpráv. V zásadě je to náš experiment s pluginem typu Jetpack, který přináší řadu užitečných funkcí, se kterými se dobře hodí naše témata.

Také jsme přepsali Doplněk pro kontrolu produktu WP od nuly s cílem podporovat šablony, nové JSON-LD a usnadnit údržbu, plus jsme vydali a pro verzi Pirate Forms, vyzkoušet, jak na to uživatelé reagují (trh s formami je již velmi konkurenční a my se na něj příliš nemyslíme).

Jako vedlejší poznámku je zajímavé vidět, že uvolnění této aktualizace produktu WP Product Review způsobilo velký nárůst prodeje:

aktualizace prodejního příspěvku

Pravděpodobně nejlepší strategií pro zvýšení prodeje je tedy udržovat vaše výrobky dobře udržované … to, co ve skutečnosti není překvapivé, když o tom přemýšlíte. ��

7. Konference – pojďme se setkat!

Hned za rohem je velmi rušná konferenční sezóna … alespoň v mé části světa.

Vypadá to, že se Lisabon stává centrem mnoha zajímavých akcí. účastnil jsem se DNX teprve nedávno a budu také na Webový summit a MicroConf. Pokud se tedy chystáte zúčastnit některého z nich, dejte mi vědět!

Kromě toho budu mluvit na WordCamp Bukurešť za pár týdnů. Sestava reproduktorů vypadá skvěle a nemohl jsem být nadšený. Pokud se znovu účastníte, dejte mi vědět!

Dobře, to je vše, co pro vás mám tento měsíc. Jako vždy, díky za čtení a za podporu! Zůstaňte v obraze a získejte nové přehledy, které vám budou zasílány, a to odběrem zde:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map