Co jsme se dozvěděli od uvedení našeho dosud nejobsáhlejšího tématu WordPress s bohatými funkcemi – Zpráva o transparentnosti č. 6

Co jsme se dozvěděli od uvedení našeho dosud nejobsáhlejšího tématu WordPress s bohatými funkcemi – Zpráva o transparentnosti č. 6

Co jsme se dozvěděli od uvedení našeho dosud nejobsáhlejšího tématu WordPress s bohatými funkcemi – Zpráva o transparentnosti č. 6
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

Vítejte v tomto šestém vydání naší zprávy o transparentnosti! Tato série je o sdílení všeho, co se děje v CodeinWP business-moudrý. Každý měsíc trávím čas diskusí o konkrétních aspektech podnikání, získaných poznatcích a budoucích plánech. (Chcete-li se dostat k předchozím zprávám, podívejte se na vyhrazenou kategorii řady.) V tomto vydání mluvím vše, co se stalo v CodeinWP v červenci 2015:


Obsah

 1. Parallax One launch details
 2. Naše výsledky z propagace Parallax One
  1. Náš hlavní zdroj provozu
  2. Organické pohledy od Googlu
  3. Přímé návštěvy
  4. E-mailový provoz
  5. JustFreeThemes.com
 1. Placená propagace
  1. SyndicateAds
  2. Facebook
  3. Sidebar.io
  4. BuySellAds
  5. AdWords
 2. Komunitní marketing
 3. Celkové závěry od zahájení
 4. Rozpis příjmů (1. července – 1. srpna)
 5. Závěrečné myšlenky

Příběh Parallax One

Minulý měsíc jsem sdílel své plány na spuštění našeho nejnovějšího tématu – Parallax One.

ThemeIsle-Showcase-Preview-colored2

Věc, která vyčnívala při tomto konkrétním spuštění, byla v tom, že téma nebylo nikde v oficiálním adresáři na WordPress.org (stále platí). Jinými slovy, toto téma jsme spustili pouze prostřednictvím našich webových stránek.

Dva důležité detaily:

 • téma bylo a stále je zdarma,
 • potřebujete uživatelský účet na ThemeIsle.com ke stažení.

Kromě toho nebyly připojeny žádné řetězce. Žádné skryté poplatky "odemknout" prémiové funkce nebo něco podobného.

Parallax One byl a je plně funkční hned po vybalení z krabice. Jinými slovy, je to téma prémiové kvality, které můžete získat zdarma.

Proč jsme to udělali? Nechtěl jsem prostřednictvím tohoto tématu provádět žádný přímý prodej, ale spíše abych lépe informoval naši značku a šířil slovo o tom, co děláme.

Tam byl také hrst vedlejších cílů:

 • Chtěli jsme najít lepší způsob komunikace s uživateli (prostřednictvím vlastních podpůrných kanálů, místo použití WordPress.org)..
 • Chtěli jsme spolehlivější způsob distribuce aktualizací (protože se všichni potřebovali zaregistrovat, nyní můžeme uživatelům poslat e-mail a informovat je o nových věcech).
 • Chtěli jsme zlepšit naše šance na hodnocení původní stránky motivu na Googlu, na rozdíl od hodnocení jeho WordPress.org zápisu..
 • Především jsme chtěli otestovat, jak efektivní může být propagace bezplatného tématu mimo WordPress.org.

Tato poslední část je to, o čem dnes chci diskutovat.

Naše výsledky z propagace Parallax One

V době psaní tohoto článku je Parallax One na trhu již více než měsíc. Během této doby jsme generovali přibližně 6 200 stažení.

Zde je rozpis jednotlivých kanálů, které vedly k těmto stažením, spolu s mými závěry:

1. Budování dobré dopravní základny se vyplatí

Návštěvy: ~ 9 000
Staženo: 1 510
Převod: 16%

Dostali jsme ~ 9 000 návštěvníků přicházejících z CodeinWP.com do seznamu tématu na ThemeIsle.com.

Přibližně 16% těchto návštěvníků se přihlásilo k účtu ThemeIsle a téma si stáhlo.

Stahování pocházející z CodeinWP celkově představuje až ~ 25% všech stahování tématu.

Poznámka. Nejedná se pouze o přímý provoz (lidé přicházející z CodeinWP přímo do Parallax One), ale také nepřímý provoz (lidé, kteří jdou na nějakou jinou stránku v rámci ThemeIsle, procházejí se po hledání témat a nakonec se rozhodnou pro Parallax One)..

Nyní, i když nezpracovaná čísla mohou naznačovat, že CodeinWP je zodpovědný za ~ 25% z celkového počtu stažení, toto číslo je ve skutečnosti mnohem vyšší. Měli jsme to štěstí, že jsme při provozu webu měli spoustu spojení a tato spojení vyplácejí dividendy mnohem širším způsobem, než jen odesláním přímého stahování. Jinými slovy, kdyby neexistoval žádný CodeinWP, stahování by se dostalo mnohem větším zásahem, než kdybyste jen klesli o 25%.

Lekce zde: Budování dobré dopravní základny se vyplatí. I když zavádíte produkt jako součást samostatné značky, využijte své dosavadní úspěchy v maximální míře k urychlení svých výsledků.

2. Organický provoz Google pomáhá … některé

Návštěvy: ~ 5 600
Staženo: 370
Konverze: 6,6%

GA mi říká, že jsme od Googlu dostali ~ 5 600 návštěv přímo do výpisu tématu na ThemeIsle.com a že 6,6% z těchto lidí si stáhlo téma (~ 370 stažení). Tyto stahování tvoří 6% z celkového počtu.

Stručně řečeno, dostat organický provoz je vždy dobré, to je samozřejmé. nicméně.

Návštěvník přicházející z Googlu má velmi odlišné myšlení než někdo, kdo pochází ze zdroje, který je již při prodeji tématu předprodal. Jak můžete rozeznat při pohledu na čísla, dostáváme asi 3x lepší výsledky (po konverzi), posíláme lidi z CodeinWP na ThemeIsle.

Lekce: Pokud chcete plně využít příchozího ekologického provozu, nepředpokládejte, že daná osoba již má zájem o získání vašeho produktu. Napište svou kopii tak, aby oslovila každého náhodného návštěvníka Google.

3. Přímé návštěvy fungují velmi dobře

Návštěvy: ~ 4 500
Staženo: 480
Konverze: 10,6%

Přímý provoz byl pro nás docela velký. Tímto způsobem jsme vygenerovali ~ 4 500 návštěvníků, kteří převedli působivým tempem 10,6%, což nám dává celkem ~ 480 stažení..

Přímé návštěvy jsou obvykle výsledkem řady faktorů, které spolupracují. Role, jako jsou příspěvky pro hosty, celková síla značky, recenze, příspěvky na fóru, Twitter, zde hrají roli. Očekává se také, že ten, kdo na váš web přijde přímo, s větší pravděpodobností převede. Koneckonců, aktivně hledají jeden konkrétní produkt / značku.

Lekce: Přímé návštěvy nejsou něčím, co můžete přímo ovlivnit (není určena žádná hříčka), ale stále jsou dobrým ukazatelem vašeho celkového stavu "zdraví značky," abych tak řekl. Čím více vyhledávacích značek a přímých návštěv získáte, tím lepší je vaše pozice na trhu. Jinými slovy, přímá návštěva je to, na co byste se nakonec měli zaměřit. Coca Cola například nechce, aby lidé toužili po "černý sladký nápoj." Chtějí pak toužit po Coca Cole.

4. E-mail je stále králem

Návštěvy: ~ 3 000
Staženo: 750
Konverze: 25,4%

Propagace paralaxe Jedna z našich e-mailových seznamů vyústila v přibližně 3 000 návštěv v seznamu témat. Tito návštěvníci pak převedli působivým tempem – 25,4%.

Celkem jsme takto vygenerovali ~ 750 stažení (12% z celkového počtu stažení).

Lekce: E-mail je stále král. Pokud svoji zprávu správně vytvoříte, budete mít vždy lepší výsledky z vlastního seznamu, než z něčeho jiného. Již máte s vašimi lidmi již existující vztah. Věří vám, takže budou věnovat pozornost tomu, co musíte říct.

5. JustFreeThemes.com začíná být aktivem

Návštěvy: ~ 3 000
Staženo: 100
Konverze: 3,47%

V předchozí zprávě jsem zmínil, že nyní vlastníme a provozujeme JustFreeThemes.com – alternativní adresář bezplatných témat WordPress. Tento web v posledních několika měsících pěkně roste a měsíc po měsíci přitahuje stále více návštěvníků.

Vytvořili jsme zápis pro Parallax One na JustFreeThemes a poté jsme jej zobrazili jako hlavní doporučený záznam na domovské stránce. Kromě toho jsme tam toto téma nepodporovali žádným jiným způsobem. Žádný tvrdý prodej ani nic.

Výsledkem je, že JustFreeThemes poslal na ThemeIsle přes 3000 lidí a vygeneroval ~ 100 stažení (míra konverze 3,47%).

Také JustFreeThemes vygeneroval přes 700 stažení přímo z JustFreeThemes.com (existuje odkaz ke stažení přímo do souboru ZIP tématu).

Jsem z těchto čísel docela rád, vzhledem k tomu, že propagace Parallaxu One prostřednictvím JustFreeThemes nestojí žádné další peníze. Jak jsem řekl, právě jsme vytvořili zápis a zobrazili jej v horní části domovské stránky.

Lekce: Stejně jako lekce z bodu 1 – využívejte již existující aktiva / webové stránky k propagaci všech nových produktů. I když míra konverze není ohromující, jedná se stále o konverze, které byste jinak nedostali.

Zde je třeba se zabývat jednou věcí:

Při pohledu na čísla dochází k závěru, že 60% všech stahování pocházelo z našeho vlastního publika (prostřednictvím různých kanálů, jako jsou naše weby, e-mail atd.).

To mi pomáhá zjistit, kde v současné době stojíme jako značka. Osobně mě velmi těší, že naši čtenáři – vy – dostatečně důvěřujete, že jste rádi, když se podíváte na nové produkty / témata, která máme v obchodě.

Také skutečnost, že 40% stahování pochází z externích zdrojů, mi dává jistotu, že samotné téma je kvalitní a má potenciál stát se jedním z nejpopulárnějších bezplatných témat na trhu..

A co placená propagace?

Jo, v dnešní době žádné spuštění není bez vynaložení dobrého dolaru na propagaci.

Zde jsou jednotlivé věci, které jsme udělali / děláme:

SyndicateAds

Zatím jsme investovali 2 500 $ do společnosti SyndicateAds, abychom sponzorovali příspěvky zveřejněné na několika webech. Máme také dva informační bulletiny, které čekají na zaslání do publikací třetích stran.

Facebook

Zejména jsme využili přesměrování Facebooku a výsledky byly docela příjemné.

Na seznam témat přišlo asi 2 200 lidí a 11% z nich se přihlásilo (~ 250 stažení).

Za propagaci jsme zaplatili 100 $, což znamená 0,40 $ za jedno stažení.

Sidebar.io

Sponzorovali jsme Sidebar.io po dobu jednoho týdne (400 $).

Jako součást dohody o sponzoringu obsahuje Sidebar.io váš odkaz na hlavním webu, v denních a týdenních zpravodajích a ve zdrojích RSS a Twitter. Celkově je to skvělá příležitost, pokud máte pro své publikum ten správný produkt.

Sacha – ten, kdo stojí za Sidebar.io – je poněkud vybíravý, takže ne všechno to projde (mít 400 $ na utrácení nestačí na to, aby se váš produkt dostal dveřmi).

Z toho však máme ~ 3 300 kliknutí a asi 100 stažení (míra konverze 3,12%). Cena za stažení: 4 $.

BuySellAds

Prostřednictvím BSA jsme udělali pár věcí.

 • Zarezervovali jsme zpravodajský výkřik na PixelBuddha.net. Výsledky byly docela působivé, vezmeme-li v úvahu skutečnost, že jsme to dříve pro článek CodeinWP vyzkoušeli a byly mnohem nižší. Celkově jsme získali ~ 300 stažení za investici 300 USD.
 • Udělali jsme nepřímé kampaně pro Parallax One a Zerif Lite, testovali jsme 20 různých bannerů a různých vydavatelů. Zatím jsme utratili kolem 3 500 $.
 • Experimentovali jsme také s reklamní jednotkou Fancybar (horizontální horní lišta, která se po zobrazení přibližně 100 pixelů po stránce posouvá do zobrazení). Pracujeme s rozpočtem 1 000 $ (zatím není utracen), ale výsledky nejsou nijak ohromující (zatím pouze 6 stažení).

AdWords

Stejným způsobem jsme zvýšili náš rozpočet AdWords a nyní aktivně propagujeme Parallax One ve vyhledávači.

Za poslední měsíc jsme zde utratili 240 $ a získali jsme 114 stažení (míra konverze 8,53%). Celkové náklady na stahování: 2,10 $.

Rozhodl jsem se investovat do AdWords, protože věřím, že máme jedno z nejlepších bezplatných témat, a přestože reklamy mohou být drahé, stále se na produkt stále těšíme. Nakonec to umožní, aby to vidělo více lidí – lidé, kteří by téma nenalezli jinými kanály.

Jak vidíte, přesměrování Facebooku pro nás přináší nejlepší výsledky – pokud jde o placenou propagaci. Mějte však na paměti, že můžete pouze "přesměrování" lidé, kteří již byli na vašem webu. Není to tedy přesně nový akviziční kanál, ale spíše oslovení lidí, kteří již o vaší existenci vědí.

Komunitní marketing

Recenze, příspěvky hostů, přidružené propagace apod.

Jen vzorek recenzí, které jsme obdrželi:

Některé recenze byly zaplaceny, jiné jsme odeslali jako příspěvky hosta. Celkově se všichni povedli dobře.

Recenze jsou vždy skvělé bez ohledu na to, jaký produkt musíte nabídnout. Nakonec vaši uživatelé chtějí produkt vidět před jeho stažením (nebo koupí). Čestná recenze jim dává právě to.

Recenze navíc často odhalí některé problémy s produktem, které jste sami mohli vynechat. Takže pozvat lidi, aby otestovali váš produkt, je vždy hodnotnou investicí, a to jak z hlediska propagace, tak vývoje produktu.

Přistáli jsme také ke dvěma velkým hostům:

Doufám, že tito budou i nadále přinášet výsledky do budoucna, stejně jako příspěvky hostů. Kromě přímého provozu získáváme také expozici značky, což je pro mě obrovská výhoda nejen pro Parallax One, ale také pro budoucí produkty / témata.

Některé jsem také vyzkoušel Propagace produktu ProductHunt, ale zatím nemám moc co ukázat. (Neváhejte nás však narazit. Hodně si toho vážíme!)

Celkové závěry z tohoto zahájení

Nakonec, podpora čehokoli stojí vážné peníze.

A pokud propagujete bezplatný produkt, nedostanete ani přímý způsob, jak tyto peníze vrátit.

Celkově je taková věc obrovská investice a velké riziko, ale věřím, že se vyplatí, když vstoupíme do druhé fáze zahájení.

"Co?!"

Ano, bude druhá fáze. Ale nebojte se. Téma zůstane zdarma. Tato část se nemění.

Věci, které jsme doposud dělali, byly spíš jako počáteční vydání Parallax One. V příštích měsících zašleme téma na WordPress.org. Díky tvrdé práci, kterou jsme již začali propagovat, doufám, že jakmile bude k dispozici v oficiálním adresáři a pomocí oficiálního odkazu ke stažení, začneme velkým množstvím stažení hned od začátku. Mým cílem je vidět to mezi 20 nejoblíbenějšími tématy.

Dokud k tomu nedojde, mám na testy a experimenty nastaven měsíční rozpočet na vyzkoušení různých platforem a přístupů. Kromě snahy získat co nejvíce stahování, jak je to možné, se hlavní pozornost zde zaměřuje na učení.

Na jedné straně můžete zkusit promíchat spoustu různých typů propagace najednou (jako jsou grafické reklamy, CPC, placené seznamy, recenze, přesměrování atd.), Ale to by se stalo skutečným drahou skutečnou rychlou. A i když jeden kanál poskytuje skvělou návratnost investic, všechny ostatní méně efektivní kanály mohou stále snížit veškeré marketingové úsilí a učinit jej neziskovým. Proto se snažím být opatrný při testování nových věcí a nikdy nepřekračuji plánovaný rozpočet.

Nakonec chci mít možnost ovládat velkou část distribuce, takže se nemusím spoléhat na žádný jediný marketingový kanál. Čím více košů máte pro vejce, tím lépe jste.

Odnést: Začněte s jednou propagační metodou, naučte se ji, získejte výsledky, teprve potom přejděte k další. Počínaje bodem 0 více metodami současně vám dokonce nedovolíme důkladně se podívat na to, co funguje a co ne. Místo toho udělejte vždy jen jeden krok.

Rozpis příjmů (1. července – 1. srpna)

rev

Ve srovnání s předchozím měsícem. V červnu:

 • Počet zákazníků: 971
 • tržby na zákazníka: 98,02 $
 • celkový příjem: 95,178,77 $

Což nám dává (přibližně):

 • Počet zákazníků: -8,1%.
 • tržby na zákazníka: -0,8%.
 • celkový výnos: -8,9%.

To je mírný pokles, ale nejsem příliš překvapený, abych byl upřímný. S tolik úsilí vynaloženým na propagaci Parallaxu One, ostatní oblasti dostaly menší pozornost.

Zerif Pro je stále naším nejvýkonnějším produktem a tento měsíc přináší zhruba 42% našich tržeb.

top-prod

Závěrečné myšlenky

Budeme pokračovat v práci na Parallax One, zavádíme nové funkce, vylepšujeme podporu a v blízké budoucnosti možná zavedeme některé doplňky. Recenze byla zatím skvělá, ale stále existuje mnoho prostoru pro zlepšení. Opravdu chci s tímto tématem dominovat a učinit ho tak dobrým, jak jen to může být.

Propagace samozřejmě bude pokračovat také… testování nových distribučních kanálů atd. Budu vás také informovat o tom.

Na druhou stranu se zdá, že tyto zprávy o transparentnosti přinesly určité hodnotě celé komunitě WordPress. Například vidím, že mnoho lidí vkládá do WordPress.org mnohem lepší témata místo toho, aby je umístili za placenou zeď.

V době, kdy je téma podnikání přeplněné – provoz Envato klesá a tak dále – mnoho vývojářů začalo vidět WordPress.org jako obrovskou příležitost a nyní ji považuje za důležitý distribuční kanál pro své produkty..

Další velkou nepřímou výhodou je, že vzhledem k pravidlům WordPress.org musí být každé téma GPL, takže celá komunita je výhodná jednoduše proto, že získají kvalitnější témata, která mohou používat, vidlice, stavět na nich. Všechno to jazz.

Dobře, to je prozatím vše. Doufám, že vás na palubě příští zprávy, kde se budu zabývat několika dalšími detaily Parallax One a zcela nové obchodní lekce jsem se dozvěděl po druhém měsíci zahájení. Jako vždy, díky za čtení a podporu CodeinWP!

Zůstaňte aktualizováni:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector