2019: Rok v revizi – maxima, minima a in-betweens

2019: Rok v revizi – maxima, minima a in-betweens

2019: Rok v revizi – maxima, minima a in-betweens
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

2019 v recenzi


V roce 2020 se chci podívat zpět na některé klíčové události od roku 2019 a přemýšlet o výškách, minimech a mezipřistáních, kterými společnost prošla. Budu také využít této příležitosti a podělit se o své plány a postupovat vpřed.

Vedení, zaměření a organizace

Přestože jsme byli daleko od ideálu, rok 2019 byl z našeho pohledu zatím nejlepším rokem! Přestože jsme neuvedli žádné nové produkty, zjednodušili jsme věci odchodem některých našich starších výtvorů. Osobně se mi také podařilo strávit většinu času nejdůležitějšími projekty a změnami, které měly největší dopad na podnikání.

V minulosti jsme se snažili provést řadu různých přístupů, ale kvůli mému nedostatku strukturovaných dovedností v oblasti myšlení (myslím) jsme se v roce 2019 rozhodli jít zjednodušeným přístupem, který se ukázal skvěle. Ve zkratce:

 1. Stanovte jeden hlavní cíl roku – v našem případě to mělo být vybudováno Neve být nejlepší a nejoblíbenější bezplatné téma tam venku.
 2. Vypracovat plán na následujících šest měsíců, aby se všichni dostali do souladu a pracovali směrem k cíli.

Kromě toho jsem také během roku provedl několik přezkumů výnosů a zisků a navíc jsme pokračovali v měsíčních schůzkách pro celý tým.

Zde jsou hlavní poznatky z toho všeho:

1. Nepotřebujete sofistikovaný software ani mimořádně specifické plánování

Jednou z našich hlavních chyb v minulosti bylo, že jsme potřebovali "perfektní" plán na místě, než bychom mohli někdy začít pracovat. To nás vždycky pokazilo.

Problém je v tom, že je složité přijít s celým velkým plánem, vizí, strukturou atd. A poté jej provést.

Zjednodušení věcí – jako to děláme nyní s primárním cílem pro rok – je mnohem zvládnutelnější přístup a je to určitě lepší než nic.

Lekce zde: začněte v malém.

2. Šest měsíců před podrobným plánováním je příliš mnoho

Když jsme poprvé začali provádět náš šestiměsíční plán, vše fungovalo dobře během prvních tří z těchto měsíců. Poté se však většina toho, co jsme dělali, cítila trochu náhodně.

Problém s podrobným plánováním na více než několik měsíců je v tom, že nikdy nevíte, co má budoucnost a jaký nový vstup přijde do cesty – vstup, který v mnoha případech bude vyžadovat úpravu plánu.

Pohybujeme se vpřed, budeme jen plánování podrobných kroků na vrcholky za tři měsíce.

3. Stanovení cíle pomáhá neočekávaným způsobem

Díky jednomu cíli v myslích všech bylo týmu snazší odmítnout nové iniciativy – dokonce i ty, které pocházely ode mě. ��‍♂️

Jakmile se dohodnete na cíli, získáte mnoho jasných informací o tom, co byste měli dělat dál a jak byste měli jednat o každé nové příležitosti, která vám přijde do cesty. Pokud je to v souladu s cílem, pak je to v pořádku. Ale pokud tomu tak není, je pro vás mnohem snazší to odmítnout.

V budoucnu doufáme, že se z našich chyb poučíme a do našeho podnikání implementujeme také části systému EOS.

Stručně řečeno, co je pro nás nového:

 • Definovali jsme náš výklenek a poslání.
 • Rovněž se zabýváme 10letými a 3letými cíli.
 • Držíme se nápadu na jeden hlavní cíl pro příští rok a navíc na podrobné plánování v délce tří měsíců.
 • Používáme desku Trello, abychom drželi krok s plánem.
 • Stanovili jsme několik cílů produktů, abychom lidem poskytli lepší pohled na to, co bude dál pro některé z našich věcí, a abychom se vyhnuli zdržování citlivých rozhodnutí.

Některé věci jsou stále trochu nejasné, ale to je v pořádku. Například pohled na to, kde můžeme být za 10 let, je obzvláště těžký. Nakonec jsem se rozhodl to nepomyslet a prostě jsem to nastavil "cíl" místo toho, aby to bylo "perfektní cíl." Tímto způsobem získáte alespoň něco, na co se zaměřit, strategizovat a plánovat.

Peníze jako cíl?

Dlouho jsem byl proti cílům spojeným s penězi. Neměl jsem pocit, že mají smysl.

V poslední době jsem trochu změnil názor a uvědomil jsem si několik věcí:

a) Potřebujete růst

Ne nutně v rozmezí 1 000%, ani se stát společností $ 1B. Každý rok však potřebujete alespoň nějaký růst, abyste se ujistili, že nejen podnik vydělává větší zisk, ale také lidé ve společnosti mohou růst ve svých rolích, vydělávat větší platy a rozšiřovat své znalosti.

Růst celkově vám také dává klid, abyste se mohli soustředit na podnikání.

b) Potřebujete zisk

Dosažení růstu bez zisku může být velmi stresující. Zatímco vidím "nové prodané jednotky," noví zákazníci byli spokojení a stále větší a větší počet analytických nástrojů je povzbuzující. To vše se může zhroutit, pokud na cestě nezvýšíte své zisky.

Mít přiměřenou míru růstu s přiměřenou rezervou vám umožní více se soustředit na své poslání a dává vám svobodu dělat věci, na kterých vám v podnikání nejvíce záleží. Alespoň to vidím já.

Naše projekty v roce 2019 a do roku 2020

WordPress témata a "vytváření webových stránek" jako výklenek

Jak jsem již zmínil, většinu našeho úsilí věnujeme této části operace. Po několika měsících bojů na začátku roku 2019 se nám podařilo strukturovat věci docela solidním způsobem.

Vývoj jde dobře. Vydali jsme více než 50 kvalitních startovacích webů pro čtyři tvůrce stránek, spolu s několika zajímavými funkcemi. Integrovali jsme také automatické testování a vytvořili jsme úspěšné Kampaň AppSumo. To znamená, že stále zaostáváme za našimi celkovými cíli růstu.

appsumo ThemeIsle

Zdá se, že trh se stále více koncentruje než kdykoli předtím. Například Astra a OceanWP mají více než 1 milion aktivních instalací. A to nejsou pouhá čísla kvůli nějakému propagačnímu podvodu; lidé jsou s těmito produkty skutečně spokojeni a neochotně hledají alternativy.

Stále jsme na slušném místě, takže si nemůžu opravdu stěžovat. Máme dobrý produkt a jsme v pozici, kdy můžeme být nejlepším řešením "vytváření webových stránek" výklenek.

Budeme se posouvat o další rok a usilujeme o zlepšení našeho porozumění trhu a našeho ideálního zákazníka / jejich potřeb.

Pluginy editorů bloků a startovací stránky jsou místem, kde vidím největší potenciál pro růst a oslovení nových uživatelů.

Najímání vedoucího produktového manažera

Jedním z hlavních projektů pro mě v roce 2019 bylo najmout produktového manažera. Myslel jsem, že nejlepším způsobem, jak změnit měřítko, je mít osobu s výhledem na postup a řízení lodi u daného produktu. Za každým z nich máme velké množství produktů s potenciálem a nějaký marketing.

Přestože jsme našli několik skvělých lidí a hodně jsme se toho naučili, nakonec jsme si uvědomili, že naše očekávání nebyla příliš realistická. V podstatě jsme doufali, že někdo bude schopen vstoupit a postarat se o celý obrázek – uvést na trh komplexní produkt, růst a zajistit hladký chod.

Podle mého názoru měla tato osoba jednat jako "mini-CEO." To znamenalo dokonce dělat věci, jako je najímání dodavatelů podle potřeby, atd. V zásadě udělejte vše, co je potřeba, abyste práci dokončili. Když se na to podíváme nyní, je to pravděpodobně příliš mnoho, co lze očekávat.

Nyní pracujeme na lepším přístupu.

Najímání návrháře

Rozšíření našeho konstrukčního oddělení a jeho řízení někým, kdo má zkušenosti, bylo na pořadu dne.

Tentokrát jsme měli štěstí. John Fraskos, který s námi před rokem pracoval, byl připraven se vrátit a rád se ujal role.

Přestože v tomto okamžiku dává jen pár hodin týdně, v celkovém obrazu to stále činí obrovský rozdíl. Většinou se stará úvodní stránky pro naše téma Neve.

Neve startovací stránky

Najímání vedoucího kanceláře

V roce 2019 jsme najali dva lidi, aby tuto roli obsadili. Oba odešli.

Byla to kombinace mylné komunikace, nedostatku srozumitelnosti a struktury toho, co jsme přesně hledali.

Celkově lze říci, že naše výsledky v procesu najímání jsou takové. V minulosti jsme odvedli skvělou práci, když jsme najali lidi s nulovou zkušeností a pak jim pomohli růst.

Také jsme udělali skvělé najímání lidí, kteří byli velmi nezávislí a měli spoustu zkušeností; tak v podstatě nevyžadovali žádný dohled ani řízení.

Každý další pronájem, který někde spadá, byl většinou nepořádek.

Najít způsob, jak na tom pracovat a zlepšit to, jak se s věcmi vypořádáme, by hodně pomohlo a mělo by velký význam.

Vydra a editor bloků


Gutenbergovy bloky a knihovna šablon Otterem Gutenbergovy bloky a knihovna šablon Otterem

Autor: ThemeIsle

Aktuální verze: 1.5.4

Poslední aktualizace: 26. května 2020

otter-blocks.zip


Hodnocení 98%


60 000 instalací


WP 5.2 + Vyžaduje

Vydra je náš plugin, který představuje nové Gutenbergovy bloky a knihovnu šablon.

Začal jsem s tímto produktem velmi nadšený a měl pro něj spoustu plánů. Opět jsem se pomalu dostal na zem a uvědomil jsem si, že editor bloků je stále daleko od toho, aby mohl sloužit jako spolehlivý nástroj pro tvorbu webových stránek. Je pravda, že se s každou novou aktualizací blíží, ale stále existují věci, které je těžké překonat.

Přesto využíváme novinky v Gutenbergu a v příštích měsících vydáme v rámci vydavatelství Otter novou sbírku startovacích webů.

Na další poznámku, nyní používáme editor bloků na našich blogech poměrně pravidelně (pro mnoho příspěvků) a já doufám, že letos převedeme veškerou práci na obsahu blogů na Gutenberg..

Redizajn ThemeIsle

Mluvil jsem o tom v jednom z mých předchozích příspěvků, ale myslím, že je to dostatečně důležitý projekt, takže to chci zmínit i zde.

Přečtěte si celý příběh o tom, jak vznikl redizajn ThemeIsle, jeho výzvy, cíle a výsledky. ��

Optimole

optimole

Optimole je naše služba pro optimalizaci obrázků a plugin. Vím, že to ode mě očekáváte, ale opravdu to považuji za nejlepší nástroj svého druhu na trhu. Zjistěte sami proč tomu tak je.

Jedním z našich cílů s Optimole bylo vstoupit do SaaS prostoru a zjistit, jestli můžeme uvést na trh produkt, který by stál sám o sobě. Ve skutečnosti vstupujeme do hostovaných služeb a rozšiřujeme se mimo klasický produktový ekosystém WordPress.

Jsme spokojeni s celkovými výsledky, které Optimole dosáhl v roce 2019. Viděli jsme hodně růstu, ale produkt stále není ziskový. Doufáme, že se to v roce 2020 posune, protože neustále získáváme fantastické recenze, rychlost růstu je dobrá a produkt samotný prokazuje svou kvalitu ve svém prostoru.

Budování vztahů s uživateli

Myslím si, že jednou z hlavních věcí, které nám pomohly uspět, bylo naše zapojení s uživateli a naše posedlost dodávat produkty, které jsou skutečnou odpovědí na skutečné bolesti / výzvy na trhu. Postupem času jsem však trochu ztratil tuto perspektivu, zaneprázdnil jsem se CEOingem a odvrátil pozornost od toho, co nás sem přivedlo.

V roce 2019 jsem se pokusil vrátit ke kořenům a zlepšit to, co jsme dělali na frontě uživatelů.

Zde jsou iniciativy, které s tím pomohly:

 1. Všichni v týmu stráví týden podporou.
 2. Začali jsme pracovat na nové sérii rozhovorů pro blog, kde naši zákazníci sdílejí své příběhy s našimi produkty – to nám pomohlo dozvědět se více o nich a najít nové způsoby, jak nabídnout pomoc.
 3. Vytvořili jsme nový Skupina Facebook, plus další skupiny pro hlavní produkty – to nám pomohlo přímější interakci se zákazníky.
 4. Připojili jsme se k desítkám dalších skupin, abychom zjistili, o čem lidé mluví – jak z hlediska trhu jako celku, tak z toho, co si myslí o našich produktech.
 5. Vytvořili jsme "dobré recenze" zeď v kanceláři zůstat motivovaný.
 6. Některé chyby jsme také sdíleli zde na blogu.

Skupina WordPress na Facebooku

Celkově jsou to všechny kroky správným směrem a v budoucnu nám pomůžeme lépe sloužit uživatelům.

Stáže

Jak jsem již zmínil, možná nejsme nejlepší, pokud jde o procesy náboru, ale zdá se, že se stážemi děláme v pořádku.

Jako způsob, jak vrátit a pomoci naší nově vytvořené iniciativě vedení, jsem tak trochu přinutil všechny naše týmové vedení, aby si alespoň jednoho stážisty připojili k jejich týmu na léto. Nakonec jsme skončili s pěti stážisty.

Zpětná vazba a výsledky byly opravdu dobré. Pěstování programu stáží bude jedním z našich nejvýznamnějších projektů v roce 2020. Naším cílem je získat více lidí a celkově také zlepšit naše procesy..

Jednou z prvních věcí, které jsme udělali, a která si myslím, že situace byla jasná pro všechny, bylo sdělení, že jsme po stáži neměli v plánu najmout někoho. Nechtěl jsem na tým vyvíjet žádný tlak, abych se pak musel rozhodnout, koho si ponechat a koho pustit. A co je důležitější, nechtěl jsem pro lidi, kteří přicházejí, vytvářet žádná falešná očekávání.

Blogy a obsahové projekty

Vytváření vysoce kvalitního, jedinečného obsahu

Vytváření kvalitního obsahu je jednorožcem prostoru blogů. Každý od nich chce kvalitní obsah, ale jak jej získat?

Někteří říkají, že to jen zlepšuje "trochu" navíc to, co už na daném tématu existuje, je dost, ale chtěl jsem experimentovat s jiným nápadem.

Někde v polovině roku 2019 jsme se rozhodli zahájit iniciativu tam, kde jsme připraven zaplatit 10x více za "mega články." Tím mám na mysli věci, které vyžadují značné zkušenosti, znalosti nebo vnitřní pohled na dané téma, aby bylo možné vytvořit část obsahu, kterou nemohl vytvořit nikdo jiný. Mysli, LeBron James ti říká, jak dělat basketbal. Nebo Warren Buffett, který vám říká, jak investovat. Jen v menším měřítku a více orientovaný na online.

Na základě této myšlenky jsme museli publikovat pouze jeden kus, ale je to stále dobrý začátek a článek dostal opravdu pěknou trakci. Několik publikací to zmínilo na svých stránkách, v bulletinech a na sociálních médiích.

Bylo to o tom, jak vydělat peníze na Fiverru – napsáno skutečnou osobou, která každý měsíc vydělává 2–3 000 $.

Je to přes 11 000 slov.

Jak vydělat peníze na Fiverru

Kromě toho jednoho kusu jsme pokračovali v zlepšování naší celkové kvality článku, a to jak z hlediska obsahu, tak prezentace. Stále se nám nepodařilo publikovat tolik mimořádných kusů, kolik bych si přál. Vytvoření jedinečného a virového obsahu v těchto dnech je opravdu obtížné.

Experimentování s širokými tématy článků

V roce 2019 jsme provedli několik experimentů s obsahem. Zejména jsme se rozhodli rozšířit rozsah témat pokrýváme a píšeme o věcech, které se vztahují pouze k našim obvyklým prostředkům zaměřeným na WordPress.

Napsali jsme například:

 • Nejlepší Mac klávesnice
 • Nejlepší stojací stůl
 • Nejlepší online cloudové zálohovací služby
 • Nejlepší správce hesel
 • a další

V zásadě jsme se zabývali tématy, o kterých máme nějaké znalosti a potenciálně jedinečný pohled na jejich řešení, a zároveň jsme si vědomi, že jsou vnímána jako mimo naše každodenní zaměření.

Cílem bylo zjistit, jak dobře můžeme dělat práci, a pokud dokážeme konkurovat v těchto širších výklencích obsahu.

Všechny věci byly zváženy, šlo to dobře a já jsem spokojený s výsledky a pokrytím, které jsme dostali.

Například náš stálý pracovní stůl nyní stojí za 5 "IKEA stojící stůl" a je to první výsledek, který není z webu ikea.com.

ikea postavení stolu pozice

I když jsem spokojený s výsledky, které jsme zde dostali, je těžké provádět takové experimenty. Pokud nepřijmeme více seniorů, bude další diverzifikace našeho obsahu náročná. Jak již bylo řečeno, určitě uděláme neobvyklý příspěvek jednou za čas.

Ahrefs si myslí, že je to náš nejvyšší obsah v ekologickém provozu:

Vysílání hostů a partnerství

Dostali jsme docela dobré výsledky z našich návštěvních příspěvků na Elementoru (tady a tady) a časopis Smashing Magazine (tady), plus několik dalších. Hlavním poznatkem je, že dává větší smysl soustředit se na jeden klíčový projekt partnerství nebo hostování než na 10 menších.

Energie potřebná k zápisu 10 příspěvků je v zásadě desetkrát vyšší, než je potřeba k napsání jednoho příspěvku. Rozsah webu, na kterém se příspěvek objeví, nezáleží tolik, co se týče pracovní zátěže potřebné k dokončení příspěvku. Nechceme přesto publikovat podoblasti, takže se nejedná o to, že bychom mohli snadno využít příspěvky hostů na menších webech..

Proto je v tomto okamžiku pro nás větší smysl soustředit se pouze na několik velkých webů.

Celkové příjmy a zisk za rok 2019

S trochou štěstí a disciplíny, naše tržby za rok 2019 vzrostly o 60% v předchozím roce. zisk vzrostl o více než 100%. ��

S ohledem na počet strukturálních změn, které jsme měli, musím tyto výsledky považovat za nad očekávání! Věřím také, že skutečné výsledky veškeré práce, kterou jsme investovali v posledních několika letech, se začnou projevovat v roce 2020.

Ještě nemám konkrétní čísla v jednotlivých odděleních firmy, takže uvidíme, jak se věci později rozpadnou. Vím však, že nové prodeje produktové řady ThemeIsle (všechna témata a pluginy) se v roce 2019 pohybovaly o 15% horší než v předchozím roce. Takže na to je třeba dávat pozor.

Tým

Celkově je velikost týmu zhruba stejná. V roce 2019 opustili společnost tři lidé, připojili se tři noví lidé. Všichni neustále rostou jako profesionálové, zlepšují své dovednosti a budují zkušenosti.

Vrcholem roku byla naše cesta do Indie. Kromě běžných aktivit společnosti jsme se poprvé setkali s některými spoluhráči.

ionut

V roce 2020 budeme i nadále pracovat na našich náborových procesech a pokusíme se tým rozšířit alespoň několika způsoby. Chceme najmout podpůrné vedení, další osobu v QA, projektový management a navíc máme spuštěny některé koncerty pro správu komunit. V ideálním případě si také najmeme alespoň jednu vedoucí pozici v blogovém oddělení firmy.

Co se týče zábavy, letos se vydáme na výlet do WordCamp EU a náš tým ustoupí v Portugalsku. Tento měsíc opravuji všechny podrobnosti. Celkem budeme mít asi 20 (!) Lidí a já netuším, jak to všechno zvládneme! ��

Moje osobní projekty

Zde jsou některé z osobních projektů, se kterými jsem experimentoval v roce 2019:

Za prvé, mým osobním cílem pro tento rok bylo porazit strach, být klidnější a šťastnější. To byla nezbytná změna po předchozím roce 2018, kdy jsem bojoval s úzkostí a některými záchvaty paniky.

Myslím, že plynutí času opravuje spoustu věcí samo o sobě, ale abych pomohl věcem, pokračoval jsem v návštěvě psychoterapeuta a začal jsem dělat více věcí, které jsem se dříve bál. Byly to jednoduché věci, například pokračování v lekcích jízdy. Začal jsem trénovat brazilské jiu-jitsu a týden jsem pokračoval v bdělosti.

Zúčastnil jsem se také měsíčních schůzek s organizací podnikatelů, což mi pomohlo zamyslet se nad pokrokem dosaženým v průběhu měsíců. Dalším krokem, který jsem podnikl, bylo začít pracovat s obchodním trenérem (odkaz). Doufejme, že mi to pomůže ještě více zlepšit na straně odpovědnosti.

Obecně jsem si uvědomil, že se prostě nemůžu vyhnout některým situacím na neurčito a musí být pevnější při vyjadřování svých myšlenek..

Kromě toho jsem se také přestěhoval do nového města a za pár měsíců očekáváme dítě ��. Takže, přinejmenším, věci se změní. Pravděpodobně si vezmu pár měsíců volna, abych se dostal na vrchol věcí a přehodnotil své cíle.

Děkujeme, že jste se drželi na konci tohoto dlouhého příspěvku, a za podporu společnosti a mě!

Nezapomeňte se připojit k našemu havarijnímu kurzu při urychlení vašeho webu WordPress. Pomocí několika jednoduchých oprav můžete zkrátit dobu načítání až o 50–80%:

Všechny úpravy a vtipné přepisy od Karla K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector