מה שרוב מעצבי הרשת טועים בהיררכיית הנושא של וורדפרס

תכנון ערכות נושא של וורדפרס יכול בהתחלה להיראות מפחיד; אפילו עבור מעצבי אתרים מנוסים. נראה שהנושאים הפשוטים ביותר מורכבים ממספר קבצים שקשורים זה בזה איכשהו.


אבל החדשות הטובות הן אלה: יש מערכת הגיונית מאחורי הבלבול. אם אתה מוכן להפשיל שרוולים וללמוד מעט PHP, תוכל להפוך את עיצובי ה- HTML הסטטיים שלך לאתרי וורדפרס דינמיים..

אתה יכול כמובן להשתמש בשירותים שלנו במקום, אך אנו רוצים לתת לך בחירה!

במאמר זה אני רוצה להתחיל להתמקד בטעות המפתח שרוב מעצבי הנושא של וורדפרס עשויים לעשות כשמדובר בעבודה עם היררכיית תבניות הנושא של וורדפרס, ואז להמשיך לתת לך סקירה רחבה של האופן בו נושאי וורדפרס צריכים להיפגש..

הסוד הגדול ביותר בנושא פיתוח נושא וורדפרס

למרות כל הסיבוכים הנראים לעין עם פיתוח ערכת הנושא של וורדפרס, יצירת נושא וורדפרס משלך יכול להיות פשוט כמו שאתה רוצה שיהיה.

מה אם אומר לך שאתה יכול ליצור נושא וורדפרס פשוט עם שני קבצים בלבד?

שני הקבצים האלה הם index.php ו- style.css. בסופו של דבר הם לא יהיו כל מה שאתה רוצה, אבל הם כל מה שאתה צריך.

אם כבר יצרתם עיצוב סטטי עם קובץ index.html ו- style.css, תוכלו ממש להעתיק ולהדביק את התוכן של כל אחד מהם לקובץ index.php ו- style.css חדש, להוסיף קצת מידע נוסף, לסגור את הקבצים למעלה בתיקיה ולהעלות אותו ל- WordPress. היי פרסטו – הנושא הראשון שלך בוורדפרס!

כדי להוכיח את הנקודה שלי, בואו נעשה בדיוק את זה. נתחיל בקובץ index.php שלנו:

נושא הוורדפרס הראשון שלי

שלום עולם!

כפי שאתה יכול לראות, אנו משתמשים באותו HTML בסיסי כמו שהיה בדרך כלל, ללא PHP באופק. באופן תיאורטי, PHP הוא אופציונלי בכל הקשור לפיתוח נושא, אם כי בהחלט תמצאו את הצורך בכך אם תרצו לעצב אתרי וורדפרס מלאים. השמטת PHP בקבצי העיצוב שלך הופכת את WordPress מיותרת למעשה.

מבחינת קובץ style.css שלך, הוא זקוק רק לדבר אחד כדי לעבוד: כותרת של גליון סגנונות. זה מורכב מכמה פיסות מידע המאפשרות לוורדפרס לזהות את הנושא שלך.

להלן דוגמה פשוטה שצריך להוסיף כהערה בקובץ style.css שלך:

/ *

שם הנושא: נושא הוורדפרס הראשון שלי
מחבר: שמי
תיאור: הנושא הראשון שלי בוורדפרס אי פעם!
גרסה: 1.0

* /

ישנם פריטי כותרת רבים אחרים שניתן לכלול בגיליון הסגנונות שלך, אך רק קומץ הם חובה. להלן הרשימה המלאה:

 • שם הנושא.
 • נושא URI. אם לנושא שלך יש דף הבית, כאן אתה מוסיף אותו.
 • מחבר. אל תתביישי!
 • מחבר URI. אם יש לכם אתר אישי / תיק עבודות, תוכלו לקשר אליו כאן.
 • תיאור.
 • גרסה.
 • רישיון. לחץ כאן למידע נוסף על וורדפרס לרישיון.
 • URI רישיון. כדאי להשתמש בקישור חזרה לרישיון שתבחר לנושא שלך.
 • תגיות. משתמשים בתגיות אלו בתוך WordPress.org כדי לסנן את הנושא שלך לפי מאפיינים ספציפיים (למשל. "עמודה אחת", "כותרת מותאמת אישית").
 • תחום טקסט. זה משמש למטרות בינלאומיות / תרגום.

(שים לב ששם העיצוב שלך חייב להיות ייחודי. אם תבחר שם שכבר קיים, תיצור קונפליקט בתוך WordPress.)

שמור את קובץ ה- index.php ו- style.css בתיקיה ותן לו שם ייחודי. השתמש במקפים במקום רווחים. לאחר שתסיים, מיקוד את הקובץ.

לאחר מכן נווט אל מראה > ערכות נושא מהתקנת וורדפרס שלך ולחצו על הכפתור הוסף חדש. מהמסך שהתקבל תוכלו להעלות ולהפעיל את הנושא החדש שלכם.

לאחר שתעשה זאת, נווט לדף הבית שלך ותראה את הנושא הראשון שלך בוורדפרס אי פעם:

אתר הוורדפרס הראשון שלך

כדי לאשר שזה הוכר כנושא בתוך WordPress, פשוט נווט חזרה למראה > ערכות נושא. תמצא את הנושא שלך בין כל שאר האחרים שהתקנת באתר שלך, ואתה יכול אפילו ללחוץ עליו כדי לחשוף פרטים נוספים שכללת בכותרת של גליון הסגנונות שלך:

פרטי נושא WordPress

אמנם, הנושא שלך לא הרבה לכתוב עליו בשלב זה, אבל הדוגמה לעיל מדגימה עד כמה פשוט יכול להיות עיצוב ערכת נושא של וורדפרס..

זה גם חושף את הסוד הגדול שציינתי לעיל: index.php אינו מייצג רק את דף הבית של האתר שלך (אם כי הוא יכול) – הוא הבסיס לכל דבר בעיצוב הנושאים של WordPress.

היכרות עם index.php והיררכיית תבניות נושא וורדפרס

תסלח לך על ההנחה ש- index.php נועד להיות דף הבית של אתר WordPress שלך. ובכן, זה לא. זה הרבה יותר חשוב.

אמרתי לעיל שאתה יכול ליצור נושא וורדפרס עם שני קבצים בלבד, אחד מהם הוא index.php. ובכן, התכוונתי לזה מכל הבחינות – ולא רק מבחינת יצירת פשוט "שלום עולם!" דוגמא.

תבינו, היררכיית תבניות העיצוב של וורדפרס פועלת בצורה כזו שאם קובץ תבנית ספציפי יותר לא קיים, ברירת המחדל תחזור לקובץ ‘הבכיר’ הבא. ונחשו מה התיק הבכיר ביותר; לאיזה וורדפרס מחליפים בסופו של דבר? זה נכון: index.php.

כדי לתת לך מושג טוב יותר על כוונתי, הנה ייצוג חזותי של היררכיית תבניות הנושא של וורדפרס:

היררכיה של תבנית נושא של וורדפרס

כפי שאתה יכול לראות, ישנם מספר עצום של קבצי תבניות שניתן להשתמש בהם לבניית נושא וורדפרס – הכל מדף פוסט בלוג יחיד (single-post.php) ועד דף שגיאה 404 (404.php). אבל הדבר החשוב ביותר הוא זה: אם וורדפרס לא מוצאת את הקובץ הספציפי ביותר, ברירת המחדל היא חזרה לקובץ הבכיר ביותר.

בסופו של דבר זה מוביל בחזרה ל- index.php: קבצי תבנית העיצוב של אבא של וורדפרס.

אז index.php אינו דף הבית בכלל – באופן אידיאלי, וורדפרס תחפש תחילה את העמוד הראשון.php, או אחר כך את home.php למטרה זו. Index.php הוא מפלט אחרון.

לאן אתה הולך מכאן?

שרדנו רק את פני השטח של פיתוח ערכת הנושא של וורדפרס במאמר זה, אך כעת עליכם לדעת שכל קובץ תבנית בעיצוב וורדפרס מתייחס לסוג מסוים של דף שתראו בקצה הקדמי. לדוגמה, פוסט בלוג יחיד מיוצג באופן ספציפי ביותר על ידי single-post.php, ואז single.php, ואז index.php.

וורדפרס תמשיך לעבוד הפוך עד שתמצא משהו לתלות את הכובע עליו, אך קבצי הנושא הספציפיים יותר נותנים לך הזדמנות ליצור עיצובים ופריסות בהתאמה אישית לדפים השונים באתר שלך..

לאחר שתבינו זאת, תוכלו להתחיל ממיקום פשוט (כלומר index.php) ולהעביר את העיצוב שלכם משם. כמו שאמרתי; אתה יכול ליצור נושא וורדפרס עם שני קבצים בלבד, אך במציאות תרצה להפיק את המרב ממה שיש לוורדפרס להציע ולנצל את ההיררכיה של תבנית העיצוב שלה בצורה מלאה יותר.

אם ברצונך לחקור את היררכיית תבניות הנושא של וורדפרס בפרטים נוספים, אני ממליץ על שני המשאבים הבאים:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map