Figma vs Sketch לעומת Adobe XD: מהו הכלי הטוב ביותר לעיצוב?

מדוע עליכם לדאוג ל- Figma vs Sketch לעומת Adobe XD? אין להכחיש כי בשנים האחרונות אנו רואים צמיחה אדירה בזמינותם של כלי עיצוב ממשק משתמש. כשיצא Sketch לראשונה, זה שינה לחלוטין את מהלך הפעולה של כל המעצבים. שנתיים בלבד לאחר יציאתו הראשונית, סקיצה זכה בפרס העיצוב של אפל.


עם זאת, Sketch הוא לא היישום היחיד מסוגו שמעצבים נותנים אליו תשומת לב. פיגמה, כמו גם אדובי XD, הדביקו במהירות, הן בסדר גודל של התכונות והן בנתח השוק העולמי..

אצלם דוח תכנון שנתי, Avocode מצא כי Sketch היווה 56% מכל העיצובים שנוספו, כאשר Figma ו- Adobe XD חולקו את שאר האחוזים.

נראה שעבור Sketch, צוואר הבקבוק הגדול ביותר הוא גישת התוכנה המיוחדת ל- Mac בלבד. ואילו ניתן להשתמש ב- Figma ו- Adobe XD במערכות Windows ואפילו Linux.

בנוסף, רוב המעצבים ישקולו את גורם העלות. ובהחלט יש הרבה יריבות במחלקה הזו.

Figma vs Sketch לעומת Adobe XD

בואו נסתכל מקרוב כדי לגלות כיצד Figma vs Sketch לעומת Adobe XD משווים זה לזה, ובואו נתמודד תחילה עם נושא מספר 1:

התמחור של Figma vs Sketch לעומת Adobe XD

האם כלים לעיצוב ממשקי משתמש בחינם יכולים להתחרות בחלופות בתשלום? כפי שיוצג בסקירה מקיפה זו, כן – הם יכולים. פיגמה ואדובי נקטו בגישה של מודל עסקי freemium וזה משתלם בגדול.

 • סקיצה תחזיר לך $ 99 לרכישה לראשונה. לאחר מכן תוכלו להשתמש בתוכנית הלקוחות הקיימים שלהם כדי להתחדש במחיר של $ 69 לשנה. רישיון כזה כולל עדכונים בשווי של שנה וגישה ל- Sketch Cloud למשך שנה. סטודנטים ומוסדות חינוך יכולים ליהנות מהנחה נדיבה של 50%.
 • פיגמה נותן לך גישה בחינם אם אתה מעצב עצמאי. תוכנית Starter מאפשרת שלושה פרויקטים ואחסון בלתי מוגבל. עבור צוותים, התוכנית המקצועית מתחילה מ- $ 12 לחודש, עם גישה בלתי מוגבלת לכל דבר ולתכונות נוספות.
 • Adobe XD מגיע עם תוכנית Starter בחינם. ככזה, ניתן להשתמש בכלי ללא עלויות נלוות עבור אנשים. צוותי עיצוב יכולים להשיג את חוויית Adobe XD המלאה תמורת 23 דולר לחודש.

תמיכה בפלטפורמה של Figma vs Sketch לעומת Adobe XD

לשלושת הכלים יש הבדלים ביניהם בתמיכה בפלטפורמה. מה שתורם רבות גם למספר המשתמשים שיש לכל כלי. להלן סקירה של מערכות ההפעלה הספציפיות עליהן תוכלו להשתמש בכל כלי.

 • סקיצה. זמין רק למשתמשים ב- Mac (OS X). אין יוצא מן הכלל.
 • פיגמה. מבוסס דפדפן! אפליקציות שולחן עבודה זמינות עבור Mac ו- Windows ללא תמיכה במצב לא מקוון. ניתן להשתמש במכונות לינוקס בדפדפן!
 • Adobe XD. תומך במערכות מק וחלונות.

ל- Figma לעומת Sketch לעומת Adobe XD נקודות וגישות מחיר מעניינות. ויש סיבות רבות ומגוונות מדוע האחד עדיף על השני.

אם יש לך התקנה רבת עוצמה, תוכל טכנית להריץ כל אחד מהכלים האלה באמצעות א מכונה וירטואלית סביבה. למשל משתמשי מקינטוש יכולים להתקין את Windows במכשירי Apple שלהם באמצעות מחנה האתחול אפליקציה.

בסדר. עכשיו כשיש לנו את כל הפרטים הקטנים מהדרך, בואו נסקור מקרוב את מה שהופך כל אחד מכלי העיצוב של ממשק המשתמש לכל כך מיוחדים:

סקיצה: אינטואיטיבי & מהר

סקיצה

אחת הסיבות הרבות לכך שמעצבים אוהבים את Sketch אינה רק ממשק המשתמש הברור והחזק שלה.

חברת האם הבוהמית Coding ממהרת לדחוף עדכונים חדשים וחדשניים עבור הכלי. בשנה האחרונה בלבד היו 19 עדכונים ראויים לציון. קצב פיתוח מסוג זה בהחלט עוזר לאזן את העלויות הנלוות לסקיצה.

ובכל זאת, זו לא הסיבה היחידה לאהוב את סקיצה. הכלי פופולרי להפליא בזכותו פונקציונליות של תוספים. תחשוב על זה כמו מנהל אריזה עבור טקסט נשגב – אתה יכול למצוא חבילות שלא רק משפרות את זמן הפיתוח שלך אלא גם עוזרות לך לכתוב קוד טוב יותר. ובכן, עבור Sketch, מדובר בתוספים שעוזרים לכם לעצב טוב ומהיר יותר.

מערכת סקיצה לעומת פיגמה המתפתחת מערכת

אתה יכול לחפש תוספים ביחס לרשת, או להשתמש בתוספים כמו Lazyboard. עם Lazyboard, ניתן לעטוף שכבות סקיצה מרובות בתוך משטח יצירה יחיד, כך שתוכל לחסוך זמן בהתאמה אישית ובמשימות אצווה אחרות..

משטחי עטיפהמקור GIF: GitHub

באחת המהדורות האחרונות (סקיצה 55) – החברה הציגה תכונות כמו Copy & הדבק קוד SVG, הפצה חכמה והתאמות לאופן בו פריטים נצמדים בין פריסות מבוססות רשת.

נניח שיש לך קוד SVG זה (מצולע עם שלושה צדדים):

בדרך כלל, עליך לשמור את זה כמסמך .svg ואז לטעון אותו בתוך סקיצה כדי שיעבד אותו. ובכן, בגירסה החדשה, תוכלו פשוט להעתיק ולהדביק את קטע הקוד הזה של SVG וזה יופיע אוטומטית כשכבה חדשה.

רישום הדבק העתקה של SVG

צפו למצוא עוד הרבה אבני חן מכוונות לפריון בכל רחבי Sketch.

מסירת מפרט למפתחים

אנו מגיעים לנקודה בעיצוב ממשק משתמש בו מעצבים יכולים לייצא עיצוב שלם עם מפרט פונקציונאלי לחלוטין למפתחים. ואף על פי שזה אינו זמין כתכונה מקורית עבור Sketch, ישנם יישומים ותוספים של צד שלישי המאפשרים זאת. כלומר, צפלין נוצר כדי להפוך מסירות מיוחדות לפשוטות וקלות במיוחד. וגם בדיוק רב.

מפרק הציפלין מסירה

אבל מה אם אתה רוצה משהו שמשולב ישירות בסקיצה? לשם כך, בדוק את למדוד סקיצה חיבור. זה ייתן לך פונקציונליות מלאה ליצירת מפרט למפתחים שלך בזמן אמת.

סקיצה מדוד מפרט מסירה

ניתן לראות בדוגמה זו שהתוסף מספק מידע על רכיבים מדויקים ביותר. כולל משפחת גופנים, מיקום וקוד CSS המתאים שבהם מפתחים יכולים להשתמש מייד.

זה באמת מרגיש שאנחנו מגיעים לנקודה בה כלים לעיצוב ממשק משתמש יוכלו לייבא עיצובים פונקציונליים לחלוטין מה- go-go.

סקיצה מספקת ספריית משאבים עצומה

אחת הסיבות לכך שסקץ כל כך מושך מעצבים חדשים ומנוסים היא הזמינות העצומה של משאבי עיצוב חינמיים.

סקיצה לעומת משאבי Adobe XD

על זה תיעוד בדף, סקיצה פרסמה מאות מדורים שונים כדי להקל על לימוד תוכנה זו. אבל, נוסף על כך, יש גם אתרים כמו משאבי אפליקציות רישום, ו רישום ריפו, ורבים אחרים. בעיקרו של דבר, אלה הם "קוד פתוח" אתרים שבהם מעצבים יכולים להגיש את העיצובים הסופיים שלהם כדי שכולם יוכלו להוריד.

זה מבטיח שלעולם לא תצטרך להתחיל פרויקט מאפס. כמו כן, יתכן וחסר לך מידע כיצד להשיג תוצאה ספציפית בעזרת העיצוב שלך.

סקיצו משאבים בחינם

לשם כך, תוכל להתייחס לאתרי משאבי הסקיצה כדי למצוא את הפיתרון המדויק שאתה רוצה. אה, וכן, ללא רישיון!

יש הרבה יותר מ- Sketch שהופך אותו לאחד מכלי העיצוב המובילים בעולם של ממשק המשתמש. אבל, בזמן שאנחנו מבצעים סקירת השוואה, בואו נסתכל על התכונות שגורמות לכלים כמו פיגמה ו- Adobe XD להתבלט גם מהקהל..

פיגמה: מבוסס דפדפן & חסון!

פיגמה

פיגמה עלתה לבמה בשנת 2015 במימון ראשוני של 14 מיליון דולר.

באמצעות ממשק המשתמש החלק והפלטה התכונתית החלקה שלו, הכלי הפך במהרה למתחרה ידוע לשמצה לפתרונות דומים בתחום.

מעצבים ממותגים כמו טוויטר, מיקרוסופט, GitHub ו- Dropbox נשבעים על ידי פיגמה ככלי העיצוב האולטימטיבי של ממשק המשתמש..

האם זה בגלל שפיגמה מציעה תוכנית חינמית שהיא מצאה הצלחה כזאת כל כך מוקדם במפת הדרכים שלה? בוודאי שלא.

הכלי מספק מספר פתרונות המשולבים בממשק משתמש אחד:

 • ממשק משתמש & עיצוב UX
 • אב טיפוס
 • עיצוב גרפי
 • Wireframing
 • תבניות

והיא עושה זאת גם בדפדפן וגם בתוכו יישום מבוסס שולחן עבודה. העובדה שפיגמה בנויה עבור הדפדפן פירושה שמשתמשי לינוקס יכולים להשתמש גם ב- Figma במערכות מבוססות יוניקס שלהם. פלוס מסיבי!

גם אינך צריך להשקיע זמן רב בתהליך העיצוב שלך. פיגמה דואגת לזה דרך שלה תבניות מציע. אלה מסגרות חוט, תרשימי זרימה, דיאגרמות, מפות סיפור ותבניות אתר מלאות שהוכנו מראש בדיוק בשבילך.

תבניות בחינם של פיגמה

כאן יש לך תבנית אתר SaaS מוכנה, שתוכל לערוך אותה מיידית ולבצע אופטימיזציה לטעמך. ניתן לשמור תבניות כאלה (שכבות, קבוצות וכו ‘) לשימוש מאוחר יותר לייבוא ​​קל יותר.

Figma מפנה מקום לפנוי בכונן הקשיח

הדבר הנחמד ב- Figma הוא שאתה לא צריך לחסוך שום דבר במחשב שלך. כל הקבצים מאוחסנים בענן, ונגישים בכל מקום. בתור משתמש סקיצה או אפילו Adobe XD, יתכן ויש לך התרגלתי לתיקיות של 50GB + של קבצי עיצוב. זה כבר לא המקרה עם פיגמה.

Figma לעומת השוואה של ניהול קבצי סקיצה

כפי שמוצג כאן, הקבצים מתוארכים לחמישה חודשים והם עדיין נגישים ברגע. כל אלמנט קטן ביותר שתזדקק לו מעיצוב אחר, תוכל לגשת אליו תוך שניות ולהשתמש בו בפרויקט הנוכחי שלך.

שיתוף פעולה בזמן אמת

אולי התכונה הידועה ביותר של פיגמה הם כלי שיתוף הפעולה שלה. לב העבודה עם מספר אנשים הוא שיתוף פעולה. בימי הפוטושופ הישנים, היית צריך לשלוח אינסוף תיקונים לקולגות שלך רק כדי להגיע לאותו עמוד. עם Figma, שיתוף פעולה הוא גם חזק וגם מיידי!

כלי שיתוף פעולה של פיגמה

כך פותר פיגמה משימות בשיתוף פעולה בזמן אמת:

 • מגיב. השתמש בממשק כדי לבחור כרטיסיית תגובה ושלח מייד למישהו קישור לתגובה שלך. ניתן להשאיר את הסמן בדיוק על האזור עליו אתה מגיב.
 • עריכה מרובת אנשים. ערוך קובץ יחד עם מספר אנשים וראו את פעולותיהם בזמן אמת. ניתן להשבית עריכה מרובת אנשים בכל פעם שאתה עובד על תכונה בעצמך.
 • קופירייטינג. אם יש לך קופירייטר נפרד או עורך תוכן, אתה יכול לתת להם גישה לכתוב את העותק שלהם לצד העבודה שלך בזמן אמת..
 • גיוון הפלטפורמה. מכיוון שפיגמה עובדת בדפדפן, עמיתים לעבודה שלך יכולים להצטרף בין אם הם משתמשים במערכת מק, או במערכת לינוקס או חלונות. זה באמת מאפשר חופש!

לרוב, פיגמה משאירה את Sketch וגם את ה- XD של Adobe רחוק מכדי להיחשב כחלופות אמינות לשיתוף פעולה בזמן אמת..

ממשק המשתמש מבוסס הדפדפן מאפשר שיתוף פעולה חלק ללא צורך להתכונן אליו באופן פרטני. הייתי מצפה שתכונות דומות יוכנסו בכלים אחרים בעתיד הקרוב!

Adobe XD: ממשק משתמש ללא רבב & עיצוב UX

Adobe XD

Adobe לא קשורה לעיתים קרובות לתג המחיר החינמי. לחברה מוניטין ידוע לשמצה בכך שהיא מציעה מוצרים ברמה העולמית במחירי פרימיום.

אבל נראה שאפילו אדובי מבינה שהיא צריכה לעשות משהו כדי לא להפסיד בנתח שוק אדיר של מעצבים ברחבי העולם. והתשובה שלהם היא להפוך את Adobe XD לכלי עיצוב בחינם לממשק המשתמש.

באופן דומה, מלבד הוספת תכונות חדשות, Adobe גם כן עסקה כדי להפוך את ה- XD לחשמל ככל האפשר. אחרי הכל, תוספים מקלים על קבלת התוצאות הטובות יותר במהירות.

תוספים של Adobe XDמקור התמונה: אדובי

חלק גדול מהתוספים הקיימים של Sketch כבר הועברו ל- XD, אך ככלי עצמאי – XD מציע גם שילובים עם שירותים ידועים כמו Trello, Google Sheets, Airtable ורבים אחרים..

תכנון ואב-טיפוס בקלות

נראה כי המיקוד של אדובי עם XD הופך את הדברים לקלים ואינטואיטיביים. מיצירת פרויקט חדש לניהול אבות טיפוס, רוב התכונות נמצאות במרחק של קליק אחד בלבד.

אב-טיפוס ועיצוב עם Adobe XD

לאחר שתבחרו בסוג פרויקט (אינטרנט / טלפון / טאבלט), תוכלו להתחיל מייד לעבוד על העיצוב שלכם. נכסים לפרויקט שלך יכולים להיות טעונים מראש או משותפים על ידי משתמשי XD אחרים בצוות שלך.

נכסי Adobe XD

זה גם מקל על התעדכנות במפרטי העיצוב הקיימים שהצוות שלך עובד איתם. השקיעו פחות זמן במציאת קבצים ויותר זמן בעיצוב!

תכונות שיתוף הפעולה של Adobe XD הוגנות

בשיתוף פעולה, Adobe מציעה שתי אפשרויות: לעבוד יחד על מסמך ענן או להעלות מסמך מהמחשב האישי שלך. האפשרות הקודמת הופכת את שיתוף הפעולה למהיר יותר. וגם להזמין אנשים חדשים זה קל מאוד.

תכונות שיתוף פעולה של Adobe XD

בפינה השמאלית העליונה של הכלי שלך יש לך את כפתור השיתוף. כאן תוכלו למצוא מספר דרכים לשתף את עיצובי ה- XD שלכם.

האפשרויות הן:

 • הזמן לערוך
 • שתף לבדיקה
 • שתף לפיתוח
 • להקליט סרטון

אז בדיעבד, כל אלה הם אופציות המותאמות לזרימת עבודה חלקה יותר. XD יכול להבין אוטומטית את המפרט בו אתה משתמש כדי שתוכל לשלוח אותו למפתחים. יתר על כן, אתה יכול להקליט סרטון להצגת כל מאפיין ספציפי של הדבר שאתה בונה. זה האחרון מועיל לצוותים העובדים בעיקר בסביבות מרוחקות.

גישה לרשת המשאבים העצומה של אדובי

אדובי היא המותג שמאחורי להיטי ענק כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אך גם Behance, Spark, Adobe Fonts ו- Adobe Stock. כל אלה הם אתרים מבוססי משאבים בהם תוכלו להשתמש ישירות באמצעות Adobe XD.

אז בואו נגיד אם יש לכם את זה גופני אדובי המנוי פעיל, אתה יכול פשוט לסנכרן את כל הגופנים הזמינים עם לוח המחוונים של XD. לאחר מכן זה ייתן לך גישה לאלפי גופנים מעניינים, ייחודיים ומגדירים עיצוב כף היד.

Adobe XD מציעה את Adobe Creative Cloud

פסק הדין: פיגמה נגד סקיצה לעומת אדובי XD

אז, כאן אנו מסכמים את סקירת Figma vs Sketch לעומת Adobe XD.

כל שלושת הכלים מתאימים במיוחד לצורכי מעצבים מודרניים. הייתי אומר שסקיצה מאובדת כאן מאוד מכיוון שהיא זמינה רק למשתמשי מקינטוש. וככאלה, זה מאפשר לכלים כמו פיגמה ו- Adobe XD להתחדש מעבר לצרכים הבסיסיים.

בסופו של יום, אם הכלי שלך עושה משהו טוב יותר מהאחר, לעתים קרובות מספיק סיבה לעבור. הגישה מבוססת הדפדפן שעשתה Figma היא גם משהו שצריך לראות. במעגל חברי החברות המעצבות, זה תמיד פיגמה שזוכה לשבחים הגבוהים ביותר.

ובאשר ל- Adobe XD – אני חושב שאודיו נמצאת במקום טוב כרגע. יש להם גמישות רבה לשיפור הכלי שלהם ולהוספת תכונות חדשות. עם זאת, שילובי הצד השלישי שלהם במקום גם הם מה שהופך את זה לבחירה אמיתית עבור צוותים שכל הזמן מחפשים לשנות או להתאים דברים.

אם אנחנו באמת חייבים לדרג את השלושה האלה, זה יהיה חייב להיות זה:

 1. פיגמה ��
 2. סקיצה ��
 3. Adobe XD ��

מכיוון שכל שלושת הכלים זמינים בחינם או כמשפט, אין שום דבר שימנע מכם למצוא את ההתאמה המושלמת עבורכם. לאחר שעבדתי עם כל אחד בנפרד, אני יכול להתייחס לעובדה שזרימות עבודה מרגישות שונות מכלי אחד לשני.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

פריסה, מצגת ועריכה מאת קרול K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map