עיצוב תכנון מחדש של האישי: הנה איך זה הלך וכמה זה עלה

עיצוב תכנון מחדש של האישי: הנה איך זה הלך וכמה זה עלה

עיצוב תכנון מחדש של האישי: הנה איך זה הלך וכמה זה עלה
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

עיצוב מחדש של Theme


אני שונא להיות מזיז, אבל אני לא חובב עיצובים מחדש. אני מקבל את ההתרגשות מאחורי שינוי הדברים ורענון האתר שלך כל כמה שנים, ואני מבין מדוע כל כך הרבה אנשים אוהבים לעבור את עצמם, אבל זה פשוט לא אני.

הלך הרוח שלי תמיד היה שעיצוב צריך להיות "מספיק טוב," וזה משהו שלא ישנה את ההבדל בתכנית הדברים הגדולה.

אך עם זאת נאמר כי ThemeIsle איחר זמן רב לשינוי. אפילו יכולתי לראות שהדברים כבר לא מוכנים לשנת 2019. לכן כאשר התקבלה ההחלטה לנער את העניינים הקפדתי לתעד את התהליך כך שנוכל ללמוד כמה שיותר מהמעבר.

עכשיו שה- עיצוב ThemeIsle חדש הושק בואו נסתכל אחורה על העיצוב הקודם, על ההחלטות שהתקבלו, על היעדים שנקבעו לעיצוב החדש ואיך הכל השתלב.

קיצורי דרך:

  • �� מחשבות על העיצוב הישן
  • �� העיצוב החדש נכנס
  • �� מבנה אתר חדש
  • �� דפי נחיתה טובים יותר וניידים

נושא ישןעיצוב החלק והבעיות שלו ��

1. בעיות העיצוב עצמו

בכנות, מעולם לא ראיתי שהעיצוב המקורי של ThemeIsle גרוע. כלומר, ידעתי שזה לא נהדר (אחרי הכל יש לי עיניים), אבל לא חשבתי שזה נושא שיכול להשפיע על המותג שלנו או להשפיע לרעה על המכירות..

בנוסף, עבר זמן מה שהאתר הושק, ובימים הראשונים העיצוב היה די בקנה אחד עם מה עוד היה שם בחוץ.

עם זאת, עם השנים התחלנו לבצע הרבה בדיקות A / B, שיפורים כביכול אחרים, ציוצים שונים של SEO וכו ‘, ומאחר ולא היה שום מידה או בקרה מובילים בעיצוב מעל לכל זה, האתר איבד את העקביות שלו. לדוגמה, היה לנו את הדף הרגיל הזה עבור נושא ShopIsle שלנו, והדף המותאם אישית למדי עבור RokoPhoto:

חנות לעומת רוקופוטו

בסופו של יום, מכיוון שמכירה למעצבים היא תחום שאנחנו רוצים להתרחב אליו, הבנתי שעיצוב מלוטש יותר עשוי להעלות קצת את המותג שלנו ולייצר יותר באזז.

זו הייתה הסיבה העיקרית שלי מאחורי שיפוץ האתר.

2. מבנה האתר והמודל העסקי

זה היה אחד הדברים שהכי הפריעו לי. כשהתחלנו ובנינו את האתר זה נועד להיות מועדון נושא. היו לנו 10-20 ערכות נושא ורצינו למכור אותם כחבילה. פשוט למדי.

היה לנו אז גם פורום תמיכה, ואחרי שהשקתנו את האתר הראשי, נתקלנו בתוסף שזקוק לבית חדש. זו הייתה עסקה טובה, אז הבאנו אותה על הסיפון וזרקנו אותה גם להצעה העיקרית. לא כל כך הגיוני להיות שם שם כחלק מחבילת הנושאים, אבל זה היה הכי טוב שחשבנו שאנחנו יכולים לעשות בזמנו. ��‍♂️

בחמש השנים האחרונות השוק השתנה והבנו שאנחנו לא רוצים לבנות ולתחזק עוד 20 נושאים שונים. זה גם לא מה שמישהו מצפה. אנחנו בעידן של "נושאי דגל" – שם חנות מציעה נושא עיקרי אחד או רק כמה מהם ואז שדרוגים או חבילות עיצוב נוספות.

החלטנו ללכת בדרך דומה ולעבוד רק על שניים או שלושה נושאים; אותו דבר עבור התוספים שלנו.

למדנו גם שמותגי מוצר בודדים הם חזקים יותר ובעלי פוטנציאל גדול יותר מאשר "המותגים העיקריים באתר," לכן הגיוני יותר להדגיש את אלה. חשבו על נושא ה- X לעומת Themeco.

מרכיב נוסף שתורם הוא ה- בלוג ThemeIsle. זה גדל הרבה בחמש השנים האחרונות וזה מאפשר לנו להבטיח עמדת שוק שלא חשבנו שהיא אפשרית כשרק התחלנו.

3. החוב הטכני שלנו

שני דברים שאני רוצה לדבר עליהם כאן:

א) מהירות אתר

באתר הישן היו הרבה דברים וטכנולוגיות מדור קודם. התחלנו במכירת המוצרים שלנו ישירות דרך האתר, באמצעות המערכת המובנית שלנו בעבודת יד.

היו איטרציות רבות של מנוע האתר, שהביא לאינספור שדות ACF שונים שהתקשו לנהל לאורך זמן. הקמנו גם פורום, אירחנו תוכנית שותפים, אירחנו את המסמכים וכנראה גם מספר דברים אחרים.

בסך הכל, המבנה לא היה יעיל במיוחד, מה שהביא לביצועים גרועים למדי.

בתור הערה צדדית, עברנו ל- FastSpring מאז ואנחנו כבר לא מטפלים במכירות בעצמנו. בעוד שנפטרנו מכמה מהמערכות האחרות באופן דומה, הרבה מהן עדיין היו שם.

ב) מבנה עגלת הקניות

בשל אופי העסק – עם מספר רב של מוצרים ועם מותגים בודדים שיכולים לצמוח יותר ממותג חברת האם, הבנתי שהגיע הזמן לפצל את ההגדרה הטכנית בפועל של איך הדברים.

באופן ספציפי, עדיף להפריד את נתוני הלקוחות מהחלק הקדמי (רשימות העיצוב וגם המחברים ותוכנם בתוספת כל מאמצי השיווק). בדרך זו, מהירות האתר הקדמי לא תושפע מתוספים כמו EDD או כל דבר אחר שקורה ברקע כדי לגרום לעסק להתנהל..

צוות השיווק גם יקבל שליטה רבה יותר על האתר, ונוכל להקים אתרים / מותגים נפרדים למוצרים תוך שמירה על אזור לקוחות אחיד באתר store.themeisle.com.

4. דפי נחיתה ונייד

כשהשקנו את האתר המקורי, המובייל לא היה ממש דבר. במיוחד בגומחה שלנו, שבה כמעט אף אחד לא קנה נושאים בזמן הטלפון שלהם. אפילו כרגע, עדיין יש לנו מעט מאוד לקוחות ניידים.

עם זאת, בכל זאת המובייל גדל בחשיבותו, והמגמה עשויה להימשך. אחרי הכל, גוגל משתמשת כעת בסורק הנייד שלה בשולחן העבודה.

בקצרה סיפור ארוך, החלטנו לבנות דפי נחיתה מותאמים אישית עבור המוצרים המובילים שלנו ולעבוד על שיפור ההמרות עליהם. הנייד חיוני כאן מכיוון שיצאנו לא רק להפוך את הדפים לידידותיים לנייד, אלא גם תואמים ל- AMP.

נכנס לתוכנית ThemeIsle החדשה ��

אוקיי, אז עם סדרת הבמה וההנמקה שלי הסבירו, בואו נראה עכשיו איך הכל הסתדר.

1. עיצוב ואסתטיקה

זה אתה יכול לשפוט בעצמך, אבל בשבילי זו הייתה הצלחה מוחלטת!

הנה העיצוב הישן:

נושא עיצוב ישן

והנה החדש:

עיצוב חדש עיצוב חדש

האתר נראה הרבה יותר עקבי ונעים לעין. ג’ון פרסקוס מ אנלוגי WP עיצב את העיצוב. ז’ואו סנטוס, שבדרך כלל עובד על קומיקס עבורנו, יצר כמה איורים בהתאמה אישית. ולבסוף, קטאלין וסיל, מעצב ה- ThemeIsle המקורי, עבד על הלוגו החדש.

חלק זה לבדו כנראה עלה בסביבות 10,000- $ 15,000 $. בעוד שהעיצוב עצמו הוא משהו כמעט בלתי אפשרי למעקב אחר החזר ה- ROI שלו, אני מאמין ששווה את ההשקעה. בכנות, בהתחשב בכך שלקח לנו חמש שנים לפני שהחלטנו לעצב מחדש את האתר, העלות רק מייצגת פחות מ- 0.5% מההכנסות. כך שאם זה יביא כלל כלפי מעלה, זה יהיה הופך את הפרויקט בקלות לשווה את זה!

2. מבנה אתר חדש

הצגת מבנה חדש הגבירה מעט את המורכבות, אך היא גם הביאה להגברת התנועה למוצרים המובילים שלנו, וזה תמיד דבר טוב. בחיסרון, התנועה לקטגוריות הנושא שלנו צנחה. אבל זה בסדר.

העיקר כאן הוא שאנחנו לא רוצים ש- ThemeIsle יהיה "נושאים מקום," אבל להיות ידוע בשם "יוצרי נווה והסטיה."

כדי להשיג זאת, החלטנו להציג את אותם מוצרים בעמוד הבית, בדף העיצובים ולהסיר את עמוד התמחור הגנרי לחלוטין (זה לא היה הגיוני). כמו כן, יצאנו ליצור לוגואים פרטניים למוצרים, ואז דפי נחיתה מקוריים עבור המוצרים המובילים (עם מיתוג משלהם והכל). בנוסף, עשינו פה ושם כמה ציוצים כדי להדגיש את המותגים האישיים.

hestia לפני ואחרי

3. נפתר חוב טכני

שוב, שני דברים:

א) מהירות אתר

זמני הטעינה שלנו מהירים יותר ב -50%. אבל כן הסתבכנו בתהליך.

במאמץ לאלץ אותנו להשתמש גם במוצרים שלנו וגם להשתמש בעורך הבלוקים החדש (שהמפתח שלנו לא הכיר), פישלנו את חוויית בניית האתרים באופן מוחלט..

גוטנברג עדיין לא שם, או לפחות הדרך בה השתמשנו בו לא עוזרת. זו עדיין לא הבחירה הטובה ביותר עבור דפי נחיתה, ואם אתה רוצה מהירות, כדאי שתסתמך על משהו כמו ACF עם מבנים שנבנו בעבודת יד. אם אתה מעדיף גמישות מעל לכל דבר אחר, תוכל ללכת עם ביבר בונה או אלמנטור, כפי שעשינו עבור דף הבית.

כשמדובר בבניית אתרים עם מחשבה על ביצועים, המשימה עדיין לא קלה. אתה לא באמת יכול להיות תלוי בתוספים שיפתרו לך את כל הבעיות, ועליך לעשות הרבה בעצמך. להלן תגובה מאת Cosmin Serbanescu, המפתח הראשי בפרויקט העיצוב המחודש:

קוסמין

היה תענוג אמיתי לעבוד על עיצוב מחדש של אתר ThemeIsle וזה בהחלט אחד הפרויקטים המורכבים והמאתגרים ביותר שעבדתי עליהם אי פעם..

כנראה שהקטע הכי מסובך היה שבגלל הגישה המכוונת המהירה שהייתה לנו מההתחלה הייתי צריך לחשוב לפחות פעמיים לפני יישום של פיצ’ר או קטע אתר, ללא תוספים של צד שלישי או ספריות מיותרות ושמירה על הקוד נקי כמו אפשרי.

ב) מבנה עגלת קניות חדשה

החלק הזה עבר די חלק, שכן כעת יש לנו את כל מה שמוצב באתר store.themeisle.com.

כמובן, כרגיל עם הדברים האלה, נתקלנו בבעיות ביום ההשקה, אבל הצלחנו להבין את זה בדיוק בזמן.

במערך זה, כפי שציינתי קודם, כל נתוני הלקוחות / משתמשים נשמרים במופע נפרד מהקצה הקדמי, המכיל את רשימות העיצוב, הבלוג, דפי השיווק..

4. דפי נחיתה טובים יותר וניידים

כחלק מהתכנון מחדש, בנינו דפי נחיתה חדשים עבור כל מוצרי המפתח שלנו כמו נווה, הסטיה, ShopIsle, זל, Feedzy, Visualizer, ו סקירת מוצר WP.

מבין כולם, נראה כי דף הנחיתה של Hestia – שם אנו משקיעים את מירב המאמצים שלנו – משיג את התוצאות הטובות ביותר. כרגע חווים שיעורי המרה טובים יותר ב- ~ 10%. אנו בוחנים נתונים בערך חודש בערך, מה שגורם לי להרגיש אופטימי.

hestia חדש

בסך הכל, עבור כל האתר, נראה שאיבדנו מכירות. אבל היו כל כך הרבה שינויים, כולל היפטרות מעשרה+ מוצרים (שכולם תרמו מספר קטן של מכירות) שקשה לייחס משהו לעיצוב עצמו.

זה קשור למטרה אחרת שהצבתי לשנה זו. גם אם אנו שומרים רק על 90% מההכנסות שהשתנו מראש אך יחד עם זאת נצטרך לנהל עסק פשוט יותר ב- 50%, זה יהיה שווה את זה. לפי עסק פשוט יותר, אני מתכוון לפחות מוצרים, שמתורגמים לפחות דפים לניהול, פחות דברים לתיעוד ותמיכה, וכך יותר זמן לעבוד על שיפור המוצרים הקיימים.

מיטוב האתר החדש למכשירים ניידים היה מצוין בסך הכל, אך לא סופר 100% ללא בעיות. בחירת גוטנברג כבסיס עליו בנינו את הדפים החדשים לא הייתה קלה ולא הגבירה את הביצועים הניידים שלנו בסופו של דבר הרבה.

לא הצלחנו להשיג את היישום מתחת לסימן 50KB עבור דפי נחיתה של מוצרים, כך שלא הצלחנו לשרת אותם ב- AMP (יש הגבלה עד כמה גדול ה- CSS יכול להיות עבור AMP). אבל יש לנו AMP בדפי קטגוריה.

בסך הכל הקפדה על הקפדה על תכנון העובדים עם גוטנברג, אלמנטור ובונים אחרים. וזה לא רק קשור לוודא כי אותם בונים יוכלו להציג את המבנה שלהם, אלא גם לוודא שהתוצאה על המסך היא מה שאתה מצפה. אחרי הכל, אנו רוצים שנוכל לשנות את הדפים בהמשך, ולא נצטרך לבצע מחדש דברים ברמת הקוד כדי לאפשר זאת. זו הסיבה שהעיצוב צריך לעבוד עם בוני.

הנה מה שהיה למעצב הראשי, ג’ון פרסקוס לומר על האתגר הזה:

פרסקוס

האתגר הגדול ביותר היה ליצור עיצוב עקבי וניתן להרחבה שיהיה "בונה-אגנוסטי" מכיוון שחלקים מהפרויקט מבוצעים בטכנולוגיות שונות של בונה פריסה. הצלחנו לצמצם ולשמור על שפה ויזואלית בסיסית עבור כל הרכיבים, שיהיה קל לשכפל עם כל בונה פריסה, מה שמאפשר לנו שקט נפשי הוכחה לעתיד..

הרבה יותר קל לנווט בין הדפים בנייד, וזה לא במקרה טהור. השקענו מאמץ רב בעיצוב חוויית המובייל ולחשוב מה חשוב למבקרים בנייד לעומת אורחים בשולחן העבודה. קדימה, בדוק כמה מדפי המוצר שלנו בנייד ובמחשב השולחני ובדוק מה שונה (זה, לדוגמה).

היישום כולו, יחד עם עבודת השיווק סביב העתקים וטקסטים, דפי נחיתה וקמפיינים אחרים לקח לא מעט זמן; 1,500 שעות עבודה, ליתר דיוק. עשינו את זה לאחת המטרות לבצע מעקב בזמן רציני ולמצוא רשימה של כל דקה שהוצא בפרויקט.

אם תכפילו אותו בכל תעריף שעתי שתרצו לחשב, זה גורם לנו כנראה בטווח של $ 50,000 – $ 100,000. או במילים אחרות, אם היינו רוצים לבנות אתר דומה לצד שלישי, היינו נאלצים לגבות יותר מ 100,000 $ כדי שיהיה רווחי.

האתגר הגדול ביותר עבורנו בסך הכל היה העובדה שמדובר בפרויקט ייחודי וחד פעמי. כוונתי היא שאנחנו בדרך כלל לא בונים אתרי מסחר אלקטרוני, כך שאין לנו את התהליכים במקום, והצוות והכישורים שלהם לא מובנים לפרויקטים של בניית אתרים..

נאבקנו בארגון העבודה ולא ידענו להוביל או לבנות את כל זה. לא היה לנו (עדיין אין) צוות ייעודי שיטפל בכל הפרויקטים והאתרים עם הפנים. בניית נושאים ותוספים למשתמשים זה פשוט סוג אחר לגמרי. בסופו של דבר, בזכות ג’ון פרסקוס, שהנווט אותנו בדרך הנכונה, הסתפקנו בשימוש ב- Sketch לעיצוב ממשק משתמש, Invision לשיתוף פעולה ומשוב בעיצוב, ו- Slack לדיונים יומיומיים. ואכן עברנו המון איטרציות, כך שבוודאי היה צורך בכל אחד מהכלים האלה.

איטרציות עיצוביות

לכן, השאלה העיקרית תהיה כנראה; האם אני רואה בפרויקט הצלחה?

זה תלוי.

אנו לא רואים שום דחיפה במכירות לטווח הקצר כתוצאה מהתכנון מחדש. עדיין יש לנו כמה בעיות בחוויית העריכה ובציוד האתר. ניתן היה גם לנהל את הפרויקט בצורה חלקה יותר. עם זאת, בסופו של יום, אני עדיין לא יכול לראות השקעה טובה יותר שתציב אותנו לתוצאות לטווח הארוך.

בשנה הבאה יגידו אם הפרויקט מצליח או לא. אני סקרן לראות איך הדברים מסתדרים.

כמו כן, יחד עם השקת נווה פרו וזה החסות שלנו ל- WCEU, זה מסמל את תחילתו של עידן חדש עבורנו. עידן של ניסיון להפוך לעסק מבוסס יותר לעומת סתם חנות עם כמה נושאים.

גם אני לא הייתי היחיד שמנהל את המופע כאן. זה היה מאמץ צוותי טוב, ושינוי גדול בכיוון העסקי שלנו – התקרבות ללקוח והדהד עם הצרכים שלהם יותר על ידי התמקדות בפחות מוצרים באיכות גבוהה יותר.

שוב תודה לכל מי שהשתתף בעיצוב מחודש זה!

אל תשכח ללכת לבדוק ThemeIsle החדש!

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector