תכננו לא לבנות עוד נושא חדש פעם נוספת – דוח שקיפות מס ’45

תכננו לא לבנות עוד נושא חדש פעם נוספת – דוח שקיפות מס ’45

תכננו לא לבנות עוד נושא חדש פעם נוספת – דוח שקיפות מס ’45
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

דוח שקיפות מס '45


ברוך הבא למהדורה ה -45 של דוח השקיפות החודשי (לאוקטובר 2018). בסדרה זו אני עובר את כל מה שקורה בעסק שאולי יעניין אותך – במיוחד את הדברים שמאחורי הקלעים. לחץ כאן כדי לראות את הדוחות הקודמים.

הנה TOC של העתיד לבוא:

1. לפני שנה אמרתי שלא נבנה עוד נושא חדש. פשוט עשינו. הנה למה

2. האם מהירות העמוד באמת חשובה לקידום אתרים? TL; DR: זה כן

3. איזה סוג של תוכן וורדפרס לפרסם בפייסבוק?

4. דוחות שקיפות מחדש

1. לפני שנה אמרתי שלא נבנה עוד נושא חדש. פשוט עשינו. הנה למה

כשעיינתי בכמה מדוחות השקיפות הפופולאריים יותר באתר, מעדתי על זה. זה זה בו דיברתי על עתידו של גוטנברג וניסיתי להבין מה הדרך הטובה ביותר לחנות נושא כמו שלנו ללכת.

סיכמתי שלא נבנה נושא חדש נוסף, אלא נתמקד בהפיכת הנושאים הקיימים שלנו לשמות ביתיים.

כמעט שנה וחצי מאז שפורסם הדו”ח … ואנחנו ממש עומדים לצאת נושא חדש. מה שנותן?

שתי סיבות:

א) קראתי את השוק לא נכון

ליתר דיוק, הערכתי הערכה של כמה מהר בוני הדפים ישתלטו עליהם, ובנוסף, צפוי של גוטנברג יהיה יותר פנייה מהזרם המרכזי יותר.

ובכן, גוטנברג צומח יפה מאוד, אבל זה עדיין צומח בקרב קהל האנשים ולא הרבה בנוגע למשתמשים המזדמנים – בוני הדפים ממשיכים להיות שם בראש..

בדוח זה מלפני 1.5 שנים ציינתי עד כמה הגיעו בוני הדפים מבחינת UX וגם כמה משתמשים בוני דפים אוהבים נושאי מסגרות קלים – כמו GeneratePress או OceanWP.

יחד עם זאת, עדיין חשבתי שהנושאים הללו יישארו נישה, ואילו האחרים "נושאים עסקיים" (בוא נקרא להם כך) ימשיך לשלוט בשוק.

עם זאת, בהתבוננות בתרשימי הפופולריות כיום, נושאי המסגרת צומחים הרבה יותר מהר ממה שציפיתי וככל הנראה ישתלטו על המיקומים הראשונים במוקדם מאשר במאוחר. לבדוק 100 המאה של GoDaddy רשימת, למשל. בחזרה בינואר 2018 היינו במקום מספר 4 (ראה בהמשך). בחודש מאי ירדנו ל # 13.

אלוהים למעלה

בתחילה הנחתי שנקבל גרסה יציבה של גוטנברג הרבה יותר מוקדם כדי שנוכל לסובב את הסטיה לכיוונה – לנצל את הפופולריות של הנושא בתוספת התאימות החדשה שלה ל גוטנברג. עם זאת, כידוע לכולנו, הדברים מתקדמים הרבה יותר לאט.

כדי למצוא כאן פיתרון, היינו צריכים לרכוש / לבנות שותפות איתנה עם נושא מסגרת קיים והוקם (שהיה קשה), או לבנות נושא כזה בעצמנו.

אחת הדרכים הייתה להתאים את Hestia ולהפשיט ממנה המון אלמנטים, אך זה לא היה ממש אפשרי בלי לשבור אתרי משתמשים קיימים..

זו הסיבה שבסופו של דבר החלטנו לבנות נושא חדש מאפס.

עם זאת, הייתה לנו גם חופש מלא לגבי הדרך בה אנו רוצים לגשת לזה. אז דאגנו לא להתמקד רק בוני דפים כמו Elementor או Beaver Builder, אלא גם להציג כמה מושגים חדשים שמוכנים לעבוד עם גוטנברג ברגע שזה יתגלגל לליבה של וורדפרס..

ב) פיתוח הרשת התקדם גם הוא וחשף אפשרויות חדשות

זה חוזר למה שעושים נושאים כמו OceanWP או Astra. הם הציגו כמה מושגים מעניינים שהוכחו כי הם גם פופולריים בקרב משתמשים, מה שככל הנראה מחזק את מיקומם באופן כללי.

בסופו של דבר, ללא סטנדרט חדש כמו גוטנברג, לא נוכל פשוט להמשיך ולהפיל את Bootstrap מהסטיה, להציג פתרונות CSS חדשים וכו ‘. בעיקרון, לא ידענו למה אנו יכולים לצפות מגוטנברג ואיזה שינוי יעמוד ב מבחן הזמן.

עשינו א הראקטור העיקרי עם ההסטיה, אך עדיין היה קשה להעביר את הקצה הקדמי מבלי לשבור כמה אתרי משתמשים.

אז נושא חדש נכנס לתמונה! המטרה עם נווה היא לאפשר חוויה הקרובה ככל האפשר לעריכה חזיתית ממש – באמצעות גוטנברג.

אני שמחה לדווח שהצלחנו להשיג זאת ואנחנו ממש עומדים לשחרר את הנושא החדש הזה! זה כבר בחוץ! ראה את זה כאן.

הצצה מהירה להתגנב:

נווה

 • נווה עובדת עם התוסף הרשמי של AMP מחוץ לתיבה – נושא AMP נראה בדיוק כמו נושא הנייד שאינו AMP.
 • זה גם לא משתמש ב- jQuery, Bootstrap או בכל דבר שרוב ה- devs יחשבו ככבדים.
 • ה "נושאים" חלק בנווה מסתכם בטיפול באלמנטים וחסימות HTML נפוצות – דברים כמו כניסות, כפתורים, מכולות, רוחב תוכן וכו ‘. כל השאר ניתן לטפל דרך בוני הדפים..
 • ביום הראשון, אנו נגיש חבילה של עיצובים של אתרי התנעה – מובנה ב- Elementor לעת עתה, אך בקרוב יתווספו גרסאות נוספות מתוצרת גוטנברג.
 • לבסוף, אם יש כאן משתמשי זריף, תשמח לדעת שנווה מייבאת אוטומטית את תוכן העמוד הראשון של זריף וממיר אותו לדף Elementor שנראה בדיוק אותו דבר.

אז הנה לנו, נושא חדש שזו התגובה שלנו לכיוון שוק הנושא של וורדפרס עם שינוי גוטנברג הגדול ממש מעבר לפינה!

2. האם מהירות העמוד באמת חשובה לקידום אתרים?

כאילו, אני יודע שכל מומחה לקידום אתרים וכלבם אמרו את המנטרה של מהירות האתר שוב ושוב, אבל האם זה באמת משנה באופן שמורגש?

באופן אישי, אני די אובססיבי למהירות העמוד בזמן האחרון ואני עוקב אחר דברים כל הזמן. חלק מזה נובע מהמוצר החדש שלנו – אופטימול (כלי מהיר להעברת אתרים במרכז). אני גם אובססיבי למדי במעקב אחר מספר התעבורה שלנו, כמו שרוב בעלי האתר.

אופטימיזציה

הצטרפות לשתי האובססיות הללו הובילה אותי לממצא מעניין:

בשלב מסוים התחלנו להתמודד עם בעיות מה היה הפוסט הפופולרי ביותר שלנו. אנו מעדכנים את זה כל הזמן, ומסובבים דברים לא מעט על בסיס קבוע. אז באחד העדכונים, קרול הציגה כמה תרשימי מפות די מועילים (מבחינת המשתמש) הכוללים זמני טעינה עבור מארחים ממקומות שונים ברחבי העולם. היו ~ 10 מהתרשימים האלה.

למרות התרשימים שנטענו מהשרתים של גוגל (מבוסס על ממשק ה- API של Google Chart), נראה שהיו כל כך הרבה דברים שצריך להוריד בסך הכל שהם גרמו לסורק להיות חסום לפעמים.

הדף נכנס ומטפס מדי פעם מטמון של גוגל. גוגל עדיין דירגה אותה, רק על מיקום נמוך בהרבה – ככל הנראה סומכת על דרכים אחרות לראות את תוכן העמוד (פעם אחת אפילו באמצעות גרסת AMP).

לאחר הסרת הגרפים הללו ראינו זאת:

צמיחת תנועה

אוקיי, אז מה העניין הגדול, מדוע קשה היה לזהות את הבעיה?

ובכן, זמני טעינת העמודים נראו בסדר בניתוח. אז זה לא כאילו שנוכל להעלות אזעקה על סמך זה בלבד. אנו אומרים שהסיבה לכך היא בתוכן הדף או משהו כזה.

הדבר היחיד שגרם לנו לחשוב הוא היעדר ה- "שמור" התווית שליד הרישום של גוגל:

תווית מטמון

אם אתה לא רואה את הדבר הזה ליד הרישומים שלך, זה בעצם אומר שלמרות שהדף נמצא באינדקס, משהו לא בסדר (לפחות זה המסקנה שלנו כעת).

אני ממליץ להשתמש בכלים כמו מגדלור ומהירות העמוד של גוגל אנליטיקס כדי לקבל מבט מפורט יותר על הדפים החשובים ביותר שלך.

יש המון כלים לניטור אתרים כמו Pingdom שיכולים לעשות הרבה יותר בקשר לבדיקות מהירות ולבעיות באגים כאלה.

שוב, במקרה שלנו, הבעיה לא הייתה ביצירת החיבור הראשוני, אלא כמה זמן לקח לטעון את הדף כולו, בתוספת כמות ה- JavaScript שבוצעה במהלך הדרך.

3. איזה סוג של תוכן וורדפרס לפרסם בפייסבוק?

לפני מספר חודשים הפסקנו לעבוד באופן פעיל על מודעות הפייסבוק שלנו ובמקום זאת הפעלנו מודעות אוטומטיות. זה היה בעיקר דברים המטפלים בכמה תרחישים קלאסיים של חנויות כמו למשל retargeting אנשים שצפו במוצרים שלנו, או ניסיונות לשחזר עגלות נטושות.

עם זאת, רצינו להתנסות במודעות אוטומטיות מסוג אחר, מודעות בהן לקחנו תוכן מהעדכוני ה- RSS של הבלוג שלנו והגישנו אותו לאנשים שביקרו באתרים שלנו בשבוע האחרון..

המטרה עם זה הייתה להגדיר תצורה ללא תחזוקה (בזכות הגדל את המדיה שעזרת לנו) זה היה פרודוקטיבי אך גם לא מעצבן את המשתמשים.

חילקנו את המאמרים בשתי קטגוריות:

 • כל התוכן ✏
 • תוכן חשוב ❗

עבור הקבוצה השנייה, אף שהיא קטנה יותר, הגברנו את התקציב. זה נתן לכל הפוסטים בבלוג סיכוי שווה.

כשפייסבוק היה פייסבוק, הוא ביצע אופטימיזציה לדברים והחל לפרסם את אלה עם מעורבות רבה יותר לעיתים קרובות יותר, ובמחיר נמוך יותר.

מה למדנו מזה?

אם אתה אוהב אותי, אתה תמיד רוצה לספק לקוראים שלך את התוכן המדויק שהם מחפשים. כך, למשל, כשאני רואה חיפושים כמו "חברות האירוח הטובות ביותר" להיות פופולרי, אני מבין מה האדם רוצה לדעת ואני מנסה להתייחס לשאלות שלו בתוכן שלנו.

עם זאת, אין לי מושג באיזה סוג תוכן משתמש (שביקר בעבר בבלוג שלנו) יתעניין בזמן שהוא גולש כלאחר יד בפייסבוק. אחרי הכל הם לא מכניסים מילות מפתח, אז אני מתחרה בסרטוני חתולים ובחדשות קרדשיאן, בין אם אני אוהב או לא.

זו הסיבה שכל הניסוי הזה של מודעות פייסבוק בהגשת תוכן בבלוג כל כך מעניין אותי. סוף סוף אני יכול לראות מה אנשים להוטים לקרוא כאשר הם לא מתכוונים לפתור משימה מסוימת.

כך, מסתבר, הפוסטים הפופולריים ביותר מבלוג CodeinWP הם אוספי הנושא החינמיים שלנו. מה שעובד טוב גם הוא שלנו "לעומת" פוסטים ��, במיוחד אלה שמשווים בין וורדפרס לפלטפורמות אחרות.

הניחוש שלי הוא שלמרות שאולי אנשים לא מדברים על דברים כמו "WooCommerce לעומת Shopify" כל כך הרבה, כשהם רואים פוסט כזה בפייסבוק, הם נאלצים ללחוץ עליו ולראות אם הפלטפורמה האהובה עליהם הגיעה למעלה.

הפוסט הפופולרי ביותר בנושא זה הוא זה:

 • INFOGRAPHIC: WooCommerce vs Magento vs Shopify

בנושא ThemeIle, באופן דומה, יש לנו את זה בראש:

לאחר מכן, גם מאמרי ההדרכה נראים חזקים; כאשר הפופולריות ביותר היא:

אני לא מומחה בכל מה שקשור למודעות בפייסבוק, אבל אני מניח שהמפתח עם דברים שאנחנו עושים כאן הוא למקד לסקרנות של המשתמש. אולי BuzzFeed היה בסדר לאורך כל הדרך?!

אם אתה תוהה, אנו עדיין מוציאים כמה אלפי דולרים מדי חודש על מודעות בפייסבוק. עדיין קשה לי לדעת אם ההשקעה אכן שווה את זה או לא בתכנית הדברים המפוארת, אם כי …

מבחינה אידיאולוגית, אני לא מתלהב מכמה מהדברים שפייסבוק עושה. עם זאת, מה שאי אפשר להכחיש הוא שקיים מאבק גדול על תשומת לב המשתמשים, ואם אתה מסרב להשתתף מכל סיבה שהיא, תפסיד כברירת מחדל.

במקרה שלנו, עם יותר מ- 500 מאמרים בנושאים שונים בכספת, אנו רוצים להביא אותם לפני קוראינו בכל הערוצים הזמינים..

4. דוחות שקיפות מחדש

אם קראת את הדו”ח עד כה, יכול להיות ששמת לב שהוא שונה במקצת מהחודש שעבר.

לא הייתי מרוצה לחלוטין מהתוצאות של חודש שעבר מבחינת תנועה ומעורבות, אז ביקשתי משוב והחלטתי שאני כנראה צריך לחזור לסגנון הדוחות הקודם..

בעוד שיש אנשים שאוהבים את התובנות האישיות, זו לא הסיבה העיקרית שקראת דוחות אלה. תובנות ושיעורים מעשיים הם בעלי ערך רב יותר, כך בזה אני מתמקד יותר.

תוך כדי עיון בדו”חות הקודמים, נראה שהפופולריות ביותר נבנו סביב דרמה כלשהי (כמו השעיית זריף) או סביב תובנה ייחודית ששיתפתי. אז אקח את זה ללב ואעניק לך עוד קצת מזה בדיווחים הבאים (לא דרמה, תובנות)!

אשמח לשמוע את דעתך על דו”ח החודש!

אוקיי, זה כל מה שיש לי עבורך החודש. תודה שקראתם ותמכתם בנו! הישאר מעודכן וקבל דוחות חדשים שיימסרו לך על ידי הרשמה כאן:

כל העריכות והכתובות השנונות של קרול K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector