דוח שקיפות מס ’19 – הנושא החינמי הפופולרי ביותר שלנו (זריף לייט) מושעה מ- WordPress.org

ברוך הבא למהדורה ה -19 לחודש שלנו דו”ח שקיפות (לאוגוסט 2016). בסדרה זו אני עוסק בהיבטים שונים של ניהול עסק של וורדפרס, דן באסטרטגיות ותוכניות משלנו, כמו גם במאבקים ותלאות. בקיצור, כאן תוכלו לגלות מה קורה מאחורי הווילונות ב- ThemeIsle ו- CodeinWP. לחץ כאן כדי לראות את הדוחות הקודמים.


אני חושב שאנחנו צריכים TOC בשביל זה:

 • מדוע כדאי לכם לדאוג לספריית העיצוב של WordPress.org
 • זריף לייט הושעה מהריפו
 • בבניית ערכות נושא של WordPress.org, אישורן ואז איסור
 • פתרונות ושיפורים אפשריים לתהליך הסקירה
 • מה הבא למשתמשי Zerif Lite, פרסם את השעיית WordPress.org
 • מדוע עליך ליצור איתנו קשר אם אתה משתמש ב- Zerif Lite
 • מה הבא לנו, מבחינה עסקית

מדוע כדאי לכם לדאוג לספריית העיצוב של WordPress.org

אכפת לי מאוד מהחוויה שמשתמשים חווים כאשר הם מבקרים בקטע העיצוב של WordPress.org. בסופו של דבר, איכות החוויה הזו היא הכוח המניע את כל וורדפרס.

במובן מסוים, למשתמש הקצה לא אכפת מהתוכנה עצמה. אכפת להם מהביצועים שלהם, ובראשונה, איך נראים האתרים שלהם.

באופן טבעי, הנושאים הזמינים בספרייה הרשמית יהיו נקודת המוצא של רוב המשתמשים החדשים המגיעים לראשונה ל- WordPress. אף על פי ששוקי פרימיום וחנויות ערכות נושא הטביעו את חותמם בנוף, הם עדיין – לפי דעתי – מקום משני ללכת אליו אם מישהו זקוק לנושא.

האמת, כמעט לכולם, הדרך היא:

 • צריך נושא > עבור אל WordPress.org > שום דבר שם? > לך לגוגל > לך לשוק

במסלול זה, WordPress.org והנושאים המוצעים שם הם המפתח.

אם הנושאים נעשים עוינים מדי כלפי משתמשי קצה – משתמשים שאינם מפתחים – הם אפילו לא ידאגו לבדוק מאגרי נושא חלופיים … הם פשוט ישאירו את וורדפרס כפלטפורמה לגמרי. ותעבור ל- Squarespace או מה לא.

מסיבה זו, שוב, מה שנמצא ברפרטו הנושא של WordPress.org הוא המפתח. וזה המפתח לכל הקריירה שלנו בעסקי וורדפרס. לא משנה אם אתה בונה ערכות נושא בחינם, ערכות נושא בתשלום, נושאים שמתארחים ב- WordPress.org, ערכות נושא של ThemeForest או ערכות נושא שנמכרות באמצעות חנות עצמאית; WordPress.org הוא שלב מכריע בדרכו של המשתמש שלך לגלות אתה.

אך למרות הערך, מערכת היחסים שלך עם WordPress.org יכולה להיות שונאת אהבה …

אני צריך להיות כנה אתך … דברים לא היו קלים עבורנו במאגר הנושאים הרשמי.

כפי שאתה אולי יודע או לא יודע, זריף לייט הוא הנושא החינמי הפופולרי ביותר שלנו, עם למעלה מ- 200,000 התקנות פעילות, וזה היה גם עמוד התווך ברשימת הנושאים הפופולריים ביותר של WordPress.org..

zerif לייט מתקין

לאורך השנים הנושא הוכר על ידי משתמשי הקצה, והיווה השראה למפתחים אחרים בבניית העיצוב שלהם.

אבל זריף לייט גם גרם לאי נוחות לצוות סקירת הנושאים ב- WordPress.org. בקצרה סיפור ארוך, הנושא עומד בפני השעיה אפשרית מהספרייה, וקיבל שבועיים לתקן את כל הבעיות לכאורה.

זה היה לפני שבועיים.

נכון לכתיבת שורות אלה, 14 בספטמבר, זריף לייט אכן הושעה, ואתה כבר לא מצליח להשיג את זה דרך WordPress.org. כניסה ל- https://wordpress.org/themes/zerif-lite/ נותנת לך את זה:

חסר חסר

שני דברים לפני שאני ממשיך בנושא:

 • אני לא מתכוון להפוך את זה לפוסט דרמה ציבורית. זה יותר כיצד אנו יכולים להימנע ממצבים אלו בעתיד, וכיצד מפתחים אחרים יכולים להתקרב לבעיות דומות אם יתקלו אי פעם.
 • לא אדבר על הפרטים האישיים הנוגעים לנושא, או על משהו דומה "איך אנחנו צודקים והם טועים." זו לא המטרה. יש לנו את הזכויות והעוולים שלנו משני הצדדים, ואני לא חושב שזה יהיה כל כך מגניב אם אני פשוט שפוך את הטענות שלנו כאן בתקווה להשיג את הקהילה בצד שלנו.

לכן, כמו שציינתי בהתחלה, מכיוון שאכפת לי מאוד מהחוויה שמשתמשים חווים כאשר הם מבקרים ברפרטואר הנושאים, הייתי רוצה לנצל הזדמנות זו כדי לדבר על הבעיות עם כל הסביבה עצמה ולדון בדרכים האפשריות של שיפור זה.

(לאלו מכם שמתעניינים בגיליון זריף לייט, אתה יכול פשוט לקפוץ לכאן – הכרטיס הרשמי ב- WordPress.org.)

בבניית ערכות נושא של WordPress.org, אישורן ואז איסור

מנקודת מבט של מפתח, בניית נושא * חדש * – עם דגש על * חדש * – ואז הכללתו ברפרטו WordPress.org הוא פחות או יותר תהליך פשוט. (בבקשה תשא איתי.)

כוונתי היא שיש כללים שעוקבים אחריהם, ואם תעקוב אחריהם מספיק טוב, תקבל הסכמה. אני לא מדבר על המורכבות או התועלת של הכללים האלה. זה רק על העובדה שחוקים מסוימים צריך להיות אחריו אם אתה רוצה להיכלל.

וזה בסדר.

אך עם הזמן, כשכללים ישתנו – הצבת הנחיות חדשות, הסרת הנחיות ישנות וכו ‘- אתה עלול למצוא את עצמך במצב קשה.

נוף הרפרפו הנוכחי של WordPress.org מחולק לשני חלקים, פחות או יותר:

 • כשנושא נושא חדש מוגש, הוא נבדק, ואם הוא תואם את ההנחיות, הוא נכנס לרשת.
 • אולם התהליך אינו פשוט לנושאים קיימים. כל נושא קיים יכול להיות, בכל נקודת זמן, להביא לידיעת צוות הבדיקה כי אינו מתיישב עם מערך ההנחיות החדש ביותר..

זה האחרון יקרה ככל הנראה כאשר מחברים לנושאים חדשים אחרים יתחילו לשאול, ובצדק, "מדוע העיצוב שלי לא יכול לעשות את הדבר X, אבל הנושא הישן הזה כאן יכול לעשות?"

בשלב זה יתכן שתתבקש לעדכן את הנושא שלך כך שהוא יציית לחוקים המעודכנים ביותר, שנראים סבירים. אבל זה גם המקום בו הבעיות (יכולות) להתחיל.

ראשית, בואו נקבע דבר אחד ישר. אם שינויים שתתבקש לבצע יביאו בסופו של דבר למוצר כולל טוב יותר, כל זה לא נושא. אתה פשוט מביא מישהו מצוות סקירת הנושאים שיעשה עבורך את עבודת המחקר ומציין כיצד בדיוק תוכל לשפר את הנושא שלך. גדול!

הבעיות האמיתיות מתחילות כאשר השינויים שנכפים עליך אינם בהכרח טובים עבור משתמש הקצה.

למה זה בכלל יקרה?

זה קצת מסובך, אבל אני מקווה שאוכל להסביר למה אני מתכוון:

ראשית, נקח בחשבון שכל נושא שקודם לכן הצטרף לרפאו היה במאה אחוז בהתאמה לכללים ברגע האישור. אז אנחנו לא מדברים על מצב שבו נושא מסרב לשתף פעולה לחלוטין.

עכשיו, לגבי כללים עצמם:

אני לא רוצה לטעון שחוקי הנושא הנוכחיים גרועים ממה שהיו, או להפך. חוקים הם חוקים. בעיקרון, בניית מוצר חדש על פי "כללים א" או "כללים ב" דומה באופיו. אתה רק צריך לבצע צעדים מסוימים. עם זאת, הסיפור שונה לחלוטין כאשר עוברים מגוריו "כללים א" ל "כללים ב."

הנה הדבר; כמפתח נושא, אתה עלול למצוא את עצמך במצב בו העיצוב שלך הוא ידידותי למשתמש להפליא, בסדר לחלוטין עם הכללים בזמן הגשתו. ואז … נכנסים לחוקים חדשים, וגם הם נראים הגיוניים. עם זאת, ממש שם, ממש באמצע, טמון המעבר עצמו.

ומעבר זה לבדו הוא לעתים רחוקות ידידותי למשתמש.

מה שהכל מסתכם בכך שאם אתה מבקש להסיר נתח גדול מפונקציונליות העיצוב שלך רק כדי להיות תואם לכללים החדשים, מה לדעתך קורה למשתמשים הנוכחיים של העיצוב כשאתה מבצע את הצעד הזה?

כן, אתה צודק, האתרים שלהם מפסיקים לעבוד! או אולי לא להפסיק לעבוד, אבל הם מאבדים את הפונקציונליות שנאמר להם שהם יקבלו כשתתקין את הנושא לראשונה.

בעיקרו של דבר, הבטחת להם שכל עדכון ישפר את החוויה שלהם אף על פי כן אתה עושה משהו בדיוק הפוך. בתרחיש קיצוני, אתה עלול להפוך את הנושא ללא תועלת.

רק כדי לתת לך דוגמה כדי להסביר למה אני מתכוון. אחד הדברים שביקשנו לשנות עם Zerif Lite משתמש "סוגי פוסטים מותאמים אישית פו." בעיקרון, מדובר על שימוש בבלוקי התוכן המותאמים אישית הקטנים המופיעים בדף הבית של הנושא כדי להציג דברים כמו מידע צוותי, אודות חסימות, המלצות וכו ‘. דוגמה:

צוות

אלה משמשים רק בדף הבית ושום מקום אחר. על פי הכללים הנוכחיים, היינו צריכים להגדיר סוגי פוסטים מותאמים אישית אמיתיים לאלה. זה, כמובן, הגיוני אם אתה בונה נושא חדש, אך שינוי זה בערכת נושא קיימת פירושו שמי שמשתמש בו כרגע יסבול את האתר שלו. ובמקרה שלנו זה אומר 300,000+ אנשים (כולל נושאי הילד).

אז תלוי באיזה סוג שינויים אתה מבקש לבצע, המצב יכול להיות ממש קשה, זה בעצם הפטיש או הסדן:

 • מצד אחד, אם לא תבצע את השינויים, תיאסר עליך מהריפו.
 • אם אתה מבצע את השינויים, אתה נשאר ברפרטואר, אבל אתה מפירט את האתרים של המשתמשים הנוכחיים שלך.

שזה יותר גרוע?

אני אגיד לך איך אני רואה זאת מנקודת המבט האישית שלי.

אני – אנחנו – הכל על בניית מוצרים העומדים בעקרונות "משתמש ראשון." אנו רוצים שהדברים שלנו יהיו מועילים, שימושיים ואמינים. אם אנו מציעים שינוי שיגרום לחוויה של כולם להיות טובים יותר, אנו מוכנים לכך!

אבל אם השינויים עלולים להוביל להקשות על חייהם של המשתמשים שלנו באופן אקספוננציאלי יותר, אנו לא יכולים לעשות את הצעד הזה ולהרגיש טוב עם זה. זה נבגיד במשתמשים ובבסיס הלקוחות שלנו.

בסופו של דבר, סיום עם מוצר / חוויה גרועים יותר הוא לא דבר שאכפת לנו ממנו מאוד. בעיניי, שיבוש חוויית המשתמש הנוכחית פשוט לא שווה את זה, ועד שנמצא דרך לשמור על חוויית משתמש זו על כנה – ובאופן שצוות הבדיקה מגניב איתו (עד כה, ההצעות שלנו לא התקבלו ובכן) – נצטרך להישאר מושעה מהריפו.

בטח, זה יקטין הרבה את ההכנסות שלנו. ככלל, אני מעריך ככל הנראה כ- 50% ירידה במכירות לאחר השעיית ריפו WordPress.org.

זה בהחלט דורש אופטימיזציה רבה למדי, אך אנו שמחים להיות במצב בו אנו יכולים להרשות לעצמנו לעשות רק את הדבר הטוב ביותר עבור הלקוחות שלנו ואותנו – החברה – בטווח הרחוק.

הפתרונות

המצב אינו קל ולא רק לנו, אלא גם למפתחי נושאים אחרים שהתמודדו עם בעיות דומות בעבר, או שמתמודדים איתם כרגע.

יש לי כמה הצעות שיכולות להיות בסיס לדיון כאשר אנו מחפשים פתרונות קיימא:

1. אי הפיכת החוקים למפרע

אני לא מאמין שיש להתייחס לנושא אחד אחר על סמך המוניטין, הפופולריות שלו או לא. אך יחד עם זאת, אני גם לא מאמין שחוקים או חוקים צריכים להיות רטרואקטיביים.

ככלל, החוק אינו רטרואקטיבי; זה משפיע רק על פעילות עתידית, כלומר על מה שיתרחש לאחר כניסת החוק לתוקף.

קביעת כללים דומים בספרייה בהחלט תעזור. וזה יהיה די פשוט:

 • אם הנושא שלך התקבל לספרייה ונמצא שהוא מתואם עם הכללים הנוכחיים אז טוב להישאר כמו שהוא.
 • רק אם ברצונך להגיש עדכון החורג מתיקוני באגים קריטיים, עליך להפוך אותו למתאם עם הכללים החדשים ביותר..

2. הצגת דרישות מינימליות

המפקדים פועלים למען אוטומציה. פשוט יש לנו יותר מדי נושאים ותוספים שהוגשו מדי שבוע, ולכן בדיקה אנושית עבור כל תוספת זה גם זמן רב מדי וגם כנראה משאיר מקום רב לפיקוח.

לכן דרך אחת שנוכל לעבור בה אוטומציה היא פשוט לקבל את כל הנושאים המאובטחים והבטוחים בספרייה, ואז יש אלגוריתם חיפוש טוב יותר (מה עושה ריפו-פלאגין) שיציג תחילה את ההתאמה הטובה ביותר (על סמך גורמים שונים).

אני מאמין שזה הדבר הקל ביותר והדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות.

בתרחיש כזה, למפתחים יש חופש רב יותר והם יכולים להתנסות בפתרונות חריגים שונים. ראו הצעת מחיר זו:

הערה מאט

או זה; גם מאט מולנווג:

יש לנו הרבה כללים קשים ומחמירים שנועדו "להגן" משתמשים, כמו סביב CPTs et al, אך מישהו יכול לקבל החלטה מושכלת לסחור בניידות פוטנציאלית עתידית עבור צורה או פונקציונליות נוכחית. זו תהיה החלטה רציונלית לחלוטין.

לדוגמה, אמזון מנצלת את מנגנון החיפוש שלהם למקסימום. זו כלכלת שוק חופשית שם, בעיקרון. מוצרים טובים מקבלים ביקורות טובות, כך שהם עולים גבוה יותר בתוצאות החיפוש. מוצרים רעים נקברים. קהילת הקונים היא זו שמווסתת את זה.

דבר כזה יהיה לחיפוש נושא WordPress.org יהיה מדהים!

3. אפשר עלייה למטוס

ערכות הנושא הן לפעמים תוכנות מורכבות להפליא, ומצפות שהמשתמש פשוט ילחץ על "להפעיל" ואז נעשה עם כל מה שזקוק לתשומת לבם הוא פשוט מטורף.

היכולת להעלות על המשתמשים משתמשים חדשים היא המפתח לסייע להם לקבוע את התצורה של הנושא החדש שלהם, וגם ללמוד כיצד להשיג את כל היתרונות שלה. זה יכול לעזור לנו להציע תועלת "נראה כמו ההדגמה" ניסיון, תוך התמקדות במה שטוב למשתמשים בו זמנית.

4. לאחר תצוגה מקדימה טובה יותר

זה אולי לא 100% קשור לנושא העומד לרשותו, אבל אני מאמין שזה חיוני לשימושיות הכללית של ה- Repo WordPress.org.

בפשטות, התצוגה המקדימה הנוכחית אינה מועילה.

חוסר התועלת שלו הוא שגורם לתצוגה המקדימה להיראות כמו צילום המסך של העיצוב.

זה פשוט צריך להיות טוב יותר. מחברי ערכות נושא צריכים להיות מסוגלים לכוונן את התצוגה המקדימה כדי להציג באמת הדגמה מיטבית – דבר שבעצם מעניק למשתמש סקירה טובה על מה שיש לנושא להציע..

מה הבא למשתמשי Zerif Lite, פרסם את השעיית WordPress.org

כמה דברים חשובים:

(א) אנחנו עדיין אוהבים את הנושא ונשאיר אותו בחיים

היי, זריף הפך להיות אחד מחמשת הנושאים הפופולריים ביותר ב- WordPress.org מסיבה כלשהי. זה מגניב! ואנחנו עדיין מאמינים בזה בלב שלם.

המשמעות היא שעדיין נמשיך לעבוד על זה ולהפוך אותה לטובה עוד יותר.

(ב) אתה עדיין יכול להוריד את Zerif Lite

פשוט היכנס לאתר שלנו ו קבל משם את זריף לייט (אין צורך בהצטרפות).

zerif lite

(ג) אתה עדיין יכול לקבל תמיכה

תוכלו לבקר ב- פרק התמיכה העיקרי כאן. שם תוכלו למצוא מדריכי התיעוד המעמיקים שלנו, שאלות נפוצות, וגם דרך ליצור איתנו קשר.

כדי לקבל תמיכה בעדיפות, שקלו להצטרף למועדון הנושאים שלנו (פרמיה).

(ד) צרו קשר אם הורדתם את Zerif Lite דרך WordPress.org

הנה ליבת הבעיה: אם אנו מעלים נושא ל- WordPress.org, לא ניתן להוסיף תסריט עדכון לחבילה. משמעות הדבר היא שאם אנו רוצים לספק עדכונים בכל עת בעתיד, אנו נאלצים לשמור על נושא זה ב- WordPress.org.

במקרה שלנו, כאשר הנושא מושעה בגלל שינוי הכללים (ללא דרך סבירה לתקן דברים), למעלה מ- 300,000 משתמשים הועמדו בסכנה עקב שימוש בערכת נושא שלא ניתן לעדכן אותה..

חמור מכך, אנחנו לא יודעים מיהם האנשים האלה, כך שלא נוכל לתקשר איתם. אז בעצם, אלה לא "המשתמשים שלנו" עוד, למרות שאנחנו עדיין מופיעים כמפתח הנושא.

לדוגמה, אם דווח לנו על נושא אבטחה, איננו יכולים לעשות שום דבר, ובכל זאת, אנו אשמים אותנו. נראה שזה דבר די גדול.

אז בסופו של דבר, להושיט יד אלינו אם אתה משתמש ב- Zerif Lite. בואו לשמור על הנושא שלך בטוח ומאובטח.

עדכון. הדרך הפשוטה ביותר להתעדכן בעותק של Zerif Lite היא להוריד התוסף החדש הזה שלנו. כל שעליך לעשות הוא להתקין ולהפעיל אותו. עדכוני ה- Zerif Lite שלך ​​יתרחשו אוטומטית מאותה נקודה ואילך.

(ה) מה הבא לנו, מבחינה עסקית

כמו שציינתי קודם, אני מעריך ככל הנראה כ- 50% ירידה במכירות כתוצאה מכך.

ברור שאנחנו צריכים לצמצם את הדברים ולבצע אופטימיזציה. הנה מה שאנחנו הולכים לעשות בעתיד הקרוב:

לצמצם הוצאות

 • בטל מנויי תוכנה שאנו לא משתמשים בהם לעתים קרובות, או בכנות, איננו זקוקים (סליחה, Mixpanel).
 • הפסיקו לעשות חסויות בינתיים (פחות WordCamps, pods.io וכו ‘)… בעיקרון, פחות משתמשים פירושם פחות תמיכה, מה שיאפשר לחלק מתומכי העבודה לעבוד בצד הפיתוח של העסק, שהם מסוגלים לעשות זאת בצורה מושלמת..
 • הנמוך מהצעות המחיר של AdWords והתמקדו יותר ביעילות ולא בהגעה. כך גם במיקוד למודעות.

פנה אל הקהילה שלנו

 • הודיעו למשתמשים רבים ככל שאפשר והכוונו אותם לתהליך של עדכון העיצוב שלהם.
 • יידע מקורות חדשות פופולריים בקהילה.
 • הודע לבלוגרים ומפיקי תוכן שקשרו אלינו בעבר לערוך / לעדכן את המאמרים שלהם.
 • הפנה את כולם ל דף הנושא ב- ThemeIsle.com, שם הם יכולים להוריד אותה ללא כתובת דוא”ל.

להמשיך בזהירות

עלינו לחכות 48 שעות בערך כדי לראות כיצד הקהילה מגיבה לכל העניין הזה, וגם עד כמה אנו יעילים להגיע למשתמשים הנוכחיים שלנו.

אנו משחררים פוסט נוסף בבלוג ThemeIsle, ומסבירים למשתמשים את המצב ומורים להם מה לעשות בעתיד. אנו נשלח דוא”ל לכולם ונעשה שיווק חוזר כדי להביא אנשים לגירסה החדשה של הנושא.

לטווח ארוך, נצטרך לחכות קצת ולראות איפה אנחנו, כמה דברים רעים / טוב עוברים, ולעבוד משם. שום דבר שאנחנו לא יכולים לעשות.

בסופו של דבר, אני מקווה שעל ידי הצבת הדברים כאן, נוכל לעזור לשנות דברים לטובה, וגם לעזור לסופרי נושא אחרים שעשויים להתמודד עם בעיות דומות.

אני גם מקווה שנוכל להשיג את הנושא ברפאו בסופו של דבר, וחשוב מכך, שהמשתמשים שלנו לא יסבלו יותר מדי בינתיים.

כמו תמיד, תודה שקראתם ותמכתם ב- CodeinWP! הישאר מעודכן וקבל דוחות חדשים שיימסרו לך על ידי הרשמה כאן:

כל העריכות והכתובות השנונות של קרול K.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map