ממשק API REST של וורדפרס: מה זה ואיך להתחיל להשתמש בו

ממשק API REST של וורדפרס: מה זה ואיך להתחיל להשתמש בו

ממשק API REST של וורדפרס: מה זה ואיך להתחיל להשתמש בו
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

אם ביליתם זמן כלשהו בקהילה של וורדפרס במהלך השנים האחרונות, רוב הסיכויים ששמעתם התייחסות לממשק ה- REST החדש. עם זאת, אלא אם כן אתה מפתח מנוסה, יתכן שאין לך שום מושג מה ממש API REST של וורדפרס.


הפרטים הטכניים אמנם מורכבים מעט, אך המושגים הבסיסיים העומדים מאחורי תכונה זו קלים לתפיסתם. ה- API החדש עוזר להרחיב את מה שוורדפרס כפלטפורמה יכולה לעשות. יתרה מזאת, ממשק ה- API של REST הופך את המפתח לפיתוח מתמיד לחיבור WordPress לאתרים ויישומים אחרים.

ממשק API REST של וורדפרס

במדריך מקיף זה, אנו נלמד אותך בכל היסודות שאתה צריך לדעת. נסביר מהם ממשקי ה- API באופן כללי, ואילו ה- REST-API (והגרסה הספציפית לוורדפרס) בפרט. לאחר מכן, נדבר על איך להתחיל להשתמש בממשק ה- API של WordPress REST בעצמך. בוא נקפוץ ממש פנימה!

מבוא לממשקי תכנות יישומים (API)

לפני שנעמיק בממשק ה- API של REST ספציפית, בואו ונגבה מעט. כדי להבין מושג זה, ראשית יש לך מושג בסיסי לגבי יישומי API בכלל.

ברמה הבסיסית ביותר, ממשק API – או ממשק תכנות יישומים – מאפשר לשני אפליקציות לתקשר זה עם זה. לדוגמה, כשאתה מבקר באתר אינטרנט, הדפדפן שלך שולח בקשה לשרת בו אתר זה נמצא. ממשק API של שרת זה הוא שמקבל את בקשת הדפדפן שלך, מפרש אותה ומחזיר את כל הנתונים הדרושים להצגת האתר שלך.

יש עוד הרבה דברים לעשות האופן שבו ממשקי ה- API עובדים במובן הטכני, כמובן. עם זאת, אנו נתמקד במה שבטח הכי חשוב לך – היישומים המעשיים. ממשקי API זכו להרבה תשומת לב ונראות, מכיוון שחברות רבות החלו לארוז אותם ולספק אותם כמוצרים בהם תוכלו להשתמש..

במילים אחרות, מפתחים בחברה כמו גוגל אוספים יחד חלקים מקוד היישום שלהם, ו- להפוך אותו לזמין בפומבי. ככה, מפתחים אחרים יכולים להשתמש בממשק ה- API ככלי לעזור לאתרים שלהם להתחבר לגוגל ולנצל את התכונות שלה:

ספריית ה- API של גוגל.

לדוגמה, תוכל להשתמש בממשק ה- API של מפות Google כדי הצב מפה המתפקדת במלואה באתר שלך שמפיק תועלת מכל הנתונים והתכונות הרלוונטיות של גוגל. זה חוסך ממך את הצורך לקודד מפה ולאסוף את כל הנתונים האלה בעצמך. כך גם לגבי מגוון רחב של אתרים ויישומים.

ככל שהאתרים והפונקציונליות שהם מסתמכים עליהם הופכים מורכבים יותר, כלים כמו APIs הופכים להיות מכריעים. הם מאפשרים למפתחים לבנות על פונקציונליות קיימת, ומאפשרים פשוט ‘לחבר’ תכונות חדשות לאתר שלך. בתורו, האתר שבבעלותו ממשק ה- API נהנה מהגדלת החשיפה והתנועה.

הכללים הבסיסיים של ממשק API של REST (העברת מדינה ייצוגית)

ישנן דרכים רבות ליצור API. א ממשק API של REST (העברת מדינה מייצגת) הוא סוג מסוים שמפותח לפי כללים ספציפיים. במילים אחרות, REST מציגה מערך של הנחיות שמפתחים יכולים להשתמש בהן בעת ​​בניית ממשקי API. זה מבטיח שממשקי ה- API יתפקדו ביעילות.

כדי להבין כיצד ממשקי ה- API של REST עובדים, לכן עליך לדעת אילו חוקים (או ‘אילוצים’) הם פועלים תחת. יש חמישה אלמנטים בסיסיים ההופכים את ה- API ‘RESTful’. קח בחשבון שה”שרת “הוא הפלטפורמה שאליה משתייך ה- API, וה”לקוח” הוא האתר, היישום או התוכנה המחברים לפלטפורמה זו:

מרגיע

 1. ארכיטקטורת שרת לקוח. יש לבנות את ה- API כך שהלקוח והשרת יישארו נפרדים זה מזה. ככה הם יכולים להמשיך להתפתח בכוחות עצמם, וניתן להשתמש בהם באופן עצמאי.
 2. חוסר מדינה. ממשקי API של REST חייבים לפעול לפי פרוטוקול ‘חסר מדינה’. במילים אחרות, הם לא יכולים לאחסן מידע כלשהו על הלקוח בשרת. בקשת הלקוח צריכה לכלול את כל הנתונים הדרושים מראש, והתגובה צריכה לספק את כל מה שהלקוח זקוק לו. זה הופך כל אינטראקציה לעסקה ‘אחת לביצוע’, ומצמצם את דרישות הזיכרון ואת פוטנציאל השגיאות.
 3. גמישות. מטמון הוא האחסון הזמני של נתונים ספציפיים, כך שניתן לאחזר אותם ולשלוח אותם מהר יותר. ממשקי API RESTful עושים שימוש בנתונים הניתנים למטמון במידת האפשר כדי לשפר את המהירות והיעילות. בנוסף, ממשק ה- API צריך ליידע את הלקוח אם כל פיסת נתונים ניתן וצריך לשמור במטמון.
 4. מערכת שכבה. ממשקי API של REST מעוצבים היטב בנויים באמצעות שכבות, לכל אחד פונקציונליות ייעודית משלו. שכבות אלה עוברות אינטראקציה, אך נשארות נפרדות. זה מקל על ה- API לשנות ולעדכן לאורך זמן, וגם משפר את ביטחונו.
 5. ממשק אחיד. כל החלקים של ממשק API REST צריכים לתפקד באמצעות אותו ממשק ולתקשר באמצעות אותן שפות. ממשק זה צריך להיות מתוכנן במיוחד עבור ה- API ומסוגל להתפתח מעצמו. זה לא אמור להיות תלוי בשרת או בלקוח שיפעלו.

כל ממשק API העוקב אחר עקרונות אלה יכול להיחשב כנוח. יש גם אילוץ שישי, המכונה ‘קוד לפי דרישה’. לאחר מכן, טכניקה זו מאפשרת ל- API להורות לשרת להעביר קוד ללקוח, על מנת להרחיב את הפונקציונליות שלו. עם זאת, אילוץ זה הוא אופציונלי ואינו מאומץ על ידי כל ממשקי ה- API של REST.

ממשק API REST של וורדפרס

בשלב זה יתכן ותוהה כיצד כל זה משפיע עליך. ממשקי API הם כלים מעולים, אך האם הם רלוונטיים לעבודה היומיומית שלך? אם אתה משתמש בוורדפרס, התשובה היא חד משמעית "כן".

ממשק ה- API של WordPress REST נמצא בפיתוח כבר מספר שנים. במשך זמן רב זה עבד כמו תוסף עצמאי, שמפתחים יכולים לתרום להם לאורך זמן היה זמין לכל אחד להתנסות בו.

למעשה, היו כאלה שתי גרסאות נפרדות של התוסף REST API. אלמנטים של ממשק ה- API נוספו לפלטפורמת הליבה כבר בעדכון 4.4. לאחר מכן הוא השתלב במלואו החל מ- WordPress 4.7 (בשנת 2016). המשמעות היא שכיום, ל- WordPress יש ממשק API משלו לתפקוד מלא של REST.

מדוע ביצע הפלטפורמה את הצעד הזה? לפי אתר הפרויקט כשלעצמו, הסיבה לכך היא שוורדפרס מתקדמת להיות "מסגרת יישומים מלאה". במילים אחרות, ממשק ה- API של REST מאפשר לפלטפורמה ליצור אינטראקציה עם כל אתר ויישום אינטרנט כמעט. בנוסף, הוא יכול לתקשר ולהחליף נתונים ללא קשר לשפות בהן משתמשת תוכנית חיצונית.

מנוחה api

זה פותח אפשרויות רבות עבור מפתחים. זה גם הופך את וורדפרס כפלטפורמה לגמישה ואוניברסלית מתמיד. כמו קייטי קית ‘, מנהלת התפעול ב Barn2 Media שם את זה:

על ידי הבנת ה- API של REST, מפתחי וורדפרס יכולים לבחור את הדרך היעילה ביותר ליישם כל משימה, מבלי להיות מוגבלים לטכנולוגיות או פלטפורמות ספציפיות כמו PHP או ה- WordPress האחורי. בשימוש ביעילות, ממשק ה- REST מקלה על שילוב צד ג ‘בהרבה … הוא אפילו פותח הזדמנויות חדשות, למשל ליצור אפליקציות סלולריות מבוססות וורדפרס משלך, או לחקור דרכים חדשות וייחודיות לתקשר עם וורדפרס..

כמו כן, חשוב לציין כי ייתכן שתשמע תכונה זו המכונה לעיתים API של WordPress JSON REST. החלק ‘JSON’, אשר מייצג סימון אובייקטים של JavaScript, מתאר את הפורמט בו ממשק API זה משתמש כדי להחליף נתונים. פורמט זה מבוסס על JavaScript, והוא דרך פופולרית לפיתוח APIs בזכות כמה טוב שהוא מתממשק לשפות תכנות נפוצות רבות. במילים אחרות, API של JSON מסוגל להקל ביתר קלות על תקשורת בין יישומים המשתמשים בשפות שונות.

האנטומיה של בקשת ממשק API של WordPress REST

כעת עליכם להבין את המטרה והכיוון הכללי של ממשק ה- API של WordPress REST. ככאלה, בואו נתבונן בכמה פירוט על אופן פעולתו. ישנם כמה מושגים בסיסיים שתצטרך להבין אם ברצונך להתמודד ולהתחיל להתנסות בממשק ה- API בעצמך.

כפי שהסברנו, כל API מעבד בקשות ומחזיר תגובות. במילים אחרות, לקוח מבקש ממנו לבצע פעולה מסוימת, ו- API מבצע את אותה פעולה. כיצד ממשקי API עושים זאת יכולים להשתנות. ממשקי API של REST מתוכננים במיוחד כדי לקבל ולהגיב לסוג מסוים של בקשות, באמצעות פקודות HTML פשוטות (או ‘שיטות’).

להמחשה, הנה הכי הרבה שיטות HTML בסיסיות וחשובות לקוח רשאי לשלוח:

שיטות HTML

 • לקבל: פקודה זו מאחזרת משאב מהשרת (כגון פיסת נתונים מסוימת).
 • הודעה: בכך, הלקוח מוסיף משאב לשרת.
 • PUT: אתה יכול להשתמש בזה כדי לערוך או לעדכן משאב שכבר נמצא בשרת.
 • מחק: כפי שהשם מרמז, זה מסיר משאב מהשרת.

יחד עם פקודות אלה הלקוח ישלח קו אחד או יותר המתקשרים בדיוק איזה משאב רצוי ומה צריך לעשות איתו. לדוגמה, בקשה להעלאת קובץ PHP לתיקיה מסוימת בשרת עשויה להיראות כך:

POST / תיקיית שם / my_file.php

החלק /foldername/my_file.php הוא נקרא ‘המסלול’, מכיוון שהוא אומר לממשק ה- API לאן ללכת ואיזה נתונים יש להם אינטראקציה. כשאתה משלב אותה עם שיטת HTTP (POST במקרה זה), הפונקציה כולה מכונה ‘נקודת קצה’.

רוב ממשקי ה- API של REST והלקוחות המקיימים איתם מסתבכים הרבה יותר מזה – כלול הגרסה של וורדפרס. עם זאת, אלמנטים בסיסיים אלה מהווים את הבסיס לאופן בו ה- API של WordPress REST עובד.

כיצד להתחיל להשתמש בממשק API של WordPress REST

כל עוד יש לך אתר של וורדפרס, אתה יכול להתחיל להתנסות עם ממשק ה- API של REST מייד. אתה יכול לבצע בקשות שונות של GET לאחזור נתונים ישירות, פשוט באמצעות הדפדפן שלך.

כדי לגשת לממשק ה- API של WordPress REST, תצטרך להתחיל עם המסלול הבא:

yoursite.com/wp-json/wp/v2

לאחר מכן תוכל להוסיף לכתובת אתר זו לגישה לסוגים שונים של נתונים. לדוגמה, תוכל לחפש פרופיל משתמש ספציפי באמצעות מסלול כזה:

yoursite.com/wp-json/wp/v2/users/4567

בתרחיש הזה, "4567" הוא מזהה המשתמש הייחודי לפרופיל שאתה רוצה לראות. אם לא תפסיק את המזהה הזה, במקום זאת היית רואה רשימה של כל המשתמשים באתר שלך:

רשימת משתמשים בממשק API של WordPress REST.

אתה יכול להשתמש באותו מסלול בסיסי כדי להציג סוגים אחרים של נתונים, כגון פוסטים או דפים. אתה יכול אפילו לחפש קבוצות משנה של הנתונים העומדים בקריטריונים מסוימים. לדוגמה, תוכל לאחזר את כל הפוסטים שכוללים מונח ספציפי באמצעות כתובת אתר זו:

yoursite.com/wp-json/wp/v2/posts?=search שליסל מילת המפתח]

זהו רק איור פשוט, כמובן. אין כמעט גבול למה שאתה יכול לעשות בפועל באמצעות ממשק ה- API של WordPress REST. אם ברצונך ללמוד עוד אודות אופן פעולתו, אנו ממליצים להתחיל עם המשאבים הבאים:

ממשק ה- API של WordPress REST הוא ללא ספק נושא מורכב. עם זאת, גם עבור אנשים שאינם מפתחים, כדאי להבין את היסודות של האופן שבו טכנולוגיה זו עובדת ומה היא מאפשרת. יתר על כן, זה עשוי אפילו לאפשר לך להתחיל להתמודד עם ההתפתחות בעצמך!

גישה אחת נוספת בשימוש בממשק ה- API של WordPress REST

ניתן להשתמש בממשק ה- API של WordPress REST למספר דברים ופרויקטים מעניינים. קבענו את זה בצורה די ברורה.

עם זאת יש אזור אחד בו הוא זוכה לפופולריות אמיתית:

וורדפרס חסר ראש הוא הרעיון של לנתק את שתי השכבות העיקריות של המערכת האקולוגית של וורדפרס – הנדנדה והחזית.

זה מאפשר לך לקחת את כל הטובים שיש לתוכנת וורדפרס מתחת למכסה המנוע ולחבר אותם למוצר סופי שאינו משתמש במצגת וורדפרס הסטנדרטית – זה לא אתר אינטרנט, כשלעצמו.

כל הרעיון מעניין מאוד. אנו מדברים על כך עוד בפוסט אחר, בו אנו דנים אם וורדפרס חסר ראש הוא הגיוני, ומשווה בין פתרונות האירוח המובילים ללא וורדפרס בשוק..

סיכום

אין זמן טוב יותר ללמוד על ממשק ה- API של WordPress REST מאשר עכשיו. מכיוון שהוא ממוזג לחלוטין לליבת וורדפרס, הוא ימלא תפקיד חשוב בעתיד הפלטפורמה. מפתחים של כל הפסים ישתמשו בממשק API זה כדי לחבר את וורדפרס לרשת הרחבה בדרכים שהיו בעבר קשות או בלתי אפשריות.

הבנת המושג הזה בעצמך יכולה להיות מעט מאתגרת. ברמה הבסיסית, לעומת זאת, המושגים קלים להבנתם. ממשק API של REST הוא ממשק שמאפשר לשתי תוכניות ‘לדבר’ אחת לשנייה, ונוצר להנחיות הבאות שמבטיחים שהוא גמיש, ניתן להרחבה ובטוחה. אם אתה רוצה להעמיק כיצד כל זה עובד ואיך להשתמש בו, יש המון משאבים מועילים שם, כמו הרשמי חוברת הדרכה.

יש לך שאלות לגבי ממשק ה- API REST, ומה המשמעות של וורדפרס? שאל אותנו בסעיף התגובות למטה!

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector