10 טריקים של WP-CLI לניהול אתר וורדפרס שלך (עודכן ל- WP-CLI 2.3.0)

פתק. WP-CLI 2.3.0 שוחרר זה עתה, מה שהופך את הזמן המושלם לבחון לעומק את מה שיש ל- WP-CLI להציע באופן כללי, כמו גם כיצד להתחיל לעבוד איתו בצורה הטובה ביותר. תן לי להזהיר אותך, אם עדיין לא ניסית עם WP-CLI, התכונן להתרשם כשתראה מה אפשרי.


וורדפרס הוא פרויקט נפלא, אך כמו בכל תוכנה אתה עלול למצוא את עצמך מייחל לך שתהיה לך גישה של דלת אחורית כלשהי לקוד ולסיס הנתונים שלך. אלה מכם שניסו אי פעם לאפס את אישורי הניהול שלך עם קישור שבור לאיפוס סיסמה דע על מה אנחנו מדברים!

למרבה המזל, יש פיתרון שיכול לעזור. ה- WP-CLI פרויקט נותן לך גישה לשורת הפקודה להתקנת וורדפרס שלך, מה שאומר שאתה יכול לנהל את מרבית האתר שלך באמצעות כמה הוראות מהירות בתוך הטרמינל.

לדוגמה, אם שלך "לאפס את הסיסמה" הקישור שבור, אתה יכול פשוט לשנות את הסיסמה שלך באמצעות WP-CLI במקום. ישנם מצבים דומים רבים שבהם WP-CLI מועיל. בנוסף, אנחנו פשוט אוהבים את התחושה הדומה להאקר שמגיעה עם עבודה בשורת הפקודה.

במאמר זה נציג כמה מהמשימות המעצבנות בדרך כלל ש- WP-CLI הופך כמעט לחוויה מהנה, ונראה לך כיצד להשיג אותן באמצעות הכלי. בואו לקבל פיצוח!

WP-CLI

TL; DR בפרויקט WP-CLI

WP-CLI מייצג את שורת הפקודה של וורדפרס (דף הבית) מכיוון שכלי זה נותן לך גישה למערכת הניהול של וורדפרס דרך שורת הפקודה.

בדרך כלל, עליך להשתמש בממשק המשתמש המקוון לניהול ידני של אתר וורדפרס (ה- wp-admin). ועם זה, טיפול באתר שבור או ניהול תקופות מעבר כרוך לרוב בחפירה בקבצים באמצעות FTP או ניסיון לכתוב קוד PHP מותאם אישית. WP-CLI מפשט את תהליך העבודה באתר שלך על ידי מתן פורטל גישה לגישה ישירה, עוקף את הצורך בתוספים נוספים.

דף הבית של WP-CLI

אם מעולם לא השתמשת בשורת הפקודה, יש עקומת למידה קטנה. עם זאת, ברגע שתתחיל, WP-CLI יכול להאיץ משמעותית את הדרך בה אתה עובד עם אתר האינטרנט שלך. תוכל לנהל שינויים מורכבים בבסיסי נתונים, תוספים ועיצוביות באמצעות כמה הקשות על מקשים. אם אתה אוהב את הממשק לטקסט רגיל, אתה יכול אפילו להשתמש בו כדי למתן הערות, אפשרויות ותפריטים. (את כל הדברים נעסוק במדריך זה.)

סיפור קצר, WP-CLI הופך משימות קשות רבות לפשוטות ומהירות. מה שכן, WP-CLI ניתן להרחבה. אם יש לך צרכים בהתאמה אישית, ניתן לעשות זאת לכתוב תסריטים ייחודיים הפועלים באמצעות WP-CLI למפרטים שלך.

לפני שנתקדם, חשוב להבין את זה WP-CLI אינו תוסף לאתר וורדפרס שלך, אלא כלי המותקן בשרת שלך. במילים אחרות, אם ברצונך להשתמש ב- WP-CLI, תצטרך להתקין אותה גם על סביבת הפיתוח המקומית שלך וגם על שרת האירוח החי שלך לגישה עקבית. פירוש הדבר עשוי למצוא מארח שמציע WP-CLI המותקן מראש.

(הערה; מבין אפשרויות הבחירה המומלצות ביותר שלנו לאירוח אתרים עבור WordPress, SiteGround, A2 Hosting ומנוע WP, כולם מותקנים כברירת מחדל WP-CLI עבור הלקוחות שלהם; במילים אחרות, אתה יכול להתחיל להשתמש ב- WP-CLI ברגע שאתה ‘ סיימת להגדיר את חשבון האירוח שלך עם אותן חברות).

עיון נוסף בנושא יסודות WP-CLI:

כיצד לנהל את אתר WordPress שלך באמצעות WP-CLI

לאחר התקנת WP-CLI, באפשרותך להשתמש בשורת הפקודה כדי לפתוח את התיקיה עבור אתר WordPress שתרצה לנהל. אם אתה עובד בשידור חי בשרת האירוח שלך, יהיה עליך גישה מאובטחת למעטפת.

עם זאת, אנו ממליצים לנסות קודם את הפקודות הללו בסביבת פיתוח! אין כפתור לביטול, לכן תרצה להרגיש די בנוח עם הכלי הזה לפני שתשתמש בו בשרת חי. כדי להתחיל, להלן ארבע דרכים שימושיות לתרגל שימוש ב- WP-CLI באתר שלך.

1. עיין במהירות בקובץ wp-config.php

WP-CLI תמיד היה יעיל למדי בכל מה שקשור לאפשר לך להגדיר אתר טרי. לדוגמה, שימושי הפקודה wp config create מאפשרת לך ליצור קובץ config חדש ולשים בו את כל הפרטים החשובים. בדרך כלל הרבה יותר מהיר מאשר לעשות זאת בדרך המסורתית, במיוחד אם אתה טיפוס מהיר.

אבל WP-CLI לוקח את זה צעד קדימה. ישנן שתי תפקידי משנה לפקודת ה- config הראשית של wp.

הראשון הוא זה:

הגדרת wp – –

 • מונה קבועים וגלובלים כהגדרתם בקובץ wp-config.php הנוכחי.

הגדרת WP-CLI

השנייה היא זו:

נתיב תצורת wp

 • פשוט מציג נתיב לקובץ wp-config.php הנוכחי.

אם ברצונך להתקדם עוד יותר עם התקנת WordPress שלך, אתה יכול גם להשתמש בפקודה נוספת של WP-CLI:

גודל wp db – שולחנות

שימושי למדי לעזור לך להחליט אם אתה זקוק לאופטימיזציה של מסדי נתונים או לא.

טבלאות WP-CLI db

2. הפעל עדכוני ליבה

בדרך כלל הפעלת עדכון כרוכה בכניסה למנהל המערכת ולחיצה על מספר עמודים כדי לעדכן את האתר שלך.

באמצעות WP-CLI, עדכונים מנוהלים בקלות עם פקודה אחת פשוטה:

עדכון wp ליבה

מה שמייחד גישה זו היא שהיא יכולה לקבל טיעונים להתאמה אישית של מה שקורה כשאתה מפעיל אותה. נניח שעידכנת לאחרונה לגרסת וורדפרס ששברה תוסף קריטי באתר שלך. למחבר התוסף הזה עדיין לא היה סיכוי לעדכן, אך אתה צריך שהאתר שלך יעבוד כמו שצריך. אמנם עדיף לשמור על אתר מעודכן, אך באפשרותך לשנות את הליבה על ידי הוספת דגל הגרסה לפקודה שלך ולחזור למצב שלא היה סכסוך:

עדכון ליבה wp – גרסה = 4.7.1

מאפיין שימושי נוסף לפיתרון מבוסס סקריפט כמו WP-CLI הוא שתוכל לתזמן אותו לרוץ על בסיס קבוע עבור כל האתרים שהתקנת. זה ניתן להרחבה להפליא למי שמנהל אתרים מרובים. לדוגמה, שימוש בתוסף WP-CLI כמו כלי WP מבית Bluehost מאפשר לך להפעיל עדכונים באופן אוטומטי עבור כל אתר בשרת שלך.

פקודת ליבה WP-CLIעדכון ליבה מוצלח באמצעות WP-CLI.

3. עדכן, השבת ומחק תוספים מציקים

בדרך כלל, אם תוסף שובר את האתר שלכם לחלוטין (או אפילו סתם מבטל את מנהל המערכת שלכם), עליכם להיכנס דרך FTP ולשנות את שם התיקיה שלו בכדי לבטל אותו. מצד שני, יש א פקודה WP-CLI פשוטה כדי להשבית תוספים:

wp plugin מבטל את שם התוסף

תוסף WP-CLIהשבתת תוסף מוצלח באמצעות WP-CLI.

אם תוסף מסבך בעיות קשות וצריך למחוק אותו, באפשרותך לעשות זאת באמצעות הפקודה למחוק במקום זאת:

wp plugin למחוק plugin-name-example

כמו כן, תוכלו לדלג על עדכונים ידניים עבור תוספים על ידי הפעלת פקודה הדומה לתכונת עדכון הליבה של WordPress:

עדכון תוסף wp – הכל

וכנראה משהו שהייתי צריך להזכיר בהתחלה, WP-CLI מאפשר גם לך בדוק את מצב התוספים המופיעים כעת באתר שלך. לשם כך, השתמשו ב:

מצב תוסף wp

סטטוס תוסף WP-CLI

באופן פרטני, ייתכן שלא נראה שהפקודות הללו יחסכו לך זמן רב. עם זאת, חשוב לזכור שגישה ישירה לשרת היא הרבה יותר מהירה מאשר לחכות לדפדפן אינטרנט כדי לפרש את כל הסקריפטים והסגנונות הקשורים לממשק משתמש גרפי. אם לעיתים קרובות אתה צריך לנהל סוגים אלה של משימות, אתה עלול להיות מופתע כמה מהר הזמן הנוסף שלך מסתכם.

4. אפס סיסמאות משתמשים

דמיין שאיבדת את סיסמת הניהול של WordPress שלך. ניסית את קישור הסיסמה לאיפוס, אך משום מה דוא”ל האיפוס לא יופיע בתיבת הדואר הנכנס שלך. האם אתה נעול מאתר WordPress שלך לנצח? לא עם WP-CLI.

WP-CLI מציע ניהול משתמשים מהיר, כולל יכולת לאפס סיסמאות באמצעות השורה הבאה:

עדכון משתמש wp [email protected] –user_pass = דוגמה חדשה-סיסמא
משתמש WP-CLIעדכון אישורי משתמש מוצלח באמצעות WP-CLI.

עם פקודות פשוטות כמו זו, אין צורך להיכנס לפאניקה או לדאוג לעקיפות מסובכות כדי לקבל שוב גישה לאתר שלך. חלפו הימים של שחרור ידני של הסיסמה שלך והכנסה ישירות למסד הנתונים …

יתר על כן, מכיוון שהכל נעשה באמצעות חיבור מאובטח עם השרת שלך, אתה גם לא מקריב את אבטחת האתר שלך באמצעות שיטה זו.

5. גיבוי ותמרון של מסד הנתונים

וורדפרס לא מקל על אינטראקציה ישירה עם בסיס הנתונים שלך. זה יכול להיות מתסכל כשאתה רוצה לבצע משימות פשוטות לכאורה, כמו הפעלת עדכון ללא תוסף או חיפוש והחלפה של ביטוי מוגדר..

אתה יכול להשתמש ב- WP-CLI כדי להקל על עבודות אלה. זה מאפשר לך לייעל ו תיקון מסדי נתונים עם פקודות פשוטות כמו:

אופטימיזציה של wp db
תיקון wp db

אם אתה כותב שאילתה מותאמת אישית, תוכל לבדוק אותה במהירות באמצעות פקודת שאילתה:

שאילתת wp db "בחר * מ- wp_options"

עם זאת, לפני שתתחיל להיות מאושר מדי עם בסיס הנתונים, חשוב שתדע כיצד ליצור גיבויים. הפקודה ל יצירת גיבויים SQL ב- WP-CLI הוא כדלקמן:

ייצוא wp db

פעולה זו תיצור קובץ SQL * שתוכל להשתמש בו כדי לשחזר את בסיס הנתונים של האתר שלך אם משהו ישתבש. זה אפילו עובד טוב כאשר משתמשים בו בשילוב עם תוספי גיבוי.

* השם שהקובץ יינתן הוא אקראי למדי. כדי להקצות משלך, השתמש בזה:

wp db ייצוא yourname.sql
מסד נתונים WP-CLIWP-CLI הופך את העבודה למאגר המידע באתר שלך לסיכום.

6. לנקות תיקוני פוסטים

תיקונים לאחר פרסום הם משהו שקצת קשה לנו איתו כאן ב- CodeinWP. בכמה מהפוסטים המעודכנים ביותר שלנו יש עדכונים של 200+, מה שמקשה על ניהול הדברים.

בעיקר כשאתה עובר לדף השוואת הגרסאות הרגיל בוורדפרס (המסך הבא) אתה מקבל את הרף הזה בראש. דרכו אתה יכול לבחור את שתי הגרסאות שברצונך להשוות. זה בסדר אם יש לך תת-20 תיקונים על פוסט. אבל עם יותר מ- 100, הסרגל הופך ללא לחיצה – כלומר, אינך יכול להצביע בקלות על הגרסה המדויקת שאתה רוצה – דורש שלמות פיקסל בלחיצות שלך. הבר פשוט צפוף מדי.

סרגל התיקונים של וורדפרס

כדי להילחם בזה בדרך כלשהי, אתה יכול להגדיר מגבלה על מספר הגרסאות המותרים לפוסט בקובץ wp-config.php שלך (למשל, הגדר (‘WP_POST_REVISIONS’, 40);). אך הדבר רק מגביל את התיקונים על פעולותיך העתידיות. הסרת כל הגרסאות הקיימות שמעל לסימן זה נמצאת בך. ניתן לעשות זאת בכמה דרכים. אחד מהם הוא באמצעות תוסף. השני הוא באמצעות WP-CLI.

ודרך WP-CLI פשוט מהירה יותר. כדי להתחיל, עליך להתקין חבילת WP-CLI נוספת בשם wp-revisions-cli.

ניתן לעשות זאת באמצעות פקודה פשוטה:

חבילת wp התקנת trepmal / wp-revisions-cli

לאחר מכן אתה מתחיל להשתמש בקומץ של פקודות WP-CLI מגניבות חדשות:

גרסאות wp נקיות

 • מסיר תיקונים ישנים בכל הפוסטים. ברירת המחדל היא לערך WP_POST_REVISIONS – שמירה רק על הגרסאות האחרונות.

לחלופין, אם ברצונך להתמודד יותר עם הגרסאות שלך, אתה יכול, למשל, לשלוט במהדורות של פוסט ספציפי:

רשימת הגרסאות wp –post_id = מזהה

 • נותן לך רשימה של כל הגרסאות של פוסט נתון.

תיקוני WP-CLI

או:

גרסאות wp נקיות –post_id = ID – לפני תאריך = DATE

 • מסיר תיקונים בפוסט נתון שפורסם בתאריך כלשהו או לפניו (YYYY-MM-DD).

בסך הכל, תכונה ממש מגניבה, ובמיוחד אם אתם נוטים לעדכן את הפוסטים הקיימים לעיתים קרובות למדי – מה שמייצר באופן טבעי הרבה תיקונים. אני ממש נרגש לראות אילו תכונות חדשות תביא חבילת ה- wp-revisions-cli בעתיד.

7. צור נושא לילד, כמו, עכשיו (!)

אמנם, יצירת נושאים לילד אינה קשה לארוחת הערב. אבל אתה עדיין צריך ללכת קודם הפניה הרשמית בקודקס – רק כדי לוודא שלא השתנו כמה פרטים נאים, צרו פונקציות.php ו- CSS, הכניסו לספרייה חדשה וכן הלאה וכן הלאה..

WP-CLI נותן לך שיטה מהירה יותר. כל מה שאתה עושה זה:

נושא הפיגום של wp NEW-CHILD-SLUG – parent_theme = SLUG –theme_name = TITLE

… וזה הכל. מה שתקבל כתוצאה מכך הוא נושא תפעולי וריק לילד המבוסס על נושא הורה מוגדר.

נושא הילד WP-CLI

ישנם גם כמה פרמטרים נוספים. לדוגמה, אתה יכול לעשות זאת:

נושא הפיגום של wp SLUG – parent_theme = SLUG – theme_name = TITLE – מחבר = FULL NAME –author_uri = URI –theme_uri = URI – הפעל – כוח

 • –הכוח מחליף קבצים שכבר קיימים.

8. צור המון תוכן דמה לבדיקה

כשאתה עובד על כל סוג של פרויקט וורדפרס, תוכן דמה הוא משהו שאתה כנראה צריך לעתים קרובות יחסית.

 • אולי אתה עובד על איזה פלאגין חדש שמעבד מספר פוסטים ואז עושה להם משהו.
 • אולי אתה רוצה לראות אם העמוד שלך עובד בסדר גמור.
 • אולי תרצה להכניס עוד דברים לתפריטים שלך, למטרות בדיקה.
 • וכן הלאה…

בדרך כלל, מה שהייתי עושה במקרים כאלה היה ללחוץ על Ctrl + F ולהתחיל לחפש את ההטלה XML המסורבלת ההיא של תוכן וורדפרס לדוגמא שיש לי איפה שהוא. אבל זה לוקח זמן, ונראה שאני לא מציב את הקובץ כל פעם מחדש איכשהו.

בכל מקרה, כפי שתאר לעצמך, ל- WP-CLI יש כמה אפשרויות גם לכך:

הפקת wp ליצור – כמות = 10

 • יוצר 10 פוסטים ריקים; אך אינך צריך לעצור רק בשעה 10 – WP-CLI מבטיח כי 1000 הוא גם ערך הניתן להפעלה מושלם.

לחלופין, כדי להפוך את הדברים לעובדתיים יותר:

תלתל http://loripsum.net/api/4 | wp פוסט ליצור – post_content – כמות = 10

 • יוצר 10 פוסטים שבכל אחד מהם יש 4 פסקאות של טקסט דמה לורם ipsum שיובא מ- loripsum.net.

9. ריק את האתר שלך

יש פקודה אחת מגניבה של WP-CLI המאפשרת לך לרוקן את האתר מכל התכנים שלו (כולל פוסטים, הערות, מונחים ומטא), תוך השארת תצורת האתר והמשתמשים שלמים. זה זה:

אתר wp ריק

אם אתה נוטה להשתמש באותה הגדרת וורדפרס dev עבור רוב הבדיקות / הניסויים / וכו ‘. אז אתה יודע מיד כמה זמן הדבר הזה יחסוך לך.

אמנם אתה יכול להשיג את אותה האפקט על ידי מעבר לתוכן שלך ידנית, או באמצעות phpMyAdmin, הפקודה הזו WP-CLI נמצאת בליגה משל עצמה בכל מה שקשור למהירות.

אתה יכול גם לעשות:

אתר wp ריק – עומסים

 • נפטר מכל מה שיש בך "העלאות" תיקיה גם כן.

10. הסר את כל תגובות הספאם

ראשית, WP-CLI נותן לך המון אפשרויות בכל הקשור לניהול הערות. לדוגמה, אתה יכול:

 • צור תגובות חדשות עם תגובה wp – –
 • לעדכן את התגובות עם עדכון התגובה ל- wp –
 • לאשר תגובות עם תגובה wp לאשר –
 • ו הרבה יותר

אבל אולי הדבר המעניין ביותר שאתה יכול לעשות כאן הוא למחוק את כל הערות הספאם מהאתר שלך בבת אחת. זה מועיל במיוחד אם תתעורר אי פעם לאלפי תגובות ספאם חדשות במסד הנתונים.

הפקודה היא זו:

wp תגובה למחוק $ (רשימת הערות wp – סטאטוס = דואר זבל – פורמט = ids)

זה גרזן מסודר. הפקודה העיקרית למחיקת הערות wp מצפה לוויכוח – המזהים של התגובות שצריך למחוק. לכן כדי לספק את המזהים, אנו מתקשרים לפקודה אחרת – רשימת התגובות wp – המציגה רשימה של כל התגובות שסומנו כדואר זבל. די מגניב, לא?

11. מאולף wp-cron

מנגנון ה- wp-cron הרגיל לא היה הדבר הכי אמין. פחות או יותר, כשאתה מתזמן פוסט בוורדפרס, לעולם אינך יכול להיות בטוח ב 100% שהוא אכן יעבור לחיים (לפחות הניסיון שלי).

WP-CLI יכול לעזור לך לאלף את קראון רק קצת בעזרת פקודה זו:

הפעלת אירוע wp cron – סוף עכשיו

 • מפעיל את כל אירועי cron המגיעים ברגע זה.

WP-CLI wp-cron

בונוס: שניים "מטא" טריקים עבור WP-CLI

מדהים כמו WP-CLI, זה עדיין ממשק טקסט, מה שאומר שקשה תמיד לזכור כיצד להשתמש בפקודה כזו או אחרת..

ישנם שני דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לעצמך:

ראשון, פקודת העזרה הסטנדרטית:

עזרה wp COMMAND

 • מציג עזרה בכל פקודה ב- WP-CLI.

הבא, יש את הטענה המהירה – שעובדת עם רוב הפקודות (או אפילו עם כל?) WP-CLI. לדוגמה, אם אני מנסה לייצר תוכן חדש כזה:

ליצור פוסט wp – מהירה

WP-CLI יפרט את כל הטיעונים הזמינים לפקודת ה- gener, ויאפשר לי למלא את החסר (אני יכול ללחוץ על Enter על דברים שהם לא חובה – בתוך סוגריים []). ככה:

טיעון מהיר של WP-CLI

סיכום

WP-CLI לוקח מטלות רבות שנחשבות לעיתים למסורבלות והופכות אותן לפשוטות כל כך עד שכמעט כיף להתמודד איתן. במקום לבזבז שעות על מנת להתגבר על מכשולים שמונעים ממך לפתור את הבעיות האמיתיות, אתה יכול להשתמש ב- WP-CLI כדי לקבל גישה כמעט לכל דבר שאתה צריך באתר וורדפרס שלך..

ישנם מצבים רבים בהם WP-CLI יכול להועיל, והאלו שהוצגו לעיל הם רק ההתחלה, ונותנים לנו רק הצצה עד כמה מועיל WP-CLI יכול להיות ברגע שאנחנו באמת שולטים ביכולותיו..

יש לך שאלות לגבי WP-CLI? או אולי יש לך כמה טריקים מסודרים משלך שאתה רוצה לחלוק איתנו? קפוץ בסעיף התגובות למטה ויידע אותנו!

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

טקסט מקורי מאת ג’ון יוז וקרול ק. פריסה והצגה של קרול ק.

* פוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאם תלחץ על אחד מקישורי המוצר ואז תרכוש את המוצר, נקבל עמלה קטנה. עם זאת, אל תדאגי, עדיין תשלם את הסכום הסטנדרטי כך שאין עלות מצידך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map