מאחורי הקלעים כשותף מדיה # WCEU: איך נראית החוויה?

מאחורי הקלעים כשותף מדיה # WCEU: איך נראית החוויה?

מאחורי הקלעים כשותף מדיה # WCEU: איך נראית החוויה?
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

בכל פעם שאנו הולכים ל- WordCamp, בין אם זה מקומי או גלובלי, אנו לא משתתפים רק. אנו אוהבים לעסוק ולהתערב ככל יכולתנו, היכן שאנחנו יכולים. לאחר התנדבות ב- WordCamp Europe (WCEU) במשך כמה שנים ברציפות, התחלנו להסתובב גם לכיוון פעילויות אחרות. למשל, סבינה איונסקו ורודיקה אנדרונאש היו חלק מהצוות המארגן בקיץ האחרון בבלגרד, בעוד ThemeIsle (הבלוג השני שלנו) היה שותף לתקשורת. זה היה מעבר חלק מתומכי התקשורת בפריס בשנת 2017.


בכל אופן, העניין הוא שכל פעם שאנחנו הולכים לאירוע כזה, אנחנו רוצים להיות שם, בליבה, ולראות דברים מנקודת מבט פנימית. אתה לומד הרבה מלעשות זאת וגם לך כיף הרבה יותר.

השנה, נהיה שוב בברלין כמתנדבים ושותפים לתקשורת, הפעם עם הבלוג הזה ממש (התרגשנו כשקיבלנו את האישור). אז היום, יש לנו פלאשבק מחוויית שותפינו בתקשורת בעבר ורצינו לשתף אתכם בהטבות שאמץ הזדמנות כזו.

מאחורי הקלעים כשותף מדיה של WCEU: איך נראית החוויה?

הנקודה של הודעה זו נועדה לדעת מה קורה מאחורי הקלעים של להיות שותפי מדיה ב- WordCamp אירופה ולמה כדאי לכם לנסות לקחת חלק גם – לפחות פעם אחת בחייכם.

WCEU Media Partners לראשונה

להיות שותף לתקשורת זה לא כל כך קל כי ברגע שאתה עולה על הסיפון אתה צריך לספק. אחרי הכל, אתה לוקח אחריות מלאה על יצירת תוכן המקדם את האירוע.

מרגע שנכנסנו להרפתקה זו, שמרנו על קשר עם צוות יחסי הציבור מדי שבוע, אם לא לעתים קרובות יותר. ניסינו לעמוד בקצב של כל החדשות וההודעות החשובות על ידי שיתוף עם הקהל שלנו במדיה החברתית.

המדיה החברתית והבלוג ThemeIsle היו המקורות העיקריים שלנו לקידום. התחייבנו לכתוב כמה קטעי תוכן הקשורים ל- WCEU מפברואר עד יוני. אני מעז להגיד שמבחינתי זה היה הפרויקט המרכזי בחלק הראשון של 2018. וכפי שאתה יכול לראות, אנו עושים זאת שוב עכשיו. למה? עוד על כך בהמשך.

עם ההתמקדות הזו בראש, הייתה לנו ההזדמנות ליצור תוכן מעניין ומגוון.

הייתה לי הזדמנות לקחת את הדופק של הקהילה ממש לפני האירוע ולראות איך הם מרגישים לגבי הגעתם לבלגרד בקיץ. באותו הקשר יצרתי את האינפוגרפיק הראשון שלי אי פעם שהיה ממש כיף. בהחלט ביליתי הרבה יותר זמן מאשר מעצב, אבל נהנתי כך שזה מה שחשוב בסוף היום. לאינפוגרפיק הזה, עבדתי בצמוד עם צוות יחסי הציבור ב- WCEU שסיפק לי את כל הסטטיסטיקות והמידע הדרוש לי. האנשים האלה היו ממש נחמדים והגיבו לבקשותי.

גם אני שיתפתי פעולה כריסטיאן מיררה לחבורה של קומיקס, לאחר סיעור מוחות רעיונות עם צוות השיווק שלנו.

קומיקס עבור #wceu שותפי מדיה 2018

כמו כן, בדקו כמה דוגמאות לתוכן ה- WCEU שלנו (קופצים, אינפוגרפיקה, מדריך וביקורת):

בנוסף כמה ראיונות וסיכום עם הנסיבות העיקריות של האנשים לאחר האירוע ממש כאן בבלוג זה. יוסנו נייגו, המנכ”ל שלנו, חלק גם כמה מחשבות בעניין זה באמצעות דוח השקיפות החודשי שלו.

הראיונות בשידור חי

ראשון נוסף עבורנו היו הראיונות בשידור חי שעשינו עם חמישה נואמים.

כשותף לתקשורת, חובתך היא לסקר את האירוע במובנים רבים, ותוכלו להיות יצירתיים אם תרצו.

אז חוץ מלבצע את הכתיבה והחלק הויזואלי מאחורי מחשב, תפקידנו היה גם לראיין כמה אנשים מעניינים באופן אישי. כריס פיצג’רלד ואני היינו אמונים על המשימה הזו, כך שתכננו בהתאם עם צוות יחסי הציבור שעזר לנו בגדול לפני ובמהלך הכנס. שוב תודה חבר’ה, במיוחד טס על כך שהיא כל כך פתוחה לצרכים ולשאלות שלנו!

כשאתה שותף לתקשורת, יש לך חדר במתחם הכנס המיועד לך (ולשותפים אחרים). אתה יכול ללכת לשם ולהירגע, להכין את העבודה שלך, או כל מה שרצית לעשות. אנשים היו ידידותיים כמו תמיד – גם הצוות וגם שותפי התקשורת האחרים ב- WCEU שהסתובבו במקום.

זה פשוט שכולם היו צריכים לשמור על זה בשקט מאוד מכיוון שראיונות רבים הוקלטו באותו הזמן, כמעט בכל דקה. עכשיו כשאני חושב על זה, יתכן שהחדר הזה היה אולי השקט ביותר בכל האולם. אזור המתחם יכול להיות מתחרה, אבל לא הייתי שם, כך שלא אוכל לדעת בוודאות.

למען האמת, הייתי ממש עצבני לפני הראיון הראשון שלנו וכך גם כריס. מורטן רנד-הנדרסן היה הנואם הראשון ברשימה שלנו ושוחחנו על אתיקה בעיצוב אתרים, נושא די מעניין. עמיתנו ראדו הצטרף אלינו לצילום ועוקב אחרי מורטן (רק מתבדח) שהוא מסתכל אליו.

שותפי מדיה wceu 2018 - נושא עדין עם מורטן

אחרי מורטן, חג’ג פלמינגס בעקבותיו, עימם דיברנו על היעדים הנועזים שלו להביא 10k לעסקים ברשת בעזרת וורדפרס. צ’ט נהדר ומעורר השראה שהיה! זה נהדר ללמוד על השאיפות של אנשים אחרים, זה מניע אותך.

שותפי מדיה wceu 2018 - נושא הנושא עם חג'ג '

אחרי שני הראיונות האלה התחלנו להרגיש בבית בחדר המדיה פרטנרס ומוחנו נרגע מעט. במהלך הראיונות הבאים, התחשק לנו יותר לעשות יום נוסף במשרד, להבדיל את אי הנוחות הקלה שגררה אותנו מעט אחורה בהתחלה.

הראיונות חולקו לשני משבצות. שרי וולינג, סמי קייג’ונן, ו מאוריסיו גלבס היו האורחים שלנו למחרת.

אתה יכול למצוא את כל הראיונות הללו בקטגוריה הייעודית שלהם בבלוג ThemeIsle. שניהם וידאו וטקסט, אז בחר את כל הגרסאות שאתה מעדיף.

הנה הרביעית שלנו #WCEU ראיון עם ד”ר שרי וולינג @zenfounder.

שאלה 1: אתה דוקטורט, פסיכולוג, פודקאסט וסופר. איך הסתבכת עם וורדפרס? pic.twitter.com/H2Jq5NiMln

– ThemeIsle (@TemeIsle) 18 ביוני 2018

כשלא עשינו ראיונות, היינו רק משתתפי WCEU קבועים; או לקחנו את הדופק של האירוע ושאלנו אנשים אקראיים שאלות קלות.

להלן שתי דוגמאות:

האגדי @suyogyashukla מספר לנו על הראשון שלו #WCEU pic.twitter.com/qu7y3RV9wv

– ThemeIsle (@TemeIsle) 16 ביוני 2018

הראיון המהיר שלנו עם טום מ @wordcandy_co בראשון שלו @WCEurope ניסיון.#WCEU pic.twitter.com/twPGezUUpb

– ThemeIsle (@TemeIsle) 17 ביוני 2018

האם שווה להיות שותף לתקשורת?

בלי להסס, כן. למה אני אומר את זה? בואו ניקח את זה אחד בכל פעם.

�� אתה לומד. כפי שקורה עם כל דבר שאתה עושה בפעם הראשונה בחייך, אתה לומד. אחרי הכל, זה משהו חדש בשבילך, וכל מה שחדש מלמד אותך שיעור (טוב או רע).

�� אתה פוגש את הדוברים. אני לא בטוח כמה סיכויים אתה מקבל לפגוש את הדוברים במהלך הכנס ולשוחח בפועל על תפקידם והשפעתם בקהילה של וורדפרס. זה פשוט לשבת איפשהו שאף אחד לא מפריע לך ולשאול את האנשים האלה את כל השאלות שאולי לא תוכל למצוא תשובות לדרך אחרת. כלומר, אתה פוגש כמה מהשמות הגדולים שתרמו אי פעם לוורדפרס. ממש נחמד לראות דברים מהזווית הזו.

�� אתה מפתח מיומנויות חדשות. אם לא עשית ראיונות חיים בעבר, זה עשוי להבהיל אותך מעט. "אני לא אוכל לעשות את זה", "אני אתעסק עם השאלות", "אני אומר משהו רע או לא בסדר מול המרואיין", "אשכח את שמם או אקרא להם בשם אחר". אבל תאמינו לי, אחרי שתעשו את זה פעם או פעמיים, כבר לא תרגישו דבר כזה. אתה יכול להגיד שזה הופך להיות חלק מהתפקיד שלך ואתה מתייחס אליו בדיוק ככה, אתה נרגע ומתחיל ליהנות מהתהליך. למשל, היינו שותפים לתקשורת ב- WordCamp בוקרשט לאחר מכן והיה לנו פשוט יותר לחזור.

��️ אתה מקדם את המותג שלך. כמובן שמלבד פעולת ההתנדבות שלנו, ThemeIsle זכה לחשיפה הן ברשת והן במצב לא מקוון. הלוגו שלנו היה שם ליד חברות גדולות אחרות כמו מומנט וטברנה WP; חומרי הבלוג שלנו קודמו בערוצי המדיה החברתית של ה- WCEU; יצרתי קשר עם כמה אנשים לכמה מאמרים בשם החברה שלנו, שעוזרים שוב בבניית אג”ח וקשרים; הופענו בחוברת הרשמית של ה- WCEU במהלך הכנס. הרגשתי גאה כשראיתי את ThemeIsle שם בעמודים הראשונים של החוברת.

�� אתה נותן בחזרה לקהילה. אנחנו תמיד רוצים להחזיר לקהילה בדרכים שונות, והיותם שותפים לתקשורת WCEU זה אחד מהם. אתה עוזר לקדם את אחד מאירועי הוורדפרס הגדולים ביותר בעולם על ידי הקדשת זמנך ומשאביך לעשות זאת כמיטב יכולתך. אולי אתה הסיבה שמשתמש בוורדפרס מגיע לראשונה ל- WordCamp מתוך סקרנות, או אולי הם מחליטים להסתבך יותר כי זה כיף, או למצוא השראה אצל אנשים אחרים שכבר תורמים לוורדפרס. אתה המתווך בין שני החלקים האלה.

�� אתה מרגיש כחלק מהצוות. לא משנה אם אתה מתנדב או משתתף בשום דרך, כשאתה מעורב בפעילות כלשהי באירוע, אתה כבר לא מרגיש אורח. אתה מרגיש שאתה אחד מהם – הצוות; כאילו אתה שם עם מטרה ולא רק להשתתף. ואתה מרגיש מועיל במקצת.

אתה פשוט צאו מאזור הנוחות שלכם, שתמיד עודדתי. ��

ובונוס! אתה מקבל כניסה חינם לאירוע ולארוחת הדוברים והמתנדבים. זה נכון. לילה אחד לפני כניסת הכנס, ישנו את המפגש המסורתי והלא פורמלי הזה, בו כל הנואמים והמתנדבים מתכנסים במקום נחמד ונעים (שנבחר על ידי המארגנים לפני כן) כדי לדבר על כל דבר. אוכל ושתייה כלולים. לכן, אם אתה שותף לתקשורת, אתה רשאי להצטרף לארוחת ערב שלפני האירוע.

זו הייתה השקפתנו מבניין בן 20 הקומות בו התקיימה הפגישה:

#wceu שותפים לתקשורת בארוחת הדוברים בבלגרד

הדרך לברלין!

בעוד שלושה חודשים, כמה מחברי הצוות שלנו ישובו ב- WordCamp אירופה. אמנם לא כל הקבוצה, אבל עדיין יהיו לנו נציגים על המגרש. מעבר להיותה שוב שותפים לתקשורת, אך הפעם בבלוג CodeinWP, החבר’ה שבאים יתנדבו שוב.

יתר על כן, הנושא החדש ביותר שלנו, נווה, הוא מיקרו ספונסר של האירוע (אתה יכול לאתר את זה בקטע של עסקים קטנים). אז, שוב, אנו שמחים למלא תפקיד קטן בכינוס הענק הזה של קהילת וורדפרס.

נרגש להיות אחד השותפים בתקשורת ב #WCEU השנה ���� pic.twitter.com/6z2DczW1Cl

– Codeinwp (@codeinwp) 28 בפברואר 2019

סיכום

זה נהדר לצאת מהשגרה לפעמים ולנסות דברים חדשים. להסתבך בתחומים שונים ולהתנסות בדברים שאתה לא עושה בדרך כלל יכולות להיות רק שתי תוצאות: או שאתה נהנה מאוד ורוצה לחזור על החוויה, או שאתה לומד משהו בכל מקרה.

זו הסיבה שאנו שותפי התקשורת של ה- WCEU שוב השנה בברלין וכבר התחלנו לתכנן את המסע שלנו, לכתוב חומרים, לשתף בחברה ולרגל אחרי כמה דוברים מעניינים אחרים שברצוננו לראיין כשנגיע לבירת גרמניה.

כעת, נשמח לשמוע את הסיפור שלך על תרומתך ל- WordCamp אירופה. האם יש משהו שראוי להזכיר לצידך? כמו כן, אם יש לכם שאלות בנוגע לחוויה, יידעו אותנו דרך פרק התגובות.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector