Angular vs React vs Vue: איזו מסגרת לבחור בשנת 2020

Angular vs React vs Vue: איזו מסגרת לבחור בשנת 2020

Angular vs React vs Vue: איזו מסגרת לבחור בשנת 2020
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

פוסט זה הוא מדריך מקיף שעשוי להיות הפיתרון הנכון עבורך: זוויתית לעומת תגובה נגד Vue.


רק לפני מספר שנים התפתחו המפתחים בעיקר אם הם צריכים להשתמש ב- Angular vs React לפרויקטים שלהם. אך במהלך השנים האחרונות ראינו גידול של עניין בשחקן שלישי בשם Vue.js.

אם אתה מפתח שמתחיל בפרויקט ואינך יכול להחליט באיזו מסגרת JavaScript להשתמש, מדריך זה אמור לעזור לך לקבל החלטה.

אנו מכסים היבטים שונים של Angular, Vue ו- React כדי לראות כיצד הם מתאימים לצרכים שלך. פוסט זה אינו רק מדריך בנושא Angular vs React vs Vue אלא נועד לספק מבנה שיעזור לשפוט מסגרות JavaScript חזיתיות בכלל. במקרה שיגיע מסגרת חדשה בשנה הבאה, תדעו בדיוק לאילו פרמטרים להסתכל!

* בפוסט זה אנו מניחים כי יש לך ידע בסיסי ב- JavaScript והשתמשת גם במסגרות JavaScript.

זוויתית לעומת תגובה נגד Vue

נתחיל:

חלק 1: היסטוריה קצרה של Vue vs React vs Angular

לפני שנכנס לפרטים הטכניים, בואו נדבר ראשונה על ההיסטוריה העומדת מאחורי המסגרות הללו – רק כדי להעריך טוב יותר את הפילוסופיה שלהם ואת ההתפתחות שלהם לאורך זמן.

איך הכל התחיל ��

לוגו זוויתי

זוויתי, שפותח על ידי גוגל, שוחרר לראשונה בשנת 2010 והפך אותו לוותיק ביותר במגרש. זוהי מסגרת JavaScript מבוססת TypeScript. שינוי מהותי התרחש בשנת 2016 עם שחרורו של Angular 2 (ונפילת ה- "JS" מהשם המקורי – AngularJS). Angular 2+ מכונה רק Angular. למרות ש- AngularJS (גרסה 1) עדיין מקבלת עדכונים, אנו ממקד את הדיון ב- Angular. הגרסה האחרונה היציבה היא Angular 9, שיצאה בפברואר 2020.

לוגו vue

Vue, הידוע גם בשם Vue.js, הוא החבר הצעיר ביותר בקבוצה. זה פותח על ידי עובד לשעבר של גוגל Evan You בשנת 2014. בשלוש השנים האחרונות, Vue חלה שינוי משמעותי בפופולריות, אף שאין לה גיבוי של חברה גדולה. הגרסה היציבה הנוכחית היא 2.6, שפורסמה בפברואר 2019 (עם כמה מהדורות מצטברות קטנות מאז). התורמים של Vue הם נתמך על ידי פטרון. פרק 3, כרגע בשלב האלפא, מתכנן עבור אל TypeScript.

להגיב לוגו

הגיב, שפותחה על ידי פייסבוק, פורסמה לראשונה בשנת 2013. פייסבוק משתמשת ב- React בהרחבה במוצריהן (פייסבוק, אינסטגרם ו- WhatsApp). הגרסה היציבה הנוכחית היא 16.X, שפורסמה בנובמבר 2018 (עם עדכונים מצטברים קטנים יותר מאז).

להלן סיכום קצר של Angular vs React vs Vue, מבחינת הסטטוס וההיסטוריה שלהם:

ההיסטוריה של Angular vs React vs Vue

זוויתי
הגיב
Vue

שיחרור ראשוני201020132014
אתר רשמיangular.ioreactjs.orgvuejs.org
משוער. גודל (KB)50010080
גרסה נוכחית916.x2.6.x
בשימוש ע”יגוגל, וויקספייסבוק, אוברעליבאבא, גיטלב

רישיון ��‍♂️

לפני שאתה משתמש במסגרת קוד פתוח, וודא שאתה עובר על הרישיון שלו. מעניין לציין כי שלוש המסגרות משתמשות ב- רישיון MIT, המספק הגבלות מוגבלות לשימוש חוזר, אפילו בתוכנות קנייניות. וודא שאתה יודע את השלכות הרישיון לפני השימוש במסגרת או בתוכנה כלשהי.

הנה סיכום מהיר של רישיון ה- MIT במונחים באנגלית רגילה.

פופולריות ��

כפי ש "זוויתי" ו "להגיב" הן מילים נפוצות, קשה להבין את הפופולריות שלהן מגוגל טרנדס. עם זאת, פרוקסי טוב לפופולריות שלהם הוא מספר הכוכבים שמאגרי ה- GitHub שלהם מקבלים. שינוי פתאומי במספר כוכבי Vue התרחש באמצע 2016 ולאחרונה, Vue הייתה שם למעלה עם React בין המסגרות הפופולריות ביותר..

כוכבים בפרוייקטים של GitHub לזווית מול תגובה נגד Vueמספר הכוכבים בפרויקטים של GitHub עבור Angular, React ו- Vue

הבה נבדוק כיצד שוק העבודה עבור Angular vs React vs Vue, שהוא גם מדד טוב לפופולריות:

שוק העבודה עבור Angular vs React vs Vue ��‍♂️

הכי טוב מקורות נתונים המציינים את המגמות בשוק העבודה הן לוחות התפקידים השונים.

כפי שניתן לראות מהמגמות של סוף 2018, מספר המשרות הדורשות מערך מיומנות של Angular or React הוא בערך זהה, בעוד שמספר Vue היה עדיין רק חלק מהמספר הזה (כ -20%). רשימה זו בהחלט לא ממצה אך נותנת תמונה טובה של ענף הטק הכולל.

אם אתה מסתכל בקפדנות מנקודת המבט של שוק העבודה הנוכחי, הדבר הטוב ביותר שלך הוא ללמוד Angular או React. עם זאת, בהתחשב בכך ש- Vue צברה פופולריות בשלוש השנים האחרונות, יתכן שיידרש זמן עד שפרויקטים ישתמשו ב- Vue, או פרויקטים חדשים המאמצים את Vue כדי להגיע לרמת בגרות שמפקדת על מספר גדול יותר של מפתחים..

חלק ב ‘: קהילה ופיתוח

כעת, כאשר אתם מכירים את ההיסטוריה והמגמות של כל אחת מהמסגרות הללו, אנו נבחן את הקהילה כדי להעריך את התפתחות המסגרות הללו. ראינו כבר שלגבי כל המסגרות, שחרורים מצטברים נשלחים באופן קבוע במהלך השנה האחרונה, מה שמעיד שהפיתוח מתרחש בעיצומו..

בואו נסתכל על Angular vs React vs Vue ביחס לסטטיסטיקה על מאגרי ה- GitHub שלהם:

זוויתי
הגיב
Vue

# צופים3.2k6.6k6.0k
# כוכבים57K144k157K
# מזלגות15.9 ק”ג27.6 ק”ג23.7 ק”ג
# תורמים1,0891,361289

ל- Vue יש מספר עצום של צופים, כוכבים ומזלגות. זה מראה את הפופולריות שלו בקרב משתמשים ואת ערכו בעת השוואה בין Vue לעומת React. עם זאת, מספר התורמים ל- Vue נמוך מ- Angular and React.

הסבר אפשרי אחד הוא זה Vue מונע כולו על ידי קהילת הקוד הפתוח, ואילו ל- Angular ו- React יש חלק משמעותי מעובדי גוגל ופייסבוק התורמים למאגרים..

מהנתונים הסטטיסטיים, שלושת הפרויקטים מראים פעילות פיתוח משמעותית, וזה ללא ספק הולך להימשך בעתיד – רק נתונים סטטיסטיים אלו אינם יכולים להיות הבסיס לאי החלטה להשתמש באף אחד מהם.

חלק 3: הגירות

כשאתה עובד עם מסגרת הבחירה שלך, אינך רוצה לדאוג שעדכון המסגרת יגיע ויבצע את הקוד שלך. למרות שברוב המקרים לא תיתקל בבעיות רבות מגירסה אחת לאחרת, חשוב לשמור על האצבע על הדופק מכיוון שעדכונים מסוימים יכולים להיות משמעותיים יותר ודורשים ציוצים בכדי לשמור על דברים תואמים.

זוויתי מתכנן עדכונים גדולים כל שישה חודשים. יש גם פרק זמן של שישה חודשים נוספים עד לביטול ממשקי API גדולים כלשהם, מה שנותן לך את הזמן של שני מחזורי שחרור (שנה) לבצע שינויים נחוצים אם יש.

כשמדובר ב- Angular vs React, פייסבוק הצהירה על כך חשיבות עליונה ליציבות אליהם, כמו שחברות ענק כמו טוויטר ו- Airbnb משתמשים ב- React. שדרוגים דרך גרסאות הם בדרך כלל הקלים ביותר בתגובה, עם סקריפטים כמו תגיב-קידוד עוזר לך להעביר.

בקטע העברה בשאלות הנפוצות, Vue מזכיר זאת 90% מממשק ה- API זהה אם אתה עובר מ- 1.x ל- 2. יש כלי עוזר הגירה שעובד על המסוף כדי להעריך את סטטוס האפליקציה שלך.

חלק 4: עבודה עם Vue לעומת Angular vs React

יש כאן קומץ מאפיינים חשובים שצריך להסתכל עליהם, והראשון ביניהם הוא הגודל הכולל וזמני העומס, הרכיבים הזמינים ועקומת הלמידה..

זמני גודל ועומס ⏲️

גדלי הספריות הם כדלקמן:

 • זוויתית 4+: תלוי בגודל הצרור המיוצר
 • תגובה: 116 KB
 • גודל: 91 KB

למרות שיש הבדל משמעותי בין גדלי המסגרות, הם עדיין קטנים לעומת גודל דף האינטרנט הממוצע (2+ מגה ב -2018). בנוסף, אם אתה משתמש ב- CDN פופולרי כדי לטעון את הספריות האלה, סביר מאוד שמשתמש כבר הספק את הספרייה במערכת המקומית שלו..

רכיבים ��️

רכיבים הם חלקים אינטגרליים משלוש המסגרות, לא משנה אם אנחנו מדברים על Vue, React או Angular. רכיב בדרך כלל מקבל קלט ומשנה התנהגות על סמךו. שינוי התנהגות זה מתבטא בדרך כלל כשינוי בממשק המשתמש של חלק מהדף. השימוש ברכיבים מקל על שימוש חוזר בקוד. רכיב יכול להיות עגלה באתר מסחר אלקטרוני או תיבת כניסה ברשת חברתית.

זוויתי זוויתית:
ב- Angular מכונים רכיבים הוראות. הוראות הן רק סמנים על אלמנטים של DOM, ש- Angular יכולה לעקוב אחר התנהגות ספציפית ולצרף אותה. לפיכך, Angular מפריד בין חלק ממשק המשתמש של רכיבים כתכונות של תגיות HTML, והתנהגויות שלהם בצורה של קוד JavaScript. זה מה שמבדיל אותו כשמסתכלים על Angular vs React.
הגיב תגובה:
הגיב, באופן מעניין, משלב ממשק משתמש והתנהגות רכיבים. למשל, הנה הקוד ליצירת מרכיב עולם שלום ב- React. ב- React, אותו החלק של הקוד אחראי ליצירת אלמנט ממשק המשתמש ולהכתיב את התנהגותו.
Vue Vue:
ב- Vue, ממשק משתמש והתנהגות הם גם חלק ממרכיבים, מה שהופך את הדברים לאינטואיטיביים יותר כשמסתכלים על Vue לעומת React. כמו כן, Vue ניתנת להתאמה אישית גבוהה, המאפשרת לך לשלב את ממשק המשתמש ואת ההתנהגות של רכיבים מתוך סקריפט. יתר על כן, אתה יכול גם השתמש במעבדי קדם ב- Vue ולא ב- CSS, וזו פונקציונליות נהדרת. Vue נהדר בכל מה שקשור לשילוב עם ספריות אחרות, כמו Bootstrap.

כדי להשוות כיצד נראית אותה אפליקציה עם ספריות שונות, הנה פוסט נהדר עליו יצירת אפליקציית רשימת מטלות זהה ל- React ו- Vue וניגודיות להבדלים בין שתי המסגרות.

עקומת למידה ��

אז כמה קשה ללמוד כל אחת מהמסגרות הללו?

זוויתי זוויתית:
זוויתי יש עקומת למידה תלולה, בהתחשב בכך שהיא פיתרון שלם, ושליטה על Angular מחייבת אותך ללמוד מושגים קשורים כמו TypeScript ו- MVC. למרות שלוקח זמן ללמוד Angular, ההשקעה משלמת דיבידנדים מבחינת ההבנה כיצד עובד החזית.
להגיב תגובה:
React מציעה א מתחילים מדריך שאמור לעזור לאחת בהגדרת React תוך כשעה. התיעוד הוא יסודי ושלם, עם פתרונות לבעיות נפוצות שכבר קיימות ב- Overflow Stack. React אינו מסגרת שלמה ותכונות מתקדמות דורשות שימוש בספריות של צד שלישי. זה הופך את עקומת הלמידה של מסגרת הליבה לא כל כך תלולה אך תלויה בדרך שאתה לוקח בפונקציונליות נוספת. עם זאת, לימוד השימוש ב- React לא בהכרח אומר שאתה משתמש שיטות העבודה המומלצות.
Vue Vue:
Vue מספק התאמה אישית גבוהה יותר ולכן קל יותר ללמוד מאשר זוויתי או תגיב. יתר על כן, ל- Vue יש חפיפה עם Angular ולהגיב ביחס לפונקציונליות שלהם כמו שימוש ברכיבים. מכאן שהמעבר ל- Vue מאחד מהשניים הוא אפשרות קלה. עם זאת, הפשטות והגמישות של Vue היא חרב פיפיות – היא מאפשרת קוד גרוע, ומקשה על ניפוי ובדיקה.

למרות ש- Angular, React ו- Vue יש עקומת למידה משמעותית, השימוש בהם בעת שליטה אינו מוגבל. לדוגמה, ניתן לשלב את Angular and React עם WordPress ו- WooCommerce כדי ליצור יישומי אינטרנט מתקדמים.

Angular vs React vs Vue: מי מנצח?

לקראת סוף פוסט זה, נזכיר את התכונות האופייניות לכל מסגרת כדי לנסות לענות על השאלה: Angular vs React vs Vue: באיזו מהן עליכם לבחור?

לוגו זוויתי זוויתי היא הבוגרת ביותר במסגרות, בעלת גיבוי טוב מבחינת התורמים והיא חבילה שלמה.

עם זאת, עקומת הלמידה תלולה ותפיסות פיתוח ב- Angular עשויות לדחות מפתחים חדשים.

Angular היא בחירה טובה עבור חברות עם צוותים גדולים ומפתחים שכבר משתמשים ב- TypeScript.

תוספת �� הנה כמה תבניות לוח מחוונים של ניהול זוויתי שאולי יעניינו אותך.

להגיב לוגו הגיב הוא פשוט ישן מספיק כדי להיות בוגר ויש לו מספר עצום של תרומות מהקהילה. זה זכה לקבלה רחבה. שוק העבודה של React הוא ממש טוב, והעתיד למסגרת זו נראה בהיר.

React נראית כמו בחירה טובה עבור מישהו שמתחיל לעבוד עם מסגרות JavaScript, סטארט-אפים ומפתחים אשר אוהבים גמישות מסוימת. היכולת להשתלב עם מסגרות אחרות בצורה חלקה מעניקה לה יתרון גדול למי שרוצה גמישות מסוימת בקוד שלהם.

לוגו vue Vue הוא החדש ביותר בזירה, ללא גיבוי של חברה גדולה.

עם זאת, זה הצליח ממש בשנים האחרונות לצאת כמתחרה חזק עבור Angular and React. זה אולי משחק תפקיד עם הרבה ענקים סיניים כמו עליבאבא וביידו בוחרים את Vue כמסגרת ה- JavaScript הראשונית שלהם..

עם זאת, יש לראות כיצד זה מתרחש בעתיד וצדיק אחד להיות זהיר עם זה. Vue צריך להיות הבחירה שלך אם אתה מעדיף פשטות, אך גם אוהב גמישות.

תוספת �� להלן כמה תבניות ניהול של Vue שנבנו עם Bootstrap שאולי יעניינו אותך.

התשובה לוויכוח Angular vs React vs Vue היא שאין ברירה נכונה מוחלטת, שכנראה ציפית.

לכל אחת מהספריות הללו יתרונות וחסרונות משלהם. בהתבסס על הפרויקט שאתה עובד עליו ועל הדרישות האישיות שלך, אחד מהם הולך להיות מתאים יותר מהאחרים. זה תמיד מפתח לעשות מחקר משלך לפני שתחליט, במיוחד אם אתה הולך לעבוד על מיזם עסקי ולא על פרויקט אישי..

איזו מסגרת לדעתך היא המנצחת כאן – Angular vs React vs Vue? הודע לנו בתגובות למטה.

לקריאה נוספת: ��

 • תבניות לעיצוב חומרים ל- Vue, Angular, React (UI חומר)
 • ספריות / מסגרות רכיב ממשק המשתמש הטוב ביותר להגיב
 • ספריות רכיבי ממשק UI מעניינים
 • תבניות לוח המחוונים לניהול זוויתי הטובות ביותר
 • תבניות Bootstrap החינמיות הטובות ביותר עבור ReactJS
 • תבניות מקוריות בחינם
 • תבניות ניהול VueJS בחינם ופרימיום בנויות עם רצועת אתחול

בנימה אחרת, מה דעתך להשתמש בוורדפרס עוד קצת? וורדפרס מתאימה להפליא להפעלת כמעט כל פרויקט אתר שאפשר להעלות על הדעת, וישנם כמה נושאים מדהימים הזמינים בכדי לגרום לעיצוב שלך להראות נהדר (רבים מהם בחינם). שלא לדבר על כך שאתה יכול לארח אתר וורדפרס בזול יותר.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

מתווה ומצגת מאת קרול ק.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Это интересно
  Adblock
  detector