[תיאור מקרה] בניית מערכת “בקשת תכונה” טובה יותר עבור תוספי הוורדפרס שלך

דבר מפתיע למדי כשאתה מתחיל להציע מוצרי תוכנה הוא הזרם הבלתי נגמר של בקשות לתכונות. והפופולרי יותר שלך "דבר" מקבלים, ככל הנראה תקבלו יותר בקשות.


מה שקשה במיוחד בזה הוא לוודא שכל הבקשות מתייחסות, ומי שהגיש אותן מקבל תגובה / הסבר. עם מספיק בקשות שנכנסות, אתה באמת צריך מערכת שמייצרת את הטיפול בהן.

היום, בברכה את קייטי קית ‘ Barn2, מי הולך לשתף איך הם בנו טוב יותר, יעיל יותר "בקשת תכונה" מערכת לתוספי הוורדפרס שלהם, מה הייתה התוצאה וכיצד ניתן לחקות את אותם עקרונות.

זוהי תרומה של קייטי קית ‘:

כשהתחלנו למכור תוספים לפני שנתיים, נדהמתי מכמה בקשות התכונה שקיבלנו. הרגשתי שאיש לא מרוצה מהתוספים שלנו, מכיוון שכולם רצו דבר שאינו אפשרי!

בהתחלה, מספר וטווח הבקשות לתכונות היה מאכזב וקצת מכריע. עם הזמן למדתי לראות את משוב הלקוחות ואת בקשות התכונה כהזדמנות ולא איום.

זה סיפור איך יצרתי מערכת משוב טובה יותר עבור תוספי הוורדפרס שלנו. אשתף מדוע בקשות לתכונות כה חשובות, כיצד Barn2 אוסף אותן מלקוחותינו וכיצד לנהל רשימת בקשות לתכונות. אני אתן לך את הטיפים המובילים שלי כיצד לתקשר עם לקוחות לגבי בקשות לתכונות, להפוך את "לא" לחיובי. לבסוף, אגיד לך כיצד להשתמש במערכת המשוב שלך כדי ליצור מפת דרכים יעילה לשיפור התוספים שלך באופן שממקסם את המכירות העתידיות.

בקשות לתכונות הן הזדמנות ענקית

אני מאמין שכל בקשת פיצ’רים היא הזדמנות להפוך את עסק התוספים שלך למוצלח יותר.

לא כולם יסכימו איתי. לפני שאנחנו עבר מעיצוב אתרים למכירת תוספים, איבדתי את הספירה של מספר חברות התוספים שנראו כועסות כשלחתי להם בקשת תכונה. כחלק מפרויקט לעיצוב אתרים, הייתי מתקין לעתים קרובות תוסף עבור לקוח ומגלה שהוא חסר תכונה חיונית. כשיצרתי קשר עם חברת התוספים כדי לבקש את הפיצ’ר, הם בדרך כלל היו משיבים בצורה הגנתית. נראה שהם חשבו שהפלאגין שלהם כבר מושלם ואני האדם היחיד בעולם שחשב שהוא מפספס משהו.

אני חושב שאנשים עם גישה זו מפספסים הזדמנויות לשיפור התוספים שלהם.

מדוע בקשות לתכונות הן דבר טוב

ישנן הרבה סיבות מדוע יש להציג בחיוב את בקשות התכונות:

 • הם דרך להשיג ידע פנים חשוב על פערים בשוק שאתה יכול לנצל ולהרוויח מהם.
 • אתה יכול למדוד ביקוש עבור כל תכונה ו- לתעדף את זמן הפיתוח למקסום המכירות העתידיות.
 • גם אם תגיד "לא" לבקשת תכונה זו הזדמנות הראה שאתה מקשיב ומשפר את נאמנות הלקוחות, כך שהם נוטים להמשיך לחדש את רישיון התוסף שלהם.
 • אתה למד עוד על איך אנשים משתמשים בתוספים שלך. זה יכול להזין את פעילויות השיווק שלך ולחשוף מקרי שימוש חדשים.

אני לא אומר שעליך ליישם כל תכונה שהלקוחות שלך מבקשים. זה יביא לתוסף נפוח שזה סיוט לתחזק אותו. זה גם לא יאפשר לך לתעדף או לנצל את הזמן שלך בחוכמה.

במקום זאת, עליך להשתמש בבקשות תכונה כראיות כיצד להפוך את התוספים למוצלחים יותר.

איסוף בקשות לתכונות

יש המון זמנים שונים שלקוח ירצה לשלוח אליך בקשת משוב.

האתגר הראשון הוא כיצד למנוע מהלקוחות לבקש תכונות שכבר קיימות! גיליתי שהרבה מלקוחות הפלאגין שלנו שלחו בקשות לתכונות לדברים שכבר היו אפשריים. היה נחמד לספר להם את החדשות הטובות, אבל היה אפילו טוב יותר אם הם היו יכולים לגלות זאת בעצמם! לכן כל כך חשוב ליצור א בסיס ידע טוב ורשימות ברורות של תכונות הפלאגין שלך.

כיצד Barn2 אוסף בקשות לתכונות

לקוחות מספקים משוב בזמנים שונים ובדרכים שונות. מערכת בקשת התכונות שלנו מאפשרת ללקוחות להזין את עצמם כשהזמן המתאים להם:

טופס בקשת תכונה של תוסף - חלק ממערכת בקשת התכונות שלנו

 • בקשות תמיכה כלליות – מרבית בקשות התכונות מחופשות לשאילתות תמיכה כלליות. הלקוח פנה אלינו כדי לשאול כיצד לעשות משהו עם אחד מהתוספים שלנו. למרבה הצער זה לא אפשרי, לכן עלי להסביר ולהתייחס אליו כאל בקשת תכונה. נקודת המפתח היא שאני לא עונה רק באומרו "לא". במקום זאת, החקירה שלהם נכנסת למערכת בקשות התכונות שלנו כך שנוכל לעקוב אחר בקשות אלה ולשפר את התוספים שלנו בעתיד. אני אחלוק במדויק כיצד אנו עושים זאת בהמשך.
 • טופס בקשת תכונה – בסיס הידע של תוספים של Barn2 מכיל כפתור ‘בקשת תכונה’ מייד מתחת ללחצן ‘קבל תמיכה’. זה מספק דרך קלה ומסורה לאנשים לבקש תכונות חדשות.
 • דוא”ל לבקשת משוב – אנו משתמשים ב- MailChimp כדי לשלוח דוא”ל אוטומטי מהיר לכל לקוח יומיים לאחר הרכישה שלהם. הודעת דוא”ל זו מבקשת משוב, אשר מזין במערכת בקשת התכונות שלנו. אנו משתמשים גם ב- ג’ילט תוסף לעגלה נטש כדי לבקש משוב מאנשים שלא קנו מאיתנו.
 • ניתוח בסיסי ידע – אנו משתמשים ב- בסיס ידע הרואי תוסף לבסיס הידע שלנו. זה מגיע עם ניתוחים, בהם אנו משתמשים כדי להעריך את מאמרי בסיס הידע. אמנם המטרה העיקרית של נתונים אלה היא לשפר את התיעוד, אך היא מועילה גם בזיהוי תכונות חסרות. לדוגמה, לפעמים הלקוחות משאירים תגובות שליליות מכיוון שמשהו לא היה אפשרי באמצעות אחד מהתוספים שלנו. הנתונים אודות חיפושים נכשלים בבסיס ידע מועילים גם בזיהוי פערים.

ניהול רשימת בקשות לתכונות

רשימת בקשות תכונות התוספים שלנו היא גיליון אלקטרוני של גוגל, עם כרטיסייה נפרדת לכל תוסף. יש לנו כרטיסיות נוספות עבור תכונות שכבר יישמנו.

להלן צילום מסך של רשימת בקשות התכונות בחינם WooCommerce מותאם אישית הוסף לסל כפתור חיבור. (הערה: רשימות בקשת התכונות עבור תוספי הפרימיום שלנו ארוכים הרבה יותר!)

רשימת בקשות לתכונות

כרטיסיית בקשת התכונה מכילה את העמודות הבאות:

 1. תכונה – תיאור קצר של התכונה
 2. דרישה (1-3) – ציון המציג את מספר האנשים שביקשו את התכונה. 1 נמוך, 3 גבוה. ציון זה מבוסס על מספר הקולות בעמודה 6.
 3. השפעה (1-3) – ציון שמראה עד כמה חשובה התכונה למכירות עתידיות. לדוגמה, שיפור קל שישמח את הלקוחות הקיימים יקבל ציון 1; בעוד שתכונה שתפתח את התוסף לשוק חדש ותגדיל את המכירות משמעותית תשיג 3.
 4. מאמץ (1-3) – ציון המציין את הקושי להוסיף את התכונה. בשונה מהעמודות האחרות, 1 גבוה ו -3 נמוך. תכונה פשוטה תקבל ציון של 3, ואילו כזו שתארך שבועות של זמן פיתוח תשיג ציון 1.
 5. ציון – עמודה זו מחושבת אוטומטית על סמך הציונים בעמודות 2, 3 ו -4. הנוסחה המשמשת לכך היא: = SUM (B2: D2) – זה לשורה 2, ותצטרך לשנות את המספר עבור כל שורה.
 6. # הצבעות – אנו משתמשים בעמודה זו כדי לרשום ידנית את מספר הבקשות בפועל עבור כל תכונה.
 7. הודע – כאן אנו מוסיפים פרטים על הלקוחות שהגישו את בקשת התכונה. אנו משתמשים בו כדי להודיע ​​להם כאשר התכונה תהיה זמינה.

אני אגיד לך כיצד לתעדף תכונות חדשות על סמך נתונים אלה תוך דקה.

מענה לבקשות תכונה

כאשר אתה מקבל בקשת תכונה למשהו שאינו אפשרי בפלאגין שלך, תגובתך צריכה להיות תלויה באיזו מהקטגוריות הבאות היא נופלת.

פריטים שכבר נמצאים ברשימת בקשות התכונה

לעיתים קרובות תתבקש לקבל תכונות חדשות שכבר נמצאות ברשימת בקשת התכונות שלך. זה קורה לי לפחות פעם ביום! כאשר זה קורה, אתה יכול לשלוח תשובה מועילה וכנה. תגובתך תלויה בסבירות גבוהה שתוסיף את התכונה בעתיד:

 • תכונות פופולריות שכבר נמצאות במפת הדרכים של התוסף שלך. בדרך כלל אני משיב במשהו כזה: "לרוע המזל מה שאתה מבקש אינו אפשרי כרגע. עם זאת, לא מעט אנשים ביקשו זאת וסביר להניח שנפתח אותו בעתיד הקרוב. אני אוסיף את פרטיך לרשימת בקשות התכונות שלנו בכדי שנוכל ליידע אותך מתי הוא יהיה זמין." אם יש לך טווח זמנים לתכונה זו, זה נהדר – ספר להם. אם לא, אל תבטיח הבטחות שווא. מניסיוני, הלקוחות בדרך כלל מרוצים מהתגובה הזו ואינם דורשים מסגרת זמן מדויקת.
 • תכונות שאינן עדיפות כבר ברשימת בקשות לתכונות. בדרך כלל אני אומר ללקוח משהו כזה: "למרבה הצער זה לא אפשרי כרגע. אתה האדם החמישי שביקש זאת, ואני אוסיף אותך כהצבעה נוספת ברשימת בקשות התכונות שלנו. נוסיף תכונה זו אם מספיק אנשים ישאלו בעתיד. באופן מציאותי, אני לא יכול לומר לך כמה הסבירות היא כי כרגע יש 139 פריטים ברשימת בקשות התכונות שלנו ואנחנו צריכים לתעדף את הדברים שרוצים יותר אנשים. אשמור על פרטיך כך שנוכל להודיע ​​לך אם נוסיף תכונה זו בעתיד." אני מגלה שלמרות שזו חדשות רעות, הלקוחות מעריכים ומכבדים את הכנות. כל לקוח חושב שהתכונה שהם רוצים תהיה שימושית לכל אחד אחר, ולא יכול לדמיין מדוע לא הוספנו אותה כבר. הצגת עובדות ודמויות מכניסה את בקשת התכונה שלהם לפרספקטיבה, והם מבינים מדוע אנו מתעדפים משימות אחרות.

כך או כך, הגב בצורה חיובית המראה ללקוח שאתה מקשיב לו.

פריטים שאינם ברשימת בקשות התכונה

כל כמה ימים אני מקבל גם בקשה לפיצ’ר שאף אחד אחר לא ביקש ממנו. אם אני מרגיש שזה ישפר את התוסף, אז אני מוסיף אותו כשורה חדשה בגיליון האלקטרוני של בקשת התכונה.

השב ללקוח במשהו כזה: "תודה על ההצעה! לרוע המזל זה לא אפשרי כרגע, ואתה האדם הראשון שמבקש זאת. אני אוסיף אותו לרשימת בקשות התכונות שלנו ואנחנו עשויים להוסיף אותו בעתיד אם מספיק אנשים ישאלו. אני אשמור את הפרטים שלך כדי שנוכל להודיע ​​לך אם זה יקרה אי פעם."

בקשות לתכונות מחוץ לתחום התוסף

תקבל המון בקשות לתכונות שאינן רלוונטיות באמת לתוסף שלך. לדוגמא, יש לנו שני תוספים לטבלת וורדפרס – טבלת המוצר של WooCommerce ו הודעות טבלת פרו – היוצרים טבלאות מיידיות המפרטות מוצרי WooCommerce או סוגים אחרים של תוכן וורדפרס. הרבה לקוחות מבקשים מתקן יבוא להוסיף אוטומטית את המוצרים / המסמכים / הפוסטים / וכו ‘שלהם. בתפזורת.

היקף התוספים הללו הוא הצגת תוכן ממסד הנתונים של וורדפרס בפריסת טבלה. הם לא משפיעים על אופן ההוספה או האחסון של התוכן. במקום לראות שאילתות אלה כבקשות תכונה, אני מספר ללקוח על היבואן המובנה שמגיע עם וורדפרס / WooCommerce. אם אלה אינם מתאימים, אני ממליץ על תוסף יבוא מתאים. ברגע שהלקוח מבין שהם יכולים להשתמש בכלים אלה כדי לייבא את התוכן שלהם ואז להציג אותו באמצעות תוספי הטבלה שלנו, הם כבר לא מרגישים שהתוספים שלנו חסרים משהו.

לקוחות אחרים מבקשים תכונות ספציפיות להפליא ואינן ניתנות לחזרה. כאשר זה קורה, הסבירו בעדינות כי הדרישה שלהם מאוד ספציפית והם יצטרכו לבקש ממפתח לבנות אותה עבורם (באופן אידיאלי על גבי התוסף שלכם!).

יכול להיות שכמה מהבקשות של תכונות הן רעיון נהדר לתוסף חדש. לדוגמה, כאשר פרסמנו לראשונה את Posts Table Pro, הרבה משתמשים התחילו לבקש תכונות ספציפיות ל- WooCommerce כמו להוסיף לכפתורי העגלה. מכיוון ש Posts Table Pro היה תוסף גנרי לרשימת כל סוג של תוכן וורדפרס בטבלה, הוא לא הרגיש מתאים להוסיף לו תכונות ספציפיות ל- WooCommerce. במקום זאת השקנו את טבלת המוצרים של WooCommerce וזהו כעת התוסף הנמכר ביותר שלנו!

טיפ בונוס: קבל תשלום עבור המלצותיך

אם אתה ממליץ על תוסף ספציפי באופן קבוע, הירשם כשותף ותוכל אפילו להרוויח קצת עמלה! לדוגמה, אנו ממליצים על הרבה תוספי WooCommerce הרשמיים שישמשו לצד תוספי ה- WooCommerce שלנו, ויקבלו מעל 300 $ לחודש כתוצאה מכך..

היינו גם ניתן לקידוד שלוחות וכאשר לקוח יצטרך לשלם למפתח בכדי להשיג את הדרישה שלו, אנו ממליצים לפרסם עבודה ב- Codeable כדי למצוא מישהו מתאים. זה עוזר ללקוח, תוך מתגמל אותנו גם על ההמלצה.

הצע דרכים לעקיפת הבעיה

נכון לעכשיו, הבחנת שחשוב להגיב לכל בקשות התכונה בצורה חיובית. זה לא אומר שאתה צריך לשנות את התוסף שלך עבור כל לקוח (או כל לקוח!) שמבקש. המשמעות היא שאתה צריך לתמר את הלקוח לפתרונות שיעזרו לו.

אם התוסף שלך לא ממש יכול לעשות את מה שהלקוח צריך, חשוב על יצירתיות על כמה דרכים לעקיפת הבעיה שעשויות לעזור לו. זה לוקח כמה דקות מזמנך, או פחות אם אתה שומר אותו כתגובה משומר לשימוש חוזר עבור לקוחות אחרים. וזה שומר על לקוחות מרוצים ומציעה להם דרך להמשיך להשתמש בתוסף שלך.

כמה דוגמאות

זהו דוא”ל תמיכה אמיתי של תוספים ששלחתי תוך כדי כתיבת מאמר זה:

דוא

כדי לעזור לך לחשוב על סוגי הדרך לעקיפת הבעיה שאתה יכול להציע, הנה כמה דוגמאות מבקשות תכונת התוסף שלנו:

 • מישהו משתמש טבלת המוצר של WooCommerce דיווח שאחת האפשרויות בדף ההגדרות בתוסף שלנו לא עבדה. ניתן לשלוט גם באפשרות הספציפית הזו ישירות בקיצור הטבלה של המוצר, ולכן המלצנו להם להשתמש בה עד ששחררנו גרסה חדשה עם התיקון.
 • לקוח נוסף של טבלת המוצרים של WooCommerce רצה להשתמש בתוסף שלנו עם תוסף אפשרויות מוצר של צד שלישי, במקום התוסף הרשמי של תוספות מוצרים שאליו שילבנו. המלצנו להם לעבור לתוסף הרשמי, או לאפשר ללקוחות להיכנס מטבלת המוצר לדף המוצר בו יוכלו לבחור אפשרויות מוצר מהתוסף האחר..
 • המשתמשים שלנו חנות פרטית של WooCommerce התוסף לפעמים מתבלבל מכיוון שהם הקימו את התוסף כדי לבטל את נעילת החנות הנסתרת למשתמשים מחוברים, אך התוסף מסתיר את דף חשבון WooCommerce המכיל את טופס הכניסה! הסתרת דף החשבון מיועדת להתנהגות מכיוון שהתוסף שלנו מסתיר את כל הדפים הקשורים ל- WooCommerce. במקום לראות זאת כבקשת תכונה, אנו מספרים ללקוחות על דרכים אחרות ליצור דף כניסה מקדימה שלא מוסתר על ידי התוסף שלנו.

אתה מכיר את התוספים שלך יותר טוב מכל אחד אחר. למד כיצד אנשים משתמשים בהם כדי להשיג דרישות שונות, והשתמש בידע זה כדי לייעץ ללקוחות שלך בצורה יעילה יותר.

כיצד לתעדף תכונות חדשות

כשאתה מתכנן תכונות חדשות אתה זקוק לדרך מבוססת ראיות כדי להחליט אילו מהן לתעדף. למרבה המזל, רשימת בקשות התכונות שתיארתי קודם תתן לך בדיוק את זה!

מיין את הגיליון האלקטרוני של בקשת התכונה לפי עמודה 5 (ציון), בסדר יורד. בראש הרשימה, תגלו אילו תכונות מבוקשות ביותר, מציאותיות לפיתוח וישפיעו על מכירותיכם.

כמובן שזה לא מדע מדויק. קרא את התכונות המובילות ידנית והתעלם מכל מה שלא מתאים לכיוון הנוכחי שלך. לדוגמה, הפריט בראש רשימת בקשות התכונות עבור שלנו טבלת המוצר של WooCommerce התהליך ייקח חודשים רבים לפתח. למרות שלפריט זה יש ציון לא טוב עבור ‘מאמץ’, יש לו ביקוש גדול שדחף אותו לראש הרשימה. אם אנו מחפשים תכונות פשוטות יותר להתפתח במהירות, אנו נדלג על פריט זה ונתמקד במשימות אחרות הקלות יותר לפיתוח, אך עדיין יש לנו הרבה ביקוש.

אבל בסך הכל, מיון בקשת התכונה שלך לפי ציון הוא התחלה מצוינת. עיין בתכונות הפופולריות ביותר והשתמש בזה כדי לתכנן מפת דרכים של תוספים לטווח הקצר והבינוני.

הטמעת תכונות חדשות

כשאתה משיק תכונות חדשות, יש כמה דרכים לקדם אותן:

 • שלח דוא”ל ללקוחות פרטיים ששמם מופיע ברשימת בקשות התכונות כנגד אותה תכונה. הם יעריכו את המגע האישי וסבירות גבוהה יותר שתחדש את רישיון התוסף שלהם בשנה הבאה!
 • שלח דוא”ל למשתמשי התוסף הקיימים שלך לספר להם על הפיצ’ר החדש.
 • עבור תכונות חדשות עיקריות שימשכו לקוחות חדשים, פרסם פוסט בבלוג ופרסם אותו.

ההוכחה

כאשר השקנו לראשונה את טבלת המוצרים של WooCommerce באוקטובר 2016, מספר עצום של אנשים ביקשו להציג וריאציות של מוצרים בטבלה. (לא כללנו את זה במוצר ההתחלתי המינימלי שלנו כי זה היה הרבה עבודה. רצינו לבדוק אם התוסף יימכר קודם.)

מהר מאוד התברר שהתוסף יהיה מוצלח ושווה להשקיע בו יותר זמן. תמיכה במוצרים משתנים שצולמו היישר לראש רשימת בקשות הפיצ’רים.

וריאציות

בחודשיים שלפני הוספת תכונה זו, קיבלנו 24 מכירות. בחודשיים שלאחר מכן היו לנו 104 מכירות. ברור שזה פלאגין חדש וצבר תאוצה, כך שהמכירות היו גדלות בכל מקרה. עם זאת, חלק עצום מלקוחותינו מציג וריאציות בטבלת המוצרים, וזה חיוני למקרי שימוש פופולריים כמו יצירת קובץ טופס הזמנת WooCommerce בן עמוד אחד ו מערכת הזמנת מסעדות. אני משוכנע שהתוסף לא היה מוצלח כמעט באותה מידה אם לא היינו מקשיבים ללקוחות שלנו ומוסיפים תמיכה לווריאציות.

כיצד לבנות א "בקשת תכונה" מערכת: עטיפה

אני מקווה ששכנעתי אותך שמשוב לקוחות ובקשות על תכונות הן הזדמנות ענקית לכל עסק של תוספים.

הם מאפשרים לך לתכנן את הפיתוח העתידי של התוספים שלך בצורה יעילה יותר, להוסיף תכונות חדשות שיגדילו ישירות את ההצלחה שלך. אפילו איפה שאתה צריך לומר "לא" ללקוח, זו הזדמנות להראות שאתה מקשיב, לבנות נאמנות ללקוחות, להרוויח עמלת סניפים על ידי המלצה על תוספים ומפתחים אחרים ואפילו לקבל רעיונות חדשים לפלאגין.!

כיצד פועלת מערכת בקשת המשוב שלך? אשמח לדעת איך זה שונה לזה שתיארתי למעלה. האם ישנם שדות חשובים שפספסתי מגיליון האלקטרוני של בקשת המשוב? האם אתה יכול להציע שיפורים בנוסחה שלי לתעדוף בקשות משוב? אנא הודע לי בתגובות למטה.

על הסופר: מנהלת תפעול ב- Barn2 Media, קייטי קית ‘היא מעצבת אתרים של וורדפרס המתמחה בסיוע לחברות לבנות את נוכחותן המקוונת. היא תעזור לך להפיק את המרב מ- WordPress והאינטרנט.

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקות שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map