מה רמת הוועדה היעילה ביותר עבור תוכנית שותפים וורדפרס

מה רמת הוועדה היעילה ביותר עבור תוכנית שותפים וורדפרס

מה רמת הוועדה היעילה ביותר עבור תוכנית שותפים וורדפרס
СОДЕРЖАНИЕ
02 июня 2020

לפני שבועיים פרסמנו (מחדש) את המדריך שלנו לתוכניות שותפים עבור וורדפרס. במהלך העבודה על המדריך, ביצענו גם כמה מחקרים סביב רמות העמלה היעילות והפופולריות ביותר עבור תוכניות שותפות פופולריות בוורדפרס.


מכיוון שמידע מסוג זה יתגלה כשימושי יותר עבור סוחרים – או סוחרים בקרוב – מאשר לסניפים המחפשים דברים לקדם, הנחנו שנוכל לפרסם אותו בצורה הטובה ביותר כפוסט בבלוג נפרד. מכאן מה שאתה קורא היום.

אז השאלה היא, אם אתה עומד להשיק תוכנית שותפים למוצר WordPress שלך, לאיזו עמלה עליך לכוון? האם יש רמת עמלה סטנדרטית / פופולרית?

מסתבר שיש:

כמה משלמים תוכניות שותפים של וורדפרס?

התשלומים עבור תוכניות שותפים בכל הענפים שונים מאוד: תוכנית השותפים הוותיקה והפופולרית ביותר של אמזון משלמת 1-5% ואילו 20% נחשבים לשיעור טוב עבור רוב התוכניות. יחד עם זאת, שיעורים כמו אפילו 100% אינם נדירים בגומחה השיווק המקוון ובשווקים אחרים שבהם ערך חייו של לקוח גבוה בהרבה מהרכישה הראשונית שלו.

שטח המוצר של וורדפרס הוא תחרותי ופופולארי, ובדומה לאופן שיווק מכתיב כמה עולה נושא של וורדפרס, השוק הניע עמלות עבור תוכניות שותפים: מרבית התוכניות השותפות בוורדפרס משלמות בערך עמלה של 30%, אך מכיוון שאנחנו עומד לראות, מספר קטן של חברות וורדפרס מציעות כעת 50% ומעלה כעמלת סניפים.

להלן תראה מספר פריצות מתוך 36 תוכניות שותפות פופולריות בוורדפרס, עם פרטים על רמות העמלה שלהם:

(רחף עם העכבר מעל הסורגים כדי לראות את החנויות הבודדות ואת רמות העמלה שלהם.)

(תרשימים מאת Visualizer לייט.)

כפי שאתה יכול לראות, העמלה הממוצעת מרחפת סביב 35%, כאשר רק מעטים גבוהים בהרבה, והרבה יותר נמוכים. אלה יספקו אמת מידה שימושית מאוד כאשר בוחנים כיצד ליישר את התוכנית משלכם וכמה סביר להניח שהעמלה תהיה תחרותית.

עם זאת, כפי שיודעים כולם משווקי סניפים מיומנים, בחירת תוכניות השותפים הטובה ביותר דורשת יותר ניואנסים וניתוח מאשר פשוט לבחור את התוכנית עם רמת העמלה הגבוהה ביותר.

ישנם מספר גורמים חשובים נוספים במשחק, כולל איכות המוצר, התאמה לבלוג ו / או שיטת קידום מסוימים וערך הזמנה ממוצע.

כדוגמא, נשווה בין שתיים מתוכניות השותפים המובילות שמשתמשות בוורדפרס: MyThemeShop ו- ThemeIsle. MyThemeShop מציע עמלה ענקית של 70%, אך המוצר היקר ביותר שלהם הוא 85 $ בלבד (תמורת עמלה של 60 $). ThemeIsle, לעומת זאת, הצע 55% על מוצרים של עד 249 דולר (תמורת עמלה של 137 דולר). האחוז הנמוך יותר על מוצרים במחירים גבוהים יותר יביא לך טוב יותר.

זה מוביל לפרספקטיבה שונה לחלוטין על תוכניות שותפים ורמות העמלה שלהם. להלן שתי תרשימים נוספים; הפעם בוחנים את העמלות המינימליות והמקסימאליות שיכולות חברות כלולות לצפות בהן – בהתבסס על תמחור המוצרים המוצעים על ידי הסוחרים.

כפי שאתה יכול לראות, המספרים מעט בכל מקום, כך שקשה להסיק מסקנות. עם זאת, אני עדיין יכול לומר לך שה- העמלה המינימלית הממוצעת התבררה כ- 17.60 $ והעמלה המרבית הממוצעת 76.24 $.

מה צריך כדי לבנות תוכנית שותפים מצליחה?

בניית תוכנית שותפים מוצלחת אינה קלה, ואנחנו ראינו כמה מהן נסגרות במהלך השנים מסיבות שונות. אולי אחת הכיבויים המדוברים יותר קרה ב- WooThemes (זה היה לפני שהם נרכשו על ידי Automattic).

הסיבה הרשמית היא:

אנו מצטערים לומר שאנחנו מפסיקים את תוכנית ההפניה שלנו בגלל חוסר משיכה לתוכנית.

מציאת גרירה היא ללא ספק אחת החלקים הקשים ביותר של הפאזל. מצד אחד, המוצרים שלך צריכים להיות מהשורה הראשונה כדי אפילו למשוך לקוחות ולהמיר במחיר סביר מלכתחילה. אך מצד שני, דרגות הוועדה צריכות גם לעשות את הדברים כדאיים עבור השלוחות.

מנקודת מבט של סניף, קידום מוצר של עמלה של $ 2 אינו בהכרח שונה מאוד מקידום מוצר של 70 דולר עמלה. זו הסיבה שגורמים שלוחות קשורות באופן טבעי למוצרים שעשויים יותר להרוויח להם כסף לאורך זמן.

במילים אחרות, אם אתם מציעים 50% עמלה על מוצר של 15 דולר, כנראה שלא הרבה אנשים יטרחו להצטרף לתוכנית. ובמיוחד אם הם יכולים למצוא תוכניות דומות עם תשלומים גבוהים יותר, שהם יכולים, מכיוון שוורדפרס היא כבר מערכת אקולוגית די גדולה. אם אתה מסתכל על חנויות הנושאים הפופולריות ביותר, למשל, כמעט לכל עשרת המובילים כוללים תוכניות שותפים. מפתחי פלאגין? אני לא יודע, אבל אני מניח שדומה.

ואז יש את הלא ידוע האחר – שער ההמרה – שהוא ככל הנראה הגורם החשוב ביותר עבור אלו הסומכים על הכנסות כלולות ככלי הרווחים מספר 1 שלהם. להלן ציטוט של איינוס ​​נגאו, מייסד אתר זה ומנכ”ל ThemeIsle:

ינוס נגו

ינוס נגו
אמנם אחוזי עמלה עשויים להיות מושכים עבור משתמשים מזדמנים, אך משווקים מנוסים לא ממש טורחים כל כך הרבה לב אליהם. כל זה מכיוון שההבדל בשיעורי ההמרות יכול להיות עצום.

לדוגמה, חנויות נושאים כמו אלגנטיות נוטות להמיר אפילו פי 10 יותר טוב מכמה מוכרים אחרים. כך שאפילו אם אלגנטיות החליטו לשלם 10%, בעוד שחנות אחרות 50%, אלגנטיות עדיין היו מניבות כפול מהתוצאות.

לכן, באופן אידיאלי, לפני שתתחשב באחוז עמלה נתון, נסה לאסוף משוב מחברות כלולות שכבר נמצאות במרחב שלך, למדוד את ההמרה שלך ולראות אם אתה יכול להציע הצעה תחרותית. אחרת עדיף לקדם את זה כ "להפנות חבר" תכנית במקום תוכנית סניפים מלאה, וכוון למשתמשים הקיימים שלך.

מה אתה חושב על זה? האם שיווק סניפים ממלא תפקיד חשוב בוורדפרס? כמו כן, אם יש לך תוכנית שותפים, מה רמת העמלה שלך ומדוע?

אל תשכח להצטרף לקורס ההתרסקויות החינמי שלנו בנושא זירוז אתר וורדפרס שלך. עם כמה תיקונים פשוטים, אתה יכול להפחית את זמן הטעינה שלך אפילו ב 50-80%:

טקסט מקורי מאת אלכס דנינג וקרול ק.
מתווה ומצגת מאת קרול ק.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Это интересно
    Adblock
    detector